Ухвала суду № 85284618, 29.10.2019, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
29.10.2019
Номер справи
405/7614/19
Номер документу
85284618
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 405/7614/19

1-кс/405/4360/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2019 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Тьор Є.М., при секретарі Мишевець Т.І., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Берегового С.В. погоджене начальником відділу прокуратури Кіровоградської області про тимчасовий доступ до речей та документів,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню №32018120010000042 від 18.07.18, відносно ФОП ОСОБА_1 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , перебуває на обліку в Олександрійській ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області), діючи спільно з ОСОБА_2 1979 р.н., ОСОБА_3 1992 р.н., ОСОБА_4 1989 р.н., ОСОБА_5 1950 р.н., під час експорту товару «паливні пелети» на адресу підконтрольного нерезидента - польську компанію V.A.S.Sp.z. o . o. безпідставно включав до податкової звітності фізичної особи підприємця суми витрат пов`язаних з придбанням «паливних пелет» та інші витрати, які документально не підтверджені.

Відповідно до висновку експертного дослідження № 8/2 від 16.07.2018 ФОП ОСОБА_1 шляхом безпідставного завищення витрат, пов`язаних з господарською діяльністю, які документально непідтверджені, не сплатив податок на доходи фізичних осіб за 2017 рік на суму 6 754 401,61 грн., чим умисно ухилився від сплати податків в особливо великих розмірах.

В ході досудового розслідування встановлено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 здійснив експорт товару «паливні пелети» у зонах діяльності Волинської та Львівської митницях ДФС без відображення вказаних операцій у податковій звітності.

ФОП ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ) перебуває на обліку в Олександрійській ОДПІ ГУ ДФС у Кіровоградській області з 17.11.2003 року. Податкова адреса: АДРЕСА_2 . Основний вид діяльності: _46.71 - оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами. Платник ПДВ з 06.10.2008 року. Має відкриті банківські рахунки у ПАТ "КРЕДОБАНК" та АТ «БАНК СІЧ».

Акредитований на Кіровоградській митниці ДФС у 2012 р.

ФОП ОСОБА_1 здійснив експорт товару «паливні пелети» у 2016 році загальною вагою 14,58 тис. тонн, фактурною вартістю 21 609,5 тис. грн.; у 2017 році загальною вагою 1,3 тис. тонн, фактурною вартістю 2 444,3 тис. грн.

У податкових деклараціях з податку на додану вартість ФОП ОСОБА_1 експортні операції не відображено, податкові накладні не зареєстровано, що свідчить про незаконне походження як товару, так і грошових коштів на його придбання, а також про приховування об`єктів оподаткування.

Водночас, вивезення товару здійснювалося на адресу польської фірми V.A.S.Sp.z.o.o. (адреса: Polska 22-600 Tomaszow Lubelski ul. 29 Listopada 20), яка згідно отриманої інформації з Укрбюро Інтерполу значиться у Національному бізнес - реєстрі з 06.07.2012 за адресою Томашів - Любельскі та діє на ринку оптової торгівлі паливом та супутніми товарами; а власниками та представниками є ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .

Додатково, аналізом відомостей з Єдиного реєстру довіреностей, встановлено, що 27.06.2012 року на ім`я ОСОБА_1 видано довіреність ОСОБА_2 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ) на представлення інтересів з питань, пов`язаних із захистом прав та представництвом у взаємовідносинах, що виникли чи будуть виникати як засновника SPOLKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA V.A.S. (адреса: Республіка Польща, 29 Лістопада, 20 Томасов Лубєлскі ). Тобто, експортні операції здійснені на адресу підконтрольного нерезидента.

В ході відпрацювання встановлено, що ОСОБА_2 являється дружиною ОСОБА_1 і також зареєстрована фізичною особою підприємцем.

За даними податкових декларацій з податку на додану вартість ФОП ОСОБА_1 експортні операції не відображено, податкові накладні не зареєстровано, що свідчить про незаконне походження як товару, так і грошових коштів на його придбання, а також про приховування об`єктів оподаткування.

