
Справа №: 486/1824/19 Провадження № 3/486/807/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 жовтня 2019 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області в складі: головуючого судді Далматової Г.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Южноукраїнського відділення поліції Первомайського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР 18 № 155848 від 06.10.2019 року, 06.10.2019 року ОСОБА_1 о 13:55 годині, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння в дворі будинку АДРЕСА_2 справляв природні потреби, чим порушив громадський порядок.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 173 КУпАП, як дрібне хуліганство.
У відповідності з п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Приписами ст. 256 КУпАП визначено вимоги до протоколу, про адміністративне правопорушення, зокрема у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Також, згідно з ч. 9 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 року № 1395 (далі-Інструкції) при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема: у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).
Відповідно до матеріалів справи при складанні протоколу вказані вимоги закону не були виконані.
Так, в порушення вимог ст. 256 КУпАП та ч. 9 розділу ІІ Інструкції в протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 155848 від 06.10.2019 року не розкрита суть адміністративного правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1 , зокрема не зазначено, дії останнього, які можуть бути кваліфіковані як порушення громадського порядку та спокою громадян, не вказано свідків вчинення правопорушення.
Також, всупереч вимогам п. 15 розділу ІІ Інструкції, окрім пояснень ОСОБА_2 , до протоколу про адміністративне правопорушення не долучено інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Пунктом 24 Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №14 від 23.12.2005року зазначено, визнати правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Виходячи з викладеного та оскільки складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а зазначені вище недоліки не можуть бути усунені в суді, суд вважає за необхідне направити дану справу до Южноукраїнського відділення поліції Первомайського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, для дооформлення.
Керуючись ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
П О С Т А Н О В И В :
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП повернути до Южноукраїнського відділення поліції Первомайського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Южноукраїнського міського суду Г.А. Далматова