
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 жовтня 2019 року № 810/1971/17
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "ХАС" як уповноваженої особи за договором № 60 про спільну інвестиційну та виробничу діяльність від 4 лютого 2004 року, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Гадяцька об`єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Полтавській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Публічне акціонерне товариство "Укргазвидобування" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника, що перебуває у податковій заставі,
обставини справи:
До Київського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "ХАС" як уповноваженої особи за договором № 60 про спільну інвестиційну та виробничу діяльність від 4 лютого 2004 року, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Гадяцька об`єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Полтавській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Публічне акціонерне товариство "Укргазвидобування", в якому позивач просить суд надати дозвіл ГУ ДФС у Полтавській області на погашення усієї суми податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "ХАС" як уповноваженої особи за договором № 60 про спільну інвестиційну та виробничу діяльність від 4 лютого 2004 року за рахунок майна платника, що перебуває у податковій заставі.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27 червня 2017 року відкрито провадження по справі суддею Виноградовою О.І.
На підставі розпорядження керівника апарату Київського окружного адміністративного суду №19 від 15.01.2019 справу № 810/1971/17 призначено на повторний автоматичний розподіл справ у зв`язку із звільненням ОСОБА_1 з посади судді Київського окружного адміністративного суду.
15 січня 2019 року справа № 810/1971/17 передана на розгляд судді Горобцовій Я.В. згідно розподілу справ автоматизованою системою діловодства.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16 січня 2019 року адміністративну справу № 810/1971/17 прийнято до свого провадження суддею Горобцовою Я.В.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач має податковий борг зі сплати рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводної сировини. Контролюючим органом були вчинені дії щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених чинним законодавством, а саме: 03.08.2015 Гадяцькою ОДПІ на адресу ТОВ "Фірма "ХАС" направлено податкову вимогу №1-23, №8950-16, наказом Гадяцької ОДПІ від 05.08.2015 №93 призначено податкового керуючого та прийнято рішення про опис майна у податкову заставу; наказом Гадяцької ОДПІ від 16.06.2016 №149 призначено податкового керуючого та прийнято рішення про опис майна у податкову заставу; прийнято рішення про опис майна від 03.08.2015 №850/10/16-07-25-13, прийнято рішення про опис майна від 16.06.2016 №1092/10/16-07-17-25, Акт опису майна №6 від 14.07.2016. Разом з тим, заходи по погашенню податкового боргу відносно відповідача, вчинені контролюючим органом, не призвели до погашення податкового боргу.
Заперечуючи проти позову, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ПАТ "Укргавидобування", зазначило, що всупереч вимогам Податкового кодексу України, у позивача відсутні підстави звернення до суду із позовом про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника, що перебуває у податковій заставі, оскільки інкасові доручення, що додані до матеріалів справи були повернуті без виконання з підстав знаходження на виконанні іншого виконавчого документу для забезпечення виконання якого на відповідний розрахунковий рахунок було накладено арешт, а не з підстав відсутності на такому рахунку грошових коштів. З огляду на викладене, а також враховуючи позицію Європейського суду з прав людини щодо обов`язку державних органів запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у цивільних правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, вважає звернення до суду з даним позовом передчасним.
07.05.2019 до суду надійшло клопотання третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ПАТ «Укргазвидобування» про розгляд справи в порядку письмового провадження. Позивач поклав вирішення данного питання на розсуд суду.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 194 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду документів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
в с т а н о в и в:
09.02.2004 між Товариством з обмеженою відповідальністю "ХАС" та Дочірньою компанією "Укргазвидобування" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" укладено договір про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60. Відповідно доп.1.1 Договору Сторони за даним Договором зобов`язуються об`єднати свої вклади та вести спільну інвестиційну та виробничу діяльність. Метою спільної діяльності є: нарощування обсягів видобутку вуглеводнів; опрацювання техніко-геологічної інформації по свердловинах, вказаних у Додатку №1 до даного договору; підготовка та впровадження програм, направлених на збільшення видобутку вуглеводів із свердловин; відновлення, капітальний ремонт, освоєння та подальша експлуатація свердловин; підвищення віддачі продуктивних пластів та продуктивності свердловин; реалізація вуглеводнів; досягнення високих економічних показників спільної діяльності; отримання прибутку в інтересах Сторін.
За умовами п.1.2 Договору виконання договору з боку сторони-2 здійснює філія ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" - Газопромислове управління "Полтавагазвидобування", що відповідно до частини 5 статті 55 Господарського кодексу України є суб`єктом господарської діяльності без статусу юридичної особи.
Відповідно до п.61.1 Податкового кодексу України взяття на облік за основним місцем обліку юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків та зборів у контролюючих органах здійснюється на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, наданих державним реєстратором згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей контролюючими органами.
За приписами п.64.6 ст. 64 ПК України на обліку у контролюючих органах повинні перебувати угоди про розподіл продукції, договори управління майном (крім договорів щодо операцій, визначених у другому реченні абзацу другого підпункту 5 пункту 180.1 статті 180 цього Кодексу) та договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами (угодами), визначені цим Кодексом.
Згідно з п. 14.1.139 ПК України облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку.
Для цілей оподаткування господарські відносини між учасниками спільної діяльності прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів.
Порядок податкового обліку та звітності про результати спільної діяльності встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Відповідно до положень п.п.19-1.1, п.п. 19-1.2, п.19-1.1 ст. 19 ПК України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків; контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; надають адміністративні послуги платникам податків, зборів, платежів.