Крім того, у висновку експертного дослідження зазначено, що ФОП ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ), за період 2016 рік подано податкову декларацію про майновий стан і доходи та розрахунки податкових зобов`язань з ПДФО та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою з такими показниками:

-за 2016 рік сума одержаного доходу 25 688 088 грн.; вартість придбаних ТМЦ, що реалізовані або використані у виробництві продукції 19 760 068 грн.; інші витрати, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг 5 905 900 грн.; тобто сума чистого оподатковуваного доходу складає 22 120 грн.;

-за 2017 рік сума одержаного доходу 48 048 330 грн.; вартість придбаних ТМЦ, що реалізовані або використані у виробництві продукції 33 583 831 грн.; інші витрати, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг 14 414 499 грн.; тобто сума чистого оподатковуваного доходу складає 50000 грн.

Тобто, згідно з даними поданих податкових декларацій за 2016 та 2017 роки, ФОП ОСОБА_1 , включено до витрат вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, що реалізовані або використані у виробництві продукції, а також інші витрати (включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг) безпосередньо пов`язані з отриманням доходу, а саме: за 2016 рік на загальну суму 25 665 968,00грн.; за 2017 рік на загальну суму 47 998 330,00грн.

Витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату у відповідних періодах, платником не декларувались.

Амортизаційні відрахування у звітному 2017 році не здійснювались.

Вартість витрат задекларовано на рівні отриманих доходів у відповідному податковому (звітному) періоді.

ФОП ОСОБА_1 зареєстрований платником податку на додану вартість від 06.10.2008 року, номер запису в Реєстрі - 100143478. Статус запису станом на 06.07.2018 року - діючий.

Відповідно до вимог п. 177.3. ст. 177 Податкового кодексу, для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, не включаються до витрат і доходу суми податку на додану вартість, що входять до ціни придбаних або проданих товарів (робіт, послуг).

За даними податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, ФОП ОСОБА_1 за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року здійснював придбання товарів (робіт, послуг) на загальну суму 13 783 148,49 грн. (з урахуванням проведених коригувань).

Обсяг придбання товарів за основною ставкою 20% становить - 11 065 189,10 грн., сума ПДВ - 2 213 037,84 грн..

Обсяг придбання за ставкою 0% - 502 555,00грн.

Обсяги операцій, звільнених від оподаткування - 2 366,55 грн.

Податкові розрахунки суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку ФОП ОСОБА_1 протягом 2016-2017 років не подавались.

Інформація щодо виплати доходів фізичним особам, в тому числі за придбані у них товари (продукцію) за період 2016-2017 роки відсутня.

Таким чином, з дотриманням вимог п. 177.3. та п. 177.4. ст. 177 Податкового кодексу, ФОП ОСОБА_1 має право на включення до витрат вартість придбаних товарів (робіт, послуг), в тому числі, вартість транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, за умови, що вони є документально підтвердженими та прямо пов`язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

У розпорядженні контролюючого органу наявна інформація про проведення ФОП ОСОБА_1 операцій з придбання товарів (робіт, послуг) лише згідно з даними зареєстрованих податкових накладних суб`єктами господарювання-постачальниками.

Загальна сума операцій з придбання, що може бути включена до складу витрат ФОП ОСОБА_1 , що підтверджується податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, становить:

за 2016 рік - 1 096 234,05грн.; за 2017 рік - 10 473 876,60грн.

Таким чином, можна дійти висновку, що ФОП ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) шляхом безпідставного включення до сум витрат, пов`язаних з господарською діяльністю, вартість витрат, які документально непідтверджені, ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб за 2017 рік на суму 6 754 401,61 грн.

Отже, в діях ФОП ОСОБА_1 вбачаються ознаки кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

В подальшому до матеріалів кримінального провадження долучено акт планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_1 №2/11-28-13-05/2787201455 від 02.01.2019 за висновками якого встановлені наступні порушення:

1. пункту 177.2, підпункту 177.4.5 пункту 177.4 статті 177 в частині заниження податкового зобов`язання по податку на доходи фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності на загальну суму 6 663 044,19грн., у тому числі 2016 рік - 2 169 330,15грн., за 2017 рік - 4 493 714,04грн.;

2. підпункту 1.1 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями) в частині заниження суми податкового зобов`язання по військовому збору від здійснення підприємницької діяльності на загальну суму 555 253,68грн., в тому числі за 2016 рік - на суму 180 777,51грн., за 2017 рік - на суму 374 476,17грн. ;

