Рішення № 85422065, 28.10.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.10.2019
Номер справи
360/3668/19
Номер документу
85422065
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

28 жовтня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3668/19

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді - Шембелян В.С.,

за участю секретаря судового засідання - Полякової В.К.,

розглянувши у судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу № 360/3668/19 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

20 серпня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради (далі - відповідач, УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради), в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради щодо відмови ОСОБА_2 у наданні щомісячної адресної допомоги як внутрішньо переміщеній особі, яка доглядає за дитиною до трьох років для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг з 02 серпня 2019 року;

- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради призначити та виплатити ОСОБА_2 щомісячну адресну допомогу, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», починаючи з дня звернення за її призначенням з 02 серпня 2019 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що листом Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради від 12.08.2019 № 6304/02 позивачу як уповноваженому члену родини було відмовлено у подовженні щомісячної адресної допомоги на наступний шестимісячний термін з посиланнями на те, що 18.07.2018 набрала чинності Постанова від 11.07.2018 № 548 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Згідно з внесеними змінами до абзацу десятого пункту 3 Порядку, особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога на наступний строк не призначається, крім осіб, які після припинення виплати грошової допомоги втратили працездатність. 02.08.2019 позивач звернувся із заявою про відновлення щомісячної адресної допомоги своїй дружині ОСОБА_2 - як особі, яка доглядає за дитиною до трьох років. Однак щомісячна адресна допомога не була призначена.

Позивач вважає, що відповідачем необґрунтовано та з порушенням норм законодавства не здійснено нарахування та виплата його дружині щомісячної адресної допомоги як особі, яка доглядає за дитиною до трьох років, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» від 01.10.2014 № 505.

Ухвалою суду від 23 серпня 2019 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення її недоліків шляхом подання власного письмового підтвердження позивачу про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (арк. спр. 19).

30 серпня 2019 року зазначені недоліки позовної заяви позивачем усунуто (арк. спр. 21).

Ухвалою від 11 вересня 2019 року відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін (арк. спр. 1-2).

Від відповідача до суду 25.09.2019 надійшов відзив на адміністративний позов, в якому зазначено, що відповідач позовних вимог не визнає з таких підстав (арк. спр. 28-21).

12.01.2015 позивача разом с дружиною, ОСОБА_2 , та сином, ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), було взято на облік внутрішньо переміщених осіб в УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради та надано відповідні довідки № 919030318 та № 919030319. 12.01.2015 позивач, як уповноважений представник сім`ї, надав заяву про призначення щомісячної адресної допомоги переміщеним особам. Допомогу було призначено позивачу як працюючій працездатній особі, дружині позивача - як працездатній непрацюючій особі відповідно до пункту 7 Порядку призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 (далі - Порядок), із скороченням терміну призначення та зменшенням суми, а їх сину - ОСОБА_4 як дитині до 18 років.

Через те, що дружина позивача не працевлаштувалась у період призначення допомоги, не було підстав для перерахування допомоги ОСОБА_2 як працездатній працюючій особі. В подальшому позивач звертався із заявами від 16.09.2015, 16.03.2016, 19.09.2016, 27.07.2017 про подовження виплати допомоги на наступний період. ОСОБА_2 не було включено до розрахунку щомісячної адресної допомоги ВПО. Згідно із заявою від 10.10.2017 щодо зміни складу сім`ї (народилася друга дитина - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ), було проведено перерахунок допомоги в межах терміну дії, а саме: позивачу як працюючій особі, дружині позивача як особі, що доглядає за дитиною до трьох років, а ОСОБА_6 та ОСОБА_5 як дітям до 18-ти років. В подальшому, згідно із заявами позивача від 25.01.2018, 25.07.2018 допомогу було подовжено позивачу, як працюючій особі, дружині позивача як особі, що доглядає за дитиною до трьох років, а ОСОБА_6 та ОСОБА_5 як дітям до 18-ти років. Згідно з внесених змін до абзацу п. 3 Порядку, особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога на наступний строк не призначається, кпім осіб, які після припинення виплати, грошової допомоги втратили працездатність. 15.01.2019 позивач надав заяву про подовження щомісячної адресної допомоги ВПО на наступний період. Заяву було розглянуто, але, керуючись пунктом 3 Порядку особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога на наступний строк не призначається, крім осіб, які після припинення виплати грошової допомоги втратили працездатність. Дружину позивача не було включено до розрахунку. Позивач 25.07.2019 звернувся із заявою про подовження щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщених осіб на наступний період. 29.08.2019 допомогу було подовжено лише позивачу, як працюючій особі, а ОСОБА_6 та ОСОБА_5 як дітям до 18- ти років.