З матеріалів справи встановлено, що за ТОВ Фірма «ХАС» як уповноваженої особи за договором №60 про спільну інвестиційну та виробничу діяльність від 04.02.2004 по рентній платі за користування надрами для видобування природного газу, за користування надрами для видобування газового конденсату, за користування надрами для видобування нафти, що обліковується за місцем податкового обліку по Гадяцькій ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області сума податкового боргу становить 288 473 465,91грн., з них: основний платіж 285 193 914,42грн., штрафні санкції 0грн., пеня 3 279 551,49грн.
Так, податковий борг за користування надрами для видобування нафти на загальну суму 5 121 636,87грн., з них: основний платіж 5 069 176,38грн., штрафні санкції 0грн., та пеня 52 460,49грн.; плата за користування надрами для видобування природного газу на загальну суму 276 272 604,01грн., з них: основний платіж 273 138 993,18грн., штрафні санкції 0грн. та пеня 3 133 610,83грн.; плата за користування надрами для видобування газового конденсату газу на загальну суму 7 079 225,03грн., з них: основний платіж 6 985 744,86грн., штрафні санкції 0грн., та пеня 93 480,17грн.
Також за ТОВ Фірма "ХАС" обліковується податковий борг по Головному офісу Гадяцької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області у розмірі 37 202 245,57грн., з них: основний платіж 36 787 756,22грн., штрафні санкції 0грн., пеня 414 489,35грн. Вказаний податковий борг стосується плати за користування надрами для видобування природного газу на загальну суму 36 095 082,89грн., з них основний платіж: 35 695 669,88грн., штрафні санкції 0грн., та пеня 399 413,01грн.; плата за користування надрами для видобування газового конденсату газу на загальну суму 1 107 162,68грн., з них основний платіж 1 092 086,34грн., штрафні санкції 0грн. та пеня 15 076,34грн. По Котелевецькому відділенні Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області податковий борг становить 251 271 220,34грн., з них основний платіж 248 406 158,20грн., штрафні санкції 0грн. та пеня 2 865 062,14грн.; плата за користування надрами для видобування нафти на загальну суму 5 121 636,87грн., з них за основним платежем 5 069 176,38грн., штрафні санкції 0грн., пеня 52 460,49грн.; плата за користування надрами для видобування природного газу на загальну суму 240 177 521,12грн., з них основний платіж 237 443,323,30грн., штрафні санкції 0грн., пеня 2 734 197,82грн.; плата за користування надрами для видобування газового конденсату на загальну суму 5 972 062,35грн., з них основний платіж 5 893 658,52грн., штрафні санкції 0грн. та пеня 78 403,83грн.
З матеріалів справи слідує, що податкові зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, за користування надрами для видобування газового конденсату, за користування надрами для видобування нафти в загальному розмірі 288 473 465,91грн. самостійно визначені відповідачем шляхом подачі податкової звітності.
Так, відповідачем подано до Центрального офісу Гадяцької ОДПІ розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводної сировини, додаток 2 №9061061209 від 20.04.2016 у сумі 1 388 009,77грн.; розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводної сировини, додаток 2 №9081873472 від 20.05.2016 у сумі 1 3183 071,18грн.; розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводної сировини, додаток 2 №9061061267 від 20.04.2016 у сумі 27 508,67грн.; розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводної сировини, додаток 2 №9081873656 від 20.05.2016 у сумі 21 182,06грн.; до Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ: розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводної сировини, додаток 2 №9061064236 від 20.05.2016 у сумі 14 394 572,23грн.; розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводної сировини, додаток 2 №9081877457 від 20.05.2016 у сумі 12 714 234,21грн.; розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводної сировини, додаток 2 №9061064225 від 20.04.2016 у сумі 406 425,60грн.; розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводної сировини, додаток 2 №9081877324 від 20.05.2016 у сумі 365 513,30грн.; розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводної сировини, додаток 2 №9061064295 від 20.04.2016 у сумі 414 098,63грн.; розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводної сировини, додаток 2 №9081877366 від 20.05.2016 у сумі 396 909,27грн.
За приписами п. 257.5 ст. 257 ПК України сума податкових зобов`язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
Під час розгляду справи встановлено, що у зв`язку з несплатою відповідачем самостійно задекларованих сум грошових зобов`язань останньому, як оператору спільної діяльності під час виконання договору про спільну діяльність №60 від 04.02.2004 надавались розстрочення грошових зобов`язань та податкового боргу.
