
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"28" жовтня 2019 р. Справа № 300/2096/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Панікар І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Рогатинської районної ради Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішення конкурсної комісії, оформлене протоколом за № 3 від 05.09.2019 року,-
В С Т А Н О В И В:
24.10.2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Рогатинської районної ради Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішення конкурсної комісії, оформлене протоколом за № 3 від 05.09.2019 року.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
В частині 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, згідно із частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", який вступив в дію з 01.01.2019 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2019 року складає 1921 гривню.
Як наслідок, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову із заявленою однією позовною вимогою немайнового характеру складає 768,40 гривень.
Позивачем до матеріалів справи долучено квитанцію про сплату судового збору за № 1481342630.1 від 01.10.2019 року на суму 768,40 гривень.
Відповідно до статті 9 Закону України "Про судовий збір" суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Водночас, відповідного зарахування судового збору згідно поданої квитанції за № 1481342630.1 від 01.10.2019 року на суму 768,40 гривень до спеціального фонду Державного бюджету України у даній справі не відбулося, оскільки квитанцію про сплату судового збору за аналогічним номером, датою та розміром було долучено в адміністративному позові за № 300/1982/19, який надійшов до Івано-Франківського окружного адміністративного суду 03.10.2019 року, про що 24.10.2019 року відділом документального забезпечення - канцелярія Івано-Франківського окружного адміністративного суду складено відповідну довідку.
За таких обставин суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 в порушення вимог Закону України "Про судовий збір", не сплатила судовий збір за подання даного адміністративного позову.
За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом десяти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини 2 статті 169 Кодексу в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку із вищевикладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України вимог.
На підставі наведеного, керуючись статтями 161, 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Рогатинської районної ради Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішення конкурсної комісії, оформлене протоколом за № 3 від 05.09.2019 року - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом:
- сплати судового збору у розмірі 768,40 гривень.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вищезазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Панікар І.В.