Рішення № 85361610, 04.11.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.11.2019
Номер справи
420/5445/19
Номер документу
85361610
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/5445/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 жовтня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,

за участю секретаря судового засідання Закуріної А.М.,

за участю

від позивача: ОСОБА_1 . - за паспортом

Просяник І.І. - за довіреністю

від відповідача: не з`явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Керівника суб`єкта владних повноважень голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни (код ЄДРПОУ 05583236, місцезнаходження: 67513, Одеська обл., Лиманський район, с. Олександрівка, площа Центральна, буд. 3) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До суду 16 вересня 2019 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Керівника суб`єкта владних повноважень голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни (код ЄДРПОУ 05583236, місцезнаходження: 67513, Одеська обл., Лиманський район, с. Олександрівка, площа Центральна, буд. 3), в якій позивач просив визнати протиправною бездіяльність Керівника суб`єкта владних повноважень - голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни в частині не надання відповіді на поданий ОСОБА_1 інформаційний запит від 27.06.2019 року, у письмовому вигляді на паперовому носії інформації, а саме: завірених належним чином копій розрахункових відомостей за травень та червень місяці 2019 року, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрійської сільської ради Лиманського району Одеської області та зобов`язати відповідача надати ОСОБА_1 відповідь на інформаційний запит від 27.06.2019 року у письмовому вигляді на паперовому носії інформації, а саме: завірені належним чином копії розрахункових відомостей за травень та червень місяці 2019 року, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрійської сільської ради Лиманського району Одеської області.

Ухвалою від 20 вересня 2019 року цю позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 27.06.2019 року ОСОБА_1 займає посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрійської сільської ради Лиманського району Одеської області та звернувся до розпорядника інформації - керівника суб`єкта владних повноважень, голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_2 з інформаційним запитом стосовно отримання публічної інформації щодо надання завірених належним чином копій розрахункових відомостей за травень та червень місяці 2019 року, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрійської сільської ради Лиманського району Одеської області, відповідно до вимог ст. ст. 6, 20, 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та ст. 60 Закону України «Про запобігання корупції», який було зареєстровано у Олександрійській сільській раді за №ср02-16-24 від 01.07.2019 року.

Позивач зазначив, що 05.07.2019 року отримав лист вих. №ср-02/17/422, яким повідомлено позивача, що надати завірені належним чином копії розрахункових відомостей за травень та червень 2019 року заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрійської сільської ради Лиманського району Одеської області неможливо, оскільки за стандартами бухгалтерського обліку, згідно з Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», запитуваний документ не передбачений.

Позивач вважає, що така відповідь відповідача не ґрунтується на приписах закону та є протиправною.

Ухвалою про відкриття провадження від 20 вересня 2019 року відповідачу запропоновано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву і всі докази, якими можуть бути підтверджені заперечення проти позову та надіслати відзив з додатками позивачу.

Копія вказаної ухвали була отримана відповідачем 30 вересня 2019 року, про що свідчить звіт про отримання документу електронною поштою (а.с.62).

Проте, у встановлений судом строк, відповідач не подав до суду відзив на позовну заяву і всі докази, якими можуть бути підтверджені заперечення проти позову.

Також відповідач не подавав жодних заяв або клопотань з приводу продовження строку подачі відзиву та про причини ненадання відзиву, суд не повідомив.

Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Позивач та його представник на відкритому судовому засіданні, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, підтримали позовні вимоги у повному обсязі та просили їх задовольнити.

Відповідач на відкрите судове засідання не з`явився, повідомлений належним чином та завчасно, про що свідчить наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення, про причини нез`явлення на судове засідання, суд не повідомив.

Частиною 1 статті 205 КАС України встановлено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Ухвалою, занесеною до протоколу судового засідання 30 жовтня 2019 року суд вирішив продовжити розгляд справи за відсутністю відповідача.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, докази, якими вони підтверджуються, заслухавши пояснення позивача та його представника, суд у справі встановив такі факти та обставини.

Відповідно до розпорядження Олександрійської сільської ради №19/18-КР/п від 09 лютого 2018 року «Про зарахування ОСОБА_1 », ОСОБА_1 зараховано на посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради з 09.02.2018 року (а.с.14).

