
415/7929/19
3/415/1388/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04.11.19 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Березін А.Г. розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Луганській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, тимчасово не працюючого, не є особою з інвалідністю, проживаючого(перебуваючого) за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків невідомий,
за вчинення правопорушень, передбачених ст.ст. 130 ч.1,ст. 122-2 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
14.09.2019 року о 01год. 34 хв. в м. Лисичанськ по вулиці Будівельників, 13, ОСОБА_1 керував власним транспортним засобом марки «ИЖ» без державного номерного знаку, з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на стан сп`яніння в установленому законом порядку відмовився у присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст.130 КУпАП.
14.09.2019 року о 01 год. 34 хв., ОСОБА_1 , керуючи власним транспортним засобом марки «ИЖ» без державного номерного знаку, по вулиці Будівельників, 13 міста Лисичанська, проігнорував законну вимогу працівника поліції про зупинку транспортного засобу, подану завчасно за допомогою звукового сигналу та ввімкненого проблискового маячка синього і червоного кольору, та був зупинений шляхом переслідування і штучного блокування, чим порушив п.2.4 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ст.122-2 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, заперечень на протокол про адміністративне правопорушення від правопорушника на адресу суду не надходило. Про дату, час та місце розгляду справи правопорушник повідомлявся належним чином, рекомендованим листом із повідомленням, однак виклик до суду останнім не отримано, на адресу суду повернуто конверт з відміткою «інші причини, що не дали змоги виконати обов`язки щодо пересилання поштового відправлення». 24.10.2019 року Лисичанським міським судом Луганської області була винесена постанова про привід правопорушника, яка не виконана з невідомих суду причин.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, зокрема, рішень у справі «Пономарьов проти України» від 03.04.2008, «Олександр Шевченко проти України» від 26.04.2007, «Трух проти України» від 14.10.2003, особа у розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження.
У відповідності до досліджених у судовому засіданні протоколів про адміністративні правопорушення серії БД№ 142216 та серії БД № 142217 від 14.09.2019 р., вбачається, що громадянину ОСОБА_1 роз`яснені його права та обов`язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст.268 КУпАП, і повідомлено, що розгляд адміністративних справ відбудеться в суді міста Лисичанська.
З огляду на те, що при повідомленні судом про місце і час розгляду справ, та вжиття всіх заходів щодо унеможливлення порушення процесуальних прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, правопорушник ОСОБА_1 , будучи обізнаним про складання щодо нього протоколів про адміністративні правопорушення, з моменту складання протоколів (14.09.2019 р.) по день винесення постанови суду, не дивлячись на достатність часу для того, щоб з`явитися до суду та дізнатися про рух справ, не вжив заходів для явки до суду, не подав письмових заперечень проти протоколів, тому суд вважає, що наведена поведінка учасника процесу є такою, що направлена на затягування розгляду справ, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ст. 38 КУпАП, та уникнення відповідальності, за вчинені правопорушення на транспорті.
Враховуючи принцип судочинства, зазначений у практиці Європейського Суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справ за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши наявні в матеріалах справ докази суд встановив:
- з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 142216 від 14.09.2019 р., що протокол складений у відношенні ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом марки «ИЖ» без державного номерного знаку, за порушення вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху України;
- з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 142217 від 14.09.2019 р., що протокол складений у відношенні ОСОБА_1 , який керував транспортним засобом марки «ИЖ» без державного номерного знаку, за порушення вимог п. 2.4 Правил дорожнього руху України;
- з письмових пояснень свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , що 14.09.2019 р., які були запрошені у якості свідків працівниками поліції, що в їх присутності ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на визначення стану сп`яніння, як за допомогою технічного засобу, також і в медичному закладі;
- з довідки поліцейського взводу №2 роти №4 батальйону УПП в Луганській області ДПП капрала поліції ОСОБА_4 М ОСОБА_5 , згідно бази даних ІПНП України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 протягом календарного року за ст. 130 КУпАП не притягувався, посвідчення водія не отримував.
Досліджений в судовому засіданні відеозапис повністю підтверджує обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП визначає склад правопорушення, який полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 1 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ 07.11.2015 № 1395, водії, стосовно яких у поліцейських є достатні підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Згідно п. 2, п. 3 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою КМУ від 17.12.2008 року № 1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС. Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Згідно з п. 2.4 ПДР України, на вимогу працівника патрульної поліції водій повинен зупинитися з дотриманням вимог правил дорожнього руху України.
З огляду на вищевикладене, дослідивши наявні в матеріалах справи докази та оцінивши їх в сукупності, суд вважає доведеним вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, за які передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП та 122-2 КУпАП.
Оскільки ОСОБА_1 вчинив кілька правопорушень, суд вважає необхідним застосувати правила ст. 36 КУпАП, згідно якої, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП та ст.122-2 КУпАП: правопорушення, передбачене ч. 1 ст.130 КУпАП, відноситься до числа більш серйозних, оскільки санкція цієї статті передбачає більш суворіше стягнення, ніж санкціїст. 122-2 КУпАП, тому адміністративне стягнення йому необхідно призначити в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст.130 КУпАП.
З урахуванням вищевказаного суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією ч. 1 ст.130 КУпАП, у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 грн., оскільки він прав не отримував, то й підстав застосовувати позбавлення керування транспортними засобами, суд не вбачає.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 33-35,36,40-1, 122-2, 130 ч.1, 221, 284, 285, 289, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним за ч.1 ст. 130, ст. 122-2 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (ККДБ 22030101 «Судовий збір`Рахунок № UA 188999980000031214206012051Отримувач: УК у м.Лисичанську/м.Лисичанськ/22030101Код отримувача: 37800278Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)) судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд.
Суддя: А.Г. Березін