Рішення № 85266482, 29.10.2019, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.10.2019
Номер справи
560/2763/19
Номер документу
85266482
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/2763/19

РІШЕННЯ

іменем України

29 жовтня 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Салюка П.І.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Міністерства внутрішніх справ України в якому просить:

визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо не складання нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 01 березня 2018 року;

зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України виготовити та направити до Головного управління ПФУ в Хмельницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 9110,00 грн.; оклад за військовим званням - 1480,00 грн.; надбавка за вислугу років (40%) - 5295,00 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень; місячна премія. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки і премія, які є похідними від основних видів), визначити згідно чинного законодавства;

встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов`язання МВС України подати в встановлений судом термін, з моменту набрання рішення законної сили, звіт про виконання рішення суду.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ і йому призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Позивач вказує на те, що на виконання Постанови № 103 заступником голови ліквідаційної комісії УМВСУ в Хмельницькій області була надана Головному управлінню ПФУ в Хмельницькій області довідка від 23 березня 2018 року № 50/121/49-2018, згідно якої розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за посадою заступника начальника Головного управління Державної фельд`єгерської служби України для обчислення пенсії станом на 01 березня 2018 року склала 15885,00 гри., у т.ч.: 9110,00 грн. - посадовий оклад; 1480,00 грн. - оклад за військовим званням; 5295,00 грн. - надбавка за вислугу років (40%).

Проте, як зазначає позивач, у складових грошового забезпечення за посадою заступника начальника Головного управління Державної фельд`єгерської служби України ОСОБА_1 станом на 01 березня 2018 року не зазначені додаткові види грошового забезпечення, які ураховано при обчисленні пенсії станом на 01 лютого 2018 року, зокрема: надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень; місячна премія.

Позивач вказує, що звертався із заявою до МВС України (Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності) щодо видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення (з урахуванням додаткових складових) для перерахунку пенсії у відповідності до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ.

Однак, позивач стверджує, що не дивлячись на наявність судових рішень, якими визнано нечинними пункти 1, 2 постанови КМУ від 21 лютого 2018 року № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 13 лютого 2008 року № 45, у задоволенні його заяви відмовлено.

Прийняте МВС України рішення позивач вважає протиправним, оскільки є таким на переконання позивача, що суперечить конституційним приписам та судовій практиці, тому позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 11 вересня 2019 року у справі відкрито провадження та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

У встановлений судом строк відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому заперечує щодо задоволення адміністративного позову та зазначає, що 12 грудня 2018 року Окружним адміністративним судом м. Києва у справі № 826/3858/18, залишеною без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2, постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Одночасно представник відповідача зазначає, що рішенням Окружного адміністративного м. Києва від 12 грудня 2018 року не зобов`язано КМУ прийняти іншу постанову відповідно якою б визначався новий порядок проведення перерахунку раніше призначених пенсій чи здійснення будь-яких дій стосовно тих пенсій, які вже були перераховані відповідно до довідок про розмір грошового забезпечення, які були видані відповідно до вимог постанови № 103.

Зважаючи на вищевикладене, представник відповідача зазначає, що оскільки на даний час відсутні підстави для перерахунку пенсії даній категорії осіб, а саме відсутня постанова КМУ, не надходили оновлені списки стосовно осіб, які мають право на перерахунок, у МВС України відсутні правові підстави для видачі оновлених довідок про грошове забезпечення, яке враховується для перерахунку пенсії.

Крім цього вказує, що порядок перерахунку пенсії відповідно до пункту 1, 2 постанови № 103 до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 були чинними до рішення Окружного адміністративного сулу м. Києва від 12 грудня 2018 року, яке набрало законної сили лише 05 березня 2019 року, а відтак на переконання відповідача, всі перерахунки пенсій, відповідної категорії громадян, були проведені відповідно до вимог законодавства та відсутні підстави для їх перегляду.

07 жовтня 2019 року позивач подав до суду відповідь на відзив, в якій зазначив, що питання пенсійного забезпечення військових пенсіонерів регулюється Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ.

Частиною 3 статті 43 цього Закону, у редакції, чинній на момент виникнення спору, встановлено, що пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Відтак, на переконання позивача у наданій заступником голови ліквідаційної комісії УМВСУ в Хмельницькій області довідці від 23 березня 2018 року № 50/121/49-2018 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 належало зазначити додаткові види грошового забезпечення (надбавка, місячна премія), як того вимагав Закон.