Рішенням Олександрійської сільської ради Лиманського району Одеської області сьомого скликання №531/VII від 09 лютого 2018 року «Про затвердження на посаду заступника сільського голови з питань діяльності органів ради Олександрійської сільської ради» затверджено ОСОБА_1 на посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (а.с.15).

Матеріалами справи підтверджено, що 27 червня 2019 року ОСОБА_1 звернувся з інформаційним запитом про отримання публічної інформації до сільського голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_2 , в якому відповідно до вимог ст. ст. 6, 20, 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та ст. 60 Закону України «Про запобігання корупції» просив надати завірені належним чином копії розрахункових відомостей за травень та червень місяці 2019 року, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрійської сільської ради Лиманського району Одеської області (а.с.10).

05 липня 2019 року ОСОБА_1 отримав повідомлення у порядку статті 40 Конституції України, у якому повідомлялося, що на даний інформаційний запит про отримання публічної інформації надати відповідь неможливо, оскільки за стандартам бухгалтерського обліку згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» запитуваний документ не передбачений (а.с.11).

Позивач, не погоджуючись з таким повідомленням, звернувся з даним позовом до суду.

На підтвердження тому, що такі розрахункові відомості ведуться, позивачем до позову додані роздруківки розрахункових відомостей за травень, червень 2019 року, які видавалися йому уповноваженою особою- заступником сільського голови з фінансово-економічних питань - головним бухгалтером Олександрівської сільської ради, але незасвідчені належним чином (а.с. 12, 13). Позивач просить надати йому ці документи, які засвідчені належним чином.

Також судом досліджені посадові інструкції заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрівської сільської ради (а.с. 19-21) та голови Олександрівської сільської ради (а.с. 23-24).

Проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулюють спірні правовідносини, обставини справи, що мають значення для розгляду та вирішення справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог повністю, з огляду на таке.

Відповідно до статті 40 Конституції України, усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов`язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відносини щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації регулюються Законом України «Про інформацію» №2657-ХІI від 02.10.1992 року (далі - Закон України «Про інформацію»).

Відповідно до частини першої статті 5 Закону України «Про інформацію», кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про інформацію», право на інформацію забезпечується: створенням механізму реалізації права на інформацію; створенням можливостей для вільного доступу до статистичних даних, архівних, бібліотечних і музейних фондів, інших інформаційних банків, баз даних, інформаційних ресурсів; обов`язком суб`єктів владних повноважень інформувати громадськість та засоби масової інформації про свою діяльність і прийняті рішення; обов`язком суб`єктів владних повноважень визначити спеціальні підрозділи або відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації; здійсненням державного і громадського контролю за додержанням законодавства про інформацію; встановленням відповідальності за порушення законодавства про інформацію.

Право на інформацію може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку, з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров`я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя (ч.2. ст.6 Закону України «Про інформацію»).

Частинами першою, другою статті 7 Закону України «Про інформацію» визначено, що право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім суб`єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації.

Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом. Суб`єкт інформаційних відносин може вимагати усунення будь-яких порушень його права на інформацію.

Відповідно до ст. 10 цього Закону, інформація поділяється на види за змістом, в тому числі, інформація про фізичну особу.

Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону України «Про інформацію», інформація про фізичну особу (персональні дані) - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. Частиною 2 вказаної статті Закону передбачено, що кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом.

Матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 зараховано на посаду заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради з 09.02.2018 року

27 червня 2019 року ОСОБА_1 звернувся з інформаційним запитом про отримання публічної інформації до сільського голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_2 , в якому відповідно до вимог ст. ст. 6, 20, 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та ст. 60 Закону України «Про запобігання корупції» просив надати завірені належним чином копії розрахункових відомостей за травень та червень місяці 2019 року, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрійської сільської ради Лиманського району Одеської області (а.с.10).

Як видно, вказана інформація стосувалась безпосередньо позивача, а саме: надання документу щодо нарахування заробітної плати.

Матеріалами справи підтверджено, що 05 липня 2019 року ОСОБА_1 отримав повідомлення у порядку статті 40 Конституції України, у якому повідомлялося, що на даний інформаційний запит про отримання публічної інформації надати відповідь неможливо, оскільки за стандартам бухгалтерського обліку згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» запитуваний документ не передбачений (а.с.11).

