Постанова № 85307224, 31.10.2019, Буський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
31.10.2019
Номер справи
440/1459/19
Номер документу
85307224
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Єдиний унікальний номер №440/1459/19

Провадження №3/440/561/2019

31 жовтня 2019 року

Суддя Буського районного суду Львівської області Кос І.Б., з участю секретаря судового засідання Дутки С.І., за участю прокурора Ожибко Х.В., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Буськ матеріали, які надійшли від начальника Управління захисту економіки у Львівській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки міста Броди Львівської області, яка зареєстрована та проживає по АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючої,

за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-6 КУпАП України, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , будучи 9 жовтня 2018 року звільненою з посади судового розпорядника Бродівського районного суду Львівської області, відповідно до наказу № 84/к від 08.10.2018, згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією, в порушення вимог абзацу першого частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 13 жовтня 2018 року о 08 год. 33 хв. подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при припиненні нею діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, ОСОБА_1 , несвоєчасно, без поважних причин, а саме 26 серпня 2018 року, повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані, зокрема про придбання 08 червня 2018 року будинку місті Броди Львівської області, вартістю 474 517,00 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, ОСОБА_1 , несвоєчасно, без поважних причин, а саме 26 серпня 2018 року, повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані, зокрема про придбання 08 червня 2018 року земельної ділянки в місті Броди Львівської області, вартістю 124 530,00 грн., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вищезазначені адміністративні правопорушення підтверджуються протоколами про адміністративні правопорушення за №№ 644, 645, 646 від 26 липня 2019 року, які постановою судді Буського районного суду Львівської області від 06.09.2019 року у відповідності до вимог частини другої статті 36 КУпАП були об`єднані в одне провадження, оскільки особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, де стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинені вищевказаних адміністративних правопорушень визнала поністю, заявивши клопотання про закриття щодо неї провадження в адміністративній справі на підставі вимог ч. 3 ст. 38 КУпАП, тобто у зв`язку із закінченням строків притягнення її до адміністративної відповідальності.

Прокурор Ожибко Х.В. в судовому засіданні підтримала складені щодо ОСОБА_1 три адміністративні протоколи від 26.07.2019 року, зазначивши, що такі були складеній обгрунтовано з дотриманням вимог КУпАП, де у діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172- 6 КУпАП, у зв`язку з чим остання підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних із корупцією. Відтак, прокурор просить визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні вищевказаних правопорушень, не заперечивши проти закриття провадження у зв`язку зі спливом 26.10.2019 року строку накладення адміністративного стягнення.

Заслухавши пояснення особи, яка притягукється до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані суду докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд приходить до наступних висновків.

Частиною першою статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 172-6 КУпАП.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 , яка 03.09.2005 року змінила прізвище на « ОСОБА_4 », було призначено на посаду розпорядника судового засідання Бродівського районного суду Львівській області, що підтверджується наказами №22-к від 31.12.2003, №40-к від 16.11.2005.

Відповідно до наказу № 84/к від 08.10.2018 вбачається, ОСОБА_1 була звільнена з посади судового розпорядника Бродівського районного суду Львівської області з 9 жовтня 2018 року за угодою сторін.

Як слідує з листа Бродівського районного суду Львівської області від 23.05.2019 року, що за період із 01.08.2018 року по 26.08.2018 року ОСОБА_5 у відрядженні, відпустці чи на лікарняному не перебувала.

Із двох нотаріально посвідчених договорів купівлі-продажу від 08.06.2018 року вбачається те, що ОСОБА_1 придбала у ОСОБА_6 житловий будинок з надвірними господарськими будівлями та дворовими спорудами по АДРЕСА_2 за ціною 474 517,00 грн., а також земельну ділянку площею 0,1000 га за вищевказаною адресою за ціною 124 530,00 грн.

Відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 2 ст. 45 цього Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Однак, як вбачається з даних витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції несвоєчасно, без поважних причин, а саме 13 жовтня 2018 року о 08 год. 33 хв. подала, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при припиненні нею діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, хоча повинна була її подати не пізніше дня звільнення, тобто до 00.00 год. 10.10.2018 року.

В силу частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов`язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Однак, як вбачається з даних витягу з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 , несвоєчасно, без поважних причин, а саме 26 серпня 2018 року, повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані, зокрема про придбання 08 червня 2018 року будинку місті Броди Львівської області, вартістю 474 517,00 грн., а також про придбання 08 червня 2018 року земельної ділянки в місті Броди Львівської області, вартістю 124 530,00 грн.

Вищезазначені факти вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, підтверджуються матеріалами справи, зокрема: Наказом №84/к від 08.10.2018 про звільнення ОСОБА_1 з посади судового розпорядника Бродівського районного суду Львівської області з 09 жовтня 2018 року; Посадовою інструкцією судового розпорядника Бродівського районного суду Львівської області, затвердженої керівником апарату цього суду від 01.10.2008; Листом Бродівського районного суду Львівської області від 23.05.2019; Нотаріально посвідченим Договором купівлі-продажу житлового будинку від 08.06.2018; Нотаріально посвідченим Договором купівлі-продажу земельної ділянки від 08.06.2018; Даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на сайті Національного агентства; Письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 03.07.2019.

За таких обставин, суд вважає доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, оскільки вона несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, при припиненні нею діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме 13 жовтня 2018 року о 08 год. 33 хв., зважаючи на те, що встановлений законом строк для цього сплив о 00 год. 00 хв. 10 жовтня 2018 року. Також ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, а саме 26 серпня 2018 року, повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані, хоча повинна була це зробити в період з 00.00 год. 09.06.2018 року до 23.59 год. 18.06.2018 року.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення суд вважає щире каяття відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 34 КУпАП. Натомість обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 на підставі положень ст. 35 цього Кодексу суд не вбачає.

Разом із тим, відповідно до вимог частини третьої статті 38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Пунктом 7 частини 1 статті 247 КУпАП встановлено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

Судом встановлено, що уповноваженими особами Управління захисту економіки у Львівській області ДЗЕ НП України було виявлено факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, щонайпізніше – 03 липня 2019 року, після відібрання від неї письмових пояснень по суті цих правопорушень, де вона підтвердила свою вину у вчиненому. Більше того, у травні 2019 року по вищевказаних фактах проводилась перевірка уповноваженими особами УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НП України, за наслідками якої ними були отримані матеріали, достатні для притягнення ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності, про що свідчить їх вхідний запит до Бродівського районного суду Львівської області від 15.05.2019, а в подальшому отримані матеріали, що надійшли до УЗЕ у Львівській області за вх. № 2197 від 27.05.2019 року. Наведене безспірно свідить про сплив передбаченого частиною третьою статті 38 КУпАП трьохмісячного строку для накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення.

Таким чином, беручи до уваги факт спливу строку накладення адміністративного стягнення за вчинення корупційного правопорушення, яке може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, суд зобов`язаний прийняти рішення про закриття провадження по справі, відповідно до положень п. 7 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП, виключає провадження у справі, а тому дана справа підлягає закриттю.

Ураховуючи викладене та керуючись ст.ст. 26, 33, 34, 38, 172-6, 221, 247, 251, 276-280, 283-284 КУпАП, суд, -

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_7 визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Провадження по справі про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-6 КУпАП - закрити у зв`язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених статтею 38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Буський районний суд Львівської області.

Суддя І. Б. Кос