
490/9160/19
н\п 2-а/490/279/2019
У Х В А Л А
23.10.2019 м. Миколаїв
Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Чулуп О.С., дослідивши матеріали позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Миколаївської міської ради про зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом до відповідача в якому просив зобов`язати виконавчий комітет Миколаївської міської ради позачергово надати квартира та відшкодувати збитки, які він поніс у зв`язку з відсутністю житла.
Частиною першою статті 2 КАС України, передбачено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку субєктів владних повноважень. Публічно-правовим спором в розумінні пункту 2 частини першої статті 4 КАС є спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у звязку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобовязує надавати такі послуги виключно субєкта владних повноважень, і спір виник у звязку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є субєктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у звязку із порушенням її прав у такому процесі з боку субєкта владних повноважень або іншої особи.
За приписами пункту 7 частини першої статті 4 КАС України суб`єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ним публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Так, позивач просить забезпечити його сім`ю квартирою та в обґрунтування позовної заяви позивач посилається на ст. 47 Конституції України, відповідно до якої кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Судом встановлено, що у даному випадку вимога позивача щодо захисту свого права на житло носить приватноправовий характер, відповідно немає ознак публічно-правового спору в розумінні КАС України, не зважаючи на участь у таких правовідносинах субєкта владних повноважень, а тому не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
За такого, суд приходить до висновку, що слід відмовити у відкритті провадження.
Керуючись ст.ст. 2, 29, 170 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Миколаївської міської ради про зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки передбачені ст. 256 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена в строки та в порядку, передбаченому ст.ст. 295 -297 КАС України.
Суддя