Справа № 2а-2682/09
Категорія 6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем україни
22 січня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Качуріної Л.С., при секретарі: Кучеровій О.О.,
в присутності сторін: представник позивача - Свінкова А.О.
відповідач - не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції Попаснянського району Луганської області до Попаснянської експлуатаційної дільниці в особі Луганського обласного комунального спеціалізованого теплопостачаючого підприємства «Луганськтешюкомуненерго» про звернення стягнення податкового боргу на активи, -
ВСТАНОВИВ:
20 березня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції Попаснянського району Луганської області до Попаснянської експлуатаційної дільниці в особі Луганського обласного комунального спеціалізованого теплопостачаючого підприємства «Луганськтешюкомуненерго» про звернення стягнення податкового боргу на активи.
Позивач в обгрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що відповідач ЛОКСТП «Луганськтешюкомуненерго» зареєстроване відділом ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міською радою про що видане свідоцтво від 06.09.2000 p., номер запису 25370169Ю0010625.
ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» в особі Попаснянської експлуатаційної дільниці як платник податків перебуває на обліку в Державної податкової інспекції Попаснянськього р-ну в Луганській області починаючи з 12.11.2002 р. на № 669.
Станом на 20.03.2008 р. за ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» в особі Попаснянської експлуатаційної дільниці обліковується податковий борг з податку на додану вартість у сумі 128605, 73 грн., а саме основного боргу 126629, 00 грн.; штрафних санкцій - 1338, 00 грн.; проценти за користування розстрочкою - 638, 73 грн.
ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» не забезпечило виконання зобовязань перед бюджетом по сплаті податковий борг за рахунок активів на його розрахункових рахунках.
22 січня 2009 року у судовому засідання представник позивача уточнив позовні вимоги, та просив стягнути з ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» податковий борг за рахунок коштів на його розрахункових рахунках.
У судовому засідання представник позивача позов підтримав та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі. Від нього повернувся конверт.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником.
Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Судом встановлено, ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» зареєстроване відділом ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міською радою про що видане свідоцтво від 06.09.2000 p., номер запису 25370169Ю0010625.
ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» в особі Попаснянської експлуатаційної дільниці як платник податків перебуває на обліку в Державної податкової інспекції Попаснянськього р-ну в Луганській області починаючи з 12.11.2002 р. на № 669.
Станом на 20.03.2008 р. за ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго» в особі Попаснянської експлуатаційної дільниці обліковується податковий борг з податку на додану вартість у сумі 128605, 73 грн., а саме основного боргу 126629, 00 грн.; штрафних санкцій -1338, 00 грн.; проценти за користування розстрочкою - 638, 73 грн. Що підтверджується розрахунком податкового боргу платника податків.
Податковий борг у відповідача виник у звязку з несплатою податкового зобовязання самостійно визначеного та несплаченого у строки передбачені Законом України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181.
За змістом п.1.3. ст. 1 Закону 2181 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійне узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але несплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування " платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно п.5.3 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами " від 21.12.2000р. № 2181, який є спеціальним Законом з питань оподаткування, та регламентує, поряд з іншими, порядок погашення зобовязань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з обовязкових платежів, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнаються сумою податкового боргу платника податків.
Наявність і розмір податкового боргу, а також його безспірність підтверджується повідомленнями-рішеннями про сплату податкового бору, довідкою про суми податкового боргу, особовою карткою підприємства.
В п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України № 2181 законодавчо закріплено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Активами платника податків за змістом п.1.7 ст. 1 Закону № 2181 є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Судом встановлено, що відповідач є балансоутримувачем та відповідно до Статуту підприємства володіє, розпоряджається та використовує своє майно на праві оперативного управління.
На підставі вищевикладеного суд вважає позов обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню. Тобто податковий борг підлягає стягненню з відповідача за рахунок його коштів.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справа х, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 112, 136, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції Попаснянського району Луганської області до Попаснянської експлуатаційної дільниці в особі Луганського обласного комунального спеціалізованого теплопостачаючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» про звернення стягнення податкового боргу на активи задовольнити повністю.
Стягнути з Луганського обласного комунального спеціалізованого теплопостачаючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» код ЄДРПОУ 03340526 (91000, м. Луганськ, вул. К.Маркса, 54) на користь держави в особі Державної податкової інспекції у Попаснянському р-ні суму податкового боргу у розмірі 128 605, 73 грн., за рахунок коштів платника податків.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі, і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано 27 січня 2009 року.