Відповідач з посиланнями на вимоги п. 3 Порядку просив відмовити в позовних вимогах в повному обсязі.

У судове засідання позивач не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, надав клопотання про розгляд справи без його участі (арк. спр. 137).

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином (арк. спр. 141).

Керуючись положеннями статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 КАС України, суд встановив такі обставини справи.

Позивач - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ) як уповноважений представник сім`ї 12.01.2015 звернувся до управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради із заявою про призначення грошової допомоги для покриття витрат на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг собі як працюючій особі, дружині ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ) як безробітній, ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) як дитині до 18 років (арк. спр. 31).

Рішенням відповідача від 09.02.2015 була призначена допомога переміщеним особам на проживання: ОСОБА_1 як працездатній особі, яка не здійснює догляду, працює, ОСОБА_2 як працездатній особі, яка не здійснює догляду, не працює, ОСОБА_6 як дитині до 18 років на період з 12.01.2015 по 11.03.2015 (арк. спр. 42).

В подальшому за заявами позивача від 16.09.2015, від 16.03.2016, від 16.09.2016, від 27.07.2017 про продовження виплати грошової допомоги для покриття витрат на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг (арк. спр. 43, 66, 71, 75) рішеннями від 20.11.2015, від 19.03.2016, від 24.04.2017, від 27.10.2017 (арк. спр. 58, 70, 74) ОСОБА_2 адресна допомога як переміщеній особі не призначалась. ОСОБА_2 не була включена до розрахунку відповідно до постанови КМУ від 31.03.2015 як особа працездатна, яка не здійснює догляду та не працює.

Згідно зі свідоцтвом про народження від 10.10.2017 серії НОМЕР_3 ІНФОРМАЦІЯ_7 у ОСОБА_1 та ОСОБА_2 народилася дитина ОСОБА_5 (арк. спр. 88).

10.10.2017 позивач як уповноважений представник сім`ї звернувся до управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, собі як працюючій особі, ОСОБА_2 як працездатній особі, яка здійснює догляд за дитиною до трьох років, ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) як дитині до 18 років, ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ), додавши до заяви свідоцтво про народження від 10.10.2017 серії НОМЕР_4 . спр. 85, 88).

Рішенням відповідача від 27.10.2017 призначена допомога переміщеним особам на проживання ОСОБА_1 як працездатній особі, яка не здійснює догляду, працює, ОСОБА_2 як працездатній особі, яка доглядає за дитиною до 3 років, не працює, ОСОБА_6 та ОСОБА_5 як дитині до 18 років на період з 01.11.2017 по 26.01.2018 (арк. спр. 89).

В подальшому за заявами позивача від 25.01.2018, від 25.07.2018 про продовження грошової виплати на наступний період (арк. спр. 59, 107) рішеннями від 05.02.2018, від 07.08.2018 відповідачем продовжено виплату допомоги переміщеним особам на проживання ОСОБА_1 як працюючій особі, ОСОБА_2 як працездатній особі, яка здійснює догляд за дитиною до трьох років, ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) як дитині до 18 років, ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ) на період з 25.01.2018 по 24.07.2018, з 25.07.2018 по 24.01.2019 (арк. спр. 65, 115).