Так, рішенням ДФС України №64/10 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 8 193 584,87грн. (рентна плата за користування надрами для видобування природного газу); рішенням ДФС України №64/10 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 269 753,67грн. (рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату); рішенням ДФС України №64/13 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 1 200 023,71грн. (рентна плата за користування надрами для видобування нафти); рішенням ДФС України №64/13 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 51 022 501,33грн. (рентна плата за користування надрами для видобування природного газу); рішенням ДФС України №64/13 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 1 517 792,66грн. (рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату); рішенням ДФС України №46/2 від 03.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 2 160 121,20грн. (рентна плата за користування надрами для видобування природного газу); рішенням ДФС України №46/2 від 03.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 18 312,64грн. (рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату); рішенням ДФС України №46/10/1 від 19.02.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 1 865 494,40грн. (рентна плата за користування надрами для видобування природного газу); рішенням ДФС України №77 від 31.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 719 346,55 грн. (рентна плата за користування надрами для видобування природного газу); рішенням ДФС України №77 від 31.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 6 552,35грн. (рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату); рішенням ДФС України №64/11 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 17 322 321,11 грн. (рентна плата за користування надрами для видобування природного газу); рішенням ДФС України №64/11 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 649 033,57грн. (рентна плата за користування надрами для видобування природного газу); рішенням ДФС України №64/12 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 3 263 133,81грн. (рентна плата за користування надрами для видобування природного газу); рішенням ДФС України №64/12 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 114 819,72грн. (рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату); рішенням ДФС України №46/3 від 03.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 307 457,95грн. (рентна плата за користування надрами для видобування нафти); рішенням ДФС України №46/3 від 03.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 15 285 429,17грн. (рентна плата за користування надрами для видобування природного газу); рішенням ДФС України №46/3 від 03.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 324 931,80грн. (рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату); рішенням ДФС України №46/0/2 від 19.02.2016 надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 507 636,38грн. (рентна плата за користування надрами для видобування нафти); рішенням ДФС України №46/0/2 від 19.02.2016 надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 18 108 130,04грн.; рішенням ДФС України №64/11 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 649 033,57грн.; рішенням ДФС України №46/0/2 від 19.02.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 443 784,29грн., (рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату); рішенням ДФС України №76 від 31.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 314 810,35 грн.; рішенням ДФС України №76 від 31.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 13 803 410,94грн. (рентна плата за користування надрами для видобування природного газу); рішенням ДФС України №76 від 31.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 349 521,42грн. (рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату); рішенням ДФС України №64/14 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 1 647 775,37грн. (рентна плата за користування надрами для видобування нафти); рішенням ДФС України №64/14 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 96 498 349,49грн. (рентна плата за користування надрами для видобування природного газу); рішенням ДФС України №64/14 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 2 195 032,29грн. (рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату); рішенням ДФС України №64/15 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 332 925,20грн. (рентна плата за користування надрами для видобування нафти); рішенням ДФС України №64/13 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 18 350 893,73грн. (рентна плата за користування надрами для видобування природного газу); рішенням ДФС України №64/13 від 30.03.2016, надано розстрочення сплати суми податкового боргу у розмірі 369 360,99грн. (рентна плата за користування надрами для видобування газового конденсату).
Крім того, рішенням Головного управління ДФС у Полтавській області №28 від 20.05.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 300 057,98грн., рішенням ДФС України №100 від 20.05.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 7 820 904,42грн., рішенням ДФС України №376 від 30.09.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 15 076,34грн., рішенням ДФС України №375 від 30.09.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 399 413,01грн., рішенням ДФС України №281/3 від 20.08.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 100 019,33грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 2 606 968,14грн., рішенням ДФС України №279/33 від 19.08.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 79 302,69грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 1 386 192,06грн., рішенням ДФС України №281/22 від 20.08.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 254 677,33грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 7 794 171,86грн., рішенням ДФС України №585 від 31.12.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 649 033,57грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 17 322 321,11грн., рішенням ДФС України №281/3 від 20.08.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 100 019,33грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 2 606 968,14грн., рішенням ДФС України №64/10 від 30.03.2016 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 269 753,67грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 8 193 584,87грн., рішенням ДФС України №46/2 від 03.03.2016 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 18 312,64грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 2 160 121,20грн., рішенням ДФС України №281/3 від 20.08.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 100 019,33грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 2 606 968,14грн., рішенням ДФС України №435 від 30.10.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 126 553,56грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 3 069 032,16грн., рішенням ДФС України №342 від 30.09.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 126 553,56грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 3 069 032,16грн., рішенням ДФС України №469 від 30.11.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 66 245,76грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 3 168 089,54грн., рішенням ДФС України №64/12 від 30.03.2016 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 114 819,72грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 3 263 133,81грн., рішенням ДФС України №46/0/1 від 19.02.2016 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 185,28грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 1 865 494,40грн., рішенням ДФС України №9 від 04.01.2016 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 111 475,46грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 3 168 091,08грн., рішенням ДФС України №466/2 від 19.11.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 297 172,14грн., рішенням ДФС України №584 від 31.12.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 269 753,67грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 8 193 584,87грн., рішенням Головного управління ДФС у Полтавській області №20 від 20.05.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку природного газу на суму 1 444 966,05грн., рішенням ДФС України №77 від 31.12.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 6 552,35грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 719 346,55грн., рішенням ДФС України №64/11 від 30.03.2016 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 649 033,57грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 17 322 321,11грн., рішенням ДФС України №312/7 від 28.08.