Рішення № 85264288, 22.10.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.10.2019
Номер справи
1.380.2019.004258
Номер документу
85264288
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.004258

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Брильовського Р.М.

секретаря судового засідання Лепеха А.М.

за участю:

представника позивача - Стефановича Ю.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Львові справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “АВІОН+” до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “АВІОН+” звернулося до суду з позовом до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Головного управління ДФС у Київській області від 28.05.2019 № 0005474001 та № 0005484001.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що ТОВ «АВІОН+» реалізувало ТОВ «С-Компані» 40 пляшок коньяку України «Одеський Шустов» чотири зірки 0,5л. по ціні 85,51 грн за пляшку на загальну суму 3420,48 грн, що підтверджується податковою накладною №4106 від 14.09.2017. В той час коли згідно з Постановою КМУ №957 мінімальна оптово-відпускна ціна на такий алкогольний напій у такій тарі встановлена 82,57 грн. Також ТОВ «Авіон+» реалізувало ТОВ «С-Компані» 14 пляшок горілки ТМ «Рідна Роса чиста» 38% об., по ціні 72,97 грн. за пляшку на загальну суму 1021,61 грн. В той час коли згідно з Постановою КМУ №957 (в редакції постанови, яка діяла на час реалізації товару) встановлена мінімальна оптово-відпускна ціна на такий алкогольний напій у такій тарі 71,47 грн. На момент здійснення реалізації чинними були вимоги Постанови Кабінету України від 30.10.2008 №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» (в редакції постанови, яка діяла на час реалізації товару) згідно з якою мінімальна роздрібна ціна, на: коньяк (бренді) чотири зірки становить 412,85 грн за 1 літр 100-відсотків етилового спирту. Враховуючи вищенаведене мінімальна оптово-відпускна ціна на коньяк місткістю 0,5л, міцністю 40% становить 82,57 грн; горілка та лікеро-горілчані вироби становить 268,67 грн за 1 літр 100-відсотків етилового спирту. Враховуючи вищенаведене мінімальна оптово-відпускна ціна місткістю 0,7л, міцністю 38% становить 71,47 грн.

Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому проти позову заперечує. Відзив обґрунтований тим, що перевіркою встановлено факт реалізації алкогольних напоїв по ціні, нижче встановленої мінімальної оптово-відпускної ціни на такий алкогольний напій, чим порушено вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» (далі - Постанова КМУ №957). ТОВ «АВІОН+» реалізовано ТОВ «С-Компані» 40 пляшок коньяку України «Одеський Шустов», п`ять зірочок, 0,5 л, 40% об., по ціні 85,51 грн за пляшку, на загальну суму 3420,48 грн, що підтверджується податковою накладною від 14.09.2017 №4106. В той час, коли Постановою КМУ мінімальна оптово-відпускна ціна на такий алкогольний напій у такій тарі встановлена в розмірі 99,19 грн. Також ТОВ «АВІОН+» реалізувало ТОВ «С-Компані» 14 пляшок горілки ТМ «Рідна Роса чиста» 0,7 л, 40 % об по ціні 72,97 грн за пляшку на загальну суму 1021,61 грн, що підтверджується податковою накладною від 18.09.2017 №4113. В той час, коли Постановою КМУ №957 мінімальна оптово-відпускна ціна на такий алкогольний напій у такій тарі встановлена в розмірі 75,23 грн. ТОВ «АВІОН+» відповідно до податкової накладної від 12.08.2017 №10910 від ТОВ «УДК» отримало партію товарів (у тому числі коньяк України «Одеський Шустов», 0,5 л, п`ять зірочок) на загальну суму 497482,80 гривень. Згідно з податковою накладною від 18.07.2017 №4403 ТОВ «АВІОН+» отримало від ТОВ «Істерн Беверідж Трейдінг» партію товарів (у тому числі горілку ТМ «Рідна Роса чиста» 0,7л) на загальну суму 563446, 80 гривень. Вважає, що ГУ ДФС у Київській області приймаючи вищевказані податкові повідомлення-рішення, яким до позивача застосовано штрафні санкції, діяло в межах повноважень та з дотриманням вимог чинного законодавства, а тому відсутні підстави для скасування оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2019 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 23.09.2019 у задоволенні заяви представника Головного управління ДФС у Київській області про розгляд справи №1.380.2019.004258 в режимі відеоконференції відмовлено.