За заявами позивача від 15.01.2018, від 29.08.2019 про продовження грошової виплати на наступний період (арк. спр. 123, 132-133) рішеннями відповідача від 04.02.2019, від 29.08.2019 (арк. спр. 131, 136) не включено ОСОБА_2 до розрахунку відповідно до постанови КМУ від 31.03.2015 № 212 як працездатну особу, яка не здійснює догляду, не працює.

Доказів ознайомлення позивача як заявника з вказаними вище рішеннями від 04.02.2019 та від 29.08.2019 чи надіслання цих рішень засобами поштової кореспонденції, відповідачем не надано. Отже не доведено факт того, що позивачу було повідомлено про підстави прийняття таких рішень. За таких обставин суд дійшов висновку, що позивачем не пропущено строк звернення до суду з вимогами про оскарження відмови в призначенні цієї допомоги на члена сім`ї за його заявою

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд керується такими вимогами чинного законодавства.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Законом України від 02.09.2014 «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», що набрав чинності 15.10.2014, яким визначено тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб`єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.

З метою обліку осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, якою затверджений Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік переміщених осіб (далі - Порядок № 509).

Згідно з пунктом 1 Порядку № 509 довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції.

Кабінетом Міністрів України 01.10.2014 прийнята постанова № 505, якою затверджено Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - Порядок № 505).

Цей Порядок визначає механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - грошова допомога).

Відповідно до абзацу 1 пункту 2 Порядку № 505 грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, їх дітям, які народилися після дати початку проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Згідно з пунктом 3 Порядку № 505 Грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім`ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім`ї (далі - уповноважений представник сім`ї) у таких розмірах:

для осіб, які отримують пенсію, та інших осіб, які досягли пенсійного віку (крім осіб з інвалідністю), дітей, осіб, які досягли 18-річного віку та продовжують навчання за денною формою в закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної) або вищої освіти, до закінчення таких закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, - 1000 гривень на одну особу (члена сім`ї);

для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;

для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім`ї).

Загальний розмір допомоги на сім`ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім`ї та не може перевищувати 3000 гривень, для сім`ї, до складу якої входить одна особа з інвалідністю або дитина з інвалідністю, - 3400 гривень, для багатодітної сім`ї - 5000 гривень. Загальний розмір допомоги на сім`ю, до складу яких входять двоє і більше осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю), максимальним розміром не обмежується.

Якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім`ї або інформацією, поданою компетентним органом.

Особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога не призначається, крім осіб, які після припинення виплати грошової допомоги втратили працездатність.

Відповідно до пункту 6 Порядку № 505 грошова допомога не призначається у разі, коли: будь-хто із членів сім`ї має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану; будь-хто з членів сім`ї має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Положення абзацу другого пункту 6 не поширюється на сім`ї, до складу яких входять військовослужбовці з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (крім осіб, які набули право власності на зазначене житлове приміщення, придбане за рахунок державних коштів, після початку проведення антитерористичної операції або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях).

Грошова допомога не призначається на члена сім`ї: який перебуває на повному державному утриманні в будинку дитини, дитячому будинку, дитячому будинку-інтернаті, психоневрологічному інтернаті, будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, спеціальному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення; який перебуває на повному державному утриманні в школі-інтернаті, закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) профілю; який відбуває покарання в місцях позбавлення волі.

Згідно з абзацом першим пункту 7 Порядку № 505 якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім`ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.

Аналізуючи зазначену норму Порядку № 505, суд зазначає, що пунктом сьомим виділено окрему категорію осіб, яким виплата допомоги на наступний період припиняється, а саме це особи працездатного віку, яким було призначено виплату грошової допомоги, але які протягом періоду її виплати не працевлаштувались.

Також пунктом сьомим Порядку № 505 виділено виключні категорії осіб працездатного віку, на яких не поширюється умова щодо обов`язкового працевлаштування для призначення грошової допомоги на наступний період, а саме це:

- громадяни, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку;

- громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку;

- громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними;

- громадян, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або та дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку;

- фізичні особи, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання.