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 126 553,56грн., та з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 3 069 032,16грн.; рішенням ДФС України №312/8 від 28.08.2015 надано розстрочення сплати авансових внесків з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 381 937,48грн., авансових внесків з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 17 222 567,30грн., авансових внесків з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату 478 183,26грн.; рішенням ДФС України №64/14 від 30.03.2016 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобутку газового конденсату на суму 2 195 032,29грн.,з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 96 498 349,49грн., рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 1 647 775,37грн.; рішенням ДФС України №466/3 від 28.08.2015 надано розстрочення сплати грошового зобов`язання з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 1 781 498,50грн.; рішенням ДФС України №436 від 30.10.2015 надано розстрочення сплати авансових внесків з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 381 937,48грн., авансових внесків з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 17 222 567,30грн., авансових внесків з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату 478 183,26грн.; рішенням ДФС України №343 від 30.09.2015 надано розстрочення сплати авансових внесків з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 381 937,48грн., авансових внесків з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 17 222 567,30грн., авансових внесків з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату 478 183,26грн.; рішенням ДФС України №377 від 30.09.2015 надано розстрочення сплати податкового боргу з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 42 442,37грн.; рішенням ДФС України №378 від 30.09.2015 надано розстрочення сплати податкового боргу з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 2 734 197,82грн.; рішенням ДФС України №379 від 30.09.2015 надано розстрочення сплати податкового боргу з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату на суму 49 998,84грн.; рішенням ДФС України №379 від 30.09.2015 надано розстрочення сплати податкового боргу з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату на суму 49 998,84грн.; рішенням ДФС України №281/23 від 20.08.2015 надано розстрочення сплати податкового боргу з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату на суму 1 467 493,82грн., з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 48 288 303,51грн., з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 1 157 581,34грн.; рішенням ДФС України №281/4 від 20.08.2015 надано розстрочення сплати грошових зобов`язань з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату на суму 582 632,51грн., з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 16 143 418,92грн., з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 397 057,93грн.; рішенням ДФС України №64/13 від 30.03.2016 надано розстрочення сплати податкового боргу з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату на суму 1 517 492,66грн., з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 51 022 501,33грн., з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 1 200 023,71грн.; рішенням ДФС України №470 від 30.11.2015 надано розстрочення сплати грошових зобов`язань з авансових внесків з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 17 816 400,00грн.; рішенням ДФС України №10 від 04.01.2016 надано розстрочення сплати грошових зобов`язань з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату на суму 369 360,99грн., з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 18 350 893,73грн., з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 332 925,20грн.; рішенням ДФС України №46/3 від 03.03.2016 надано розстрочення сплати грошових зобов`язань з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату на суму 324 931,80грн., з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 15 285 429,17грн., з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 307 457,95грн.; рішенням ДФС України №64/15 від 30.03.2015 надано розстрочення сплати грошових зобов`язань з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату на суму 369 360,99грн., з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 18 350 893,73грн., з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 332 925,20грн.; рішенням ДФС України №587 від 31.12.2015 надано розстрочення сплати грошових зобов`язань з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату на суму 2 195 032,29грн., з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 96 498 349,49грн., з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 1 647 775,37грн.; рішенням ДФС України №281/23 від 20.08.2015 надано розстрочення сплати податкового боргу з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату на суму 1 467 493,82грн., з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 48 288 303,51грн., з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 1 157 581,34грн.; рішенням ДФС України №76 від 31.03.2016 надано розстрочення сплати грошових зобов`язань з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату на суму 349 521,42грн., з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 13 803 410,94грн., з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 314 810,35грн.; рішенням ДФС України №101 від 20.05.2015 надано розстрочення сплати грошових зобов`язань з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 48 430 256,76грн.; рішенням ДФС України №18 від 30.01.2015 надано розстрочення сплати податкового боргу з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату на суму 391 273,35грн., з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 12 874 144,86грн., з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 230 790,65грн.; рішенням ДФС України №586 від 31.12.2015 надано розстрочення сплати податкового боргу з рентної плати за користування надрами для видобування газового конденсату на суму 1 517 492,66грн., з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 51 022 501,33грн., з рентної плати за користування надрами для видобування нафти на суму 1 200 023,71грн. Рішенням ДФС України №279/34 від 19.08.2015 надано розстрочення сплати грошових зобов`язань з рентної плати за користування надрами для видобування природного газу на суму 3 237 445,15грн.
Також в матеріалах справи міститься договір про розстрочення грошового зобов`язання №7 від 30.03.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №5 від 03.03.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №4 від 19.02.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №6 від 31.03.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №8 від 30.03.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №9 від 30.03.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №7 від 03.03.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №5 від 19.02.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №12 від 31.03.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №18 від 30.03.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №17 від 30.03.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №16 від 30.03.2016, висновок Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення рентної плати за І квартал 2015 року з плати за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, договір про розстрочення грошового зобов`язання №7 від 19.06.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №6 від 19.06.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №19-05/10 від 19.05.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №30-05/3Р від 30.09.2015, висновок від 07.10.2015 Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення податкового боргу по платі за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, договір про розстрочення грошового зобов`язання від 30.09.2015 №21, договір про розстрочення грошового зобов`язання від 30.09.2015 №20, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №18-08/13Р від 18.08.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання від 20.08.2015 №17, висновок від 19.08.2015 Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення рентної плати за ІІ квартал 2005 року по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати з користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №06-08/15Р від 06.08.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання від 29.09.2015 №14, копія звернення ТОВ Фірма «ХАС» №20-08/14Р від 20.08.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання від 20.08.2015 №16, висновок Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення рентної плати за користування надрами для видобування природного газу та плати з користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №31-12/27Р від 31.12.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №30-03/55Р від 30.03.2016, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №23-2/9Р від 23.02.2016, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №20-10/1Р від 20.10.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №29-09/01Р від 29.09.2015, копія звернення ТОВ Фірма «ХАС» №23-11/6Р від 23.11.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №30-03-6Р від 30.03.2016, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №12-0/5Р від 12.02.2016, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №4-01/6Р від 04.01.2016, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №11-1/1Р від 11.11.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №31-12/6Р від 31.12.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №26-05 від 26.01.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №30-03/29 від 30.03.2016, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №27/08-28р від 27.08.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №27/08-27Р від 27.08.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №30-03/26р від 30.03.2016, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №11-11/3р від 11.11.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №20-10/4Р від 20.10.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №29-09/15Р від 29.09.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №30-09/5р від 03.09.