Ухвала суду № 85355312, 01.11.2019, Київський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
01.11.2019
Номер справи
947/26769/19
Номер документу
85355312
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 947/26769/19

Провадження № 1-кс/947/14852/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.11.2019 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси Федулеєва Ю.О., при секретарі судового засідання Цвігун А.В., розглянувши у судовому засіданні в місті Одесі клопотання старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Одеській області Паєвської О.А., яке погоджене прокурором відділу прокуратури Одеської області Станєвим А.І., про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження №42018160000000857 від 17.09.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання, прокуратура Одеської області, реалізуючи надані повноваження, під час вивчення даних з відкритих джерел в мережі Інтернет, опрацювала інформаційну довідку Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем». Під час вивчення встановлено наступне.

Департамент транспорту, зв`язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради у квітні-липні 2018 року уникаючи проведення відкритих торгів, уклав 79 угод із ТОВ «РІК-17» про будівництво зупинок на загальну суму 9, 79 млн. грн.

Вартість кожного з договорів нижча від порогу для робіт у 1,50 млн. грн., після якого Департамент мав би проводити відкриті торги зі щонайменше двома учасниками. Таке зменшення вартості закупівлі нижче порогу дозволило провести закупівлі, укладаючи угоди з непрозоро, через так званий «моніторинг», обраним підрядником. Договори опубліковані без підсумкових відомостей ресурсів і кошторисів, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

За даними системи «YouControl», ТОВ «Рік-17» заснована зі статутним капіталом 1 000 грн., який в подальшому збільшено до 2 000 грн.

Таким чином, є підстави вважати, що службові особи Департаменту транспорту, зв`язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради зловживаючи своїм службовим становищем привласнили бюджетні грошові кошти.

З метою встановлення можливої завданої матеріальної шкоди, з метою встановлення перевірки обсягів і вартості виконаних робіт з будівництва зупиночних комплексів, в ході досудового розслідування є необхідність у призначенні судової будівельно-технічної експертизи .

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження документи щодо укладання Департаментом транспорту, зв`язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради (ЄДРПОУ 23987115) та ТОВ «Рік-17» (ЄДРПОУ 41490763) договорів про будівництво зупиночних комплексів на зупинках громадського транспорту в м.Одесі, укладених в 2018 році із документами, що стали підставою для укладання договорів,містять відомості щодо вчинення кримінального правопорушення, якими на сьогоднішній день слідство не володіє та які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, встановленню осіб, причетних до скоєння злочину, є речовими доказами по кримінальному провадженню, необхідні для проведення судової будівельно-технічної експертизи.

З метою подальшого доведення протиправних дій та доведення причетності осіб до даного злочину, встановлення фактів, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні необхідно отримати тимчасовий доступ та можливість вилучити в повному обсязі належним чином завірені копії документів, що перебувають у володінні Департаменту транспорту, зв`язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради (ЄДРПОУ 23987115), за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 18, м. Одеса.

Вказане клопотання сторона обвинувачення просить розглянути без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, у зв`язку з тим, що є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися, разом з цим від слідчого надійшла заява, в якій остання просила розгляд клопотання здійснювати за її відсутності.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Згідно ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Так, слідчий суддя враховує, що відомості, які містяться в зазначених у клопотанні документах як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення події кримінального правопорушення, обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, для належної кваліфікації скоєного кримінального правопорушення та можуть бути використані як докази.Крім того, вказані документи можуть містити відомості про осіб, які можуть бути причетні до скоєння кримінального правопорушення. Відтак, завдання, для виконання якого сторона обвинувачення звертається з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, може бути досягнуто в результаті застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження.

Враховуючи, що інформація, яка міститься у володінні Департаменту транспорту, зв`язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради, в інший спосіб отримана бути не може, разом з тим, така інформація є необхідною для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в кримінальному провадженні, зокрема для встановлення події кримінального правопорушення, осіб, які можуть бути причетні до скоєння кримінального правопорушення, подальшої належної кваліфікації, в цілях також забезпечення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування, слідчий суддя приходить до переконання про можливість задоволення клопотання сторони обвинувачення.

Крім того, з метою запобігання зміні або знищенню зазначеної у клопотанні інформації, вказане клопотання слід розглянути без виклику особи, у володінні якої вона знаходиться.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 93, 132, 160, 163 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Одеській області Паєвської О.А., яке погоджене прокурором відділу прокуратури Одеської області Станєвим А.І., про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження №42018160000000857 від 17.09.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 191 КК України - задовольнити.

Надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Одеській області підполковнику поліції Паєвській Ользі Анатоліївні, іншим слідчим групи слідчих у провадженні, прокурорам по зазначеному кримінальному провадженню, працівникам оперативних підрозділів за дорученням слідчого тимчасовий доступ до речей і документів, а саме можливість оглянути та вилучити в повному обсязі належним чином завірені копії документів, що перебувають у володінні Департаменту транспорту, зв`язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради (ЄДРПОУ 23987115) за адресою: вул. Богдана Хмельницького,18, м.Одеса, а саме:

- повний перелік договорів про будівництво зупиночних комплексів на зупинках громадського транспорту в м.Одесі укладених в 2018 році із наданням документів, що стали підставою для укладання договорів (рішення, річні плани, доповідні записки, інші), із самими договорами та додатками, додатковими угодами;

- первинну документацію до кожного з договорів по будівництву зупиночних комплексів на зупинках громадського транспорту в м.Одесі в 2018 році: проектно-кошторисна документація; дефектні акти; договірні ціни; пояснювальні записки; локальні кошториси; звідні кошториси розрахунки вартості робіт; відомості ресурсів; акти прийомки виконаних робіт (за формою КБ-2в); довідки про вартість виконаних робіт (за формою КБ-3); підсумкові відомості ресурсів; акти звірення взаємних розрахунків між замовником та підрядником; рахунки на застосовувані будівельні матеріали; товаро-транспортні накладні на використані механізми з машинозмінами; акти списання будівельних матеріалів (форма М-29); акти на приховані роботи в повному обсязі; журнали робіт на об`єкті; розрахунки за договором, виписки по банківським рахункам, в казначействі;

- відомості щодо залучених субпідрядних організацій до виконання робіт за договорами по будівництву зупиночних комплексів на зупинках громадського транспорту в м.Одесі в 2018 році: договори із субпідрядними організаціями з додатками та додатковими угодами; розрахунки із субпідрядними організаціями; акти взаємозвірок; акти виконаних робіт; товарно-транспортні накладні; листування, інші;

- листування між Департаментом транспорту, зв`язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради (ЄДРПОУ 23987115) та ТОВ «Рік-17» (ЄДРПОУ 41490763) з питань укладання договорів по будівництву зупиночних комплексів на зупинках громадського транспорту в м.Одесі в 2018 році ;

- виписки по рахункам, документи, що підтверджують сплату Департаментом транспорту, зв`язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради (ЄДРПОУ 23987115) на адресу ТОВ «Рік-17» (ЄДРПОУ 41490763) грошових коштів по договорам по будівництву зупиночних комплексів на зупинках громадського транспорту в м.Одесі в 2018 році;

- належним чином завірене положення про Департамент транспорту, зв`язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради (ЄДРПОУ 23987115), накази про призначення на посаду та посадові обов`язки ОСОБА_1 ,

- розрахунки вартості зупиночних комплексів на зупинках громадського транспорту в м.Одесі побудованих в 2018 році;

- річний план закупівель на 2018 рік із додатками;

- повний перелік претендентів, які подавали документи перед визначенням підрядника для будівництва зупиночних комплексів на кінцевих зупинках громадського транспорту в м.Одесі із наданням належним чином завірених повних пакетів документів, що ними надавались (кошторисна вартість, відомості про підрядника, креслення, інші);

- відомості щодо того, чи включено в 2018 році витрати на здійснення технічного нагляду по об`єктам будівництва зупиночних комплексів на зупинках громадського транспорту в м.Одесі у кошториси кожного з об`єктів будівництва;

- в повному обсязі документи щодо технічного нагляду об`єктів будівництва по договорам з будівництва зупиночних комплексів на зупинках громадського транспорту в м.Одесі в 2018 році: договори із додатками та додатковими угодами, вартість робіт з технічного нагляду/її погодження, виписки по рахункам, документи, що підтверджують сплату Департаментом транспорту, зв`язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради (ЄДРПОУ 23987115) вартості технічного нагляду, акти приймання виконаних робіт, акти взаємозвірок, журнали робіт на об`єкті.

Строк дії ухвали встановити один місяць з дня її постановлення.

Попередити посадових осіб Департаменту транспорту, зв`язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили після її постановлення.

Слідчий суддя Федулеєва Ю. О.