
Справа № 212/8787/19
3/212/2303/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 листопада 2019 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Дехта Р.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Полку патрульної поліції в місті Кривий Ріг управління патрульної поліції в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Молдови, не працюючого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 за ч.2 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
05 жовтня 2019 року ОСОБА_1 цього ж дня, 05 жовтня 2019 року о 21 годинні 28 хвилин керував транспортним засобом марки «SKODA FABIA» д.н.з. НОМЕР_1 по вулиці Конституційна, 1 Кривого Рогу м. Кривого Рогу Дніпропетровської області та відмовився, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння у присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.2.5 ПДР України повторно протягом року, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст.130 КУпАП.
Вчинення повторно протягом року подібного адміністративного правопорушення підтверджено карткою обліку адмінпрактики, що міститься в матеріалах справи де зазначено, що ОСОБА_1 було притягнуто до відповідальності Жовтневим районним судом міста Кривого Рогу Дніпропетровської області за ч.1 ст. 130 КУпАП та постановою Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 05 червня 2019 року, відповідно до якої на ОСОБА_1 накладено штраф у розмірі 10 500 грн. та позбавлено права керування транспортними засобами на 1 рік за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 130 ч.1 КУпАП.
В судове засідання, яке було призначено на 16 жовтня 2019 року, 23 жовтня 2019 року та 04 листопада 2019 року ОСОБА_1 не з`явився, хоча був особисто під розпис повідомлений про час та місце розгляду справи під час складання протоколу ОБ № 130085 від 05 жовтня 2019 року. ОСОБА_1 через свого представника – адвоката Антоненко В.А. був повідомлений про дату та час слухання справи на 23 жовтня 2019 року та 04 листопада 2019 року
В судовому засіданні представник ОСОБА_1 – адвокат Антоненко В.А. просив суд закрити провадження по справі за відсутністю в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення, послався на обставини, що зазначенні в клопотанні від 04 листопада 2019 року.
Перевіривши та дослідивши матеріали справи, вислухавши представника особи, що притягається до адміністративної відповідальності, суддя дійшов наступного висновку.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд, в тому числі, перевіряє правильність складання протоколу інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, належно з`ясовує обставини справи.
З аналізу ст. ст. 251, 252 КУпАП слідує, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Частиною 2 статті 130 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП .
Детально вивчивши та дослідивши матеріали справи та надані докази, суддя дійшов висновку, що винність ОСОБА_1 в судовому засіданні встановлена та підтверджується наданими доказами, а саме протоколом серії ОБ № 130085 від 05 жовтня 2019 року про адміністративне правопорушення, рапортом поліцейського А. Бардашева, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , відеозаписом подій від 05 жовтня 2019 року, щодо відмови від проходження медичного огляду ОСОБА_1 , картки обліку адмінпрактики та постановою Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 05 червня 2019 року, що підтверджує вчинення ОСОБА_1 правопорушення за ст. 130 КУпАП, повторно протягом року.
Тобто вважаю, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч.2 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до п.4 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним Наказом МВС та МОЗ України від 09 листопада 2015 № 1452/735, ознаками наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп`яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Порядок проходження огляду на стан сп`яніння встановлений ст.266 КУпАП, постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17 грудня 2008 року "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду", Наказом МВС та МОЗ України від 09 листопада 2015 № 1452/735 "Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції".
Згідно п.2.5 ПДР України, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин. Відповідно до ст.266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником міліції у присутності двох свідків.
Згідно ч.3 ст.266 КУпАП, у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником поліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами, огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
Виходячи із вищевикладеного, проаналізувавши надані докази в їх сукупності, суддя дійшов висновку, що винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП України за ознаками відмови особи, яка керує транспортним від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння, доведена в повному обсязі.
Згідно довідки інспектора відділення адміністративної практики полку ПП в м. Кривий Ріг УПП в Дніпропетровській області ДПП лейтенанта поліції М. Єлісєєва від 07 жовтня 2019 року, убачається, що громадянин ОСОБА_1 не отримував посвідчення водія на право керування транспортними засобами.
Санкція ч.2 статті 130 КУпАП передбачає накладення штрафу на водіїв і на інших осіб . Оскільки ОСОБА_1 не отримував посвідчення водія , тому його слід віднести до категорії «інші особи».
Відповідно термінології , визначеній Правилами дорожнього руху України «Водій - особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія».
Також, відповідно до роз`яснень викладених у п. 28 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті», суди не вправі застосовувати такий вид адміністративного стягнення як позбавлення права керувати транспортними засобами й тоді, коли винна особа вже позбавлена такого права. Такий вид адміністративного стягнення як оплатне вилучення транспортного засобу не можна накладати на особу, яка вчинила відповідне правопорушення, керуючи транспортним засобом, що належить іншій особі.
Вирішуючи питання щодо виду та розміру адміністративного стягнення, суддя приймає до уваги характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, а саме особливу суспільну небезпеку, а також особу правопорушника, обставини справи в їх сукупності, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність та вважає за необхідне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки, без оплатного вилучення транспортного засобу, в межах санкції ч.2 ст.130 КпАП України.
Крім того, згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення дорівнює 384,20 гривень.
Керуючись ст. ст. 24, 40-1, ч.3 ст.130, ст.ст. 268, 279, 280, 283, 284 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», суддя –
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративне стягнення за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20 400 (двадцять тисяч чотириста) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в сумі 384,20 гривень на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код отримувача за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Суддя: Р. В. Дехта