В даному випадку дружина позивача відноситься до категорії громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку, оскільки матеріалами підтверджується, що ОСОБА_2 є матір`ю дитини - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , тобто якій не виповнилось три роки, станом на час звернення позивача до відповідача з заявами від 15.01.2018 та від 29.08.2019.

Тому, на позивача не поширюється вимоги пункту 7 Порядку № 505 щодо обов`язкового працевлаштування для призначення грошової допомоги на наступний період, а тому така допомога повинна бути призначена.

Факт припинення дружині позивача виплати адресної допомоги в 2015 році у зв`язку з її не працевлаштуванням не має значення для вирішення справи по суті, оскільки з народженням другої дитини статус дружини позивача змінився ( з працездатної безробітної особи на особу, що здійснює догляд за дитиною до трьох років) про що позивач як уповноважений член сім`ї на отримання вказаної допомоги повідомляв відповідача.

Таким чином відмова в призначенні адресної допомоги на дружину позивача рішенням відповідача від 04.02.2019 та від 29.08.2019 з посиланнями на вимоги п. 3 Порядку є протиправною, рішення в цій частині мають бути скасовані.

Відповідно до частини другої статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частинами першою та другою статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За наведеного вище суд вважає, що заявлені позовні вимоги підтверджуються матеріалами справи, є обґрунтованими, докази є належними та достатніми для постановлення судового рішення про задоволення адміністративного позову.

З метою ефективного захисту прав позивача, про захист яких він просить, суд на підставі частини другої статті 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об`єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім і необхідним (ефективним), а саме: визнати протиправними та скасувати розпорядження УПтаСЗН Сєвєродонецької міської ради від 04 лютого 2019 року б/н та 29 серпня 2019 року б/н в частині відмови ОСОБА_2 у призначенні та виплаті щомісячної адресної допомоги за заявами позивача як уповноваженого члена сім`ї. Як наслідок визнання протиправними та скасування цих рішень, зобов`язати відповідача призначити ОСОБА_2 за заявою уповноваженої особи сім`ї ОСОБА_1 від 25.01.2019 та від 29.08.2019 щомісячну адресну допомогу, а також виплатити заборгованість із цієї допомоги, що виникла за період її несплати.

З метою захисту порушеного права дружини позивача на отримання вказаної допомоги в період з 25.01.2019 по 24.07.2019 та з 29.08.2019 по 28.02.2020 суд вважає за необхідне обрати ефективний спосіб захисту вказаного права та зобов`язати відповідача призначити виплати вказаної допомоги на дружину позивача та здійснити нарахування та виплату заборгованості за вказані періоди.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем за подання до суду даного позову сплачено судовий збір у розмірі 768,40 грн як за одну вимогу немайнового характеру, що підтверджено квитанцією про сплату від 20.08.2019 № 36 (арк. спр. 3).

Оскільки позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню, суд вважає за необхідне присудити на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 768,40 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 205, 132, 133, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради (місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Новікова, буд. 15 Б, код за ЄДРПОУ 24179564) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради від 04 лютого 2019 року без номеру та 29 серпня 2019 року без номеру в частині відмови ОСОБА_2 у призначенні та виплаті щомісячної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», за заявою уповноваженої особи сім`ї ОСОБА_1 від 29 серпня 2019 року.

Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради призначити за заявами від 15.01.2018 та від 29.08.2019 ОСОБА_1 як уповноваженого члена сім`ї щомісячну адресну допомогу, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» на його дружину ОСОБА_2 на період з 25.01.2019 по 24.07.2019 та з 29.08.2019 по 28.02.2020, а також виплатити заборгованість із цієї допомоги, що виникла за період її несплати.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення суду складено 04 листопада 2019 року.

Суддя В.С. Шембелян