
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.003701
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 листопада 2019 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравціва О.Р. розглянув в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії.
Суть справи.
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ у Львівській області), у якому просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови позивачу у перерахунку пенсії, виплати перерахованого та виплатити пенсію в подальшому з врахуванням 82% відповідної суми грошового забезпечення з 01.01.2018;
- зобов`язати відповідача перерахувати позивачу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.08.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб», розмір пенсії виходячи із розрахунку 82% відповідних сум грошового забезпечення з 01.01.2018 та здійснити виплату пенсії в цьому розмірі з 01.01.2018 із врахуванням раніше виплачених сум.
В обґрунтування позову ОСОБА_1 вказано про протиправність дій відповідача щодо проведення перерахунку основного розміру пенсії позивачу. Оскільки внаслідок перерахунку розмір пенсії позивача зменшився, через визначення такої із 70% замість 82% відповідних сум грошового забезпечення позивача, що порушує його права, ОСОБА_1 звернувся до суду із цим позовом.
Ухвалою суду від 24.07.2019 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 24.07.2019 провадження у справі зупинено до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/58/18 (№240/5401/18).
16.08.2019 за вх. №29700 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, у якому позивач не погодився з позовними вимогами у повному обсязі. Зазначив, що позивачем пропущено шестимісячний строк звернення з позовом до суду, оскільки вимоги стосуються перерахунку пенсії з 01.01.2018, а до суду позивач звернувся лише 22.07.2019.
За матеріалами пенсійної справи ОСОБА_1 з 11.09.1999 Львівським обласним військовим комісаріатом, призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у розмірі 82% грошового забезпечення. Кабінетом міністрів України прийнято Постанову №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою передбачено умови перерахунку пенсії, призначеної відповідно до вказаного вище закону.
Пенсійний фонд України 26.02.2018 листом №6194/02-23 повідомив уповноважені структурні підрозділи силових міністерств та відомств про початок перерахунку пенсій. При цьому, згідно зі ст. 13 Постанови №103 максимальний розмір пенсії за вислугу років обчислений за нормами цієї статті не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до І категорії - 100%, до ІІ категорії - 95%. Тому не може бути взято до уваги твердження позивача щодо заниження розміру пенсії, оскільки при проведенні перерахунку враховувалися зміни внесені до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Основний розмір пенсії позивача після перерахунку становив 70% його грошового забезпечення, а саме: 5365,50 грн. (70% х 7665,00 грн.). Отже пенсію позивачу перераховано та виплачується відповідно до норм чинного законодавства.
Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області правомірно перерахував пенсію ОСОБА_1 , виходячи з 70% розміру грошового забезпечення позивача, оскільки на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії з 01.01.2018 встановлений максимальний розмір пенсії 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Також відповідач вважає, що підстави для стягнення з нього судових витрат відсутні.
Просив у задоволенні позову відмовити.
19.08.2019 за вх. №29793 від позивача надійшла відповідь на відзив, у якій зазначив, що строк звернення до суду ним не пропущено, оскільки строкового обмеження стосовно виплати пенсії у визначеному законодавством розмірі за минулий час, яку особа не отримувала у зв`язку з непроведенням перерахунку пенсії з вини відповідного суб`єкта владних повноважень, немає.
Також звернув увагу на те, що зменшивши розмір пенсії з 82%до 70% відповідних сум грошового забезпечення, ним невірно застосовано норми матеріального права, а також допущено їх застосування у зворотному часі.
Також позивач звернув увагу на те, що на розгляді у Верховному Суді перебувала зразкова справа №240/5401/18, у якій 04.02.2019 прийнято рішення на користь позивача за предметом протиправного зменшення відсоткового розміру основної пенсії. Призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зазначив, що вказане рішення перебуває на розгляді у Великій Палаті Верховного Суду внаслідок апеляційного оскарження рішення від 04.02.2019.
Зазначив, що у випадку задоволення його позовних вимог, судові витрати підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача.
Просив позов задовольнити.
28.10.2019 за вх. №39254 від позивача надійшло клопотання про поновлення провадження у цій справі, у зв`язку з набранням законної сили рішенням від 04.02.2019 у заразковій справі №240/5401/18.
Ухвалою суду від 01.11.2019 провадження у справі поновлено.
Згідно зі ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
На підставі ст. 262 КАС України розгляд справи проводиться в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, за наявними у справі матеріалами.
Суд на підставі позовної заяви, відзиву на позовну заяву, а також долучених письмових доказів, -
в с т а н о в и в :
Позивач, ОСОБА_1 є пенсіонером, якому призначена пенсія за вислугу років, що підтверджується копією пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 /а.с.20/.
