
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
________________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" жовтня 2019 р.м. ХарківСправа № 922/2893/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Кухар Н.М.
при секретарі судового засідання Руденко О.О.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Харківського обласного центру зайнятості, м.Харків, до Фізичної особи - підприємця Бабенка Олександра Анатолійовича, с.Соснівка Красноградського району Харківської області, про стягнення 63500,00 грн, за участю представників:
позивача - Нікіфорової О.О. (довіреність № 157 від 21.12.2018);
відповідача - не з`явився;
ВСТАНОВИВ:
Харківський обласний центр зайнятості 09.09.2019 звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Фізичної особи - підприємця Бабенка Олександра Анатолійовича, с.Соснівка Красноградського району Харківської області, про стягнення наданої безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності в сумі 63500,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачем не було виконано вимоги п.п. 3.3, 5.8.1, 5.8.3-5.8.4, 5.8.10 Договору № 2000/09/20-17 від 01.11.2017 про надання учасникам пілотного проєкту безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності, що є порушенням приписів ст. 629 ЦК України.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 10.09.2019 вищевказану позовну заяву було прийнято до розгляду; відкрито провадження у справі №922/2893/19; розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
У судовому засіданні, яке відбулося 24.10.2019, представник позивача підтримала заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з`явився; відзив на позов не надав; про причину неявки суд не повідомив.
Відповідно до вимог ст. 120 Господарського процесуального кодексу України, суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Тобто, в разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу.
З метою повідомлення відповідача про час та місце розгляду даної справи, судом засобами поштового зв`язку направлялись копії ухвал від 10.09.2019 та від 01.10.2019 на юридичну адресу останнього: АДРЕСА_1 , зазначену в позовній заяві, і яка зазначена як місцезнаходження фізичної особи - підприємця в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Копія ухвали від 10.09.2019 була отримана відповідачем 16.09.2019, про що свідчить підпис відповідача на повідомленні про вручення поштового відправлення. Доказів отримання відповідачем копії ухвали від 01.10.2019 на час даного судового засідання до суду не надійшло.
Крім того, ухвали суду від 10.09.2019 та від 01.10.2019 були опубліковані в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Отже, відповідач не був обмежений у доступі до інформації про дату і час проведення судових засідань, і відповідно мав змогу надати суду відзив на позовну заяву або клопотання відповідно до вимог Господарського процесуального кодексу України з обґрунтованими поясненнями причин неможливості бути присутнім у судових засіданнях. Тобто відповідач мав змогу ознайомитися зі змістом ухвал самостійно, навіть якщо ухвалу в паперовому вигляді ним не було отримано.
За таких обставин вбачається, що судом виконано процесуальний обов`язок щодо повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи відповідно до вимог пункту 2.6. Інструкції з діловодства в господарських судах України, погодженої листом Вищого господарського суду України від 19.02.2013 та затвердженої наказом Державної удової адміністрації України від 20.02.2013 № 28, а тому відповідач, у розумінні вимог ст. 120 ГПК України, вважається таким, що належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
При цьому, суд дійшов висновку, що неявка відповідача у судове засідання не перешкоджатиме розгляду справи по суті, у зв`язку з чим визнав за можливе розглянути справу за відсутності останнього, за наявними в матеріалах справи доказами, згідно ст. 202 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1154, із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 8 від 16.11.2016, було затверджено Порядок реалізації пілотного проєкту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб (далі Порядок № 1154), яким визначено механізм реалізації пілотного проєкту залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб (далі пілотний проєкт). Учасниками пілотного проєкту є непрацюючі працездатні особи з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям, внутрішньо переміщених осіб.
З метою участі в пілотному проєкті зазначені особи звертаються до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної держадміністрації або виконавчого органу міської ради (далі - органи соціального захисту населення) за місцем фактичного проживання/перебування з відповідною заявою та документами, що підтверджують статус таких осіб (довідка про отримання/неотримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи). У заяві особа зазначає форми участі в пілотному проєкті, вибрані нею із числа зазначених у пункті 3 Порядку.
Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється державною службою зайнятості шляхом:
- сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця;
- надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності (далі - фінансова допомога);
- пропонування участі в громадських роботах.
Відповідно до вимог Порядку № 1154, з метою реалізації у Харківській області вищезазначеного пілотного проєкту, керуючись статтями 6, 39 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", розпорядженням Харківської обласної державної адміністрації від 17.02.2017 № 55 утворено Комісію з реалізації у Харківській області пілотного проєкту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб (далі - Комісія), затверджено її персональний склад, положення про Комісію та Перелік пріоритетних видів економічної діяльності у Харківській області для залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.
Відповідно до вимог Порядку № 1154, розгляд Комісією списків можливих учасників пілотного проєкту, поданих органами соціального захисту населення, проводиться двома етапами.
На першому етапі розглядаються списки можливих учасників пілотного проєкту, надані органами соціального захисту населення, з урахуванням результатів проведеної Мінфіном верифікації та моніторингу достовірності інформації відповідно до Порядку здійснення верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 № 136.
За результатами опрацювання матеріалів верифікації та моніторингу достовірності інформації Комісія приймає рішення про відбір учасників пілотного проєкту для участі в другому етапі для надання фінансової допомоги або послуг із сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця, та участі в громадських роботах.
Учасники пілотного проєкту для отримання фінансової допомоги заповнюють анкету за формою, затвердженою Мінсоцполітики, за допомогою якої встановлюється відсутність у особи визначених а. 6 п. 6 Порядку № 1154 критеріїв.
Відбір учасників пілотного проєкту, яким надається можливість для організації підприємницької діяльності шляхом надання фінансової допомоги, проводиться Комісією на другому етапі шляхом розгляду бізнес-планів учасників і рекомендацій базових центрів зайнятості, поданих після професійного консультування.
Рішення Комісії про відбір учасників пілотного проєкту на першому та другому етапах оформляються протоколом засідання.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно з Протоколом № 9 засідання Комісії від 18.09.2017 Комісією прийнято рішення щодо відбору осіб, в тому числі Бабенка Олександра Анатолійовича , для участі у другому етапі відбору з числа зареєстрованих фізичних осіб - підприємців за умови документального підтвердження належності їх до категорії непрацюючих працездатних осіб (арк. 3 зазначеного Протоколу).
Відповідно до Протоколу № 12 засідання Комісії від 18.10.2017, було прийнято рішення про надання Бабенку Олександру Анатолійовичу , який має статус внутрішньо переміщеної особи, безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності у розмірі 63500,00 грн. на закупівлю обладнання та матеріалів, відповідно до бізнес-плану.
За приписами пункту 7 Порядку № 1154, з кожним учасником пілотного проєкту, щодо якого Комісією прийнято рішення про надання йому фінансової допомоги, обласними і відповідними базовими центрами зайнятості та органами соціального захисту населення укладається чотиристоронній договір, примірна форма якого затверджена Мінсоцполітики (далі - Договір).
Відповідно до абз. 6 п. 6 та абз. 2 п. 7 Порядку № 1154, та з метою забезпечення реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проєкту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України" наказом Міністерства соціальної політики України від 29.03.2017 № 506 затверджені форми документів, необхідних для надання учасникам пілотного проєкту безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності в умовах експерименту.
Статтею 42 Господарського кодексу України визначено, що підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб`єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
01.11.2017, відповідно до вимог Порядку № 1154, між фізичною особою - підприємцем Бабенком Олександром Анатолійовичем , Харківським обласним центром зайнятості, Красноградським районним центром зайнятості та Управлінням праці та соціального захисту населення Красноградської районної державної адміністрації було укладено чотиристоронній Договір № 2000/09/20-17 про надання учасникам пілотного проєкту безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності (далі - Договір).