3. частини 2 пункту 1 статті 7 Закону №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» (із змінами та доповненнями) в частині заниження суми податкового зобов`язання по єдиного внеску від здійснення підприємницької діяльності на загальну суму 199 524,63грн., в тому числі за 2016 рік - на суму 89799,63грн., за 2017 рік - на суму 109725,00грн.;

4. пункту 185.1 статті 185, пункту 187.1 статті 187, пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями) в частині заниження податкового зобов`язання з податку на додану вартість на загальну суму 33 591,00грн., в тому числі за березень 2017 року - на суму 29891грн., за жовтень 2017 року - на суму 3700грн.; зменшено суму від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (рядок 21 декларації) за лютий 2017 року на загальну суму 18 310грн;

5. пункту 44.3 статті 44, пункт 85.2 статті 85 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями) в частині не зберігання та не надання на перевірку Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 №481 та зареєстрованого в Мін`юсті України від 01.10.2013 №1686/24218.

6. підпункту „б" пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ (із змінами та доповненнями) в частині неподання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) та невідображення сум виплачених доходів на користь фізичних осіб - підприємців за 2016 та 2017 роки;

7. підпункту 164.1.1 пункту 164.1, підпункту 164.2.20 пункту 164.2 статті 164 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (із змінами та доповненями) в частині заниження податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходів фізичним особам за 2017 рік на загальну суму 1 980грн.;

8. підпункту 1.1 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями) в частині заниження суми податкового зобов`язання по військовому збору при виплаті доходів фізичним особам за 2017 рік на загальну суму 165грн.;

9. пункту 2 розділу ІІІ „Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 року №435 та зареєстрованого в Мін`юсті України 23.04.2015 року за №460/26905, в частині неподання звіту про суми нарахованого єдиного внеску від здійснення підприємницької діяльності за 2017 рік;

10. статті 1 Закону України від 23 вересня 1994 року №185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (із змінами та доповненнями), пункту 3 Постанови Правління Національного Банку України від 16.11.2012 № 475 «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов`язкового продажу надходжень в іноземній валюті», зареєстрованої в Мінюсті 16.11.2012 за № 1921/22233, в частині несвоєчасного надходженням валютної виручки від здійснення експортних операцій;

11. пункту 1 статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 №15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» в частині не відображення в Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами (далі - Декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 25.12.1995 № 207, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.01.1996 за № 18/1043 (далі - Наказ №207), валютних цінностей, що знаходилися за межами України понад терміни, встановлені для проведення розрахунків по експортних контрактах.

З листа юридичного управління ГУ ДФС у Кіровоградській області встановлено, що ФОП ОСОБА_1 під час розгляду скарги у Кіровоградському окружному адміністративному суді було надано ряд документів, які в ході досудового розслідування попередньо не досліджувались, а саме: завірені копії документів (накладні, акти надання послуг, квитанції до прибуткового касового ордеру) в яких відображені фінансово-господарські операції ФОП ОСОБА_1 з ТОВ «Біз Торг Сервіс» (ЄДРПОУ 40409383), ТОВ «Надія 2012» (ЄДРПОУ 37883684), ТОВ «ТД «Смарт» (ЄДРПОУ 39807558), ТОВ «Компанія Трансбуд ЛТД» (ЄДРПОУ 40168569), ТОВ «Стірра-Промінвест» (код 41090766).

Зокрема, попередньо виникають питання щодо походження вказаних документів, які ФОП ОСОБА_1 , враховуючи його обізнаність про наявне кримінальне провадження та під час проведення планової документальної виїзної перевірки з метою з`ясування обставин що мають значення по справі, ні контролюючі, ні слідчі органи про їх існування не повідомлялись.

Тобто, вбачається що вказаний обсяг документів ФОП ОСОБА_1 умисно був підготовлений вже після відомих спірних операції та фактів в його фінансово-господарській діяльності, встановлених зазначеними органами, з метою надання їм обставин реальності здійснення господарських операцій та уникнення відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.

