
Справа № 560/2735/19
РІШЕННЯ
іменем України
30 жовтня 2019 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Салюка П.І.
за участю:секретаря судового засідання Зарічан М.В., представника позивача Бурмаки С. А., представників відповідача Кундиловської М.М. та Шамрей О.В. розглянувши адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Хмельницькхліб" до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправними таскасування податкових повідомлень-рішень від 29 травня 2019 року № 0007131407 та № 0007141407,
ВСТАНОВИВ:
ТОВ "Торговий дім "Хмельницькхліб" звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Хмельницькій області в якому просить суд:
визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення Головного управління ДФС у Хмельницькій області від 29 травня 2019 року № 0007131407, № 0007141407.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що посадовими особами Головного управління ДФС у Хмельницькій області проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ "Торговий дім "Хмельницькхліб" з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість по взаємовідносинам із ТОВ "Верес" та ТОВ "Укрграндпостач" за період жовтень - грудень 2018 року.
За результатами перевірки складено акт від 25 квітня 2019 року № 0253/22-01-14- 07/38776215.
На підставі акту перевірки ГУ ДФС у Хмельницькій області прийняті податкові повідомлення-рішення від 29 травня 2019 року: № 0007131407, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податку на додану вартість в розмірі 2 508 847,00 гривень та нарахована штрафна санкція 1 254 423,50 гривень; № 0007141407, яким зменшено розмір від`ємного значення суми з податку на додану вартість в розмірі 5 753 775,00 гривень.
Як зазначає позивача, у зв`язку із неправомірністю збільшення грошового зобов`язання з податку на прибуток, з податку на додану вартість та застосування штрафних санкцій і штрафів, а також формування вимоги про сплату боргу (недоїмки), що визначено вказаними податковими рішеннями, Товариство оскаржило їх до Державної фіскальної служби України.
За результатами розгляду скарги Державна фіскальної служби України прийняла рішення від 12 серпня 2019 року № 38691/6/99-99-11-04-02-25, яким залишено без змін оскаржувані рішення, а скаргу - без задоволення.
ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" вважає оскаржені податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС у Хмельницькій області незаконними, необґрунтованими та такими, що підлягають скасуванню, тому звернулося до суду з даним адміністративним позовом.
23 вересня 2019 року представником Головного управління ДФС у Хмельницькій області подано до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти заявлених позовних вимог у повному обсязі та зазначає, що Головне Управління ДФС у Хмельницькій області, приймаючи оскаржувані податкові повідомлення-рішення, діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, як це і передбачено статтею 19 Конституції України.
Протокольною ухвалою проголошеною у судовому засіданні 01 жовтня 2019 року, суд закрив підготовче провадження та призначив справу до розгляду по суті.
Протокольною ухвалою проголошеною у судовому засіданні 30 жовтня 2019 року, суд ухвалив замінити відповідача Головне управління ДФС у Хмельницькій області на належного, а саме Головне управління ДПС у Хмельницькій області.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив суд позов задоволити з підстав викладених у позовній заяві.
Представники відповідача заперечували проти задоволення заявлених позовних вимог, вказували на правомірність дій відповідача та просили відмовити у задоволенні позову з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.
Заслухавши пояснення представника позивача, заперечення представників відповідача, повно та всебічно дослідивши матеріали справи у їх взаємному зв`язку та сукупності, суд встановив наступне.
Суд встановив, що ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" (Код ПН 38776215) зареєстроване 20 червня 2013 року за №1673102000009084 в Державній реєстраційний службі України, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Взято на податковий облік в органах державної податкової служби за №222513103169 від 21 червня 2013 року, перебуває на обліку в ДПІ у м. Хмельницькому.
Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області проведено позапланову виїзну перевірку ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість при здійсненні фінансово - господарських операцій за серпень, жовтень, листопад, грудень 2018 року із ТОВ "Верес" та за жовтень, листопад 2018 року із ТОВ "Укрграндпостач».
За результатами перевірки складено акт від 25 квітня 2019 року №0253/22-01-14-07/38776215.
