
У Х В А Л А
про відкриття провадження у адміністративній справі
м. Вінниця
28 жовтня 2019 р. Справа № 120/3396/19-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Яремчук Костянтин Олександрович, розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (21100, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7) про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що при купівлі квартири АДРЕСА_1 ним сплачено збір на обов`язкове державне пенсійне страхування в розмірі 7000 гривень, що еквівалентно 1% вартості придбаного майна. При цьому, позивач вказує на те, що житло ним придбавалось вперше, а тому відповідно до пункту 9 статті 1 Закону України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" звільнений від сплати такого збору. Звернувшись до органу Пенсійного фонду із заявою про повернення безпідставно сплаченого збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, ОСОБА_1 отримав відмову, а тому змушений за захистом прав та інтересів звернутися до суду.
Відповідно до статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду, відповідає вимогам, передбаченим статтями 160, 161 КАС України, що є підставою для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Крім того, пунктом 4 частини 9 статті 171 КАС України визначено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій, окрім іншого, вказується за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Відтак, керуючись приписами статей 12, 257, 262 КАС України, а також враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників, а також інші обставини, які мають значення для вирішення даної справи, доходжу висновку про розгляд адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
У позовній заяві позивачем також визначено як третю особу Управління державної казначейської служби України у місті Вінниці Вінницької області, що розцінюється судом як заява позивача про залучення до участі у справі третьої особи.
Розглянувши заяву позивача про залучення до участі у справі як третю особу Управління державної казначейської служби України у місті Вінниці Вінницької області, зважаю на таке.
Особливості залучення третіх осіб до участі у справі визначено статтею 49 КАС України.
Так, частиною 2 статті 49 КАС України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (частина 5 статті 49 КАС України).
Аналіз наведених вище приписів свідчить про відсутність підстав для задоволення поданої позивачем заяви про залучення до участі у справі третьої особи з огляду на те, що рішення у цій справі жодним чином не вплине на права та обов`язки Управління державної казначейської служби України у місті Вінниці Вінницької області.
Більше того, позивачем не обґрунтовано необхідність залучення до участі у справі Управління державної казначейської служби України у місті Вінниці Вінницької області та не вказано, яким чином рішення у цій справі може вплинути на права та обов`язки вказаного органу державної влади.
Посилання у позовній заяві на положення частини 2 статті 45 Бюджетного кодексу України не свідчать про те, що рішення у справі вплине на права чи обов`язки органу Державної казначейської служби, адже відповідно до вказаної норми повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів здійснюється органом Державної казначейської служби за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.
Відтак, заява позивача про залучення до участі у справі як третю особу Управління державної казначейської служби України у місті Вінниці Вінницької області задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 9, 12, 49, 79, 80, 160, 161, 168, 171, 248, 257, 262 КАС України,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці про зобов`язання вчинити дії.
2. Розгляд справи здійснюватиметься суддею Яремчуком Костянтином Олександровичем одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
3. У задоволенні заяви позивача про залучення до участі у справі третьої особи відмовити.
4. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня отримання даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву в порядку статті 162 КАС України. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
5. Відповідно до вимог частини 3 статті 162 КАС України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
6. Встановити позивачу 5-денний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив в порядку статті 163 КАС України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
7. Встановити відповідачу 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення в порядку статті 164 КАС України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
8. У задоволенні заяви позивача про залучення до участі у справі як третьої особи Управління державної казначейської служби України у місті Вінниці Вінницької області відмовити.
9. Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.
10. Відповідачу також направити копію позовної заяви з усіма доданими матеріалами до неї.
11. Повідомити учасників справи про можливість отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 КАС України.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.
Суддя Яремчук Костянтин Олександрович