
"31" жовтня 2019 р. Справа № 363/3717/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2019 року м. Вишгород
Суддя Вишгородського районного суду Київської області Баличева М.Б., розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту з питань запобігання політичної корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Протоколом про адміністративне правопорушення №50-25/883 від 21.08.2019 року встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-15 КУпАП, а саме, порушення встановленого законом порядку надання внеску на підтримку політичної партії.
Зокрема, за результатами аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру, поданого політичною партією «Народний фронт» (ЄДРПОУ: 39181335) за І квартал 2019 року встановлено, що ОСОБА_1 надав внесок згідно розрахункового документа 1076851SB від 21.02.2018 року у розмірі 14 000 грн. В листі Державної фіскальної служби України від 12.06.2019 року № 03/53326/19 зазначено, що за даними інформаційної системи органів ДФС у ОСОБА_1 обліковувався податковий борг станом на 21.02.2019 рік у розмірі 207, 37 грн.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином.
Відповідно до ст. 212-15 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму.
Таким чином, для вирішення питання наявності складу адміністративного правопорушення передбаченого ст..212-15 КУпАП необхідно встановити порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії або порушення порядку надання фінансової підтримки для здійснення передвиборної агітації.
При цьому таке порушення порядку має містити загальні ознаки адміністративного правопорушення, яким визнається, зокрема, протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність.
Відповідно до досліджених матеріалів справи, зокрема в листі Державної фіскальної служби України від 12.06.2019 року № 03/53326/19 зазначено, що за даними інформаційної системи органів ДФС у ОСОБА_1 обліковувався податковий борг станом на 21.02.2019 рік у розмірі 207, 37 грн.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений Цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Подані до суду матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять даних на підтвердження того, що: а) мало місце процедура узгодження грошового зобов`язання; б) платнику було встановлено строк для погашення такого зобов`язання, відтак він знав і повинен був знати про його існування.
В матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні та в судовому засіданні не встановлено докази того, що ОСОБА_1 надав внесок на підтримку політичної партії усвідомлюючи наявність у нього податкового боргу. При сплаті внеску 21.02.2018 року у розмірі 14 000 грн. ОСОБА_1 не рахувався в Єдиному реєстрі боржників.
Згідно платіжного доручення №1076851SB від 21.02.2018 року ОСОБА_1 надав внесок на підтримку політичної партії у розмірі 14 000 грн., однак жодних даних про надання саме ОСОБА_1 при сплаті вищевказаного внеску фінансової підтримки для політичної партії матеріали справи не містять.
Також, на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення, Департамент з питань запобігання корупції не надав доказів того, що саме ОСОБА_1 надав фінансову підтримку політичної партії.
Враховуючи вищевикладене, оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбачений ст. 212-15 КУпАП, а саме, порушення встановленого порядку надання фінансової підтримки для здійснення політичної партії.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення;
Керуючись ст. ст. 212-15, 221, 245, 247, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити, у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, через Вишгородський районний суд Київської області, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: М.Б. Баличева