
Справа № 456/3634/19
Провадження № 3/456/1490/2019
ПОСТАНОВА
іменем України
29 жовтня 2019 року місто Стрий
Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Гула Л. В. , розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Львівській області Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , жительки АДРЕСА_1 , головного бухгалтера ТзОВ «Стрийбудмонтаж», код ЄДРПОУ 33458704,
за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу № 9 про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №003692 від 12.09.2019 ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером ТзОВ «Стрийбудмонтаж», допустила порушення ведення податкового обліку, а саме: занизила податок на прибуток за 2018 рік на загальну суму 97477,00 грн., чим порушила пп. 134.1.1 п.134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, та занизила податок на додану вартість за грудень 2017 року на загальну суму 45292,00 грн., чим порушила п. 185.1 ст. 185, п. 186.1 ст.186, п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України, тому її дії кваліфіковано як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 на виклик суду не з`явилася, про причини неявки не повідомила, хоча була належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи. Однак в матеріалах справи достатньо доказів для прийняття рішення по суті без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши долучені до нього матеріали, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 163-1 КУпАП адміністративним правопорушенням є відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні доведена протоколом № 9 про адміністративне правопорушення серії ГУ ЛВ №003692 від 12.09.2019; витягом з акту від 02.09.2019 №1239/14.12/33458704 документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «Стрийбудмонтаж» з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної фіскальної служби за період з 01.01.2017 по 30.06.2019, яким встановлено порушення головним бухгалтером ТзОВ «Стрийбудмонтаж» ОСОБА_1 порядку ведення податкового обліку.
Доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини, суду не надано, тому вищевикладені докази вважаю належними та допустимими, а в своїй сукупності достатніми.
Таким чином, вважаю доведеним факт порушення ОСОБА_1 , головним бухгалтером ТзОВ «Стрийбудмонтаж», порядку ведення податкового обліку, тому її дії вірно кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Разом з тим, існують обставини, що позбавляють суд можливості вирішити питання про накладення стягнення на ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Так, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.163-1 КУпАП надійшла для розгляду в Стрийський міськрайонний суд Львівської області 17.09.2019.
Як вбачається з витягу з акту від 02.09.2019 №1239/14.12/33458704 документальної планової виїзної перевірки ТзОВ «Стрийбудмонтаж» з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної фіскальної служби за період з 01.01.2017 по 30.06.2019, перевіркою ТзОВ «Стрийбудмонтаж» встановлено заниження податку на прибуток на загальну суму 97477,00 грн. за 2018 рік та заниження податку на додану вартість на загальну суму 45292 грн. за 2017 рік.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Таким чином, на момент розгляду справи закінчився строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ст. 38 КУпАП, а тому провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 38, 247, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.163-1 КУпАП закрити у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя Л.В. Гула