Відповідно до висновку акта перевірки, встановлено порушення позивачем вимог:
п.п. 44.1 ст.44, п.198.1, 198.3, 198.6 ст.198 Податкового кодексу України, п.5,6 Наказу МФУ від 28 січня 2016 року №21 "Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", що призвело до заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті в бюджет всього на суму 2 508 847,81 грн., в т.ч.: за жовтень 2018 року в сумі 337 543,26 грн.; за листопад 2018 року в сумі 750 582,55 грн.; за грудень 2018 року в сумі 1420 721,00 грн. та завищення суми від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 декларації) (переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду) за грудень 2018 року в сумі 5 753 775,00 грн.
На підставі встановлених порушень за результатами проведеної перевірки відповідач прийняв оскаржені податкові повідомлення-рішення від 29 травня 2019 року, а саме:
№ 0007131407, яким збільшено суму грошового зобов`язання з податку на додану вартість в розмірі 2 508 847,00 гривень та нарахована штрафна санкція 1 254 423,50 гривень;
№ 0007141407, яким зменшено розмір від`ємного значення суми з податку на додану вартість в розмірі 5 753 775,00 гривень.
Непогоджуючись із збільшенням грошового зобов`язання з податку на прибуток, з податку на додану вартість та застосування штрафних санкцій і штрафів, а також формування вимоги про сплату боргу (недоїмки), що визначено вказаними податковими рішеннями, ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" оскаржило їх до Державної фіскальної служби України.
За результатами розгляду скарги Державна фіскальної служби України прийняла рішення від 12 серпня 2019 року № 38691/6/99-99-11-04-02-25, яким залишено без змін оскаржувані рішення, а скаргу - без задоволення.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Як встановлено з матеріалів справи, між ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" (Покупець) та ФГ "Верес" (Постачальник) укладено договори поставки № 01-11/18 від 01 листопада 2018 року і № 07-08/18 від 07 серпня 2018 року пшениці 5-го та/або 6-го класу українського походження врожаю 2018 року та договір поставки № К-01-11/18 від 01 листопада 2018 року 3-го класу українського походження врожаю 2018 року.
За умовами вказаних договорів Постачальник зобов`язується передати (поставити) товар покупцю на умовах СРТ (відповідно до "Інкотермс" 2010 року): товар передається на умовах СРТ термінал МСП "Ніка-Тера"/ТІС "Зерно".
Як встановлено з акту перевірки №0253/22-01-14-07/38776215 від 25 квітня 2019 року, податковим органом була використана інформація щодо транспортних засобів, отримана від Оперативного управління ГУ ДФС у Хмельницькій області від 24 квітня 2019 року №182/88-01-21-06, відповідно до якої встановлено, що вказані у товарно-транспортних накладних транспортні засоби із державними номерними знаками: НОМЕР_1 , НОМЕР_8, НОМЕР_12, НОМЕР_13, НОМЕР_9, НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_10, НОМЕР_4 , НОМЕР_11, відповідно до відомостей "НАІС ДДАІ" МВС України - не зареєстровані за жодним автотранспортним засобом.
В таблиці, яка відображена на сторінках акту 11-20 зафіксовано інформацію щодо транспортних засобів, отриману з товарно-транспортних накладних (далі - ТТН), наданих посадовими особами ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" для проведення документальної позапланової перевірки, в т.ч.: ТТН від 12 листопада 2018 року №412023, відповідно до якої перевезення здійснювалось транспортним засобом автомобілем КАМАЗ, із номерним знаком НОМЕР_3 /причіп - НОМЕР_5 , ТТН від 24 листопада 2018 року №412021, відповідно до якої перевезення здійснювалось транспортним засобом - автомобілем МАН, із номерним знаком НОМЕР_6 /причіп - НОМЕР_13.
Крім того, в товарно-транспортній накладній від 24 листопада 2018 №412021 зазначено транспортний засіб із державним номерним знаком НОМЕР_6 , а згідно інформації "НАІС ДДАІ" МВС України встановлено, що вказаний номерний знак зареєстрований за легковим автомобілем, марки HYUNDAI TUCSON, а не вантажним автомобілем МАН. Власником даного транспортного засобу зазначено ОСОБА_2 , яка зареєстрована за адресою: м . Одеса .
Також, встановлено, що реквізити транспортного засобу КАМАЗ із державним номерним знаком НОМЕР_7 фактично не відповідають дійсності.