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №20-08/15р від 20.08.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС"№18-08/23р від 18.08.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №30-03/58р від 30.03.2016, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №23-11/9р від 23.11.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №4-01/9р від 04.01.2016, копія звернення ТОВ Фірма «ХАС» №23-02/12р від 23.02.2016, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №30-03/9р від 30.03.2016, копія звернення ТОВ Фірма"ХАС" №31-12/21р від 31.12.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №17-03/9р від 17.03.2016, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №19-05/13р від 19.05.2016, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №26-06/13р від 26.01.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №31-12/9р від 31.12.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №20-08/24р від 20.08.2015, копія звернення ТОВ Фірма "ХАС" №12-02/8р від 12.02.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №2 від 04.01.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №23від 30.10.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №18 від 30.09.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №25 від 30.11.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №3 від 04.01.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №24 від 19.11.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №1 від 04.01.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №5 від 26.02.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання№4 від 26.02.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №6 від 31.03.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №8 від 30.03.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №15 від 29.09.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №11 від 29.09.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №27 від 19.11.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №26 від 30.10.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №19 від 30.09.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №21 від 30.09.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №22 від 30.09.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №23 від 30.09.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №16 від 20.08.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №17 від 20.08.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №16 від 30.03.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №30 від 30.11.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №2 від 04.01.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №7 від 03.03.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №17 від 30.03.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №0-2 від 04.01.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №12 від 31.03.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №8 від 19.06.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №7 від 19.06.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №5 від 26.02.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №3 від 26.02.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №4 від 26.02.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №0-1 від 04.01.2016, договір про розстрочення грошового зобов`язання №10 від 29.09.2015, договір про розстрочення грошового зобов`язання №5 від 19.02.2015, висновок від 04.04.2016 Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення податкового боргу по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення рентної плати за жовтень 2015 року по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення рентної плати за ІІ квартал 2015 року та авансових внесків з рентної плати за вересень 2015 року по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 04.04.2016 Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 19.02.2016 Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма"ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 11.01.2016 Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 19.11.2015 Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 19.11.2015 Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 29.03.2016 Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 04.04.2016 Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення авансових внесків з рентної плати за серпень 2015 року по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 18.08.2016 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення авансових внесків за серпень 2015 року по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 05.04.2016 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 19.11.2015 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 28.10.2015 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 07.10.2015 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення авансових внесків за серпнеь 2015 року по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 07.10.2015 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення податкового боргу по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 07.10.2015 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування нафти, по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 07.10.2015 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення по платі за користування надрами для видобування нафти, по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 05.04.2016 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування нафти, по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 30.11.2015 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування нафти, по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 29.02.2016 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування нафти, по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 05.04.2016 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування нафти, по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 30.03.2016 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування нафти, по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 20.05.2015 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування нафти, по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 28.01.2015 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування нафти, по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 07.10.2015 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення авансових внесків за жовтень 2015 року по платі за користування надрами для видобування нафти, по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма «ХАС», як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок від 19.02.2016 Котелевецького відділення Гадяцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування нафти, по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, висновок Гадяцької ОДПІ ГУ Міндохоідв у Полтавській області щодо можливості розстрочення грошових зобов`язань по платі за користування надрами для видобування природного газу та плати за користування надрами для видобування газового конденсату ТОВ Фірма "ХАС", як оператора договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, копія заяви щодо надання розстрочення грошового зобов`язання ТОВ Фірма "ХАС" №27/09-30р від 27.08.2015.
Відповідно до п.п. 14.1 175 п. 14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Як визначено у п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Судом встановлено, що 03.08.2015 Гадяцькою ОДПІ на адресу ТОВ Фірма "ХАС" направлено податкову вимогу №1-23 на суму боргу 8 320 972,33грн. та податкову вимогу №8950-16 на суму 53 635 894,72грн.
Вказані податкові вимоги були вручені уповноваженому представнику відповідача 04.09.2015, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштових відправлень, копії яких міститься у матеріалах справи (т.1 а.с. 29-30).
Доказів оскарження податкових вимог від 03.08.2015 за №1-23 та №8950-16 або сплати вказаної у них суми податкового боргу матеріали справи не містять.
Наказом Гадяцької ОДПІ 1від 05.08.2015 №93 призначено податкового керуючого та прийнято рішення про опис майна у податкову заставу. Наказом №149 від 16.06.2016 Гадяцької ОДПІ призначено податкового керуючого та прийнято рішення про опис майна у податкову заставу. Відповідно до Акту №6 опису майна від 14 липня 2016 року податковим керуючим проведено опис майна платника податків – ТОВ Фірма"ХАС" уповноваженої особи за договором про спільну діяльність від 04.02.2004 №60, а саме: природний газ на суму 12 016 564,60грн., газовий конденсат на суму 949 808,39грн., нафта 1 178 515,57грн. Вказана податкова застава зареєстрована у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна 14.07.2016, що підтверджується витягом №15997043 (т.1 а.с. 37).
Крім того, податковим керуючим Ушкаленком О.В. проведено опис майна та складено акти опису майна №1/16-07 від 15.02.2017, №2/16-7 від 15.02.2017 та №8/16-07 від 15.03.2017.
З матеріалів справи слідує, що опис майна проведено відповідно до листа ПАТ "Укргазвидобування" №2/1-01-10179 від 19.12.2016 в додатку до якого надано перелік наявних товарно-матеріальних цінностей, основних засобів та залишків готової продукції, виготовлених в рамках договорів спільної діяльності та дебіторської заборгованості контрагентів покупців за відвантажену Операторами спільної діяльності вуглеводневу продукцію та інші товарно-матеріальні цінності, надані роботи (послуги) (т.2 а.с. 130).
