
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про накладення штрафу
28 жовтня 2019 року м. Київ № 826/13175/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Вєкуа Н.Г., секретаря судового засідання Шуст Н.А, розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Група компаній
"Термоінжиниринг"
до Головного управління державної фіскальної служби у м. Києві
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень
від 19.06.2018
за участю представників сторін:
пр-к позивача: Сабіна Максим Геннадійович;
пр-к відповідача: Коваленко Ліна Валеріївна
свідок - ОСОБА_3 , -
В С Т А Н О В И В:
10 червня 2019 року в рамках розгляду адміністративної справи № 826/13175/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Група компаній «Термоінжиниринг» (04050, м. Київ, вул. Інститутська, б.16, офіс 1/3, код ЄДРПОУ 39395692) до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (04655, м. Київ, вул. Шолуденка, б.33/19, код ЄДРПОУ 39439980) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 19.06.2018 року, окремою ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва зобов`язано Головне управління ДФС у м. Києві усунути причини та умови, що сприяють порушенню прав адвокатів на отримання інформації на підставі адвокатських запитів.
12.06.2019 року суд направив окрему ухвалу до Державної фіскальної служби України для виконання. З цією метою, суд зобов`язав ДФС України направити лист-роз`яснення щодо змісту ухвали до відповідних ДФС областей, м. Києві та Офісу великих платників податків.
Крім того, суд роз`яснив про обов`язок не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали письмово проінформувати Окружний адміністративний суд м. Києва про результати її розгляду та вжиті заходи.
Ухвалою суду від 04 вересня 2019 року зобов`язано Державну фіскальну службу України, протягом 10 днів з моменту отримання даної ухвали, надати Окружному адміністративному суду м. Києва інформацію про стан розгляду окремої ухвали від 10.06.2019 року по справі №826/13175/18, в якій зазначити заходи, що були вжиті для її виконання. Обов`язок щодо виконання даної ухвали покладено на в.о Голови Державної фіскальної служби України Гутенко Дениса Вікторовича.
В судове засіданні 28.10.2019 року звіту про виконання окремої ухвали Окружного адміністративного суду м. Києва від 04.09.2019 року Державною фіскальною службою України не надано.
Відповідно до частини другої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з частиною третьою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України половина суми штрафу стягується на користь позивача, інша половина - до Державного бюджету України.
З огляду на викладене вбачається, що відповідач протягом десяти днів з моменту отримання ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 вересня 2019 року, зобов`язаний був виконати вказану ухвалусуду та подати звіт про її виконання.
Однак, Державна фіскальна служба України не подала до суду звіт про її виконання у встановлений судом строк, не повідомила суд про неможливість подання такого звіту та не просила продовжити процесуальний строк для подання звіту.
Наведене вказує, що станом на момент вирішення питання про накладення штрафу Державна фіскальна служба України не виконала ухвалу суду, поважних причин такого невиконання не повідомила.
Зазначене свідчить про наявність правових підстав для встановлення нового строку для подання звіту про виконання ухвали суду та накладення штрафу на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання вказаної ухвали.
Конституційний Суд України у рішенні від 30 січня 2003 року №3-рп/2003 у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого та прокурора вказав, що "правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах".
У рішенні від 30 червня 2009 року №16-рп/2009 Конституційний Суд України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин сьомої, дев`ятої, пункту 2 частини шістнадцятої статті 236 Кримінально-процесуального кодексу України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб`єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової.
З огляду на це посилення судового контролю за виконанням судових рішень та наділення суду з цією метою правом накладати штрафні санкції є заходом для забезпечення конституційного права на судовий захист.
Оскільки неподання звіту про виконання ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 вересня 2019 року супроводжується її невиконанням, суд приходить до висновку про достатність підстав для накладення штрафу на керівника відповідача - суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови.
Відповідно до приписів частини другої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України розмір можливого штрафу за неподання звіту про виконання рішення знаходиться у межах від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1921 гривня.
Визначаючи розмір штрафу, суд дійшов висновку про необхідність його застосування у мінімальному розмірі, тобто на рівні двадцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, у зв`язку із неподанням Державною фіскальною службою України у встановлений судом строк звіту про виконання ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 вересня 2019 року та відсутністю доказів її виконання, суд вважає за необхідне накласти на в.о Голови Державної фіскальної служби України Гутенко Дениса Вікторовича штраф на рівні двадцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 38 420,00 грн. (1 921,00 грн. х 20); при цьому, половину штрафу у розмірі 19 210,00 грн. належить стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Група компаній «Термоінжиниринг» (04050, м. Київ, вул. Інститутська, б.16, офіс 1/3, код ЄДРПОУ 39395692), іншу половину у розмірі 19210,00 грн. стягнути на користь Державного бюджету України.
Враховуючи викладені обставини, суд також вважає за необхідне встановити Державній фіскальній службі України новий строк - до 14 листопада 2019 року для подання звіту про виконання ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 червня 2019 року.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Накласти на в.о Голови Державної фіскальної служби України Гутенко Дениса Вікторовича штраф у розмірі двадцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 38 420,00 грн. (1 921,00 х 20) за неподання звіту про виконання ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 вересня 2019 року.
2. Половину штрафу у розмірі 19 210,00 грн. стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Група компаній «Термоінжиниринг» (04050, м. Київ, вул. Інститутська, б.16, офіс 1/3, код ЄДРПОУ 39395692), іншу половину у розмірі 19 210,00 грн. - на користь Державного бюджету України (отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі міста Києва, код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38004897, рахунок отримувача - 34310206084021, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача - 899998).
3. Встановити Державній фіскальній службі України новий строк - до 21 листопада 2019 року, для подання звіту про виконання ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 вересня 2019 року.
4. Попередити в.о. Голови Державної фіскальної служби України Гутенко Дениса Вікторовича про те, що за правилами частини шостої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України з наступного дня після набрання ухвалою законної сили на суму заборгованості без додаткового рішення суду нараховується пеня у розмірі трьох відсотків річних з урахуванням індексу інфляції.
5. Попередити в.о. Голови Державної фіскальної служби України Гутенко Дениса Вікторовича про те, що відповідно до частини сьомої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України сплата штрафу не звільняє від обов`язку виконати рішення суду і подати звіт про його виконання. Повторне невиконання цього обов`язку тягне за собою застосування наслідків, установлених частинами першою і другою цієї статті, але розмір нового штрафу при цьому збільшується на суму штрафу, який було або мало бути сплачено за попередньою ухвалою.
6. Ухвалу суду про накладення штрафу направити для виконання до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві (вул. Виборзька, 32 м. Київ, 03056).
7. Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Згідно з частиною першою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.Г. Вєкуа