Вказаний номерний знак зареєстрований за легковим автомобілем, марки DAEWOO MATIZ 796. Власником вказаного транспортного засобу є ОСОБА_3 , зареєстрований за адресою: м. Миколаїв.
У відповідності до пункту 1 Наказу Міністерства транспорту України від 14 жовтня 1997 року №363 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 лютого 1998 року за №128/2568 "Про затвердження Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні (із внесеними змінами та доповненнями)) - товарно-транспортна накладна є єдиним для всіх учасників транспортного процесу юридичним документом, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.
Відповідно до п.п. 11.1 Правил №363 товарно-транспортна накладна, поряд із подорожніми листами вантажного автомобіля, є основним документом на перевезення вантажів.
Таким чином, доводи позивача про те, що при відображенні реквізитів товарно-транспортних накладних контролюючим органом переплутані букви в номерних знаках (з ВА на ВН, ЛТ на ХТ, ХО на ХВ, ВЕ на ВФ і т.п.) не підтверджується.
ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" до заперечення не надано документів, якими підтверджується наведена інформація.
Враховуючи вищевикладені обставини, можна дійти висновку, що надані ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" товаро - транспортні накладні не підтверджують факти здійснення операцій з перевезення пшениці та кукурудзи, придбаних у контрагента - ФГ "Верес".
Щодо доводів позивача про неприйняття до уваги зауважень службових осіб контролюючого органу щодо не відповідності дат виписки більшості товарно-транспортних накладних датам, зазначеним у видаткових накладних, у зв`язку з тим, що складання ТТН пов`язано з завантаженням транспортного засобу і не збігається у часі з моментом отримання товару, що пов`язано із часом завантаження, часом на перевезення і іншими факторами, суд зазначає наступне.
У відповідності до умов договорів поставки, наданих ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" для проведення перевірки, укладених із контрагентом ФГ "Верес", а саме від 01 листопада 2018 року №01-11/18, від 01 листопада 2018 року №К-01-11/18, від 07 серпня 2018 року №07-08/18, визначено, що датою передачі (поставки) товару вважається дата підписання видаткових накладних, у місці поставки - ваги Південний морський торговий термінал TOB "ТІС - Зерно". Водночас видаткові накладні, свідчать про те, що вони складались не у момент перевезення, зазначений у товарно-транспортних накладних.
Крім того, суд встановив, що пункт розвантаження, зазначений у ТТН не відповідає місцю передачі товару, визначеному у договорах поставки, не відповідає місцю (адресі) поставки, визначеній у договорах та специфікаціях.
Так, в товарно-транспортних накладних зазначено пункт розвантаження - ТОВ МСП "Ніка Терра", а у договорах визначено місце передачі - порт ТОВ "ТІС - Зерно", що не відповідає умовам, визначеним у документах, наданих позивачем.
Позивач в обґрунтування позовних вимог також зазначив про помилковість висновків стосовно того, що відсутність інформації в системі відеофіксації "Відеоконтроль-Рубіж" по транспортних засобах, які здійснювали перевезення є безумовним доказом відсутності транспортування товару.
При цьому, судом встановлено, що ГУ ДФС у Хмельницькій області отримало інформацію від "НАІС ДДАІ" МВС України, згідно якої транспортні засоби із номерними знаками: НОМЕР_1 , НОМЕР_8 , НОМЕР_12, НОМЕР_13, НОМЕР_9 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_10 , НОМЕР_4 , НОМЕР_11 - не зареєстровані, а також інформацію від УІАП ГУ НП у Хмельницькій області стосовно фіксації руху територією України транспортних засобів по системі "Відеоконтроль-Рубіж" від 23 квітня 2019 року №765/121/27-2019 за період з 21 жовтня 2018 року по 08 грудня 2018 року.
Згідно інформації, наявної у мережі Інтернет, ТОВ "МСП "Ніка - Тера" здійснює діяльність на території лівого берега Бузького лиману. При цьому, наведені у товарно - транспортних накладних автомобілі, у вказані дати не фіксувались на постах "Відеоконтроль - Рубіж" біля порту МСП "Ніка-Тера".