Так, згідно Акта опису майна №1/16-07 від 15.02.2017 податковим керуючим проведено опис майна: переключення свердловини, №406 на вузлі вхідних ниток Більської УКПНГ до нафтової установки в т.ч.: засувка флянцева ДУ-65мм; РУ – 35МПа; переключення свердловини №403 на вузлі вхідних ниток Більської УКПНГ в т.ч.: клапан запірний лінзовий Ду-20мм; РУ – 37,3 МПа; засувка флянцева Ду – 65мм; Ру – 35 МПа; Вентіль запірний Ду-6мм, Ру – 40МПа; облаштування гирла свердловини №404 Більського НГКР для забезпечення фонтанної експлуатації: клапан запірний під приварку Ду-20мм; Ру 37,3МПа; клапан запірний під приварку Ду-10мм; Ру 37,3МПа; Клапан зворотній під приварку Ду-10мм; Ру – 37,7 МПа; засувка флянцева сталева з відповідними флянцями і кріпленнями Ду – 65мм; Ру035.0МПа; Агрегат дозувальний плунжерний НД 100/25, з електродвигуном у вибухозахищеному виконанні, потужністю 3кВт напругою 380В; Клапан запірний муфтовий Ду-15мм, Ру-16 МПа; Манометр електроконтактний ДМ2005CrlEx 25Мпа вибухозахищений; реле інтерфейс PR1-RSC3-LDP-24DC/2x21; ковпак повітряний Ду100, Ру25.0 МПа, ящик обліку (лічильник Росток Са-45001Д); шафа з блоками (АВ 16-А, 4А, реле КВП, пускач КМИ 10910); пост управління двоштижтовий вибухозахищений з фіксацією.
Згідно Акта опису майна №2/16-07 від 15.02.2017 податковим керуючим проведено опис майна: газовий конденсат, нафта, метанол.
Вказані акти опису майна зареєстровані у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна 28.02.2017 (т.2 а.с. 142-145).
Згідно Акта опису майна №8/16-07 від 15.03.2017 податковим керуючим проведено опис майна: облаштування Розумовського ГКР. Підключення свердловини №422 до Розумовського УКПГ: вузол входу свердловини: засувка 3М65*35, штуцер регулюючий ДУ-100мм, клапан запірний ДУ 20мм, ру-40,0МПа, клапан запірний ДУ10мм, Ру-40,0МПа; Технологічна насосна: насосний агрегат Q=40л/год, Р=25МПа, електродвигун АИМ80И4УЗ, компенсатор ДУ-100 мм, Ру -25МПа, клапан запірний Ду-20мм, Ру-40,0МПа, клапан запірний Ду-5мм, Ру-1,6 МПа, клапан запірний Ду-15 мм, Ру-40,0Мпа; газопровід – шлейф та інгібіторопровід св.. №422: засувка Ду-65мм, Ру-35,0 МПа, відсічний клапан ДУ-100мм, Ру-32,0МПа, кран кульковий ДУ-10мм, Ру – 16.0МПа, шлейф ст. №422, інгібіторопровід вс№422; "Комерційний вузол обліку на УППГ Східна Машівка для вуглеводневої вировини, що добувається в межах спільної діяльності зі свердловин №53, 52, 205 Єлізаветівської площі": Газосепаратор ГС-1-6,4-800-16ГС, зав.№831680, засувка 100*160, засувка 80*64, засувка 50*64, фільтр 60*63, CППК50*63, кран 25*100, клапан відсічний SAMSON 50*63, майданчик обслуговування, дегазатор рідини V=4 куб.м. ГЕЕ-4-1,0-1-1-У20, засувка 50*16, СППК 50*16, клапан відсічний Н3SAMSON 50*40, регулятор прямої дії "після себе" SAMSON 15*40, майданчик обслуговування; Ємність для зберігання конденсату V=25 м.куб. засувка 80*16, засувка 50*16, клапан зворотній 50/40, запірний пристрій вказівника рівня 20*40, СМДК Ду100, майданчик обслуговування, дегідратор V=25 м.куб., засувка 80*25, засувка 50*25, фільтр 25*25, СППК 50*40, кран 25*100, клапан відсічний SAMSON 25*40, клапан запірний 25*40, майданчик обслуговування, витратомір MicroMotion, насос для подачі конденсату в автоцистерни ЦГ6,3/32К 2,2-5, засувка 80*16, засувка 50*16, клапан зворотній 50*16, клапан запірний 25*16, фільтр 80*16, навісне накриття насосної, витратомір MicroMotion, вузол входу свердловин (реконструкція), засувка 65*350, вузол заміру газу, засувка 80*63, засувка 50*63, кран 10*160, замірний трубопровід із звужуючим пристроєм 80*63, фільтр 80*63.
Вказаний акт опису майна зареєстрований у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна 22.01.2018.
Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України встановлено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до приписів п.п. 59.5 ст.59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Особливості продажу майна, що перебуває у податковій заставі визначається ст. 95 Податкового кодексу України.
Згідно норм п.п. 95.1-95.3 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Положеннями підпункту 14.1.139 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що для цілей оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну діяльність без утворення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності. Облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку.
В силу норм пункту 64.6 статті 64 ПК України на обліку у контролюючих органах повинні перебувати угоди про розподіл продукції, договори управління майном (крім договорів щодо операцій, визначених у другому реченні абзацу другого підпункту 5 пункту 180.1 статті 180 цього Кодексу) та договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами (угодами), визначені цим Кодексом. Взяття на облік договору або угоди здійснюється шляхом додаткового взяття на облік управителя майна, учасника договору про спільну діяльність або угоди про розподіл продукції як платника податків - відповідального за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору або угоди.
