Ухвала суду № 85326187, 29.10.2019, Господарський суд Донецької області

Дата ухвалення
29.10.2019
Номер справи
905/776/18
Номер документу
85326187
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua

У Х В А Л А

29.10.2019р. Справа № 905/776/18

про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Комистрейд” (код ЄДРПОУ 40141903), м.Слов`янськ, Донецька область

за заявою Головного управління ДФС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39406028), м.Маріуполь, Донецька область

про розгляд кредиторських вимог

Суддя Тарапата С.С.

Секретар судового засідання (помічник судді) Харченко Ю.С.

Представники сторін не з`явились

Ухвалою господарського суду Донецької області від 17.05.18р. за результатами підготовчого засідання відкрито провадження у справі №905/776/18 за заявою боржника - ТОВ “Комистрейд”, м.Слов`янськ; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; справа призначена до розгляду на 24.05.18р.

Постановою господарського суду Донецької області від 24.05.18р. боржника – Товариство з обмеженою відповідальністю “Комистрейд” (код ЄДРПОУ 40141903), м.Слов`янськ визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців; ліквідатором призначено Макаровича Валерія Миколайовича.

30.05.18р. на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено повідомлення про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю “Комистрейд” за №51727.

Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 03.12.18р. закрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління Державної фіскальної служби у м.Києві на постанову господарського суду Донецької області від 24.05.2018 у справі №905/776/18.

04.06.19р. до канцелярії господарського суду Донецької області надійшла заява Головного управління ДФС у Донецькій області про розгляд кредиторських вимог б/н від 31.05.19р., з додатками за переліком.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 05.06.19р. повідомлено Головне управління ДФС у Донецькій області що подана заява про розгляд кредиторських вимог до боржника б/н від 31.05.19р. містить недоліки а саме: відсутні докази сплати судового збору та докази надсилання копії заяви ліквідатору, фактично додані до заяви додатки не відповідають вказаному в заяві переліку та запропоновано усунути їх до 21.06.19р.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 25.06.19р., у зв`язку з усуненням вказаних недоліків, заява Головного управління ДФС у Донецькій області про розгляд кредиторських вимог б/н від 31.05.19р. призначена до розгляду в судовому засіданні на 14.08.19р.; кредитора та ліквідатора зобов`язано надати суду відповідні документи.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 14.08.19р. розгляд заяви Головного управління ДФС у Донецькій області про розгляд кредиторських вимог б/н від 31.05.19р. відкладено на 02.10.19р.; зобов`язано кредитора до дати судового засідання надати суду письмове обґрунтування підстав нарахування заявлених сум за період після визнання боржника банкрутом (з 08.10.18р. по 12.04.19р.); ліквідатора - відзив на заяву Головного управління ДФС у Донецькій області б/н від 31.05.19р. та докази його направлення кредитору.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 02.10.19р. клопотання Головного управління ДПС у Донецькій області про заміну сторони у справі б/н від 10.09.19р. задоволено; замінено кредитора у справі - Головне управління ДФС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39406028) на його правонаступника – Головне управління ДПС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 43142826); розгляд заяви кредитора відкладено на 29.10.19р.; зобов`язано кредитора до дати судового засідання надати суду письмове обґрунтування правових підстав проведення камеральних перевірок банкрута за період після визнання боржника банкрутом (акти камеральних перевірок за період з серпня 2018 року по січень 2019 року) та нарахування штрафних санкцій; запропоновано ліквідатору до 20.10.2019р. надати суду відзив на заяву Головного управління ДФС б/н від 31.05.2019р. та докази його направлення кредитору.

07.10.2019р. до господарського суду Донецької області надійшло клопотання Головного управління ДФС у Донецькій області № б/н від 02.10.2019р., в якому останній, посилаючись на п.2 ст.197 ГПК України, просить суд постановити ухвалу про судовий розгляд справи, який відбудеться 29.10.2019р. об 11:00, в режимі відеоконференції в Орджонікідзевському районному суді м. Маріуполя.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 10.10.19р. у задоволенні вказаного клопотання відмовлено.

22.10.19р. до канцелярії господарського суду Донецької області надійшов лист Головного управління ДПС у Донецькій області б/н від 16.10.19р., в якому останній обґрунтовує проведення камеральних перевірок та нарахування штрафних санкцій.

21.10.19р. введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства.

Відповідно до п.2 Прикінцевих та перехідних положень, з дня введення в дію цього Кодексу визнані такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 440 із наступними змінами); Постанова Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про банкрутство" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 441).

Пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

З огляду на зазначене, подальший розгляд справи здійснюється відповідно до норм Кодексу України з процедур банкрутства.

В судове засідання ліквідатор та представник заявника не з`явились, про дату та час розгляду справи повідомлені належним чином, ліквідатор відзив на заяву Головного управління ДФС не надав.