Так, за результатами аналізу відомостей, що містяться в базах даних та інформаційних ресурсах ДФС України, встановлено, що ТОВ «Біз Торг Сервіс» (ЄДРПОУ 40409383), ТОВ «Надія 2012» (ЄДРПОУ 37883684), ТОВ «ТД «Смарт» (ЄДРПОУ 39807558), ТОВ «Компанія Трансбуд ЛТД» (ЄДРПОУ 40168569), ТОВ «Стірра-Промінвест» (ЄДРПОУ 41090766), мають ознаки фіктивності, а структура оформлення та зміст документів, офіційно поданих ФОП ОСОБА_1 до Кіровоградського адміністративного суду, містять ознаки підробки.

ТОВ «Біз Торг Сервіс» зареєстроване та перебуває на податковому обліку в ГУ ДФС у Дніпропетровській області (Центральний район м. Дніпра) з 07.04.2016 року, податкова адреса: Днiпропетровська область, м. Днiпро, Кіровський район, вул. Войцеховича, буд. 60-б. За відомостями, які містяться в базах даних ДФС, встановлено відсутність у ТОВ «Біз Торг Сервіс» основних фондів, рухомого/нерухомого майна, трудового ресурсу та штат офіційних працівників. Рішенням контролюючого органу від 11.12.2017 свідоцтво платника ПДВ анульовано за причини: не надання декларації протягом року. З серпня 2016 року ТОВ «Біз Торг Сервіс» звітність до контролюючих органів не подає.

В сукупності до вказаних негативних відомостей ТОВ «Біз Торг Сервіс», згідно його архівних даних, встановлено неодноразову державну перереєстрацію товариства.

Так, в період з 07.04.2016 по 23.05.2016 директором, головним бухгалтером та засновником ТОВ «Біз Торг Сервіс» рахувався ОСОБА_10 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 ) ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрований: АДРЕСА_6 ;

В періоді з 23.05.2016 по 16.02.2017 директором, головним бухгалтером та засновником ТОВ «Біз Торг Сервіс» рахувався ОСОБА_11 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4 ) ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований: АДРЕСА_7 ;

Відповідно, в період з 16.02.2017 по даний час директором, головним бухгалтером та засновником товариства значиться ОСОБА_12 (РНОКПП НОМЕР_5 ) ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрований: АДРЕСА_8 .

В ході розгляду та вивчення вказаних документів, а саме: накладних та квитанцій до прибуткового касового ордеру про оплату товару - «лушпиння соняшника гранульоване» встановлено, що в їх змісті відображені фінансово-господарські взаємовідносини між ФОП ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) - покупець та ТОВ «Біз Торг Сервіс» (ЄДРПОУ 40409383) - постачальник за період січень 2016 - жовтень 2017.

Враховуючи вказане виникає питання: «за яких обставин можливе проведення фінансово-господарських взаємовідносин між суб`єктами господарської діяльності (в даному випадку ФОП ОСОБА_1 ) коли його контрагент ТОВ «Біз Торг Сервіс» (ЄДРПОУ 40409383) був створений та зареєстрований в органах державної реєстрації лише від 07.04.2016 року та в період січень, лютий, березень та по 06.04.2016 року - ТОВ «Біз Торг Сервіс» не існувало, навіть в природному розумінні.

Як попередньо зазначалось, в період з 07.04.2016 по 23.05.2016 директором, головним бухгалтером та засновником ТОВ «Біз Торг Сервіс» рахувався ОСОБА_10 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_3 ), тобто документи від імені ТОВ «Біз Торг Сервіс» в період січень, лютий, березень, квітень, по 22.05.2016 року мали б оформлятися з проставлянням підпису за участі керівника ОСОБА_10, а не ОСОБА_11 .

На даний час по кримінальному провадженню виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до реєстраційних справ ТОВ «Біз Торг Сервіс» (ЄДРПОУ 40409383), ТОВ «Надія 2012» (ЄДРПОУ 37883684), ТОВ «ТД «Смарт» (ЄДРПОУ 39807558), ТОВ «Компанія Трансбуд ЛТД» (ЄДРПОУ 40168569), ТОВ «Стірра-Промінвест» (ЄДРПОУ 41090766) з метою встановлення осіб причетних до реєстрації підприємств.

Згідно даних сайту Міністерства юстиції України реєстраційна справа ТОВ «ТД «Смарт» (ЄДРПОУ 39807558) на даний час знаходиться у володінні Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області (код ЄДРПОУ 19425498) що знаходиться за адресою: 09117, Київська область, м. Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, буд. 2.