Відповідно до умов вказаного Договору, безвідсоткова фінансова допомога на поворотній основі для організації підприємницької діяльності (далі - фінансова допомога) надається в порядку та на умовах, визначених постановою Кабінету Міністрів України "Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб" від 02.12.2015 № 1154 (із змінами) та цим Договором.
Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року.
Розмір фінансової допомоги відповідачу визначено за рішенням Комісії і становить 63500,00 грн.
На підставі рішення Комісії Харківський обласний центр зайнятості надав Бабенку О.А. одноразово фінансову допомогу шляхом оплати Харківським ОЦЗ витрат Бабенка О.А. на закупівлю передбаченого його бізнес-планом обладнання для організації підприємницької діяльності, згідно з умовами договору, укладеного між Бабенком О.А. та продавцем обладнання.
Фінансова допомога була надана в національній валюті України на підставі заяви-доручення згідно з умовами Договору, шляхом безготівкової оплати Харківським ОЦЗ витрат на закупівлю Бабенком О.А. обладнання для організації підприємницької діяльності, передбаченого його бізнес-планом та умовами договору, укладеного ним з продавцем обладнання, згідно із первинними документами, наданими для оплати (рахунок-фактура, рахунок, квитанція, накладна тощо) (далі - первинні документи).
При цьому, Бабенко О.А. зобов`язався організувати підприємницьку діяльність згідно з бізнес планом і повернути кошти фінансової допомоги в розмірах і на умовах, визначених Договором та законодавством України.
У разі зміни місця проживання, роботи, персональних даних, факту припинення підприємницької діяльності та виникнення інших обставин, які можуть впливати на виконання зобов`язань за Договором, Бабенко О.А. має повідомити про це Харківський ОЦЗ.
Відповідно до ч. 7 ст. 20 Бюджетного кодексу України, Кабінет Міністрів України постановою від 05.04.2017 № 224 затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку заходів із залучення до
роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб в умовах експерименту (далі - Порядок № 224).
Порядок № 224 визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою 2501500 «Фінансова підтримка заходів із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб в умовах експерименту» (далі - бюджетні кошти).
Бюджетні кошти спрямовуються на надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі (далі - фінансова допомога) членам малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщеним особам, які є учасниками пілотного проєкту, що реалізується на території Львівської, Полтавської та Харківської областей, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 № 1154 "Про реалізацію пілотного проєкту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб".
Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.
Одержувачами бюджетних коштів є Львівський, Полтавський та Харківський обласні центри зайнятості, які виконують функції виконавчої дирекції Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - обласні центри зайнятості).
Обласний центр зайнятості надає фінансову допомогу учасникам пілотного проєкту для організації ними підприємницької діяльності шляхом перерахування бюджетних коштів постачальникам (продавцям) обладнання та матеріалів на підставі документів, зазначених у пунктах 7 та 8 Порядку № 1154.
Відповідно до вимог Порядку № 1154, фінансова допомога надається одноразово шляхом оплати обласним центром зайнятості за заявою-дорученням учасника пілотного проєкту витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених його бізнес-планом.
Документи подаються за місцем реєстрації чи постійного проживання учасника пілотного проєкту до базового центру зайнятості, який подає їх протягом одного робочого дня з дати їх надходження до обласного центру зайнятості. Оплата витрат учасника пілотного проєкту на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених його бізнес-планом, проводиться обласним центром зайнятості згідно з умовами договору, укладеного між учасником пілотного проєкту та продавцем обладнання і матеріалів.
З матеріалів справи вбачається, що між ФОП Ришков В.В. та Бабенко О.А. 02.11.2017 було укладено Договір поставки обладнання № 1912 на придбання обладнання відповідно до бізнес-плану, а саме: мототрактора Скаут Т-15 (фреза) - 52000,00 грн, оприскувача для мотоблока 85 л - 5000,00 грн, часникокопалки КЧ-1 - 1800,00 грн, часникосаджалки ЧС-2 - 4700,00 грн. Всього на 63500,00 грн.
