Постанова № 85224325, 02.10.2019, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.10.2019
Номер справи
757/11083/18-п
Номер документу
85224325
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/11083/18-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 жовтня 2019 року суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М., при секретарі Самійлик В.В., за участю прокурора Спусканюка Р.Ю., особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої на посаді начальника відділу по взаємодії з Верховною Радою України, розробки та систематизації законодавства юридичного управління Пенсійного фонду України, за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 30-23/8118 складеного 22.02.2018 головним спеціалістом відділу з питань обробки повідомлень про корупцію Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) Дерев`янко Ю.О. (посвідчення АА № 000068), ОСОБА_1 . обіймаючи начальника відділу по взаємодії з Верховною Радою України, розробки та систематизації законодавства юридичного управління Пенсійного фонду України, порушила вимогу частини першої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", а саме: без поважних причин несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Прокурор відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції ГПУ Спусканюк Р.Ю. подав висновок в порядку ч. 1 ст. 250 КУпАП в якому повідомив про наявний склад адміністративного правопорушення в діяннях ОСОБА_1 , передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та про закриття провадження у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що умислу щодо неподання або несвоєчасного подання декларації за 2015 рік вона не мала. Зазначила, що враховуючи той факт, що впродовж визначеного законодавством терміном, вона сумлінно подавала декларацію за 2015 рік, а також те, що з технічних причин, та через перебування під медичним наглядом, ОСОБА_1 було використано всі можливі способи її подання. Крім того, звернула увагу, що не погоджується із встановленим визначенням протоколу про те, що вона без поважних причин несвоєчасно подала декларацію за 2015 рік.

Повідомила, що згідно вимог законодавства про запобігання корупції вона зареєструвалась в Єдиному державному реєстрі декларацій (далі - ЄДРД) 17 жовтня 2016 року та змогла подати декларацію за 2015 рік лише 29 жовтня 2016 року о 05:00 годині ранку. В ЄДРД на її електронну адресу t_maliuta@ukr.net надійшло повідомлення про те, що декларація успішно збережена у ЄДРД.

По технічним причинам, пов`язаних із роботою ЄДРД, а також у зв`язку із перебуванням під медичним наглядом, пов`язаним із вагітністю та пологами, інших офіційних підтверджень подання та наявність декларації в ЄДРД, ОСОБА_1 зробити не мала змоги.

Вислухавши пояснення прокурора, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя приходить наступного висновку.

Протокол № 30-23/8118 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, складений 22.02.2018 головним спеціалістом відділу з питань обробки повідомлень про корупцію Департаменту організації роботи із запобігання та виявлення корупції Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) Дерев`янко Ю.О. , відповідає ст. 255 КУпАП.

Встановлено, що відповідно до наказу ПФУ від 06 лютого 2006 року .№21-о «Про призначення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу по взаємодії з Верховною Радою України, розробки та систематизації законодавства юридичного управління ПФУ.

Згідно з частиною першою статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб- сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно зі службовою запискою Адміністративного департаменту Національного агентства від 19 грудня 2017 року № 93-02/2475/17 ОСОБА_1 зареєструвалася в ITC Реєстр 17 жовтня 2016 року об 11:53 годині.

Відповідно до послідовності дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" протягом 17 та 29 жовтня 2016 року ОСОБА_1 вчинялися дії пов`язані з заповненням декларації за 2015 рік, а саме: створено чернетку, заповнено більшість розділів та збережено чернетку.

Так, 29 жовтня 2016 року ОСОБА_1 о 05:07 годині натиснуто кнопку «Зберегти чернетку», о 05:08 годині збереження підтверджено ЕЦП та закінчено сесію шляхом натискання кнопки «Вийти» о 05:14 годині.

Зодночас, 29 жовтня 2016 року з 12:28 по 12:29 годині ОСОБА_1 вчинялися дії із збереженою чернеткою, а саме: перегляд та заповнення розділів 1 та 2.1.

Відповідно до рішення Національного агентства від 08 червня 2017 року № 224 «Про визнання періодів, протягом яких спостерігались перебої у роботі інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого оиевсядування» періоди неналежного функціонування Єдиного державного декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування визначено 02 березня 2017 року 9:00 - 12:00, 12 березня 2017 року 2:00 - 7:00, 15 березня 2017 року 22:00 - 24:00, 16 березня 2017 року 0:00 - 3:00, 7:00 - 8:00, 19 березня 2017 року 8:00 - 11:00, 24 березня 2017 року 6:00 - 8:00, 26 березня 12:00 - 24:00, 27 березня 0:00 - 8:00, 28 березня 2017 року 1:00 - 10:00.

У зв`язку з цим Національним агентством відповідно до частини третьої статті 49 Закону ОСОБА_1 направлено повідомлення від 27 грудня 2017 року № 30-20/47512/17 про факт неподання декларації за 2015 рік, яке вона отримала 02 лютого 2018 року.

Відповідно до загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на сайті Національного агентства, ОСОБА_1 подала декларацію за 2015 рік 09 лютого 2018 року о 21:22 годині.

Відповідно до частини першої статті 8 Закону України "Про державну службу" державний службовець зобов`язаний дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що тередбачені Конституцією та законами України.

Таким чином ОСОБА_1 допустила порушення вимог частини першої статті 45 Закону, а саме: без поважних причин несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування врятування за 2015 рік.

Враховуючи, що правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 1726 КУпАП, є правопорушенням з формальним складом та зазначена норма права не містить кваліфікуючих ознак, сам факт несвоєчасного подання декларації за 2015 рік утворює в діях ОСОБА_1 суб`єктивну сторону правопорушення

Відповідно до ст.280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язані з`ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, як це визначено ст. 252 КУпАП.

Відповідно до ч. 3 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених ст. 164-14, 212-15, 212-21 цього кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Пунктом 7 ст. 247 КУпАП імперативно встановлено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Вчинення будь-яких процесуальних дій з метою погіршення становища особи, яка притягується до відповідальності, за межами строку притягнення до адміністративної відповідальності законом не передбачено.

Згідно фактичних обставин справи, викладених в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, датою його вчинення є 09.02.2018, оскільки в цей день ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію за 2015 рік. Разом з тим, протокол про адміністративне правопорушення складений 22.02.2018.

Науково-консультативна рада при ВАСУ дійшла висновку, що поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями, тому прийняття таких двох взаємовиключних рішень в одній постанові про закриття справи свідчить про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Згідно Узагальненого науково-консультативного висновку Науково-консультативної ради при Вищому адміністративному суді України під час закриття провадження у справах про адміністративні правопорушення у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП, вина особи не встановлюється.

Таким чином, на момент судового розгляду справи сплинув передбачений ст. 38 КУпАП строк притягнення особи до адміністративної відповідальності, а відтак справа підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.

Враховуючи викладене, керуючись ст.38, п.7 ст.247 КУпАП, суддя,-

П О С Т А Н О В И В :

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП закрити за закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.

Суддя В.М.Карабань