Відповідно до приписів підпункту 252.1.3 пункту 252.1, пункту 252.25 статті 252 ПК України платником рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин під час виконання договорів про спільну діяльність без утворення юридичної особи є уповноважена особа - один із учасників такого договору, на якого згідно з його умовами покладено обов`язок нарахування, утримання та внесення податків і зборів до бюджету з єдиного поточного рахунку спільної діяльності (далі - уповноважена особа), за умови, що один з учасників зазначеного договору має відповідний спеціальний дозвіл. Облік результатів спільної діяльності ведеться таким учасником окремо від обліку його господарської діяльності. Такий учасник додатково береться на облік як платник рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин у порядку, визначеному цим Кодексом.
Платник рентної плати та уповноважена особа сплачують податкові зобов`язання за місцезнаходженням: ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України (пп. 252.25.1 п. 252.25 ст. 252 ПК України) або за місцем обліку платника рентної плати у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України (пп. 252.25.2 п. 252.25 ст. 252 ПК України).
Згідно з підпунктом 258.1.1 пункту 258.1 статті 258 ПК України на платника рентної плати покладається відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання контролюючим органам відповідних податкових декларацій згідно із нормами цього Кодексу та інших законодавчих актів.
У відповідності до підпунктів 87.1, 87.2 статті 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань (визначення терміну яких наведено у пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу) або погашення податкового боргу платника податків (визначення якого міститься у пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу) є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Також джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Одночасно пунктом 87.12 статті 87 ПК України встановлено, що у разі якщо податковий борг виник за операціями, що виконувалися в межах договорів про спільну діяльність, джерелом погашення такого податкового боргу є майно платників податків, що є учасниками такого договору.
Пунктами 88.1, 88.2, 88.3 статті 88 ПК України визначено, що з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов`язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
У разі якщо податковий борг виник за операціями, що виконувалися в межах договорів про спільну діяльність, у податкову заставу передається майно платника податків, який згідно з умовами договору був відповідальним за перерахування податків до бюджету та/або майно, яке внесене у спільну діяльність та/або є результатом спільної діяльності платників податків. У разі недостатності майна такого платника податків у податкову заставу передається майно інших учасників договору про спільну діяльність у розмірах, пропорційних їх участі у такій спільній діяльності.
У випадку буквального трактування норми п. 88.3 ст. 88 ПК України, у податкову заставу з метою забезпечення погашення податкового боргу, що виник при виконанні договору про спільну діяльність, передається майно того платника податків, який згідно з умовами договору був відповідальний за перерахування податків до бюджету та/або майно, яке внесене у спільну діяльність та/або є результатом спільної діяльності платників податків.
Таким чином, податкова застава є способом забезпечення виконання обов`язку зі сплати грошових зобов`язань, при її застосуванні обмежуються права платника податків щодо розпорядження власним майном.
Відповідно до приписів абз. 1-4 п. 89.3 ст. 89 ПК України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, яке пред`являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Системний аналіз наведених норм закону дає підстави для висновку про те, що у разі наявності у платника непогашеного податкового боргу податковий орган вправі поширити на майно такого платника в межах суми боргу податкову заставу на підставі відповідного рішення керівника податкового органу та складеного акта опису ліквідного майна.
Таким чином, Податковим кодексом України встановлено черговість вжиття контролюючим органом заходів щодо погашення податкового боргу: спочатку приймаються заходи для стягнення коштів з платника податків, а у разі їх недостатності погашення податкового боргу здійснюється за рахунок майна платника, що перебуває у податковій заставі.
Таким чином, до предмету доказування у справі, що розглядається, входять обставини щодо переліку усіх відкритих платником податків банківських рахунків, наявність/відсутність на таких рахунках грошових коштів, необхідних для погашення наявної у відповідача суми податкового боргу, а також вчинення податковим органом дій щодо стягнення коштів з таких рахунків.
Водночас, за змістом п. 95.5 ст. 95 ПК України у разі якщо податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов`язання та/або пені, визначених платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу в установлені цим Кодексом строки, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, та/або коштів з рахунків такого платника у банках здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду, за умови якщо такий податковий борг перевищує 5 мільйонів гривень та не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку його сплати, та відсутні зобов`язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов`язань.
У таких випадках рішення про стягнення коштів з рахунків такого платника податків у банках є вимогою стягувача до боржника, що підлягає негайному та обов`язковому виконанню шляхом ініціювання переказу у платіжній системі за правилами відповідної платіжної системи.
Отже, проаналізувавши вищевказані норми законодавства, суд дійшов висновку про те, що надання судом дозволу на погашення всієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у заставі, передбачає дотримання податковим органом відповідним вимог, які встановлені в межах пп. 95.1-95.3 ст. 95 Податкового кодексу України.
