
Справа № 576/2340/19
Провадження № 3/576/936/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 листопада 2019 року м. Глухів
Суддя Глухівського міськрайонного суду Мазур С.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Державної екологічної інспекції у Сумській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , пенсіонера,
-про скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП),-
ВСТАНОВИВ :
Державною екологічною службою у Сумській області 31.10.2019 подано до суду адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про скоєння ним адміністративного правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 85 КУпАП.
Перевіривши матеріали справи, вважаю, що вказану справу слід направити до органу, який склав протокол, для доопрацювання, виходячи з такого.
Згідно положень статті 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови.
За змістом статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам статті 256 КУпАП, в якому має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Під час вивчення адміністративної справи та виконання вимог статті 278 КУпАП з`ясовано, що вказаний протокол про адміністративне правопорушення складений без належного дотримання вимог статті 256 КУпАП, оскільки не містить відомостей необхідних для вирішення справи на основі суворого додержання законності, як передбачено статтею 7 КУпАП.
Так, до суду поданий не оригінал протоколу про адміністративне правопорушення №011997, складений відносно ОСОБА_1 за частиною четвертою статті 85 КУпАП, а його копія, до того ж, слід зауважити, що дата складання протоколу виправлена і нечитаєма, що свідчить про неналежне дотримання вимог статті 256 КУпАП та Інструкції з оформлення органами Державної екологічної інспекції України та її територіальними органами матеріалів про адміністративні правопорушення, що є неприпустимим, оскільки це свідчить про грубе порушення при його складанні, а також про порушення прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Крім того до протоколу про адміністративне правопорушення додані ніким не завірені копії документів, що позбавляє суд вважати такі документи належними доказами. А тому, суд позбавлений можливості об`єктивно та повно розглянути справу.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу, вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
За таких обставин, з метою повного, всебічного та правильного розгляду адміністративного матеріалу, недопущення порушення прав особи, відносно якої складено адміністративний протокол, вказаний матеріал про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 необхідно повернути до Державної екологічної інспекції у Сумській області для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 221, 245, 256, 268, 277, 278 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за частиною четвертою статті 85 КУпАП повернути до Державної екологічної інспекції у Сумській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.А. Мазур