Оцінюючи вказану відповідь, суд доходить висновку, що відповідачем не дотримано приписи законів, що регулюють спірні правовідносини.

Так, як зазначалось вище, частиною 2 ст. 11 Закону України «Про інформацію» передбачено, що кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до ст. 110 Кодексу законів про працю України, при кожній виплаті заробітної плати власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника про такі дані, що належать до періоду, за який провадиться оплата праці: а) загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат; б) розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати; в) сума заробітної плати, що належить до виплати.

Такий самий обов`язок роботодавця передбачений ст. 30 Закону України «Про оплату праці».

Також вказаною статтею цього Закону передбачено, що роботодавець зобов`язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

Тому, посилання відповідача на те, що за стандартам бухгалтерського обліку згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» запитуваний документ не передбачений, не відповідають вищенаведеним приписам закону.

Також, суд звертає увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 28 жовтня 2003 року N 601 відповідно до статті 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" затверджено Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 26 "Виплати працівникам", яке схвалене Методологічною радою з бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України, що додається.

Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 26 "Виплати працівникам" /далі - Положення (стандарт) 26/ визначає методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про виплати (у грошовій і не грошовій формах) за роботи, виконані працівниками, та її розкриття у фінансовій звітності.

Норми Положення (стандарту) 26 застосовуються роботодавцями - підприємствами, організаціями, іншими юридичними особами (далі - підприємства) незалежно від форм власності (крім бюджетних установ та підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності).

Позивач звернувся із запитом про надання інформації в порядку, визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Відповідно до статті 1 Закону №2939-VI, публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Статтею 3 Закону №2939-VI визначені гарантії забезпечення права на публічну інформацію, зокрема: обов`язок розпорядників інформації надавати інформацію, крім випадків, передбачених законом, визначення розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє, максимальне спрощення процедури подання запиту та отримання інформації.

Відповідно до статті 5 Закону №2939-VI, одним із способів доступу до інформації є надання такої за запитами на інформацію.

Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.

Письмовий запит подається в довільній формі.

Запит на інформацію має містити:

1) ім`я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв`язку, якщо такий є;

2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;

3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

Матеріалами справи підтверджено, що запит позивача від 27 червня 219 року містить всі необхідні реквізити, передбачені ст. 19 Закону України №2939-VI від 13.01.2011 року.

Крім того, судом встановлено, що позивач просив відповідача надати конкретно визначену інформацію, що стосується безпосередньо позивача (а.с.10).

Згідно з статтею 12 Закону №2939-VI, суб`єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: 1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об`єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб`єктів владних повноважень; 2) розпорядники інформації - суб`єкти, визначені у статті 13 цього Закону; 3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань запитів на інформацію розпорядників інформації.

Відповідно до частини 1 статті 19 Закону №2939-VI, запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Відповідно до частини першої статті 20 Закону №2939-VI, розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.

Приписами частини першої статті 22 Закону №2939-VI передбачено, що розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: 1) розпорядник інформації не володіє і не зобов`язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; 2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; 3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов`язані з копіюванням або друком; 4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п`ятою статті 19 цього Закону.

Згідно з пунктом 3 частини 4 статті 22 Закону № 2939-VІ, у відмові в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено мотивовану підставу відмови.

Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов`язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.

У частині першій статті 6 Закону № 2939-VI визначено види інформації з обмеженим доступом, зокрема, це: 1) конфіденційна інформація; 2) таємна інформація; 3) службова інформація. Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог: 1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров`я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні (частина другою статті 6 Закону №2939-VI).

Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно (частина п`ята статті 6 Закону №2939-VI).

Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

Статтею 23 Закону №2939-VI врегульовано, що рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

Запитувач має право оскаржити: 1) відмову в задоволенні запиту на інформацію; 2) відстрочку задоволення запиту на інформацію; 3) ненадання відповіді на запит на інформацію; 4) надання недостовірної або неповної інформації; 5) несвоєчасне надання інформації; 6) невиконання розпорядниками обов`язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону; 7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.

Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Враховуючи вищевикладені встановлені обставини, суд доходить висновку, що запитувана позивачем інформація не є інформацією з обмеженим доступом, стосується безпосередньо позивача та має бути надана позивачу за його запитом, а тому відповідачем допущено бездіяльність в частині не надання відповіді на поданий ОСОБА_1 інформаційний запит від 27.06.2019 року про надання завірених належним чином копій розрахункових відомостей за травень та червень місяці 2019 року, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрійської сільської ради Лиманського району Одеської області.

