Рішення № 85352056, 01.11.2019, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2019
Номер справи
560/3121/19
Номер документу
85352056
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/3121/19

РІШЕННЯ

іменем України

01 листопада 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П.

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в якому просить:

- рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №968060154403 від 02.07.2019 визнати незаконним та скасувати;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок й виплачувати для ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з 31 січня 2018 року з врахуванням матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань за грудень 2017 року - 7012,99 грн зазначеної в довідці №1839/06 від 31.01.2018;

- рішення суду в межах суми платежу за один місяць звернути до негайного виконання;

- покласти обов`язок на відповідача подати до суду звіт про виконання судового рішення.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Хмельницькою обласною медико - соціальною експертною комісією від 13 лютого 2014 року встановлено 2 - гу групу інвалідності до березня 2017 року.

Розпорядженням №154403 від 17 лютого 2014 року позивачу призначена пенсія по інвалідності 2 - ї групи згідно Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з 13 лютого 2014 року. Висновком комісії від 26 січня 2017 року встановлено 2-гу групу інвалідності довічно.

На підставі розпорядження №154403 від 17 лютого 2014 року та висновку МСЕК від 26 січня 2017 року виплату пенсії по 2 -й групі інвалідності поновлено з 1 березня 2017 року довічно.

Наказом №4-ос від 29 січня 2018 року звільнена з посади головного спеціаліста Дунаєвецького відділу з призначення та перерахунку пенсій Кам`янець - Подільського об`єднаного УПФ України Хмельницької області у зв`язку із реорганізацією територіальних органів Пенсійного фонду України. На день звільнення з посади страховий стаж становив 36 років шість місяців 17 днів , із них державної служби 28 років п`ять місяців 6 днів.

Вказує, що 30 січня 2018 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перехід з пенсії призначеної по 2 - й групі інвалідності за ст.ст. 31,32,33 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по 2 - й групі інвалідності як державному службовцю відповідно до ч. 9 ст. 37 Закону України "Про державну службу" в редакції від 16 грудня 1993 року.

30 січня 2018 року позивач звернувся до відповідача з письмовою заявою про надання довідки встановленого зразка про всі складові заробітної плати на день звільнення з роботи, - 29 січня 2018 року та середньомісячні виплати на посаді головного спеціаліста за грудень 2017 року.

Відповідач листом №4/Д-10 від 31 січня 2018 року відмовив в переведенні та призначенні пенсії державного службовця по 2 - й групі інвалідності без відповідної мотивації своєї відмови та видав довідку №1839/06 від 31.01.2018 року про заробітну плату за грудень 2017 року для обчислення пенсії по 2-й групі інвалідності в якій зазначив, на всі види оплати праці що включені в довідку, нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. За захистом порушеного права позивач звернувся до суду.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 22 березня 2019 року позовні вимоги задоволено частково. Визнано протиправною відмову Кам`янець - Подільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області в переведенні та призначенні ОСОБА_1 пенсії по інвалідності 2-ї групи відповідно до ч. 9 ст. 37 Закону України "Про державну службу", оформлену листом №4Д-10 від 31.01.2018 року. Зобов`язано Головне Управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року №3723- XII з 30 січня 2018 року в розмірі 60% суми заробітної плати зазначеної в довідці №1839/06 від 31 січня 2018 року. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду рішення суду від 18.06.2019 року зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити нарахування й виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року №3723- XII з 30 січня 2018 року в розмірі 60% суми заробітної плати, зазначеної в довідці №1839/06 від 31.01.2018 року.

Зазначає, що рішенням Головного УПФ України в Хмельницькій області №968060154403 від 02.07.2019 рішення Хмельницького окружного адміністративного суду в повному обсязі не виконано, а розмір пенсії державного службовця по 2 - й групі інвалідності згідно довідки №1839/06 від 31.01.2018 року розрахований не вірно.

Вказує, що 15 та 27 серпня 2019 року письмово звернулась до відповідача повідомити з яких правових підстав не виконано рішення Хмельницького окружного адміністративного суду при обчисленні пенсії, зокрема: матеріальну допомогу на вирішення соціально - побутових питань за грудень 2017 року не враховано в повному об`ємі як зазначено в рішенні суду.

3 вересня 2019 року листом №Д-803-П-0226-04, 17 вересня 2019 року листом №Д-983-П-02.26.04 відповідач повідомив, що рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 22 березня 2019 року та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2019 ним виконано вірно.

