
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"29" жовтня 2019 р. Справа № 300/2093/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Шумей М.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Військово-медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України про скасування висновку військово-лікарської комісії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Військово-медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України про скасування висновку військово-лікарської комісії.
Відповідно до пункту частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається із позовної заяви довідкою госпітальної військово-лікарської комісії військово - медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України від 24.04.2019 року надано висновок, що ОСОБА_1 придатний до військової служби. Однак позивач не погоджується з даним висновком, вважає його таким , що не відповідає реальним обставинам захворювання та таким, що підлягає скасування, у зв`язку з чим і звернувся до суду з адміністративним позовом.
Відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частини 3 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду , які, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня , коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів.
Згідно із п. 10 ч.4 ст. 2 "Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" постанова військово лікарської комісії (ВЛК) регіонів може бути оскаржена у центральну військово-лікарську комісію(ЦВЛК) або у судовому порядку.
Відповідно до п. 5 ч.3 ст.2 "Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України" постанови центральної військово-лікарської комісії може бути оскаржені в судовому порядку.
Проте ОСОБА_1 в позовній заяві не вказує про те, чи скористався він правом оскарження висновку до центральної військової-лікарської комісії.
Суд звертає увагу, що відповідно до частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову, після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Частиною 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Вивчення змісту позовної заяви свідчить, що позивачем не дотримано обов`язкових вимог до змісту адміністративного позову, а саме не зазначено:
- реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача за його наявності або номер і серія паспорта, номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
- ідентифікаційний код юридичної особи відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Окрім цього, пунктом 11 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав. Такого підтвердження в поданому позивачем адміністративному позові не зазначено.
Відповідно до частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У відповідності до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено, що в 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб, зокрема, з 1 січня 2019 року становить 1 921,00 грн.
Як вбачається із змісту позовної заяви позивачем заявлено одну вимоги немайнового характеру, зокрема позивач просить:
- скасувати висновок військово-лікарської комісії Військово медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України в м. Львові.
Таким чином розмір судового збору в даному випадку становить 768,40 грн.
Суд зазначає, що за таких обставин позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".
Частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
В зв`язку з вищевикладеним, згідно з вимогами ст.169 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу десятиденний строк для усунення вищевказаних недоліків, який обчислювати з дня вручення копії даної ухвали.
На підставі наведеного, керуючись статтями 122, 123, 160, 161, 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Військово-медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України про скасування висновку військово-лікарської комісії- залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом:
- зазначення в позовній заяві реєстраційного номера облікової картки платника податків ОСОБА_1 , ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, адреси електронної пошти позивача (за наявності) та офіційної електронної адреси відповідача;
- подання власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом і з тих самих підстав;
- документально письмове підтвердження факту оскарження позивачем висновоку військово - медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України в м. Львові до центральної військової лікарської комісії або його спростування.
- оригіналу документу про сплату судового збору в сумі 768,40 грн.
Роз`яснити, що в разі не усунення недоліків у вищезазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Шумей М.В.