У судовому засіданні 10 жовтня 2019 року протокольною ухвалою суду було закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 22.10.2019.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з мотивів, наведених у позовній заяві та відповіді на відзив.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, хоча був повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.

Підстав для відкладення розгляду справи відповідно до ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України не встановлено, оскільки відповідач не з`явився у підготовчі засідання призначені на 24.09.2019 та 10.10.2019, а також у судове засідання призначене на 22.10.2019 хоча був належним чином повідомленим про розгляд справи, що підтверджується відповідними повідомленнями про вручення поштового відправлення.

З огляду на викладене, з врахуванням думки представника позивача, суд продовжив розгляд справи за відсутності відповідача. Крім того, судом було враховано ту обставину, що відповідач висловив своє відношення до позову, надавши у строки встановлені судом, відзив на позовну заяву та докази у справі.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, письмові заперечення на позов, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Суд встановив, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Авіон+» зареєстроване як юридична особа, йому присвоєно ідентифікаційний код 40110917, серед видів діяльності є оптова торгівля напоями.

Відповідно до наказу Головного управління ДФС у Київській області № 706 від 29.03.2019 та на підставі направлень на перевірку від 12.04.2019 № 715 та № 716 ревізори Головного управління ДФС у Київській області провели фактичну перевірку магазину, що розташований в Київській області, АДРЕСА_1 -Святошинський район смт. Чабани по АДРЕСА_2 1а за якою здійснює господарську діяльність Товариство з обмеженою відповідальністю «Авіон+».

Перед початком фактичної перевірки о 13:00 15.04.2019 представнику ОСОБА_1 АО. вручено копію наказу № 706 від 29.03.2019 про проведення фактичної перевірки, а також пред`явлено під розписку службові посвідчення ревізорів та направлення на перевірку №№ 715, 716.

За результатами перевірки складено акт перевірки з питань додержання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України у сфері виробництва і обігу підакцизної продукції № 272/1036-40-00-10/40110917 від 25.04.2019.

Перевіркою встановлено, що ТОВ «АВІОН+»: реалізувало ТОВ «С-Компані» 40 пляшок коньяку України «Одеський Шустов», п`ять зірочок, 0,5 л, 40% об, по ціні 85,51 грн за пляшку, на загальну суму 3420,48 грн, що підтверджується податковою накладною від 14.09.2017 №4106, в той час, мінімальна оптово-відпускна ціна на такий алкогольний напій у такій тарі встановлена в розмірі 99,19 грн; реалізувало ТОВ «С-Компані» 14 пляшок горілки ТМ «Ридна Роса чистая» 0,7 л, 40 % об., по ціні 72,97 грн. за пляшку, на загальну суму 1021,61 грн, що підтверджується податковою накладною від 18.09.2017 №4113, в той час, мінімальна оптово-відпускна ціна на такий алкогольний напій у такій тарі встановлена в розмірі 75,23 грн.

ТОВ «АВІОН+» відповідно до податкової накладної від 12.08.2017 №10910 від ТОВ «УДК» отримало партію товарів (у тому числі коньяк України «Одеський Шустов», 0,5л,п`ять зірочок) на загальну суму 497482,80 гривень.

Згідно з податковою накладною від 18.07.2017 №4403 ТОВ «АВІОН+» отримало від ТОВ «Істерн Беверідж Трейдінг» партію товарів (у тому числі горілку ТМ «Рідна Роса чиста», 0,7 л), на загальну суму 563446, 80 гривень.

