
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
17 жовтня 2019 року м. Київ № 640/11489/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С., за участю секретаря судового засідання Легейди Я.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
до Міністерства розвитку громад та територій України
про визнання протиправним та скасування наказу, зобов`язання вчинити певні дії та стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу,
присутні позивач - ОСОБА_1 ,
учасники: представник відповідача - Єфремова А.Ю.,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) (далі - позивач або ОСОБА_1 ) подав на розгляд Окружному адміністративному суду міста Києва позов до Міністерства розвитку громад та територій України (адреса: 01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, буд. 9, ідентифікаційний код - 37471928) (надалі - відповідач або Міністерство), у якому просить суд:
- визнати незаконним та скасувати наказ Міністерства від 27.05.2019 № 212 К/ОС "Про звільнення ОСОБА_1 ";
- зобов`язати Міністерство поновити ОСОБА_1 на посаді, рівнозначній посаді заступника начальника самостійного відділу;
- стягнути з Міністерства на користь ОСОБА_1 середню заробітну плату за час вимушеного прогулу з 28.05.2019.
Мотивуючи позовні вимоги ОСОБА_1 зазначає про неправомірність звільнення останнього з посади.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.07.2019 відкрито провадження у адміністративній справі, постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін на 22.08.2019.
22.08.2019 судом оголошено перерву на 17.10.2019.
17.10.2019 до канцелярії Окружного адміністративного суду міста Києва надійшло клопотання представника відповідача - Міністерства розвитку громад та територій України про зупинення провадження у адміністративній справі до набрання законної сили рішенням у адміністративних справах № 640/5139/19 та № 640/6991/19.
В обґрунтування поданого клопотання представник відповідача зазначив, що у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебувають адміністративні справи № 640/5139/19 та № 640/6991/19 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства розвитку громад та територій України про визнання дій протиправними та скасування наказів.
З огляду на предмет даної справи, скорочення штатної чисельності працівників та обставини оскарження дій та рішень Міністерства у судовому порядку, представник відповідача вказав, що розгляд справи є неможливим до набрання законної сили рішеннями у зазначених справах у зв`язку з становленням та оцінкою у них обставин, що мають суттєве значення для даної справи, відтак, наявні підстави для зупинення провадження у адміністративній справі № 640/11489/19.
У судовому засіданні 17.10.2019 оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Суд, розглянувши клопотання представника відповідача та заслухавши пояснення сторін у судовому засіданні, прийшов до наступних висновків.
Судом встановлено, що ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.04.2019 (суддя Донець В.А.) відкрито провадження у адміністративній справі № 640/5139/19 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про:
- визнання протиправним та скасування наказу Мінрегіону від 04.02.2019 №12 "Про затвердження та введення в дію структури апарату Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України", як такий, що порушує норми абзацу першого пункту 4 "Вимог до формування структури апарату міністерства", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2018 №946;
- визнання протиправним та скасування наказу Мінрегіону від 28.02.2019 № 63 К/ОС "Про введення в дію штатного розпису Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на 2019 рік", як такий, що виданий на виконання пункту 2 наказу Мінрегіону від 04.02.2019 № 12, та як такий, що порушує норми абзацу першого пункту 4 "Вимог до формування структури апарату міністерства", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2018 №946.
Водночас, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24.04.2019 (суддя Шевченко Н.М.) відкрито провадження у адміністративній справі № 640/6991/19 19 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про:
- скасування наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 18.03.2019 №112 К/ОС в частині оголошення конкурсу відбору на посаду начальника відділу управління державною власністю Департаменту адміністративно-організаційного забезпечення;
- визнання протиправними дій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо не переведення заступника начальника Відділу управління державною власністю та захисту інтересів держави ОСОБА_1 на посаду начальника відділу управління державною власністю Департаменту адміністративно-організаційного забезпечення та зобов`язання відповідача вчинити дії щодо переведення ОСОБА_1 на дану посаду.
Разом з тим, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.10.2019 (суддя Шевченко Н.М.) провадження у справі № 640/6991/19 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства розвитку громад та територій України, третя особа - ОСОБА_3 , про скасування наказу, визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії зупинено до набрання законної сили судовим рішенням в адміністративній справі № 640/5139/19 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про визнання протиправними та скасування наказів.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Суд зауважує, що для вирішення питання про зупинення провадження у справі господарський суд у кожному випадку повинен з`ясовувати, яким чином пов`язана справа, яка розглядається іншим судом, а також, чим саме обумовлюється неможливість розгляду цієї справи. Саме по собі твердження про неможливість розгляду даної справи до розгляду іншої справи не може бути підставою для застосування п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України.
Предметом даної справи є оскарження наказу Міністерства від 27.05.2019 № 212 К/ОС "Про звільнення ОСОБА_1 " та зобов`язання Міністерства поновити ОСОБА_1 на посаді, рівнозначній посаді заступника начальника самостійного відділу.
Разом з тим, підставами для подання позову стали порушення вимог законодавства з боку Міністерства розвитку громад та територій України при звільненні ОСОБА_1 , що, з огляду на текст позовної заяви, проявилось у ігноруванні заяви позивача про переведення на посаду начальника відділу управління державною власністю Департаменту адміністративно-організаційного забезпечення, що як наслідок призвело до незаконного, на думку позивача, звільнення відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 87 Закону України «Про державну службу».
Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
У відповідності п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку адміністративного провадження.
За таких обставин, зважаючи, що відповідачем у клопотанні про зупинення провадження у справі не доведено, а судом не встановлено пов`язаності даної справи в аспекті предмету позову, з урахуванням того, що вирішення спору у даній справі щодо правомірності звільнення позивача за наказом Міністерства від 27.05.2019 № 212 К/ОС "Про звільнення ОСОБА_1 " не передбачає перевірки законності наказів, що передували такому наказу про звільнення, а також наказу про оголошення конкурсу, що був прийнятий згодом, відтак, зазначене у сукупності вказує на відсутність об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення справ № 640/5139/19 та № 640/6991/19.
Таким чином, суд прийшов до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання представника відповідача - Міністерства розвитку громад та територій України про зупинення провадження у адміністративній справі до набрання законної сили рішенням у адміністративних справах № 640/5139/19 та № 640/6991/19.
Керуючись п.2 ч.1 ст. 236, ст. 295 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника відповідача - Міністерства розвитку громад та територій України про зупинення провадження у адміністративній справі до набрання законної сили рішенням у адміністративних справах № 640/5139/19 та № 640/6991/19 - відмовити.
Ухвала, відповідно до змісту ч. 1 ст. 256 та ч. 4 ст. 236 КАС України, набирає законної сили негайно з моменту її підписання та може бути оскаржена.
Повний текст ухвали виготовлено 23.10.2019.
Суддя Пащенко К.С.