Відповідно до ст.ст. 5, 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі - Закон), державна реєстрація юридичних осіб проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи із засвідченням факту створення або припинення юридичної особи, вчинення інших реєстраційних дій, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру - автоматизованої системи збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

На підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» контролюючому органу у відповідності до ст.64 ПКУ здійснюється взяття юридичних осіб на податковий облік за основним місцем обліку як платників податків та зборів у контролюючих органах, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей контролюючими органами. Дані про взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків і зборів у контролюючих органах передаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Державний реєстратор на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці проводить державну реєстрацію юридичних осіб та формує і передає органам державної податкової служби повідомлення та відомості з реєстраційних карток про вчинення реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, після внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця формує, веде та забезпечує зберігання реєстраційних справ.

Статтею 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» передбачений перелік документів та їх реквізити, що зберігаються у реєстраційній справі юридичної особи.

Відповідно до ч.2 ст.7 Закону наказом Міністерства юстиції України №3178/5 від 14.10.2011 затверджені форми реєстраційних карток.

Відповідно до ч.6 ст.11 Закону державному реєстратору забороняється видавати копії документів, які знаходяться у відповідній реєстраційній справі.

Відповідно до ч.1 ст.13 Закону витребування документів з реєстраційних справ здійснюється на підставі судового рішення, під час виконання якого згідно з ч.2 ст.13 Державний реєстратор зобов`язаний зробити та залишити копії документів, що вилучаються з реєстраційної справи, пронумерувати, прошити та завірити їх власною печаткою.

Зважаючи, що Законом заборонено державному реєстратору видавати копії з реєстраційної справи, а оригінали документів можуть бути видані лише за наявності рішення суду, тому іншим способом отримати документи реєстраційної справи як шляхом тимчасового доступу до речей і документів та їх вилучення в оригіналах не надається за можливе.

Функції державного реєстратора, який відповідно до цього Закону від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у Київській області здійснюють працівники Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області.

На даний час з метою повного, всебічного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, встановлення причетних осіб, отримання доказів вчинення кримінального правопорушення та причетних осіб, виявлення як тих обставин, що викривають, так і тих, що виправдовують, а також обставин, що пом`якшують чи обтяжують покарання, з метою надання цим обставинам належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, у кримінальному провадженні виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до документів реєстраційної справи ТОВ «ТД «Смарт» (ЄДРПОУ 39807558) перелік яких визначений згідно ст.11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» і відповідно до ч.2 ст.7 Закону наказом Міністерства юстиції України №3178/5 від 14.10.2011 затверджені форми реєстраційних карток, здійснити їх вилучення в оригіналах, які перебувають у володінні Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області, за період з дати державної реєстрації по 08.10.2019, а саме:

-документи, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, реєстрації змін до установчих документів, та примірники оригіналу установчих документів, примірник оригіналів змін до установчих документів та примірник установчих документів у новій редакції;

-документи, що подаються для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо державної реєстрації змін до установчих документів, припинення юридичної особи;

-документи, що подаються для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі;

-копії повідомлень про підтвердження місцезнаходження юридичної особи;

-документи про зміну місцезнаходження реєстраційної справи;

-заяви, запити про доступ до документів з реєстраційної справи;

-документи, відповідно до яких призначено комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію) або ліквідатора;

-другий примірник повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, надісланого державним реєстратором юридичній особі в установленому законом порядку;

-описи документів, що надаються юридичною особою Державному реєстратору для проведення реєстраційної дії;

-реєстраційні картки: Форма 1 - на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи; Форма 2 - на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації діючої (діючих) юридичної особи (юридичних осіб) у результаті злиття, поділу, виділу або перетворення; Форма 3 - на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; Форма 4 - реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; Форма 6 - реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

-довіреності на осіб, які мають право представляти інтереси та вчиняти реєстраційні дії від імені підприємства;

-заяви про вихід із складу засновників, відступлення належної частки в статутному капіталі на користь інших осіб;

-квитанції про оплату послуг держреєстратора, з поштовими конвертами, описами вкладень поштових відправлень перелічених документів.