Позивач не погоджується з такими діями відповідача, вважає рішення незаконним та необґрунтованим та просить його скасувати та здійснити перерахунок та виплату пенсії.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 08.10.2019 у справі відкрито провадження та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Відповідно до п. 2 ч. 1 статті 263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно ч.2 ст.263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідач 24.10.2019 надав до суду відзив, в якому вказує, що підстав для визнання рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №968060154403 від 02.07.2019 незаконним та скасування, зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок і виплату ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з 31 січня 2018 року з врахуванням матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань за грудень 2017 року - 7012,99 грн зазначеної в довідці №1839/06 від 31.01.2018 немає. З урахуванням зазначеного, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Дослідивши наявні в матеріалах справи належні та допустимі письмові докази, оцінивши їх у взаємозв`язку та сукупності, суд зазначає наступне.

Суд встановив, що ОСОБА_1 з 13.02.2014 отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України від 09 липня 2003 року №1058-IV "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 22.03.2019 по справі №822/639/18, яке змінено постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2019, зобов`язано головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити нарахування й виплату ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІ з 31 січня 2018 року, в розмірі 60% суми заробітної плати зазначеної в довідці №1839/06 від 30.01.2018.

На виконання рішення суду головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області позивачу призначено пенсію по інвалідності відповідно до ст. 37 Закону № 3723 з 31.01.2018.

Розрахунок пенсії проведено в розмірі 60 відсотків згідно довідки від 30.01.2018 № 1839/06, виданої Кам`янець-Подільським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Хмельницької області, про складові заробітної плати позивача на дату звільнення - 29.01.2018. В розрахунок заробітної плати також були враховані в середньому розмірі: надбавка за інтенсивність праці - 1600 грн, премія - 8096 грн, індексація - 152,76 грн, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (7012,99 грн/12 місяців) - 584,42 грн та грошової допомоги 109,42 грн. Розрахунок пенсії позивача з 31.01.2018 наступний: 4100,00 грн (посадовий оклад головного спеціаліста) + 90,00 (доплата за ранг) + 2050,00 грн (надбавка за вислугу років - 50%) + 1600,00 грн (середній розмір надбавки за інтенсивність) + 8096,00 грн (середній розмір премії) + 152,76 грн (середній розмір індексації) + 584,42 грн (матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань (7012,99 грн/12 місяців)) + 109,42 грн (грошова допомога) = 16892,60 грн (заробіток для обчислення пенсії) х 60% (процент розрахунку пенсії від заробітку).

Позивач вважаючи, що рішенням Головного УПФ України в Хмельницькій області №968060154403 від 02.07.2019 рішення Хмельницького окружного адміністративного суду в повному обсязі не виконано, а розмір пенсії державного службовця по 2 - й групі інвалідності згідно довідки №1839/06 від 31.01.2018 року розрахований не вірно 15 та 27 серпня 2019 року письмово звернувся до відповідача повідомити з яких правових підстав не виконано рішення Хмельницького окружного адміністративного суду при обчисленні пенсії, зокрема: матеріальну допомогу на вирішення соціально - побутових питань за грудень 2017 року не враховано в повному об`ємі як зазначено в рішенні суду.

3 вересня 2019 року листом №Д-803-П-0226-04 та 17 вересня 2019 року листом №Д-983-П-02.26.04 відповідач повідомив, що рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 22 березня 2019 року та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2019 ним виконано вірно.

Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду за захистом своїх порушених прав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Згідно ч.4 ст.78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ст.14 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Частиною 1 статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначає Закон України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII (далі Закон № 889-VIII).

Відповідно до пункту 2 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон №3723-XII, крім статті 37, що застосовується до осіб зазначених у пункті 10 і 12 цього розділу.

Пунктом 10 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Частиною 1 статті 37 Закону №3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону №1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 згаданого Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Частиною 9 статті 37 Закону №3723-XII визначено, що пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених частиною першою цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", особам, визнаним інвалідами I або II групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також особам з числа інвалідів I або II групи незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно до цього Закону призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби.

Судом встановлено, що відповідачем на виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 22.03.2019 по справі №822/639/18, рішенням №968060154403 від 02.07.2019 року здійснено перерахунок пенсії.

Згідно із частиною 1 статті 1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 Закону України «Про оплату праці» визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частинами 2-7 статті 33 Закону №3723-XII визначено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Стаття 65 Закону України «Про пенсійне забезпечення» визначає загальний порядок визначення середньомісячного заробітку для обчислення пенсій.