На переконання суду, сукупність вищенаведених доказів свідчить про відсутність транспортування пшениці та кукурудзи врожаю 2018 року від ФГ "Верес" до місця (адреси) поставки/передачі товару, а саме Морського спеціалізованого порту "Ніка-Тера", визначеного умовами договорів та зазначених у товарно-транспортних накладних.
Досліджуючи взаємовідносин ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" із ТОВ "Укрграндпостач", суд встановив, що ТОВ "Укрграндпостач" та покупцем - ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" укладено договір поставки №7/10-18 від 01 жовтня 2018 року. Предметом договору поставки є насіння соняшнику, країна походження - Україна. Загальна кількість товару, одиниці виміру товару та ціна одиниці виміру, визначаються Сторонами даним Договором, та відповідно фіксується у видатковій накладній та акті прийому передачі товару.
При цьому, вказаним договором не визначена ритмічність поставок товару, два та більше разів на місяць протягом строку його дії. Предметом договору є разова поставка товару в кількості орієнтовано 2600 тон.
На виконання умов договору поставки №7/10-18 від 01 жовтня 2018 року, постачальником ТОВ "Укрграндпостач" виписано видаткові накладні: від 08 жовтня 2018 року №ГП-0000025 на суму 237000 грн. в т. ч. ПДВ 395000., від 09 жовтня 2018 року №ГП-0000040 на суму 2014500 грн. в т. ч. ПДВ 335750 грн., 10 жовтня 2018 року №ГП-0000041 на суму 1777500 грн. в т. ч. ПДВ 296250 грн., 11 жовтня 2018 року №ГП-0000042 на суму 1303500 грн. в т. ч. ПДВ 217250 грн., від 12 жовтня 2018 року № ГП-0000043 на суму 2251500 грн. в т. ч. ПДВ 375250 грн., від 15 жовтня 2018 № ГП-0000044 на суму 1066500 грн. . в т. ч. ПДВ 177750 грн. Обсяг постачання 910 тон.
На всю поставку насіння соняшнику ТОВ "Укрграндпостач" виписано зведену податкову накладну від 31 жовтня 2018 року №8 на загальну суму ПДВ - 1797250 грн.
Крім того, ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" надано договір поставки №05/11-18 від 01 листопада 2018 року, укладений із постачальником ТОВ "Укрграндпостач", предметом поставки є насіння соняшнику, країна походження - Україна. Загальна кількість товару, одиниці виміру товару та ціна одиниці виміру, визначаються Сторонами даним Договором, та відповідно фіксується у видатковій накладній та акті прийому передачі товару.
Даним договором також не визначена ритмічність поставок товару два та більше разів на місяць протягом строку його дії. Предметом договору є разова поставка товару в кількості орієнтовано 2600 тон.
На виконання умов договору поставки №05/11-18 від 01 листопада 2018 року, постачальником ТОВ "Укрграндпостач" виписано видаткові накладні: від 05 листопада 2018 року № ГП-0000059 на суму 8295000 грн. в т. ч. ПДВ 1382500 грн., від 12 листопада 2018 року № ГП-0000061 на суму 1185000 грн. в т. ч. ПДВ 197500 грн., від 02 листопада 2018 року № ГП-0000058 на суму 7110000 грн. в т. ч. ПДВ 1185000 грн., від 09 листопада 2018 року № ГП-0000060 на суму 5806500 грн. в т. ч. ПДВ 967750 грн., від 01 листопада 2018 року №ГП-0000056 на суму 8295000 грн. в т. ч. ПДВ 1382500 грн. Обсяг постачання 2590 тон.
При цьому, ТОВ "Укрграндпостач" виписано зведену податкову накладну від 30 листопада 2018 року №10 на загальну суму ПДВ 5115250 грн. на операції з постачання насіння соняшнику врожаю 2018 року, що не мають безперервного або ритмічного характеру згідно умов договору поставки №05/11-18 від 01 листопада 2018 року.