Згідно з Витягом з наказу №0113-ПМ від 29.07.1999 «По особовому складу» старшого прапорщика ОСОБА_1 начальника санітарно-механічного цеху 54 бази ремонту і зберігання засобів зв`язку /і радіотехнічного забезпечення/ звільнено з військової служби у відставку за пунктом 4б підпункт «В» /за віком/ з правом носіння військової форми одягу. Вислуга років у Збройних Силах: календарна - 29 років 1 місяць, у пільговому обчисленні немає /а.с.21/.
11.09.1999 позивачу призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі - Закон №2262-ХІ) у розмірі 82% грошового забезпечення, безтерміново, що підтверджується Розрахунком Уч.40160 /а.с.22/.
Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 прийнято постанову за №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».
Відповідачем, на підставі Постанови №103, позивачу 01.04.2018 проведено перерахунок пенсії, що підтверджується відомостями за пенсійною справою №ХВ52080 /а.с.37/. При цьому відповідач застосував максимальний розмір грошового забезпечення - 70%, який визначений ч. 2 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», в редакції станом на час перерахунку пенсії.
Позивач 21.05.2019 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою, у якій просив здійснити перерахунок його пенсії з врахуванням розміру 82% відповідної суми грошового забезпечення з моменту виникнення права на перерахунок, тобто з 01.01.2018; провести виплату перерахованого з 01.01.2018 та подальшу виплату пенсії в розмірі 82% відповідного грошового забезпечення /а.с.23-25/.
Листом від 14.06.2019 №2791/В-20/11.03-06 відповідач повідомив, що 01.01.2018 здійснено перерахунок пенсії позивачу на виконання Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018. Пенсія призначена, перерахована та виплачується відповідно до вимог чинного законодавства /а.с.26-27/.
Вважаючи бездіяльність відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії, виходячи із розміру грошового забезпечення 82%, протиправною, з метою відновлення порушених прав, позивач звернувся до суду за їх захистом.
Вирішуючи справу, суд керується таким.
Завданням адміністративного судочинства України відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі Закон №2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно з п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008, пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв`язку із підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Своєю чергою, п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» №103 від 21.02.2018 установлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон) до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Cудом встановлено, що відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року, та її основний розмір склав 70% від грошового забезпечення.
Щодо протиправної бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області стосовно відмови позивачу у перерахунку пенсії, виплати перерахованого та пенсії надалі, виходячи із розміру такої 82% відповідної суми грошового забезпечення з 01.01.2018, суд зазначає таке.
Відповідно до ст. 13 Закону №2262-ХІІ (в редакції чинній на час призначення позивачу пенсії), пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» №3668-VI від 08.07.2011 (набрав чинності 01.10.2011), внесено зміни до ч. 2 ст. 13 Закону №2262-XII, яким встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
З огляду на викладене, з 01.10.2011 положення ч. 2 ст. 13 Закону №2262-ХІІ щодо визначення граничного розміру пенсії за вислугу років 90% відповідних сум грошового забезпечення втратили чинність у зв`язку з внесенням змін до редакції цієї статті Законом №3668-VІ.
Відповідно до Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання України» №1166-VІІ від 27.03.2014 (набрав чинності 01.04.2014), внесено зміни до ч. 2 ст. 13 Закону №2262-ХІІ, де число « 80» змінено на число « 70» (максимальний розмір пенсії), що, на думку відповідача, передбачає необхідність проведення перерахунку пенсії позивача в розмірі 70% від грошового забезпечення.
Проаналізувавши викладене у сукупності суд дійшов висновку, що приписи ст. 13 Закону №2262-ХІІ, якими встановлено розмір пенсії виходячи з 70% від грошового забезпечення, можуть застосовуватись лише до правовідносин, що виникли після 01.04.2014, тобто набрання ними чинності, та стосуються питань саме призначення пенсії, а не її перерахунку. Адже до останнього застосовуються спеціальні норми, що регулюють умови та підстави встановлені саме щодо перерахунку пенсії.
Незважаючи на це, при здійснені перерахунку пенсії позивачу на підставі постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018, відповідач застосував норми, які регулюють питання саме призначення пенсії, що не узгоджується із нормами законодавства вказаними вище.
При вирішенні питання щодо застосування положень Закону №2262-ХІІ у часі, доцільно зауважити таке.
