Ухвала суду № 85394089, 05.11.2019, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2019
Номер справи
120/3543/19-а
Номер документу
85394089
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Вінниця

05 листопада 2019 р. Справа № 120/3543/19-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Шаповалова Тетяна Михайлівна, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) ,

до: Державної казначейської служби України (Код ЄДРПОУ 37567646, вул. Бастіонна, 6, м. Київ, 01601)

Держави Україна в особі Управління Державної казначейської служби України у м. Вінниці Вінницької області (код ЄДРПОУ 38054707, вул. Замостянська, 7, м. Вінниця, 21007) ,

про: визнання дій протиправними, відшкодування шкоди, ,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України, Держави Україна в особі Управління Державної казначейської служби України у м. Вінниці Вінницької області про визнання дій протиправними, відшкодування шкоди.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Положеннями п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Ст. 5 КАС України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтями 160, 161 КАС України.

Норми статей 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв`язку з чим недотримання положень даних норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.

У п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Проте зі змісту позовної заяви виявлено, що не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта позивача.

Крім того, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, суд зазначає, що позивачем викладено позовні вимоги не конкретизувавши їх, а саме, у прохальній частині позову позивачем не конкретизовано, які саме дії кожного з відповідачів позивач просить визнати протиправними.

Положеннями ч. 1 ст. 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

В даному ж випадку, в якості відповідачів позивачем визначено Державну казначейську службу України та Державу Україну в особі Державної казначейської служби України в м. Вінниці Вінницької області, в той же час, позивачем не конкретизовано вимоги щодо кожного з відповідачів та не зазначено які саме дії відповідачів він просить визнати протиправними та у чому саме полягає їх протиправність.

Відповідно до ч. 5 ст. 21 КАС України, вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб`єктів публічно-правових відносин, або вимоги про витребування майна, вилученого на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше такі вимоги вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

Разом з тим, позивачем не наведено обставин та не надано доказів, які б свідчили про існування публічно-правового спору між ним та суб`єктами владних повноважень, які визначені ним в якості відповідачів за даним позовом, що згідно положень ч. 5 ст. 21 КАС України є необхідною умовою для розгляду справи адміністративним судом.

Крім того, позивач визначає Головне управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Ч. 4 ст. 49 КАС України встановлено, що у заявах про залучення третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Визначальним критерієм встановлення доцільності вступу у розгляд справи третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, є ймовірність того, що рішення у даній справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки.

З огляду на викладене, позивачем не подано заяву про залучення в якості третьої особи Головне управління Пенсійного фонду України у місті Вінниці та не обґрунтовано необхідність її залучення до участі у справі.

Згідно пунктів 1, 2 ч.1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема щодо спораів з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.

Пунктом 17 ч.1 ст.4 КАС України визначено, що публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Як вказує позивач, вона перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в місті Вінниці та отримує пенсію за віком як працівник Національного банку України.

Разом з тим, позивачем не надано суду доказів того на якій саме посаді вона перебувала та чи відноситься її посада до публічної служби в розумінні КАС України.

Частинами 1 та 2 статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене вважаю, що дану заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків у спосіб:

- зазначення у тексті позовної заяви реєстраційного номеру облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номеру і серії паспорта позивача;

- уточнення змісту заявлених позовних вимог та викладу обставин, якими вони обґрунтовуються (в частині вимог про визнання протиправними дій відповідачів), шляхом конкретизації дій, які є предметом оскарження в межах даної справи, а також зазначення обставин, які свідчать про їх протиправність;

- зазначення обставин та надання доказів на підтвердження існування публічно-правового спору між позивачем та суб`єктами владних повноважень, які визначені ним в якості відповідачів за даним позовом;

- надання обґрунтованого клопотання про залучення Головного управління Пенсійного фонду України у місті Вінниці області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.;

- надання доказів щодо того, на якій посаді перебувала позивач і чи відноситься така посада до публічної служби.

Керуючись статтею 160, 161, 169 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України, Держави Україна в особі Управління Державної казначейської служби України у м. Вінниці Вінницької області про визнання дій протиправними, відшкодування шкоди залишити без руху.

Запропонувати позивачу у 10 - денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду, шляхом:

- зазначення у тексті позовної заяви реєстраційного номеру облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номеру і серії паспорта позивача;

- уточнення змісту заявлених позовних вимог та викладу обставин, якими вони обґрунтовуються (в частині вимог про визнання протиправними дій відповідачів), шляхом конкретизації дій, які є предметом оскарження в межах даної справи, а також зазначення обставин, які свідчать про їх протиправність;

- зазначення обставин та надання доказів на підтвердження існування публічно-правового спору між позивачем та суб`єктами владних повноважень, які визначені ним в якості відповідачів за даним позовом;

- надання обґрунтованого клопотання про залучення Головного управління Пенсійного фонду України у місті Вінниці області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.;

- надання доказів щодо того, на якій посаді перебувала позивач і чи відноситься така посада до публічної служби.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Шаповалова Тетяна Михайлівна