Положення постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (пункти 2.5), якими додаткові види грошового забезпечення для перерахунку пенсій не ураховувалися, суперечили Закону № 2262-ХІІ, а також низці статей Конституції України.

У зв`язку з цим, їх скасовано рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, яке вступило у законну силу. Це, на думку позивача і є правовою підставою для виготовлення і направлення до Головного управління ПФУ в Хмельницькій області нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, як того вимагає Закон № 2262-ХІІ.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, з`ясувавши усі її обставини, перевіривши їх дослідженими доказами, суд дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що ОСОБА_1 , є пенсіонером органів внутрішніх справ України та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та перебуває на обліку в Головному управлінню ПФУ в Хмельницькій області.

Згідно повідомлення про призначення пенсії Головного управління ПФУ в Хмельницькій області від 23 лютого 2018 року №644/03, станом на 01 лютого 2018 року сума грошового забезпечення для обчислення пенсії ОСОБА_1 становила 11374,51 грн., у т.ч.: 2000,00 грн. - посадовий оклад; 135,00 грн. - оклад за військовим званням; 854,00 грн. - надбавка за вислугу років (40%); 8385,51 грн. - середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення, у т.ч. надбавка за виконання особливо важливих завдань (100%), надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (15%) та місячна премія.

На виконання Постанови № 103 ліквідаційною комісією УМВСУ в Хмельницькій області до Головного управління ПФУ в Хмельницькій області була направлена довідка від 23 березня 2018 року № 50/121/49-2018, згідно якої розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за посадою заступника начальника Головного управління Державної фельд`єгерської служби України для обчислення пенсії станом на 01 березня 2018 року склала 15885,00 грн., у т.ч.: 9110,00 грн. - посадовий оклад; 1480,00 грн. - оклад за військовим званням; 5295,00 грн. - надбавка за вислугу років (40%).

При цьому, у складових грошового забезпечення за посадою заступника начальника Головного управління Державної фельд`єгерської служби України ОСОБА_1 . станом на 01 березня 2018 року не зазначені додаткові види грошового забезпечення, які враховувалися при обчисленні пенсії станом на 01 лютого 2018 року, зокрема: надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень; місячна премія.

12 грудня 2018 року Окружним адміністративним судом м. Києва у справі № 826/3858/18, залишеною без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2, постанови КМУ від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою КМУ від 13 лютого 2008 року № 45.

Після того, як позивач дізнався про вищевказане рішення суду, 04 липня 2019 року звернувся із заявою до заступника голови ліквідаційної комісії УМВС України в Хмельницькій області Костовського В.А. про видачу довідки для перерахунку пенсії з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, проте листом від 12.07.2019 р. № 49/35-Г позивачу відмовлено у видачі нової довідки для перерахунку пенсії у зв`язку з тим, що наказом МВС України від 25 вересня 2018 року № 787 "Про організаційно-штатні зміни у МВС" при територіальних медичних об`єднаннях МВС України по областях, м. Києву створені сектори із соціально-гуманітарних питань, яким передані функції з питань пенсійного та соціального забезпечення колишніх працівників органів внутрішніх справ. а також зазначено, що ОСОБА_1 належить звернутися з питання оформлення довідки для перерахунку пенсії до сектору із соціально - гуманітарних питань при державній установі "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Хмельницькій області".

З метою отримання довідки для перерахунку пенсії з урахуванням усіх складових грошового забезпечення ОСОБА_1 звернувся до державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Хмельницькій області", проте, листом від 18 липня 2019 року № 33/43-Г-46 позивача повідомлено про відсутність можливості у наданні нової довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням усіх його складових, оскільки відповідно до наказу МВС України від 17 вересня 2018 року № 760 повноваження, функціональні обов`язки та компетенція щодо видачі довідок про розмір грошового забезпечення покладено на Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України.

В подальшому позивач звернувся із заявою до Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України щодо видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням додаткових складових для перерахунку пенсії у відповідності до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ.

Проте, листом Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України від 16 серпня 2019 року № 22/6-Г-1646 позивачу відмовлено та зазначено, що розмір грошового забезпечення та його складові відповідають положенням нормативно -правових актів, згідно з якими здійснювалася підготовка довідки. Підстави для перегляду інформації, зазначеної у довідці, або виготовлення нової довідки на сьогодні відсутні.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Питання пенсійного забезпечення військових пенсіонерів регулюється Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ.

