
Справа №522/18352/19
Провадження №1-кс/522/18458/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.10.2019 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси Коваленко В.М., за участю секретаря Гулям У.Х., розглянувши клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області Білицької Н.В., погоджене з прокурором Одеської місцевої прокуратури №3 Латишевою М.А., про надання тимчасового доступу,-
УСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області Білицька Н.В. звернулася до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Одеської місцевої прокуратури №3 Латишевою М.А., яка здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, про надання тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні Департаменту міського господарства Одеської міської ради (Код ЄДРПОУ 34674154), за адресою: м. Одеса, вул. Успенська, 83/85.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.
СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУ НПУ в Одеській області здійснюється досудове розслідування по матеріалам кримінального провадження №12019160500000648 від 08.02.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 08.02.2019, до чергової частини Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області, надійшла заява від голови ГО «Рада Громадської Безпеки» ОСОБА_1 відносно неналежного використання коштів бюджету м.Одеси, а саме на закупівлю LED-гойдалок виробництва Російської Федерації за суттєво завищеною вартістю в рамках громадського проекту «Dreamland».
Згідно якої вбачається розтрата бюджетних коштів Замовником, яким виступає Департамент міського господарства Одеської міської ради, порушено пункт 7 Статті 2 Закону України про Державні закупівлі, а саме:
- Забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур,визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом;
- Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону;
Капітальний ремонт (відновлення) покриття місць загального користування з улаштуванням інноваційних ігрових інсталяцій «DREAMLAND» відповідно до ДСТУ («Інші завершальні будівельні роботи» код 45450000-6 за ДК 021-2015) та безпосередньо Закупівлю Департаментом було розділено на три закупівлі робіт вартістю до 1 500 000 гривень по трьом різним адресам, щоб уникнути виконання Закону України про публічні закупівлі, а саме Статті 2. Пункт 1, абзац 1 - Сфера застосування Закону, та уникнути проведення відкритих прозорих торгів на авторизованому електронному майданчику «ПРОЗОРРО».
Тим самим було порушено добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; дискримінація учасників; об`єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.
Закупівлі ідентичні, обладнання аналогічне, один Замовник та Виконавець по всім трьом адресам. Отже, вищезазначені порушення здійснені з метою ухилення від публічного звіту, унеможливлення безперешкодного доступу до публічної інформації та громадського контролю, та, головне, приховування корупційної схеми з розкрадання бюджетних коштів.
Також, свідоцтво офіційного дистриб`ютора компанії «ІЕК Україна», де зазначається, що він має переважне право на реалізацію продукції торгової марки ІЕК на території України. У публічному доступі, а саме на сайті usr.minjust.gov.ua, є інформація щодо даного підприємства: код ЄДРПОУ 32109430, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ-ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ІНТЕРЕЛЕКТРОКОМПЛЕКТ", адреса засновника: 00000, Російська Федерація, м. Москва, пр. Дорожній 1-й, б. 4, споруда 1, а також вказано, що діяльність компанії ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "ІЕК УКРАЇНА" (ДП "ІЕК УКРАЇНА") - припинено.
Станом на 27.12.2018 р. Департамент так і не надав публічну інформацію щодо закупівель для проекту «Dreamland» та невідома назва підприємства-виробника LED-гойдалок, не надані сертифікати безпосередньо виробника LED-гойдалок, не надані документи, які підтверджують, що вартість проекту відповідає заявленій (договори, акти, накладні, де вказана вартість закупівель на проект «Dreamland» та інші витрати на роботи та послуги).
Також, 12.07.2019 до Департаменту міського господарства Одеської міської Ради було надано запит на отримання відповідної документації, стосовно закупівель на проект «Dreamland», але останніми було відмовлено у наданні відповіді у зв`язку з чим вбачається за можливе приховування даної документації.
Враховуючи, що документи, які перебувають у володінні Департаменту міського господарства Одеської міської Ради мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у зв`язку з чим необхідно отримати тимчасовий доступ до цих документів.
На думку сторони обвинувачення, існує наявність достатніх підстав вважати, що є реальна загроза зміни або знищення такої інформації, тому розгляд клопотання необхідно проводити без виклику осіб, у володінні яких знаходиться ця інформація.
Тому слідчий просить надати тимчасовий доступ до зазначених документів.
В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися, відповідно до письмової заяви слідчого, клопотання підтримує в повному обсязі та просить здійснити розгляд клопотання за її відсутності.
Розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів здійснено без виклику осіб, у володінні яких вони перебувають, на підставі ч.2 ст.163 КПК України.
Дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.2 КПК України завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
З наданих матеріалів вбачається, що СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУ НПУ в Одеській області здійснюється досудове розслідування по матеріалам кримінального провадження №12019160500000648 від 08.02.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КК України.
Встановлено, що зазначені документи, які перебувають у володінні Департаменту міського господарства Одеської міської ради (Код ЄДРПОУ 34674154, м. Одеса, вул. Успенська, 83/85), мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, відомості, які в них містяться можуть бути використані як докази, та іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
Керуючись ст.ст.40, 131, 132, 159-166 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ Приморського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області Білицької Н.В. про надання тимчасового доступу - задовольнити.
Надати слідчому СВ Приморського ВП в м. Одесі Головного управління Національної поліції в Одеській області старшому лейтенанту поліції Білицькій Наталії Віталіївні або за дорученням в порядку ст.ст.40, 41 КПК України співробітникам ВКП Приморського ВП у м. Одеса, тимчасовий доступ, з можливістю вилучення оригіналів документів та електронних копій наявної документації, що перебувають у володінні Департаменту міського господарства Одеської міської Ради (Код ЄДРПОУ 34674154, м. Одеса, вул. Успенська, 83/85), а саме:
- Технічну документацію, сертифікати відповідності (якості), таможенно-транспортні накладні, протоколи випробувань, акти приймання виконаних будівельних робіт та інші, наявні, документи, щодо проведення закупівель інноваційних інсталяцій, світовий балансир «Dreamland», що розташовані за адресами: м. Одеса, вул. Маразлієвська , 1/9, м. Одеса, Аркадіївська алея , 1/1 , м. Одеса , Грецька площа, 5;
- Відповідну документацію, щодо виробника інноваційних інсталяцій, світовий балансир «Dreamland»;
- Документи згідно форм: КБ-2 та КБ-3, підприємств постачальників товарів та послуг по тендерним угодам:
UA-2018-09-07-000641-a
UA-2018-09-07-000637-a
UA-2018-09-07-000630-a
UA-2018-05-23-000647-b
UA-2018-05-23-002566-a
UA-2018-05-23-000663-b
- Особові справи відповідальних осіб, які були підписантами документації проекту ««Dreamland».
Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя :
31.10.2019