За результатами перевірки ревізори дійшли висновку про порушення ТОВ «АВІОН+» статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спиту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

На підставі цих висновків акта перевірки № 272/1036-40-00-10/40110917 від 25.04.2019 ГУ ДФС у Київській області прийняло два податкові повідомлення-рішення від 28.05.2019:

№ 005484001, яким за порушення п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» та частини 10 статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спиту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.2015 № 481/95-ВР до ТОВ «АВІОН+» застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) в сумі 497482,80 грн;

№ 005474001, яким за порушення п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» та ч.10 статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спиту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.2015 № 481/95-ВР до ТОВ «АВІОН+» застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) в сумі 563446,80 грн.

При прийнятті рішення суд керується такими правовими нормами.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України, у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Згідно з пп.191.1.19.п.191.1 ст.191 ПК України контролюючі органи забезпечують контроль за дотриманням суб`єктами господарювання, які провадять оптову або роздрібну торгівлю алкогольними напоями, вимог законодавства щодо мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на такі напої.

Відповідно до підпункту 20.1.4. п. 20.1. статті 20 ПК України, контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Главою 8 ПК України визначені види перевірок контролюючих органів та порядок їх проведення.

Відповідно до пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно з підпунктом 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 ПК України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи) (пункт 80.1. статті 80 ПК України).

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров`я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-BP (далі Закон № 481/95-BP).

Частиною першою статті 17 Закону № 481/95-BP визначено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Згідно з підпунктом 20.1.11 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити контрольні розрахункові операції до початку перевірки платника податків щодо дотримання ним порядку проведення готівкових розрахунків та застосування реєстраторів розрахункових операцій. Товари, отримані службовими (посадовими) особами контролюючих органів під час проведення контрольної розрахункової операції, підлягають поверненню платнику податків у непошкодженому вигляді. У разі неможливості повернення такого товару відшкодування витрат здійснюється відповідно до законодавства з питань захисту прав споживачів.

Пунктом 80.4 статті 80 ПК України визначено, що перед початком фактичної перевірки, з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій та ведення касових операцій, посадовими особами контролюючих органів на підставі підпункту 20.1.9 пункту 20.1 статті 20 цього Кодексу може бути проведена контрольна розрахункова операція.

Частиною десятою статті 18 Закону № 481/95-BP надано Кабінету Міністрів України право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 № 957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» встановлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв з додатком до цієї постанови (далі Постанова № 957, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

В пункті 1 примітки додатку до цієї Постанови, в редакції постанови КМ України від 09.08.2017 №634, визначено, що мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни під час реалізації (продажу) горілки та лікеро-горілчаних виробів, інших зброджених напоїв, суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, коньяку (бренді) три зірочки, коньяку (бренді) чотири зірочки, коньяку (бренді) п`ять зірочок та інших спиртових дистилятів і спиртних напоїв різного вмісту спирту в тарі різної місткості визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об`ємом (у відсотках) та місткості тари (у літрах), поділений на 100 відсотків.

Абзацом 13 частини другої статті 17 Закону № 481/95-BP, установлено, що у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень.

Відповідно до Закону України "Про ветеринарну медицину" Партія — будь-яка визначена виробником кількість товару з однаковою назвою та властивостями, вироблена за визначений виробником період часу, за однакових умов на одній і тій самій потужності (об`єкті), транспортується одним і тим же транспортним засобом та за необхідності супроводжується одним і тим самим відповідним ветеринарним документом.

При вирішенні спору суд виходить з наступних мотивів.

Під час фактичної перевірки позивача встановлено, що на думку контролюючого органу відбулася реалізація алкогольних напоїв по ціні нижче встановленої оптово-відпускної ціни, а саме: ТОВ «АВІОН+» реалізувало ТОВ «С-Компані» 40 пляшок коньяку України «Одеський Шустов» п`ять зірок 0,5л по ціні 85,51грн за пляшку на загальну суму 3420,48грн, що підтверджується податковою накладною №4106 від 14.09.2017 та ТОВ «С-Компані» 14 пляшок горілки ТМ «Рідна Роса чиста» 0,7л 40% об, по ціні 72,97 грн за пляшку на загальну суму 1021,61грн, що підтверджуєтеся податковою накладною №4113 від 18.09.2017.

