Постанова № 85291179, 18.10.2019, Яворівський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
18.10.2019
Номер справи
460/3840/19
Номер документу
85291179
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 460/3840/19

Провадження №3/460/2261/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18.10.2019 рокум.Яворів

Суддя Яворівського районного суду Львівської області Карпин І.М., розглянувши справи про адміністративні правопорушення, які надійшли від Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 ,

за ч.7 ст.121, ст.124 та ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ІПН НОМЕР_1 ,

в с т а н о в и в:

19.07.2019 о 04 год. 10 хв. ОСОБА_1 в смт.Івано-Франкове Яворівського району Львівської області по вул.Я.Мудрого 1, керував транспортним засобом «OPEL KADET» д.н.з. НОМЕР_2 не дотримався безпечної швидкості руху, внаслідок чого здійснив наїзд на перешкоду, а саме: забор. В результаті чого транспортний засіб отримав механічні ушкодження з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п. 12.1 Правил дорожнього руху.

Крім цього, 19.07.2019 о 04 год. 10 хв. ОСОБА_1 в смт.Івано-Франкове Яворівського району Львівської області по вул.Я.Мудрого 1, керував транспортним засобом «OPEL KADET» д.н.з. НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук, поведінка що невідповідає обстановці). Від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку з використанням технічного засобу «ДРАГЕР» відмовився на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі у присутності двох свідків, чим порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху.

Також, 19.07.2019 о 04 год. 10 хв. ОСОБА_1 в смт.Івано-Франкове Яворівського району Львівської області по вул.Я.Мудрого 1, керував автомобілем марки «OPEL KADET» д.н.з. НОМЕР_2 , з неосвітленим номерам знаком у темну пору доби, повторно протягом року, чим порушив вимоги пункту 2.9(в) Правил дорожнього руху.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, незважаючи на те, що належним чином повідомлявся про час та місце проведення судового засідання. Розгляд справи про адмінправопорушення було призначено на 16.09.2019, 07.10.2019 та 18.10.2019, про що у встановленому порядку повідомлялася особа, яка притягується до адмінвідповідальності. Будь-яких клопотань, пов`язаних з розглядом справи ОСОБА_1 не надсилав. Про розгляд справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП в Яворівському районному суді Львівської області особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, була повідомлена під час складення протоколу про адмінправопорушення. Розгляд справи призначався судом тричі, ОСОБА_1 повідомлявся належним чином, шляхом надіслання повісток за адресою проживання. Окрім того, учасники справи в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження, тому вважаю за можливе з дотриманням вимог ст.268 КпАП України провести розгляд справи у відсутності особи, яка притягується до адмінвідповідальності.

Частиною 7 ст.121 КУпАП передбачено відповідальність за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим, вчинене повторно протягом року вчинення будь-якого з порушень.

Відповідно до ст.124 КУпАП передбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Частиною 1 ст.130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Тобто, диспозицією ч.1 ст.130 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно з п.2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного спяніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідно до п.7 розділу 1 «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – заклад охорони здоров`я).

Відповідно до п.6 розділу IX «Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі» у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

З оглянутого відеозапису, долученого до матеріалів справи працівниками поліції, видно, що після дорожньо-транспортної пригоди, працівники патрульної поліції намагались відчинити двері водія, однак вони були зачинені з середини, як і були зачинені всі двері даного автомобіля, після того як вони спробували відчинити двері пасажира, з автомобіля вийшов ОСОБА_1 та почав заперечувати той факт, що він керував даним автомобілем, оскільки він сидів ззаду, на пасажирському сидінні даного автомобіля, а за кермом сидів «Вася» і він десь зник. На запитання патрульного як цей «Вася» міг вийти з автомобіля, коли двері водія є зачиненні з середини ОСОБА_1 відповів, що він спав на задньому сидінні і нічого не знає. Також додав, що вони разом з своїм другом, котрий сидів на передньому пасажирському сидінні, на заправці вживали алкоголь, однак за кермом не їхав, а їхав хтось інший, хто саме, не пам`ятає.

Крім цього, факт вчинення та вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушень, передбачених ч.7 ст.121, ст.124, ч.1 ст.130 КпАП України, стверджується протоколами про адміністративні правопорушення, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , карткою обліку адміністративного правопорушення, відповідно до якої, ОСОБА_1 17.02.2019 о 00:00 год. на 32 км. автодороги Львів-Краковець керував автомобілем «OPEL KADET» з неосвітленим номерним знаком в темну пору доби.

В зв`язку з тим, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.7 ст.121, ст.124 та ч.1 ст.130 КУпАП, вважаю, враховуючи особу правопорушника, характер вчиненого та матеріали справи про адміністративне правопорушення, що до нього згідно ст.36 КУпАП слід застосувати адміністративне стягнення з позбавленням права керування транспортними засобами, що буде згідно з ст.23 КУпАП достатньою та необхідною мірою відповідальності.

Керуючись ст. ст. 36, 283, 284 КУпАП, суддя,

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.7 ст.121, ст.124, ч.1 ст.130 КпАП України та згідно ст.36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу розміром 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя І.М.Карпин