Середньомісячний заробіток для обчислення пенсій береться за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд протягом усієї трудової діяльності незалежно від перерв у роботі та за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року до моменту звернення за пенсією. Заробіток за період роботи до 1 липня 2003 року враховується на підставі документів про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), виданих у встановленому законодавством порядку, а за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року - за даними персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування.

У разі якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала менший період, ніж передбачено частиною першою цієї статті, середньомісячний заробіток визначається за фактичний період роботи шляхом ділення загальної суми заробітку за цей період на число місяців у ньому.

Відповідно до частини 1 статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Постановою Кабінету Міністрів України №622 від 14.09.2016 року "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб.

Згідно із пунктом 4 зазначеного порядку пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому:

- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

- розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

- у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

- матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Отже, згідно із Постановою №622 до розрахунку пенсії державним службовцям включається посадовий оклад, надбавки (за ранг, за вислугу років, за високі досягнення у праці або за виконання особливо важкої роботи, надбавки за роботу, що становлять державну таємницю), доплати за додаткове навантаження, премії та матеріальна допомога. Матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Із матеріалів справи вбачається, що відповідачем під час проведення перерахунку позивачу пенсії державного службовця по інвалідності враховано: 4100,00 грн (посадовий оклад головного спеціаліста) + 90,00 (доплата за ранг) + 2050,00 грн (надбавка за вислугу років - 50%) + 1600,00 грн (середній розмір надбавки за інтенсивність) + 8096,00 грн (середній розмір премії) + 152,76 грн (середній розмір індексації) + 584,42 грн (матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань (7012,99 грн/12 місяців)) + 109,42 грн (грошова допомога) = 16892,60 грн (заробіток для обчислення пенсії) х 60% (процент розрахунку пенсії від заробітку).

Відповідно до Порядку №622 матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховується в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді. Згідно довідки №1839/06 від 31.01.2018 року посадовий оклад 4100 грн, доплата за ранг 200 грн, надбавка за вислугу років 2050 грн, середній розмір надбавки за інтенсивність праці - 1600 грн, середній розмір щомісячної премії за результатами роботи у грудні 2017 року - 8096 грн, середній розмір індексації у грудні 2017 року - 152,76 грн, середній розмір матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань у грудні 2017 року - 7012,99 грн, середній розмір грошової допомоги - у грудні 2017 року, - 109,42 грн, а всього 23321,17 грн з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. А тому, відповідно до рішення суду розмір пенсії становитиме 23321,17 грн x 60% = 13992,70 грн.

Враховуючи наведене, суд вважає необхідним визнати незаконним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №968060154403 від 02.07.2019 та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з 31 січня 2018 року з врахуванням матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань за грудень 2017 року - 7012,99 грн зазначеної в довідці №1839/06 від 31.01.2018.

Щодо вимоги позивача про звернення до негайного виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 371 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Згідно ч.2 ст. 371 КАС України суд, який ухвалив рішення, за заявою учасників справи або з власної ініціативи може ухвалою в порядку письмового провадження або зазначаючи про це в рішенні звернути до негайного виконання рішення: 1) у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1 і 2 частини першої цієї статті; 2) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності громадського об`єднання; про примусовий розпуск (ліквідацію) громадського об`єднання; 3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства; 4) про встановлення обмеження щодо реалізації права на свободу мирних зібрань.

Отже, негайному виконанню підлягають рішення у майнових спорах про присудження виплати (стягнення) вже нарахованих платежів (пенсій, заробітної плати тощо).

Оскільки позивач звернулась до суду з немайновими вимогами про визнання рішення незаконним та зобов`язання вчинити дії, тому рішення суду не підлягає негайному виконанню.

Враховуючи викладене, у задоволенні вимоги позивача про звернення до негайного виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць необхідно відмовити.

Щодо вимоги, про зобов`язання відповідача надати звіт про виконання судового рішення, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду, а не обов`язком.

Враховуючи обставини даної справи, вимога про зобов`язання суб`єкта владних повноважень подавати звіт про виконання даного судового рішення не підлягає задоволенню.

У зв`язку з звільненням позивача від сплати судового збору відповідно до статті 139 КАС України судовий збір з відповідача не стягується.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №968060154403 від 02.07.2019.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсію державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" з 31 січня 2018 року з врахуванням матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань за грудень 2017 року - 7012,99 грн зазначеної в довідці №1839/06 від 31.01.2018.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)

Головуючий суддя О.П. Шевчук