При цьому перевіряючими стверджується про порушення позивачем статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спиту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.2015 № 481/95-ВР, однак як свідчить даний нормативно правовий акт, то такий складається із частин, однак перевіряючі під час складення акта перевірки № 272/1036-40-00-10/40110917 від 25.04.2019 ГУ ДФС у Київській області, не визначили, яку саме частину порушено суб`єктом господарювання, зазначивши виключно статтю. А от, частину, яка на думку контролюючого органу була порушена визначена була лише першим заступником начальника ГУ ДФС у Київській області, хоча такий не був під час проведення перевірки та не встановлював порушення.

Крім цього, під час проведення фактичної перевірки перевіряючими не взято до уваги, що у 2018 проведено планову виїзну перевірку працівниками ДФС у Львівській області з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період 09.11.2015 по 30.09.2018.

Згідно з п.п.75.1.2., 75.1.3. п. 75.1 ст.75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбаченим цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотримання якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин між працівниками та яка проводиться на підставі податкових декларацій фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням та сплатою податків і зборів, виконанням вимог іншого законодавства контроль за дотримання якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

За результатами проведеної планової виїзної перевірки складено акт №2812/13-01-14-01/40110917 від 07.12.2018. В ході даної документальної перевірки проводилась перевірка наявності підакцизних товарів на складах підприємства та рух даних товарів за період 09.11.2015 по 30.09.2018, де порушень по оптово-відпускній ціні не виявлено.

Вказаною перевіркою відповідач перевищив свої повноваження, адже при фактичній перевірці має право перевіряти наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, а не ціну реалізації підакцизних товарів - перевірку документів. Це прерогатива документальної перевірки, яка не виявила даних порушень.

Результати перевірки дотримання вимог законодавства щодо реалізації алкогольних напоїв, повноти нарахування та своєчасності сплати акцизного податку згідно акту №2812/13-01-14-01/40110917 від 07.12.18. Було опрацьовано такий перелік документів які було використано при проведенні перевірки: установчі та дозвільні документи, договори оренди, головні книги, податкові накладні , книги обліку розрахункових операцій та чеки реєстраторів розрахункових операцій, оборотно-сальдові відомості по рахунках бухгалтерського обліку, декларації акцизного податку.

Фактичною перевіркою було виявлено реалізацію алкогольних напоїв по ціні нижче встановленої оптово-відпускної ціни, а саме: ТОВ «АВІОН+» реалізувало на ТОВ «С-Компані» 40 пляшок коньяку України «Одеський Шустов» п`ять зірок 0,5л по ціні 85,51 грн за пляшку на загальну суму 3420,48грн, що підтверджується податковою накладною №4106 від 14.09.2017 та ТОВ «С-Компані» 14 пляшок горілки ТМ «Рідна Роса чиста» 0,7л 40% об, по ціні 72,97 грн за пляшку на загальну суму 1021,61грн, що на думку контролюючого органу підтверджується податковою накладною №4113 від 18.09.2017.

Однак перевіряючі не взяли до уваги, що для уточнення даних міцності горілки ТМ «Рідна Роса чиста» були подані розрахунки коригування кількісних і вартісних показників №4106 від 16.04.2019 та №4113 від 16.04.2019.

Всі уточнення по даних алкогольних напоях були описані та надані у запереченні №67 від 15.05.2019 до акту №272/10-36-40-00/40110917 від 25.04.2019 «Про результати фактичної перевірки з питань додержання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України у сфері виробництва і обігу підакцизної продукції», крім цього долучено до додатків до скарги №85 від 05.06.2019 повідомлення-рішення від 28.05.19 №0005474001 та від 28.05.2019 №0005484001, однак такі докази та покликання не були прийняті до уваги та неспростовані контролюючим органом.

Фактично ТОВ «АВІОН+» реалізувало на ТОВ «С-Компані» 40 пляшок коньяку України «Одеський Шустов» чотири зірки 0,5л по ціні 85,51 грн за пляшку на загальну суму 3420,48грн, що підтверджується додатком 2 №4106 від 16.04.2019. В той час коли Постановою №957 (в редакції постанови, яка діяла на час реалізації товару) мінімальна оптове-відпускна ціна на такий алкогольний напій у такій тарі встановлена 82,57грн.

