
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залучення третьої особи
24 жовтня 2019 рокум. Ужгород№ 260/1333/19
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Скраль Т.В.
при секретарі Стенавській А.М.,
за участю сторін:
позивач – ОСОБА_1 ;
відповідач – Управління МВС України в Закарпатській області, в особі Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області – представник ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Управління МВС України в Закарпатській області, в особі Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Ф.Ракоці, 13, код ЄДРПОУ 08592170) про визнання рішення протиправним та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до статті 243 частини 3 КАС України 24 жовтня 2019 року було проголошено вступну та резолютивну частини ухвали. Ухвалу у повному обсязі було складено протягом 29 жовтня 2019 року .
19 вересня 2019 року, ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління МВС України в Закарпатській області, в особі Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області, якою просить: 1) визнати протиправним і незаконним рішення Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області про відсутність підстав для перерахунку пенсії позивача; 2) зобов`язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Закарпатській області здійснити позивачу – ОСОБА_1 новий розрахунок грошового забезпечення з врахуванням 90 % всіх сум грошового забезпечення (посадового окладу, окладу за військове звання, 40% надбавки за вислугу років; 15% надбавки за роботу з таємними виробами, носіннями, документами; 45% надбавки за особливо важливі завдання; 24% премії). Довідку з новим розрахунком грошового забезпечення позивача направити в ГУ Пенсійного фонду України в Закарпатській області для перерахунку пенсії.
23 вересня 2019 року, ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду було відкрито провадження у даній адміністративній справі.
17 жовтня 2019 року, представником відповідача, разом з відзивом, було подано клопотання про залучення співвідповідачів: Державну установу «Територіальне медичне об`єднання МВС по Закарпатській області» та Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.
Клопотання мотивовано тим, що призначення та виплата пенсій для колишніх працівників ОВС, згідно постанови Кабінету Міністрів України №1522 від 02.11.2006, здійснюється лише органами Пенсійного фонду України. Враховуючи наведене з 01.01.2007 УМВС України в Закарпатській області не здійснює жодних розрахунків (перерахунків) та виплату пенсій. Пенсії для даної категорії громадян призначаються, перераховуються та виплачуються Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області. Отже, позовна вимога про зобов`язання Ліквідаційної комісії УМВС України в Закарпатській області здійснити позивачу – ОСОБА_1 новий розрахунок грошового забезпечення з врахуванням 90 % всіх сум грошового забезпечення не відноситься до компетенції відповідача УМВС України в Закарпатській області, всі розрахунки, перерахунки та виплати пенсій здійснює Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.
Що стосується вимоги позивача про направлення довідки з новим розрахунком грошового забезпечення для перерахунку пенсії до ГУ ПФУ в Закарпатській області, то відповідач звертає увагу суду, що з метою забезпечення своєчасного та якісного обслуговування пенсіонерів системи органів внутрішніх справ безпосередньо за місцем їх проживання, керуючись п.п. 31, 32, 33 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878, вимогами наказу МВС від 25.09.2018 р. № 787 «Про організаційно - штатні зміни у МВС» при Державній установі «Територіальне медичне об`єднання МВС по Закарпатській області", створено сектор із соціально-гуманітарних питань. До функцій сектору входить: надання до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС, документів, які є підставою для отримання пільг, посвідчень, оформлення довідок про грошове забезпечення тощо, а також розгляд звернень, заяв та скарг з питань пенсійного та соціального забезпечення осіб, звільнених з ОВС, та членів їхніх сімей, а також іншої кореспонденції з питань, що належать до компетенції сектору.
Як наслідок, 15.04.2019 року ліквідаційною комісією УМВС України в Закарпатській області на виконання листа МВС України від 25.02.2019 року №2537/05/22-2019 здійснено передачу архівних облікових справ, документів, матеріалів та довідок, що стосуються пенсійного та соціального забезпечення пенсіонерів ОВС Закарпатській області до сектору із соціально-гуманітарних питань ДУ«ТМО МВС по Закарпатській області» (а.с. 77-78).
Відповідно до частини 5 статті 48 КАС України, під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.
Виходячи з системного аналізу положень статті 48 КАС України, умовою залучення співвідповідачів є обов`язкова згода особи, яка звернулась із позовною заявою до суду.
В судовому засіданні позивач заперечував щодо залучення співвідповідачів по справі.
Таким чином, клопотання про залучення співвідповідачів не підлягає до задоволення.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, однією з позовних вимог є зобов`язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Закарпатській області здійснити позивачу – ОСОБА_1 новий розрахунок грошового забезпечення з врахуванням 90 % всіх сум грошового забезпечення (посадового окладу, окладу за військове звання, 40% надбавки за вислугу років; 15% надбавки за роботу з таємними виробами, носіннями, документами; 45% надбавки за особливо важливі завдання; 24% премії), а довідку з новим розрахунком грошового забезпечення позивача направити в ГУ Пенсійного фонду України в Закарпатській області для перерахунку пенсії.
Оскільки при Державній установі «Територіальне медичне об`єднання МВС по Закарпатській області", створено сектор із соціально-гуманітарних питань, до функцій якого входить: надання до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС, документів, які є підставою для отримання пільг, посвідчень, оформлення довідок про грошове забезпечення тощо, а також розгляд звернень, заяв та скарг з питань пенсійного та соціального забезпечення осіб, звільнених з ОВС, та членів їхніх сімей, а також іншої кореспонденції з питань, що належать до компетенції сектору, то рішення, прийняте за наслідками розгляду даної адміністративної справи може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС по Закарпатській області", а тому суд приходить висновку про необхідність її залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Відповідно до статті 49 частини 5 КАС України, про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
У зв`язку з вищенаведеним та виходячи із змісту позовних вимог та предмету спору, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі Державну установу "Територіальне медичне об`єднання МВС по Закарпатській області, в якості третьої особи, оскільки можливе ухвалене рішення у даній справі може вплинути на її права, інтереси та обов`язки.
Відповідно до частини 2 статті 223 КАС України, якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.
Керуючись статтями 49, 223, 243 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Оголосити перерву в судовому засіданні по даній справі до - 25 листопада 2019 року до 13:30 год.
2. У задоволенні клопотання представника відповідача про залучення співвідповідачів - відмовити.
3. Залучити до участі в справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Державну установу "Територіальне медичне об`єднання МВС по Закарпатській області код ЄДРПОУ 08734492, (адреса: 88000, м. Ужгород, вул. Грибоєдова 12).
4. На адресу третьої особи направити судову повістку та копію адміністративного позову.
5. Роз`яснити третій особі право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву до 20 листопада 2019 року.
6. Судовий розгляд справи відбудеться за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, буд. 30.
7. Ухвалу направити учасникам справи.
8. З інформацією по справі учасники можуть ознайомитися за веб-адресою: http://adm.zk.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади.
9. Справу буде розглянуто суддею Скраль Т.В. одноособово.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Скраль