Перелічені документи реєстраційної справи ТОВ «ТД «Смарт» (ЄДРПОУ 39807558), (описи поданих держреєстратору документів, заяви, реєстраційні картки про вчинення реєстраційних дій, статутні та реєстраційні документи, повідомлення контролюючого органу про відсутність платника за місцем реєстрації, запити держреєстратора про підтвердження місцезнаходження, довіреності на осіб, які мають право вчиняти реєстраційні дії) першочергово необхідні для забезпечення даного кримінального провадження, проведення судово-почеркознавчої експертизи з метою підтвердження причетності осіб до створення вказаної юридичної особи та здійснення дій, пов`язаних із державною реєстрацією підприємства, встановлення відповідності підписів службових осіб, з`ясування їх посадових повноважень, причетності до управління підприємством.

Значення вказаних документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні насамперед полягає в тому, що вони містять важливу доказову базу про осіб причетних до реєстрації суб`єкта господарювання (як при створенні нової юридичної особи, так і при перереєстрації на інших осіб), також для отримання доказу їх причетності до складання, підпису і подання державному реєстратору відповідних документів.

Крім того, значимість документів пов`язана і з специфікою розслідування кримінальних правопорушень про злочини у сфері оподаткування, оскільки без дослідження певного ряду документів, в тому числі тих до яких планується отримати дозвіл на тимчасовий доступ, не можливо прийняти відповідне законне процесуальне рішення та зробити висновок про наявність в діях певної особи ознак кримінального правопорушення.

Згідно ст.99 КПК України визначено, що документ є спеціально створений з метою збереження інформації об`єкт, який містить відомості, що можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення як документу.

Необхідність здійснення тимчасового доступу до речей і документів та можливість їх вилучення необхідно також для проведення відповідних у кримінальному провадженні експертиз, в тому числі економічних.

Так, наприклад:

- документи, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, реєстрації змін до установчих документів, та примірники оригіналу установчих документів, примірник оригіналів змін до установчих документів та примірник установчих документів у новій редакції документи, відповідно до яких призначено комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію) або ліквідатора; другий примірник повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, надісланого державним реєстратором юридичній особі в установленому законом порядку;описи документів, що надаються юридичною особою Державному реєстратору для проведення реєстраційної дії;реєстраційні картки: Форма 1 - на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи; Форма 2 - на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації діючої (діючих) юридичної особи (юридичних осіб) у результаті злиття, поділу, виділу або перетворення; Форма 3 - на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; Форма 4 - реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; Форма 6 - реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; довіреності на осіб, які мають право представляти інтереси та вчиняти реєстраційні дії від імені підприємства; заяви про вихід із складу засновників, відступлення належної частки в статутному капіталі на користь інших осіб;квитанції про оплату послуг держреєстратора, з поштовими конвертами, описами вкладень поштових відправлень перелічених документів - необхідні для визначення повного кола осіб причетних до діяльності підприємства, їх анкетних даних, місць реєстрації, займані посади, повноваження, також для визначення конкретних дат і періоду перебування на займаних посадах, дат внесення змін до Статуту, змін юридичних адрес, змін посадових осіб, встановлення осіб, які діяли від імені підприємства за довіреностями та подавали описи переліку документів, сплачували послуги державного реєстратора, а також необхідні для проведення почеркознавчої експертизи, з метою ідентифікації осіб, які причетні до складання і подання державному реєстратору документів, також вказані документи необхідні для проведення економічної експертизи, які визначають види діяльності підприємства, місце знаходження, відповідальних осіб причетних до діяльності підприємства з відповідними повноваженнями у відповідних податкових періодах;

- документи, що подаються для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо державної реєстрації змін до установчих документів, припинення юридичної особи - необхідні для встановлення конкретних дат внесених змін та ідентифікації осіб причетних до прийняття рішень щодо внесення змін до установчих документів, змін засновників, адрес реєстрації, видів діяльності підприємства;

- документи, що подаються для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі - необхідні для встановлення періоду, в яких здійснено зміну засновників і керівників;

- копії повідомлень про підтвердження місцезнаходження юридичної особи - необхідні для встановлення фактичного місця знаходження юридичної особи з метою подальшої перевірки знаходження підприємства за наданою державному реєстратору адресою;

- документи про зміну місцезнаходження реєстраційної справи - необхідні для встановлення державного реєстратора якому передана реєстраційна справа в зв`язку із зміною місця знаходження юридичної особи;