Також ТОВ «АВІОН+» реалізувало на ТОВ «С-Компані» 14 пляшок горілки ТМ «Рідна Роса чиста» 0,7л 38% об., по ціні 72,97 грн за пляшку на загальну суму 1021,61грн, що підтверджується додатком 2 №4113 від 16.04.2019. В той час коли Постановою №957 (в редакції постанови, яка діяла на час реалізації товару) мінімальна оптово-відпускна ціна на такий алкогольний напій у такій тарі встановлена 71,47грн .

На момент здійснення реалізації чинними були вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» із змінами та доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України 09.08.2017 №634 згідно з якою мінімальна роздрібна ціна, на:

-коньяк (бренді) чотири зірки становить 412,85грн за 1 літр 100-відсотків етилового спирту.

Враховуючи вищенаведене мінімальна оптово-відпускна ціна коньяк місткістю 0,5л, міцністю 40% становить 82,57 грн;

Горілка та лікеро-горілчані вироби становить 268,67 грн за 1 літр 100-відсотків етилового спирту.

Враховуючи вищенаведене мінімальна оптово-відпускна ціна горілки місткістю 0,7л, міцністю 38% становить 71,47 грн.

Суд дійшов висновку, що контролюючий орган під час проведення перевірки та написання акта керувався оптово-роздрібними цінами на алкогольні напої, що були встановлені Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2008 №957 «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв», яка діяла не на час реалізації товарів, а в редакції постанови від 05.09.2018 №748: горілка та лікеро-горілчані вироби становить 321,00 грн за 1 літр 100-відсотків етилового спирту.

Водночас контролюючий орган не надав суду доказів реалізації алкогольних напоїв розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв, представник відповідача не підтвердив наявність доказів, які б були долучені до відзиву, що виключає можливість дослідження судом тих доказів, які стали підставою визначення штрафних санкції згідно податкових повідомлень-рішень від 28.05.2019 №005484001 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 497482.80 грн та № 005474001 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 563446.80 грн.

За таких обставин суд вважає, що наданий знімок з екрана з податковою інформацією ані за формою, ані за змістом не є належним та допустимим доказом на підтвердження викладених в акті перевірки обставин.

Крім того, відповідачем неправильно розраховано суму штрафних санкцій за партію товару згідно з податковою накладною від 14.09.2017 №4106 (40 пляшок коньяку України 5 зірочок «Одеський Шустов» в сумі 3420.48грн), а не 497482,80 грн, зазначених в акті перевірки та податковому повідомленні-рішенні; за партію товару згідно з податковою накладною №4113 від 18.09.2017 (14 пляшок горілки ТМ «Ридна Роса чистая» 0,7л 38% об., по ціні 72,97 грн за пляшку на загальну суму 1021,61грн), а не 563446,80 грн.

Отже, відповідач не підтвердив викладених в акті про результати фактичної перевірки обставин порушення ТОВ «Авіон+» абзацу 14 частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спиту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», тому суд вважає протиправним застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій вищевказаних податкових повідомлень-рішень, а тому вказані податкові повідомлення-рішення слід скасувати.

Згідно зі статтею статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Проаналізувавши норми податкового законодавства, дослідивши зібрані докази, суд вважає, що відповідач не довів правомірність прийнятих податкових повідомлень-рішень.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю.

Відповідно до приписів статті 139 КАС України слід стягнути на користь позивача суму сплаченого ним судового збору за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Київській області від 28.05.2019 № 0005474001 та № 0005484001.

Стягнути з Головного управління ДФС у Київській області (м. Київ, вул. Народного ополчення, 5а, код ЄДРПОУ 43141377) за рахунок його бюджетних асигнувань 15913 (п`ятнадцять тисяч дев`ятсот тринадцять) грн. 95 коп. сплаченого судового збору на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “АВІОН+” (79000, м. Львів, вул. Городоцька, 355, офіс 358, код ЄДРПОУ 40110917).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 29.10.2019.

Суддя Р.М. Брильовський