
Справа № 351/2479/19
Номер провадження № 2-а/351/84/19
У Х В А Л А
І МЕ Н ЕМ У К Р А Ї Н И
05 листопада 2019 року м. Снятин
Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Калиновський М.М. розглянувши матеріали адміністративного позовуОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Снятинської РДА про визнання дій неправомірними при виплаті щорічної допомоги на оздоровлення за 2017-2018р.р. та стягнення коштів,-
ВСТАНОВИВ:
01.11.2019 року до Снятинського районного суду Івано-Франківської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Снятинської РДА про визнання дій неправомірними при виплаті щорічної допомоги на оздоровлення за 2017-2018р.р. та стягнення коштів.
Ознайомившись з адміністративним позовом та доданими до нього матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає передачі до іншого адміністративного суду, виходячи з наступного.
Із поданих до суду матеріалів слідує, що позивачка оскаржує дії відповідача, як суб`єкта владних повноважень щодо відмови у виплаті їй щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до ст.48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Статтею 20 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) розмежовано предметну юрисдикцію адміністративних судів. Так, частиною 1 цієї статті визначено адміністративні справи, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Частиною 2 вказаної статті передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Так, згідно ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином, зважаючи на те, що предметом оскарження у позовній заяві визначено дії суб`єкта владних повноважень щодо невиплати щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до вимог статті 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а тому дана справа предметно не підсудна Снятинському районному суду як місцевому загальному суду, і її розгляд належить до юрисдикції Окружного адміністративного суду як адміністративного.
Наслідки недотримання правил предметної та територіальної підсудності Кодексом адміністративного судочинства України не розмежовано та врегульовані статтею 29 КАС України. Більше того, законодавцем визначено аналогічні підстави для передачі справи з одного адміністративного суду до іншого у разі недотримання правил і предметної, і територіальної підсудності.
Так, пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись наведеними вище нормами, враховуючи те, що предметом оскарження є дії суб`єкта владних повноважень щодо невиплати щорічної допомоги на оздоровлення відповідно до вимог статті 48 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», тому суд доходить висновку, що адміністративна справа предметно підсудна Окружному адміністративному суду та вважає за необхідне передати дану адміністративну справу на розгляд Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 20, 29, 248 КАС України,-
У х в а л и в :
Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Снятинської РДА про визнання дій неправомірними при виплаті щорічної допомоги на оздоровлення за 2017-2018р.р. та стягнення коштів до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: підпис
Суддя Снятинського районного суду Калиновський М.М.