- заяви, запити про доступ до документів з реєстраційної справи - необхідні для ідентифікації підприємств і осіб, які подавали такі заяви і запити для подальшого допиту таких осіб та встановлення мети доступу до реєстраційної справи та їх відношення до діяльності підприємства;

Іншим способом довести обставини вчинення кримінального правопорушення інакше як дослідити ряд певних документів та прийняти за наявності підстав рішення про використання відомостей, що в них містяться як доказ у кримінальному провадженні, в тому числі у вигляді висновків проведених з використанням вилучених документів судово-почеркознавчих експертиз та судово-економічної експертизи не представляється за можливе.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи реєстраційної справи ТОВ «ТД «Смарт» (ЄДРПОУ 39807558) мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, в зв`язку з чим необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів та можливість їх вилучити в оригіналах, що перебувають у володінні Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області (код ЄДРПОУ 19425498) що знаходиться за адресою: 09117, Київська область, м. Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, буд. 2, керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159, 160 КПК України, слідчий просив задовольнити клопотання.

Учасники на розгляд клопотання не з`явились, слідчим надано заяву про розгляд клопотання без його участі та підтримання клопотання.

Інших заяв, клопотань не надходило, а відтак слідчим суддею прийнято рішення про розгляд справи за даної явки.

Дослідивши надані стороною кримінального провадження матеріали, слідчий суддя прийшов до таких висновків.

Статтею 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Дослідивши матеріали клопотання, яке погоджене прокурором, слідчий суддя зазначає, що останнє подане у відповідності до ст.160 КПК України, речі та документи дійсно перебувають у володінні Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області та мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Відомості, що містяться в цих документах можуть використовуватися як докази, та є неможливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим, доведеним, а тому його необхідно задовольнити.

Керуючись ст.ст.160-164 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого з ОВС ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Берегового С.В. погоджене начальником відділу прокуратури Кіровоградської області про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018120010000042 від 18.07.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України - задовольнити.

Надати старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Береговому Сергію В`ячеславовичу, старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Мигловцю Олександру Максимовичу, старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Кравченку Костянтину Олексійовичу, старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Мироненку Євгенію Олександровичу, старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Титарюк Ользі Володимирівні, старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Пєткову Юрію Васильовичу, старшому слідчому з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Кіровоградській області Кирилюку Євгену Сергійовичу, дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів реєстраційної справи ТОВ «ТД «Смарт» (ЄДРПОУ 39807558), яка перебуває у володінні Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області (код ЄДРПОУ 19425498) що знаходиться за адресою: 09117, Київська область, м. Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, буд. 2, за період з дати державної реєстрації по 08.10.2019, а саме:

-документи, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, реєстрації змін до установчих документів, та примірники оригіналу установчих документів, примірник оригіналів змін до установчих документів та примірник установчих документів у новій редакції;

-документи, що подаються для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо державної реєстрації змін до установчих документів, припинення юридичної особи;

-документи, що подаються для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі;

-копії повідомлень про підтвердження місцезнаходження юридичної особи;

-документи про зміну місцезнаходження реєстраційної справи;

-заяви, запити про доступ до документів з реєстраційної справи;

-документи, відповідно до яких призначено комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію) або ліквідатора;

-другий примірник повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, надісланого державним реєстратором юридичній особі в установленому законом порядку;

-описи документів, що надаються юридичною особою Державному реєстратору для проведення реєстраційної дії;

-реєстраційні картки: Форма 1 - на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи; Форма 2 - на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації діючої (діючих) юридичної особи (юридичних осіб) у результаті злиття, поділу, виділу або перетворення; Форма 3 - на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; Форма 4 - реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; Форма 6 - реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

-довіреності на осіб, які мають право представляти інтереси та вчиняти реєстраційні дії від імені підприємства;

-заяви про вихід із складу засновників, відступлення належної частки в статутному капіталі на користь інших осіб;

-квитанції про оплату послуг держреєстратора, з поштовими конвертами, описами вкладень поштових відправлень перелічених документів.

Надати можливість вилучення вищезазначених документів (здійснити їх виїмку) в оригіналах, з метою досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Строк дії ухвали до 29.11.2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Роз`яснити, що у разі невиконання даної ухвали слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддя Євгеній Миколайович Тьор