Постанова № 85384094, 30.10.2019, Татарбунарський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
30.10.2019
Номер справи
515/1394/19
Номер документу
85384094
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №515/1394/19

Провадження №3/515/2302/19

Татарбунарський районний суд Одеської області

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 жовтня 2019 р. Татарбунарський районний суд Одеської області в особі судді Тимошенка С.В., за участю особи, що притягується до відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Білгород-Дністров- ської місцевої прокуратури Одеської області Лавреки В.В., розглянувши в залі суду у м.Татарбуна- ри Одеської області матеріали перевірки за фактом вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, які надійшли з Управління захисту економіки в Одеській області Депар- таменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної ві- дповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, одруженого, з середньо-спеціальною освітою, працюючого майстером лісу ДП «Саратсь- ке лісове господарство», зареєстрованого та проживаючого по АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді майстра лісу Тузлівського лісництва державного підприєм- ства «Саратське лісове господарство», згідно п.п.«е» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом декларування та відповідальності за корупційні правопорушення, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адмініст- ративні правопорушення (далі – КУпАП), а саме, на виконання зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 був зобов`язаний подати електрону декларацію у строк до 01.04.2019 р. Маючи влас- ний, зареєстрований у відповідному порядку електронний ключ із цифровим підписом, він був до- стовірно обізнаний з порядком формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єди- ного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або міс- цевого самоврядування. Але не використав термін, наданий з 01.01. по 01.04.2019 р. для подання декларацій, та подав її несвоєчасно, без поважних причин, а саме – 09.05.2019 р.

ОСОБА_1 свою провину у вчиненні правопорушення визнав повністю, пояснивши суду, що декілька разів намагався відправити електронну декларацію до реєстру, але в нього не виходило.

Прокурор наполягав на притягненні ОСОБА_1 до встановленої законом відповідальності та накладенні на нього стягнення у нижніх межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд прий- шов висновку про наступне.

Згідно ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в сп- равах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання закон- ності.

У відповідності до ст.ст.245, 280 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністрати- вні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин справи. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясува- ти: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності…, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Винуватість ОСОБА_2 у вчиненні зазначеного адміністративного правопорушення підтверд- жується представленими суду матеріалами справи: протоколом № 746 про адміністративне право- порушення, пов`язане з корупцією від 02.09.2019 р. (а.с.1-10); рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НП України про завершення перевірки та складання адмінпротоколу сто- совно ОСОБА_1 від 02.07.2019 р. та 02.09.20-19 р. (а.с11,12); посадовою інструкцією майстра лісу ДП Саратський лісгосп (25-26); Наказом ДАЛР України від 02.05.2018 р. № 65-К, про прий- няття ОСОБА_1 з 04.05.2018 р. майстром лісу Тузлівського лісництва Державного підприємства «Саратське лісове господарство» (а.с.29); попередженням про встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» (а.с.30); посадовою інструкцією майстра лісу Тузлівського лісництва (19-21); поясненнями ОСОБА_1 від 16.07.19р. (а.с.43-46); копією повідомлення від 09.04.2019 р. Національного агенства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб (а.с.49); копією паспорту на ОСОБА_1 (а.с.52-54); рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НП України про отримання інформації стосовно ОСОБА_1 від 01.08.2019 р. (а.с.55); витягом з бази «Армор» щодо притягнення ОСОБА_2 до відповідальності (а.с.56);

Дії ОСОБА_1 підлягають кваліфікації за ч.1 ст.172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поваж- них причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого само- врядування.

Відповідно до п.п. «е» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом від- повідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є посадові та службові осо- би органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує фор- мування та реалізацію державної податкової політики та державної політики у сфері державної митної справи;

Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п.1, п/п "а" і "в" п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання фу- нкцій держави або місцевого самоврядування (далі декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи за 2018 рік, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом її заповнення на офіцій- ному веб-сайті Національного агентства 09.05.2019 р., тобто з порушенням строку її подання.

Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається про- типравна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський поря- док, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом пе- редбачено адміністративну відповідальність.

Як передбачено ст.11 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необе- режності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.

При призначенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопоруше- ння, особу порушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, та всі обставини справи.

ОСОБА_1 повністю визнав свою провину, вперше притягується до адміністративної відповіда- льності.

Обставин, що обтяжують відповідальність порушника, судом не встановлено.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеню його вини, суд приходить до висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 адміністративного стягне- ння у вигляді штрафу у нижній межі санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Згідно зі ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопору- шення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору вс- тановлюється законом.

Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 27, 33-35, 40-1, 283-285, 294 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 384 грн.20 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача Казначей- ство України (ЕАП), рахунок отримувача - UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Татарбунарський районний суд Оде- ської області.

Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусово- му виконанню після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.307 КУпАП (штраф має бути сплаче- ний порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накла- дання штрафу).

Відповідно до ст.308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Строк пред`явлення постанови до виконання 3 місяці.

Суддя С. В. Тимошенко