Згідно зі ст. 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов`язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 №8-рп/99 у справі щодо права на пільги, від 20.03.2002 №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У вказаних рішеннях Конституційний Суд України зазначив, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов`язана з ризиком для життя і здоров`я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Таким чином за змістом висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Вказана позиція щодо застосування норм права до спірних правовідносин викладена Верховним Судом України у постанові від 10.12.2013 у справі №21-420а13 (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/36475565).
Додатково суд звертає увагу на те, що «призначення пенсії» та «перерахунок пенсії» є різними за змістом та механізмом процедурами, а встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення не стосується перерахунку вже призначеної пенсії.
Таким чином, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Такий висновок відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним у постанові від 24.04.2018 у справі №686/12623/17 (провадження №К/9901/849/17) (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/73604768).
В рішенні від 04.02.2019 у зразковій справі № Пз/9901/58/18 (240/5401/18) Верховний Суд дійшов висновку, що при перерахунку пенсії з 01 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ на підставі постанови Кабінету Міністрів України №103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 Закону №2262-ХІІ, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалось при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/79615886).
Постановою Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019 у зразковій справі №240/5401/18 (провадження №11-198заі19) рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 04.02.2019 залишене без змін (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/85174587).
Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Отже при ухваленні цього рішення судом враховано правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні у зразковій справі №240/5401/18.
Отже, управлінням протиправно зменшено позивачу при перерахунку основний розмір пенсії з 82% до 70 % грошового забезпечення позивача, адже при виході на пенсію її розрахунок проводився виходячи з 82% від грошового забезпечення, а не 70%.
Разом з тим, суд зауважує, що поняттям бездіяльність суб`єкта владних повноважень охоплюється саме його пасивна поведінка, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи, а дії - це врегульована нормами права поведінка суб`єкта владних повноважень, що спричиняє юридичні наслідки.
З позиції суду, відповідачем вчинено саме дії, якими зменшено пенсію позивачу, здійснивши її перерахунок, виходячи не з 82% а 70% грошового забезпечення позивача.
З врахуванням викладеного, суд вважає за необхідне, з врахуванням приписів ст. 9 КАС України, вийти за межі позовних вимог, та визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у перерахунку пенсії, виплати перерахованого та виплатити пенсію в подальшому з врахуванням 82% відповідної суми грошового забезпечення з 01.01.2018 та про наявність підстав для проведення перерахунку та виплати різниці пенсії позивачу з 01.01.2018, виходячи із розміру 82% грошового забезпечення позивача, а не 70%.
Суд з метою забезпечення ефективного захисту порушених прав позивача, вважає за доцільне задовольнити позовні вимоги у спосіб визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо зменшення позивачу відсоткового значення розміру пенсії з 82% на 70% сум грошового забезпечення та зобов`язання відповідача здійснити з 01.01.2018 перерахунок пенсії позивачу виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 82% сум грошового забезпечення, та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.
Суд також вважає необґрунтованими покликання відповідача щодо пропуску позивачем встановленого ч. 2 ст. 122 КАС України шестимісячного строку звернення до суду, з огляду на таке.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 3 ст. 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Оскільки судом встановлено протиправність дій Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо зменшення позивачу відсоткового значення розміру пенсії за вислугу років з 82% до 70% сум грошового забезпечення під час її перерахунку з 01.01.2018 на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018, а також зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити з 01.01.2018 перерахунок пенсії позивачу за вислугу років, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 82% сум грошового забезпечення та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум, позовні вимоги підлягають задоволенню без обмеження будь-яким строком.
Також відповідно до позиції Конституційного Суду України, викладеної у рішенні від 15.10.2013 № 8-рп/2013, у разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає і виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами, пов`язаними з виплатами сум пенсії за минулий час, у тому числі сум будь-яких її складових, може бути подано без обмеження будь-яким строком.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Враховуючи викладене, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на викладене понесені позивачем судові витрати у виді судового збору у сумі 768,40 грн.. сплаченого відповідно до квитанції №47Z3299M від 22.07.2019 належить стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 263, п.п. 15.5 п. 15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд -
в и р і ш и в :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, виплати перерахованого та пенсії надалі, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 82% сум грошового забезпечення ОСОБА_1 .
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; код ЄДРПОУ: 13814885) перерахувати ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.08.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб», розмір пенсії виходячи із розрахунку 82% відповідних сум грошового забезпечення з 01.01.2018 та здійснити виплату пенсії в цьому розмірі з 01.01.2018 із врахуванням раніше виплачених сум.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; код ЄДРПОУ: 13814885) судові витрати у виді судового збору у сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено та підписано 04.11.2019.
Суддя Кравців О.Р.