Відповідно до вимог Порядків № 1154, № 224 та Договору, на підставі заяви-доручення від 02.11.2017, Договору поставки обладнання від 02.11.2017 № 1912, укладеного між ФОП Ришковим В . В. та Бабенком О.А. , Рахунку-фактури № 1912 від 02.11.2018, видаткової накладної № 1912 від 02.11.2017, Харківський ОЦЗ платіжними дорученнями № 47 від 24.11.2017 та № 48 від 24.11.2017 перерахував 11500,00 грн за оприскувач для мотоблока, часникокопалку і часникосаджалку та 52000,00 грн за мототрактор ФОП Ришкову В.В .
Згідно з п. 5.8 Договору, Бабенко О.А. взяв на себе певні зобов`язання, невиконання яких тягне за собою розірвання Договору та повернення отриманої суми фінансової допомоги у повному обсязі відповідно до п. 9.4 Договору.
Так, за умовами п. 5.8.1 Договору Бабенко О.А. взяв на себе зобов`язання щоквартально інформувати у письмовій формі Комісію про стан провадження підприємницької діяльності у межах пілотного проєкту та виконання бізнес-плану. У разі отримання письмово або іншими засобами зв`язку повідомлення про засідання Комісії, прийняти особисту участь у засіданні та доповісти про провадження підприємницької діяльності.
Останнього разу Бабенко О.А. інформував про стан ведення підприємницької діяльності 03.06.2019 шляхом направлення на адресу Харківського ОЦЗ щоквартальної інформації за період з 01.01.2019 по 31.03.2019, тобто за 1 квартал 2019 року.
Листом № 09-2496/19 від 03.06.2019 Харківський обласний центр зайнятості повторно запросив відповідача прийняти участь у засіданні Комісії 21.06.2019 та доповісти про провадження підприємницької діяльності. Вказаний лист був отриманий Бабенком О.А. 19.06.2019, про що свідчить відповідна відмітка та особистий підпис відповідача на листі. Проте на засідання комісії він не з`явився.
Відповідно до п. 5.8.3 Договору, Бабенко О.А. взяв на себе зобов`язання прикладати зусилля для розвитку підприємницької діяльності та недопущення її збитковості, проте станом на 21.06.2019 підприємницька діяльність, яка передбачена бізнес-планом, відповідачем не ведеться.
За результатами перевірки стану виконання ФОП Бабенком О.А. умов Договору, проведеної 29.08.2018, було встановлена відсутність частини обладнання, придбаного за рахунок коштів безвідсоткової фінансової допомоги, а саме мототрактору Скаут Т-15 ( фреза ).
Згідно п. 5.8.4 Договору, Бабенко О.А. взяв на себе зобов`язання своєчасно сплачувати передбачені законодавством України податки, збори і єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Проте, відповідно до листа Головного управління ДФС у Харківській області Державної фіскальної служби України від 19.06.2019 № 29288/10/20-40-52-02-22, станом на 11.06.2019 за відповідачем обліковується заборгованість щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове соціальне страхування в сумі 9406,26 грн, у тому числі: зі сплати єдиного податку з фізичних осіб - 5833,02 грн та єдиного соціального внеску - 3573,24 грн.
Відповідно до п. 5.8.10 Договору, Бабенко О.А. взяв на себе зобов`язання у разі зміни місця проживання, роботи, персональних даних, факту припинення підприємницької діяльності та виникнення інших обставин, які можуть впливати на виконання зобов`язань за Договором, повідомити письмово про це Харківський обласний центр зайнятості протягом 3-х робочих днів.
З огляду на викладене, Комісією на засіданні, яке відбулось 21.06.2019, було прийнято рішення про повернення Бабенком О.А. отриманої суми коштів фінансової допомоги у розмірі 63500,00 грн, тобто у повному обсязі, що зафіксовано у Протоколі засідання Комісії № 6.