Розглянувши в судовому засіданні 29.10.19р. заяву Головного управління ДФС у Донецькій області (правонаступником якого є Головне управління ДПС у Донецькій області) про розгляд кредиторських вимог б/н від 31.05.19р., надані документи та матеріали справи, суд встановив:

В свої заяві б/н від 31.05.19р. кредитор просить розглянути та визнати кредиторські його вимоги до боржника на суму 12453,60грн., посилаючись на несплату останнім у термін з 08.10.18р. по 12.04.19р. грошових зобов`язань, самостійно нарахованих платником та нарахованих контролюючим органом з 08.10.18р. по 12.04.19р. за податковими повідомленнями – рішеннями у термін , в тому числі з:

- податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт послуг) в сумі 11433,60грн., яка нарахована за наступними повідомленнями-рішеннями форми «ПС»: №0038474703 від 27.08.18р., №0038464703 від 27.08.18р., №0044004703 від 20.09.18р., №0056034703 від 26.10.18р., №0070704703 від 03.12.18р., №007208703 від 05.12.18р., №00720074703 від 05.12.18р., №0000664703 від 03.01.19р., №0018194703 від 28.02.19р.

- податку на прибуток підприємств в сумі 1020,00грн., яка нарахована згідно податкового повідомлення-рішення форми «ПС» від 12.09.18р. №0040944704.

Дослідивши наявні матеріали справи, оцінивши подані докази на підставі приписів чинного законодавства, судом встановлено наступне:

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Суд зазначає, що перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначено Податковим Кодексом України.

Положеннями статті 46 ПК України на платників податків покладено обов`язок з подання податкових декларацій контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі яких здійснюється нарахування (сплата) податкового зобов`язання.

Згідно п.54.1. ст.54 Податкового кодексу України, передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

У разі невиконання платником податків обов`язку щодо подання податкової звітності контролюючий орган в силу частини 102.1. статті 102 ПК України має право провести податкову перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов`язань платника податків у випадках, визначених ПК України, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Відповідно до приписів п.59.1. ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з ч.4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів. Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.

Як вбачається з наданих кредитором документів, вимоги в розмірі 170,00грн. нараховані заявником на підставі акту перевірки №1640/05-99-47-03/40141903 від 17.07.18р. за грудень 2017р., про що винесено податкове повідомлення – рішення від 27.08.18р. №0038474703, вимоги в розмірі 5100,00грн. - на підставі акту №1652/05-99-47-03/38920585 від 18.07.18р. про результати камеральної перевірки з питань неподання податкової звітності з ПДВ за січень 2018р., лютий 2018р., березень 2018р., квітень 2018р., травень 2018р., про що винесено повідомлення – рішення від 27.08.18р. №0038464703, а також вимоги в розмірі 1020,00грн. – на підставі акту №1749/05-99-47-04/40141903 від 30.07.18р. за 2017 рік, про що винесено податкове повідомлення-рішення від 12.09.18р. №0040944704, є такими, що виникли до винесення постанови про визнання боржника банкрутом та є обґрунтованими, доведеними і підтвердженими матеріалами справи. З огляду на вказане вимоги в сумі 6290,00грн. (штрафні санкції) підлягаю визнанню та включенню до шостої черги реєстру вимог кредиторів.

Згідно ч.1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.

Постанова про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю “Комистрейд” банкрутом винесена судом 24.05.18р., заявлена сума заборгованості нарахована за період з 08.10.18р. по 12.04.19р., тобто після винесення судом відповідної постанови.

Норми Кодексу про банкрутство в даному випадку мають пріоритетний характер, оскільки боржник перебуває у спеціальному правому статусі, який зумовлений його фінансовою неспроможністю та встановлений відповідним рішенням (постановою) суду.

З огляду на зазначене суд вважає, що штрафні санкції в загальній сумі 6163,60грн. за неподання податкових декларацій за період після визнання боржника банкрутом нараховані кредитром в порушення чинного законодавства України, а тому вимоги в цій частині є безпідставними.

Враховуючи вищевикладене, суд визнає кредиторські вимоги Головного управління ДФС до боржника частково на суму 6290,00грн., як вимоги шостої черги, у визнанні іншої частини вимог відмовляє.

Керуючись ст.ст.1, 2, 9, 60, 61, 64, п.2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 3, ч.6 ст. 12, ст.ст. 42, 73, 86, 234, 255 Господарського процесуального кодексу України , господарський суд

УХВАЛИВ:

Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Донецькій області (ЄДРПОУ 43142826) до боржника - ТОВ “Комистрейд” (код ЄДРПОУ 40141903), м.Слов`янськ, Донецька область частково в сумі 6290,00грн. (штрафні санкції), як вимоги шостої черги. В іншій частині вимог відмовити.

Ліквідатору включити визнані господарським судом вимоги до реєстру вимог кредиторів у відповідності з вимогами ст.64 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України (статті 253-259), шляхом подання апеляційної скарги.

Суддя С.С. Тарапата