Частиною 3 статті 43 цього Закону, у редакції, чинній на момент виникнення спору, визначено, що пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова № 103) передбачено з 01 березня 2018 року проведення перерахунків пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХП, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Пунктом 2 Постанови № 103 визначено, що виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 року у таких розмірах: з 1 січня 2018 року - 50 відсотків; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків; з 1 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Водночас, Постановою № 103 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Постанова № 45), а саме: у Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженому Постановою № 45:

- пункт 5 викладено в наступній редакції: "Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням".

- додаток 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовозобов`язаних, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону № 2262 - XII здійснюється органами Пенсійного фонду України на підставі документів, наданих уповноваженими структурними підрозділами міністерств і відомств (пункт 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2017 року № 3-1).

Як встановлено судом, на виконання Постанови № 103 ліквідаційною комісією УМВСУ в Хмельницькій області до Головного управління ПФУ в Хмельницькій області була направлена довідка від 23 березня 2018 року № 50/121/49-2018, згідно якої розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за посадою заступника начальника Головного управління Державної фельд`єгерської служби України для обчислення пенсії станом на 01 березня 2018 року склала 15885,00 грн., у т.ч.: 9110,00 грн. - посадовий оклад; 1480,00 грн. - оклад за військовим званням; 5295,00 грн. - надбавка за вислугу років (40%).

Водночас, у складових грошового забезпечення за посадою заступника начальника Головного управління Державної фельд`єгерської служби України ОСОБА_1 . станом на 01 березня 2018 року не зазначені додаткові види грошового забезпечення, які враховувалися при обчисленні пенсії станом на 01 лютого 2018 року, зокрема: надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень; місячна премія.

Рішенням Конституційного Суду України від 13 травня 2015 року по справі № рп-4/2015 щодо тлумачення положень ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено, що виключно Верховна Рада України шляхом прийняття законів визначає види грошового забезпечення і критерії для обчислення та перерахунку пенсій зазначеним особам, а Кабінет Міністрів України, керуючись Конституцією та законами України, вживає заходів щодо реалізації прав осіб на пенсійне забезпечення.

Рішенням Окружною адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18 визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та зобов`язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правого акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно - правовий акт.

Згідно постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року залишено без змін.

Таким чином, можна дійти висновку, про неможливість застосування правових норм, які втратили чинність з 05 березня 2019 року, якими керувався відповідач відмовляючи позивачу у видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням додаткових складових для перерахунку моєї пенсії у відповідності до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а саме не зазначення додаткових видів грошового забезпечення, які враховувалися при обчисленні пенсії позивача станом на 01 лютого 2018 року, зокрема: надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень; місячна премія.

Крім цього, Постанова Кабінету Міністрів України № 103 на сьогодні є чинною. Рішенням Окружною адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18 скасовано лише пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України № 2262-Х1І. Тому оскільки Урядом іншої постанови, яка б стосувалася перерахунку пенсій військовослужбовцям, на даний час не прийнято, суд приходить до висновку, що перерахунок пенсій вказаній категорії осіб має здійснюватися відповідно до Закону України № 2262-ХІІ та Постанови Кабінету Міністрів України № 103 в редакції з урахуванням Окружною адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18.

Досліджуючи підстави щодо задоволення позовної вимоги про встановлення судового контролю шляхом зобов`язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом а не обов`язком суду. Крім цього, враховуючи обставини даної справи у суду не має підстав вважати, що суб`єкт владних повноважень буде порушувати закон не виконуючи рішення суду, тому у задоволенні вимоги про зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати звіт про виконання даного судового рішення слід відмовити.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 1-2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України приходить до висновку, що відповідач протиправно відмовив ОСОБА_1 у видачі довідки для перерахунку пенсії з урахуванням усіх складових грошового забезпечення, тому даний адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає до задоволення частково.

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов - задоволити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо не складання нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення для перерахунку пенсії, починаючи з 01 березня 2018 року.

Зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 9110,00 грн.; оклад за військовим званням - 1480,00 грн.; надбавка за вислугу років (40%) - 5295,00 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень; місячна премія. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки і премія, які є похідними від основних видів), визначити згідно чинного законодавства.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн., 40 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства внутрішніх справ України.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Міністерство внутрішніх справ України (вул. Богомольця, 10, Мсп 601, Центральна Частина Києва, Київ, 01601 , код ЄДРПОУ - 00032684)

Головуючий суддя П.І. Салюк