На підтвердження факту вжиття попередніх заходів щодо стягнення податкового боргу з відповідача, які не дали позитивних результатів, позивачем надано суду копії інкасових доручень №10/16-07 від 23.02.2017, №13/16-07 від 23.02.2017, №22/16-07 від 01.03.2017, №38/16-15 від 01.03.2017, №19/16-07 від 01.03.2017, №34/16-15 від 01.03.2017, №35/16-15 від 01.03.2017, №43/16-07 від 15.09.2017, №49/16-15 від 15.09.2017, №46/16-07 від 15.09.2017, №48/16-15 від 15.09.2017, №44-16-07 ВІД 15.09.2017, №47/16-15 ВІД 15.09.2017, №41/16-07 ВІД 15.09.2017, №49/16-15 ВІД 15.09.2017, №47/16-15 від 15.09.2017, №48/16-15 від 15.09.2017, №45/16-15 від 15.09.2017, №46/16-07 від 15.09.2017, №43/16-07 від 15.09.2017, №44/16-07 від 15.09.2017, №41/16-07 від 15.09.2017, №42/16-07 від 15.09.2017, №3/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №4/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №6/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №8/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №10/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №1/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №2/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №7/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №9/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №5/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №1/16-31-52-17-21 від 12.11.2018, №2/16-31-52-17-21 від 12.11.2018, №5/16-31-52-17-21 від 12.11.2018, №7/16-31-52-17-21 від 12.11.2018, №9/16-31-52-17-21 від 12.11.2018, №1/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №2/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №5/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №7/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №9/16-31-52-17-21 від 23.10.2018, №1/16-31-52-17-21 від 12.11.2018, №2/16-31-52-17-21 від 12.11.2018, №5/16-31-52-17-21 від 12.11.2018, №7/16-31-52-17-21 від 12.11.2018, №9/16-31-52-17-21 від 12.11.2018, №46/16-31-52-17-21 від 21.03.2019, №42/16-31-52-17-21 від 21.03.2019, №44-16-31-52-17-21 від 21.03.2019, №48/16-31-17-15-21 від 21.03.2019, №40/16-31-52-17-21 від 21.03.2019, №41/16-31-52-17-21 від 21.03.2019, №45/16-31-52-17-21 від 21.03.2019, №43/16-31-52-17-21 від 21.03.2019, №49/16-31-52-17-21 від 21.03.2019, №47/16-31-52-17-21 від 21.03.2019, що не були виконані банківськими установами.
Крім того, в ході розгляду справи ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 18 березня 2019 року була витребувана інформація від ПАТ "ДІАМАНТБАНК", АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "ОЩАДБАНК" про наявність розрахункових рахунків, відкритих Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма "ХАС" із зазначенням суми коштів розміщених на рахунках у будь-якій валюті рахунку.
На виконання вимог ухвали листом ПАТ АБ "Укргазвидобування" від 02.04.2019 №БТ-2368 повідомлено про наявність відкритого рахунку ТОВ Фірма "ХАС" № НОМЕР_1 , залишок коштів на якому станом на 27.03.2019 становить 360 054,57грн.; листом Публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" №46-07/2429/9469БТ від 02.04.2019 повідомлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма "ХАС" в АТ "Ощадбанк" 08.06.2016 відкрито мультивалютний рахунок № НОМЕР_2 , рух коштів по рахунку відсутній з дати відкриття. Залишок коштів на рахунку відсутній.
Таким чином з матеріалів справи слідує, що позивачем вжито вичерпних заходів для погашення податкового боргу відповідача шляхом стягнення коштів платника податків, проте вжиті заходи не дали позитивних результатів і податковий борг відповідачем не погашений, що дає суду підстави для задоволення позову.
Крім того, з матеріалів справи слідує, що рішенням господарського суду Київської області від 20 травня 2016 року по справі №911/404/16 за позовом Публічного акціонерного товариства "Укргазвидобування" до Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "ХАС" про розірвання договору, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 26 жовтня 2016 року, позов ПАТ "Укргазвидобування" задоволено повністю, розірвано Договір про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004, укладеного між Дочірньою компанією "Укргавидобування" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", правонаступником якої є Публічне акціонерне Товариство "Укргазвидобування" та Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма "ХАС", разом із додатковими угодами від 07.05.2004, №2 від 01.03.2011, №3 від 18.04.2011, №4 від 16.06.2011 та №5 від 18.05.2012.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2018 року по справі №826/10253/16, залишеним без змін постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 29 серпня 2018 року, адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Укргазвидобування" задоволено повністю, визнано протиправним та скасовано рішення Гадяцької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області про опис майна у податкову заставу від 23.06.2016 №1134/10-16-07-17-23.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва по справі №826/13869/16 від 16 жовтня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2019 року, адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Укргазвидобування" до Гадяцької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області, за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма "ХАС", Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України задоволено, визнано протиправними дії Гадяцької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області (Котелевецьке відділення) по винесенню (формуванню) та надсиланню (врученню) Товариству з обмеженою відповідальністю "Фірма "ХАС", яке є відповідальним за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання Договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004 року, податкової вимоги №264-17 від 16.06.2016, визнано протиправною бездіяльність Гадяцької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області (Котелевецьке відділення) щодо не здійснення у період з дня виникнення податкового до 16.06.2016 року заходів з погашення податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "ХАС", яке є відповідальним за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання Договору про спільну інвестиційну та виробничу діяльність №60 від 04.02.2004 року.
Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу, що і було зроблено позивачем.
Відповідно до статті 75 КАС України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
За припасами ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
За приписами частини 2 статті 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до пункту 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Hirvisaari v. Finland" від 27.09.2001, рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані. Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.
Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 9, 14, 72-77, 90, 139, 143, 205, 242-246, 251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області (код ЄДРПОУ: 39461639, адреса: 36000, м. Полтава, вул. Європейська, 4) задовольнити.
Надати дозвіл ГУ ДФС у Полтавській області (код ЄДРПОУ: 39461639, адреса: 36000, м. Полтава, вул. Європейська, 4) на погашення усієї суми податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "ХАС" як уповноваженої особи за договором № 60 про спільну інвестиційну та виробничу діяльність від 4 лютого 2004 року (код ЄДРПОУ 455860305, адреса: 08800, Київська обл., м.Миронівка, вул. Леніна, буд. 48) за рахунок майна платника, що перебуває у податковій заставі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Повтний текст рішення складено 29.10.2019.
Суддя Я.В. Горобцова
Горобцова Я.В.