На виконання зазначеного рішення Комісії, Харківським ОЦЗ на адресу Бабенка О.А. (за місцем реєстрації) були направлені витяг з Протоколу № 6 від 21.06.2019 та лист-претензія № 09-3006/19 від 03.07.2019 з вимогою в строк 10 робочих днів з дати отримання рішення Комісії повернути суму коштів фінансової допомоги у розмірі 63994,00 грн. Кошти мають бути перераховані на р/р 31116115020005, отримувач: УДКСУ у Слобідському районі (код ЄДРПОУ 37999680), банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Вказаний лист-претензію відповідач отримав 09.07.2019, про що свідчить його підпис на копії вказаної претензії.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки; підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ч. 1 ст, 626 ЦК України, визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Відповідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Порушенням зобов`язання, відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання)/
Cудом встановлено, що відповідачем не виконано зобов`язання за Договором, а саме порушені вимоги п.п. 5.8.1, 5.8.3-5.8.4, 5.8.10 Договору № 2000/09/20-17 від 01.11.2017 щодо:
- письмового повідомлення протягом 3-х робочих днів Харківського ОЦЗ про виникнення обставин, які можуть впливати на виконання відповідачем зобов`язань за Договором;
- щоквартального інформування у письмовій формі Комісії про стан провадження підприємницької діяльності у межах пілотного проєкту, виконання бізнес-плану та прийняття особистої участі у засіданні;
- прикладання зусиль для розвитку підприємницької діяльності та недопущення її збитковості;
- своєчасної сплати передбачених законодавством України податків, зборів і єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Згідно з п. 7 Порядку № 1154, матеріали щодо порушення учасником пілотного проєкту умов договору збирає та подає на розгляд Комісії сторона, яка ініціює розгляд питання.
Рішення про повернення учасником пілотного проєкту отриманих ним коштів фінансової допомоги приймає комісія шляхом оформлення протоколу засідання. Протокол є підставою для проведення обласним центром зайнятості претензійно-позовної роботи з повернення коштів.
Відповідно до п. 6.2 Договору, у разі невиконання або неналежного виконання Бабенком О.А. умов Договору та на підставі рішення Комісії про повернення коштів фінансової допомоги, він повинен повернути суму фінансової допомоги протягом 10 робочих днів з дати отримання зазначеного рішення Комісії.
Отже, з огляду на викладене, відповідач повинен повернути кошти в сумі 63500,00 грн.
Згідно ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Харківського обласного центру зайнятості обґрунтовані, підтверджуються наявними у матеріалах справи доказами та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст.ст. 123, 129 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покладаються на відповідача.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 11, 509, 626, 629, 1166 Цивільного кодексу України, ст. 42 Господарського кодексу України, ст.ст. 29, 42, 73, 74, 86, 91, 123, 129, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця Бабенка Олександра Анатолійовича ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь Харківського обласного центру зайнятості (61068, м. Харків, вул. Броненосця Потьомкін, буд. 1 А; код ЄДРПОУ 03491277; р/р 31116115020005, отримувач: УДКСУ у Слобідському районі (код ЄДРПОУ 37999680), банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)) - надану безвідсоткову фінансову допомогу на поворотній основі для організації підприємницької діяльності в сумі 63500,00 грн.
Стягнути з фізичної особи - підприємця Бабенка Олександра Анатолійовича ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь Харківського обласного центру зайнятості (61068, м. Харків, вул. Броненосця Потьомкін, буд. 1 А; код ЄДРПОУ 03491277; рах. 3717730079965, код банку 820172 Держказначейська служба України, м.Київ ГУДКСУ у Харківській області) - витрати зі сплати судового збору в сумі 1921,00 грн.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не буде подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Східного апеляційного господарського суду безпосередньо або через Господарський суд Харківської області протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено "29" жовтня 2019 р.
Суддя Н.М. Кухар