З огляду на вищевикладене, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог позивача в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача у ненаданні відповіді на запит від 27.06.2019 року та належать задоволенню шляхом визнання протиправною бездіяльність голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни в частині не надання відповіді на поданий ОСОБА_1 інформаційний запит від 27.06.2019 року про надання завірених належним чином копій розрахункових відомостей за травень та червень місяці 2019 року, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрійської сільської ради Лиманського району Одеської області.

З огляду на те, що суд дійшов висновку про протиправність бездіяльності відповідача у ненаданні запитуємої інформації позивачу, суд вважає, що для ефективного захисту прав позивача належать задоволенню й решт позовних вимог шляхом зобов`язання голову Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області ОСОБА_2 надати ОСОБА_1 відповідь на інформаційний запит від 27.06.2019 року про надання завірених належним чином копій розрахункових відомостей за травень та червень місяці 2019 року, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрійської сільської ради Лиманського району Одеської області.

Частиною 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідач не довів з посиланням на відповідні докази правомірності свої дій, а тому позовні вимоги належать задоволенню в повному обсязі.

Приписами ч. 1 ст. 371 КАС України визначено, що негайно також виконуються рішення суду, прийняті в адміністративних справах, визначених пунктами 1, 5 частини першої статті 263, пунктами 1-4 частини першої статті 283 цього Кодексу, до яких, в тому числі відносяться справи щодо оскарження бездіяльності суб`єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію.

Оскільки, предметом спору у цій справі є бездіяльність суб`єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію, рішення в частині зобов`язання надати відповідь на інформаційний запит від 27.06.2019 року належить негайному виконанню.

Також у прохальній частини позову позивач просить зобов`язати відповідача подати звіт про виконання судового рішення після набрання законної сили.

Щодо зазначеного клопотання, суд вважає необхідним зазначити таке.

Частиною 2 ст. 14 КАС України передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Оцінюючи всі докази у справі у сукупності та кожний окремо, поведінку відповідача, також приймаючи до уваги значимість виконання цього судового рішення для позивача, суд вважає необхідним задовольнити клопотання позивача та встановити відповідачу строк для подачі звіту про виконання цього судового рішення - 30 днів з дати набуття законної сили цього судового рішення.

У зв`язку з тим, що позивач звільнений від сплати судового збору та відсутні докази понесення ним інших судових витрат, керуючись приписами ст. 139 КАС України, жодні судові витрати не належать стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Керівника суб`єкта владних повноважень голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни (код ЄДРПОУ 05583236, місцезнаходження: 67513, Одеська обл., Лиманський район, с. Олександрівка, площа Центральна, буд. 3) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправною бездіяльність голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни (код ЄДРПОУ 05583236, місцезнаходження: 67513, Одеська обл., Лиманський район, с. Олександрівка, площа Центральна, буд. 3) в частині не надання відповіді на поданий ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) інформаційний запит від 27.06.2019 року про надання завірених належним чином копій розрахункових відомостей за травень та червень місяці 2019 року, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрійської сільської ради Лиманського району Одеської області.

Зобов`язати голову Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанську Олену Анатоліївну (код ЄДРПОУ 05583236, місцезнаходження: 67513, Одеська обл., Лиманський район, с. Олександрівка, площа Центральна, буд. 3) надати ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) відповідь на інформаційний запит від 27.06.2019 року про надання завірених належним чином копій розрахункових відомостей за травень та червень місяці 2019 року, заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександрійської сільської ради Лиманського району Одеської області.

Рішення суду в частині зобов`язання надати відповідь на інформаційний запит від 27.06.2019 року підлягає негайному виконанню.

Зобов`язати голову Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанську Олену Анатоліївну (код ЄДРПОУ 05583236, місцезнаходження: 67513, Одеська обл., Лиманський район, с. Олександрівка, площа Центральна, буд. 3) подати до суду протягом 30 днів з дня набрання рішенням законної сили звіт про виконання судового рішення.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295 ,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний « 04» листопада 2019 року.

Суддя Л.Р. Юхтенко

.