Слід зазначити, що згідно вимог п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Пунктом, 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України визначено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Відповідно до п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів /послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
У відповідності до вимог п.187.1 ст. 187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Таким чином, суд встановив, що в порушення вимог п.187.1 ст.187, п.201.7, п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, ТОВ "Укрграндпостач" не виписано та не зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, у відповідності до "першої" події, а саме дати відвантаження продукції: від 08 жовтня 2018 року на суму ПДВ 395000 грн., від 09 жовтня 2018 року на суму ПДВ 335750 грн., від 10 жовтня 2018 року на суму ПДВ 296250 грн., від 11 жовтня 2018 року на суму ПДВ 217250 грн., від 12 жовтня 2018 року на суму ПДВ 375250 грн., від 15 жовтня 2018 року на суму ПДВ 177750 грн., від 05 листопада 2018 року на суму ПДВ 1382500 грн., від 12 листопада 2018 року на суму ПДВ 197500 грн., від 02 листопада 2018 року на суму ПДВ 1185000 грн., від 09 листопада 2018 року на суму ПДВ 967750 грн., від 01 листопада 2018 року на суму ПДВ 1382500 грн.
У відповідності до вимог пп. а) п.198.1 статті 198 Податкового кодексу України, до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.
Відповідно до вимог п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг.
Пунктом 198.6 ст.198 Податкового кодексу України передбачено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201.11 цього Кодексу.
Згідно з п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Отже суд встановив, що ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" не підтверджено належним чином оформленими та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податковими накладними податковий кредит на суму 6 912 500 грн.
Крім цього, слід звернути увагу позивача на те, що обов`язок підтвердити правомірність та обґрунтованість сформованого податкового кредиту первинними документами покладається на платника-покупця товарів (робіт, послуг), оскільки саме він виступає суб`єктом, який використовує при обчисленні кінцевої суми податку, що підлягає сплаті до бюджету, суму податкового кредиту з податку на додану вартість, визначену постачальником, та зменшує оподатковуваний доход на вартість товарів (робіт, послуг), визначену продавцем. Подані платником документи повинні достовірно підтверджувати реальність господарських операцій та інші обставини, з якими законодавець пов`язує право платника на податкову вигоду
Вказана правова позиція також висловлена Верховним Судом у постанові від 20 листопада 2018 року по справі №815/2995/17.
Таким чином, беручи до уваги вищевказане, на підставі висновків акта перевірки ГУ ДФС у Хмельницькій області було правомірно прийнято податкові повідомлення - рішення від 29 травня 2019 року № 0007131407, № 0007141407, які на думку суду відповідають вимогам чинного законодавства.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Отже, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевіривши наявні в матеріалах справи докази, оскільки суд встановив, що ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" в порушення вимог податкового законодавства занижено суму податку на додану вартість, що підлягає сплаті в бюджет всього на суму 2 508 847,81 грн., в т.ч.: за жовтень 2018 року в сумі 337 543,26 грн.; за листопад 2018 року в сумі 750 582,55 грн.; за грудень 2018 року в сумі 1420 721,00 грн. та завищення суми від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19.1 + рядок 20.3 декларації) (переноситься до рядка 16.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду) за грудень 2018 року в сумі 5 753 775,00 грн., відтак суд приходить до висновку про обґрунтованість висновків податкового органу здійснених у ході проведення перевірки, що як наслідок свідчить про правомірне винесення відповідачем оскаржених податкових повідомлень-рішень, рішення про застосування штрафних санкцій та вимоги.
Враховуючи викладене, матеріалами справи дослідженими у ході судового розгляду підтверджено, що висновки акта про результати планової виїзної документальної перевірки ТОВ "ТД "Хмельницькхліб" є правомірними, відповідають вимогам законодавства, а оскаржені податкові повідомлення-рішення є правомірними та відповідають вимогам Податкового кодексу України, отже відповідач довів правомірність своїх дій та підтвердив їх належними та допустимими доказами наданими суду в ході розгляду справи, відтак у суду відсутні підстави для задоволення даного адміністративного позову.
Оскільки суд прийшов до висновку про відмову у задоволенні даної позовної заяви, відповідно до положень статті 139 КАС України, судові витрати на користь позивача не присуджуються.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Хмельницькхліб" до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 29 травня 2019 року № 0007131407 та № 0007141407 - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 01 листопада 2019 року
Позивач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Хмельницькхліб" (вул. Тернопільська, 8, Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 38776215) Відповідач:Головне управління ДФС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17, Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 43142957)
Головуючий суддя П.І. Салюк