
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.10.2019 справа № 914/1269/19
Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Трускавецького В. П., секретаря судового засідання Хороз І. Б., розглянувши матеріали справи
за позовом: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях, м. Львів,до відповідача:Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області, с. Куликів Жовківський район Львівська область,про: зобов`язання прийняти об`єкти права державної власності у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі.За участю представників сторін:позивача:Савко Н. В. – представник,відповідача:не з`явився.
Судові процедури
На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях до Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області про зобов`язання прийняти об`єкти права державної власності у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі.
Ухвалою суду від 08.07.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 29.07.2019. В подальшому, підготовче засідання відкладалось на 09.09.2019. Ухвалою суду від 09.09.2019 продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів та відкладено підготовче засідання на 23.09.2019.
31 липня 2019 року відповідачем подано до суду відзив на позов, згідно з яким проти позовних вимог заперечив.
Ухвалою суду від 23.09.2019 закрито підготовче засідання та призначено справу до судового розгляду по суті на 07.10.2019. У судовому засіданні з розгляду справи по суті 07.10.2019 оголошено перерву до 21.10.2019.
Відповідач 21.10.2019 подав до суду клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку з перебуванням селищного голови Бова Л.М. у черговій відпустці з 18.10.2019 по 01.11.2019.
Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі: повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки (п. 2 ч. 3 ст. 202 ГПК України).
Відповідно до частини другої статті 195 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.
Судом також враховано, що в силу вимог частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини першої статті шостої даної Конвенції (§ 66, § 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі «Смірнова проти України»).
Відтак, враховуючи завдання господарського судочинства, забезпечуючи дотримання балансу інтересів як позивача так і відповідача, зокрема, надавши останньому можливості реалізувати своє право на захист (у першому судовому засіданні з розгляду справи по суті було оголошено перерву, про що відповідач був повідомлений, як встановлено з матеріалів справи (повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься у матеріалах справи, а.с. 50)), встановивши відсутність підстав для відкладення розгляду справи, окрім того у зв`язку закінченням строків розгляду справи, беручи до уваги поданий відповідачем відзив, суд дійшов висновку розглянути спір по суті у даному судовому засіданні за наявними у матеріалах справи доказами.
У судовому засіданні 21.10.2019 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Аргументи сторін
Позиція позивача
У процесі приватизації Жовківського племптахорадгоспу-репродуктора регіональним відділенням Фонду державного майна України по Львівській області створено відкрите акціонерне товариство «Жовківський племптахорепродуктор». До статутного капіталу створеного ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор» не увійшла вартість соціальної та інженерної інфраструктури, що знаходяться за адресою: Львівська область, Жовківськиий район, с. Мервичі та залишилися на балансі даного підприємства, а саме:
- каналізації;
- зовнішній водопровід;
- каналізаційно-насосні станції;
- напірний колектор;
- артсвердловина;
- теплотраса.
Зазначені соціальна та інженерна інфраструктура, є об`єктами права державної власності, що перебувають у сфері управління регіонального відділення та знаходяться на балансі створеного у процесі приватизації ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор».
На виконання вимоги Закону України «Про управління об`єктами державної власності», Закону України «Про Фонд державного майна України», Закону України «Про управління об`єктами державної власності», Положення про управління державним майном, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, затвердженого наказом Фонду державного майна України та Міністерства економіки України від 19.05.1999 № 908/68, відповідачем прийнято рішення від 08.04.2011 № 6 «Про прийняття у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів державної власності, які у процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор», а Фондом державного майна України по Львівській області правонаступником якого є позивач - наказ від 25.05.2011 № 00543 «Про передачу в комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів соціальної та інженерної інфраструктури, які в процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ТзОВ «Жовківський племптахорепродуктор».
Відповідачем 23.06.2016 прийнято рішення № 60 про внесення змін до поетапного графіку, затвердженого рішенням V сесії VI демократичного скликання від 08.04.2011, згідно з яким протягом ІІІ - ІV кварталів 2016 року (І етап) передачі у комунальну власність підлягали: зовнішній водопровід, напірний колектор, артсвердловина, у 2017 році (II етап) - КНС та каналізація, і III етап - теплотраса.
29 вересня 2016 року представником регіонального відділення підписані акти приймання-передачі у комунальну власність зовнішнього водопроводу, напірного колектора, артсвердловини, КНС, каналізації та теплотраси. Однак, станом на день подання позову згадані об`єкти і надалі перебувають у державній власності, акти приймання-передачі до регіонального відділення не представлені.
Враховуючи наведене, позивач звернувся до суду із позовом про зобов`язання відповідача прийняти з державної у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єкти соціальної та інженерної інфраструктури, що знаходяться за адресою: Львівська область, Жовківськиий район, с. Мервичі, а саме: - каналізації; - зовнішній водопровід; - каналізаційно-насосні станції; - напірний колектор; - артсвердловина; - теплотраса.
Позиція відповідача
Куликівською селищною радою 23.06.2016 прийнято рішення про внесення змін в поетапний план-графік прийняття у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів державної власності, які у процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор», затвердженого рішенням Куликівської селищної ради V сесії VI демократичного скликання від 08.04.2011.
Відповідно до прийнятого зі змінами графіка, теплотраса (недіюча) не підлягала передачі, а підлягала списанню у відповідності до діючого законодавства. Натомість позивач у позові ставить вимогу про прийняття такої теплотраси всупереч затвердженого графіку.
Щодо покликання позивача на те, що відповідачем не підписано акт приймання- передачі від 29.09.2016, зазначено наступне.
Згідно з рішенням Куликівської селищної ради від 23.06.2016 № 61 «Про створення комісії по передачі об`єктів соціальної інфраструктури права державної власності у комунальну власність по Куликівській селищній раді» створена комісія по передачі об`єктів соціальної інфраструктури права державної власності у комунальну власність. Серед представників даної комісії є депутати від с. Мервичі, які не підписують акт приймання -передачі. Крім того, згаданий акт знадиться у членів комісії депутатів від с. Мервичі.
Оскільки, такий акт не підписаний членами комісії з мотивів того, що власник об`єктів нерухомого майна не здійснював їх ремонт і такі знаходяться у вкрай задовільному стані. У зв`язку з не підписанням акту членами комісії, Куликівська селищна рада не може прийняти вказані у позові об`єкти (за винятком теплотраси, яку власник повинен списати) в комунальну власність.
Враховуючи наведене, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позову.
Обставини справи
Куликівською селищною радою Жовківського району Львівської області V сесії VI демократичного скликання прийнято рішення від 08.04.2011 № 6 «Про прийняття у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів державної власності, які у процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор». Вказаним рішенням затверджено поетапний план-графік прийняття у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів державної власності, які у процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор» згідно з додатком. Дано згоду на прийняття у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів державної власності, які у процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор» згідно з планом-графіком прийняття, що додається. Дане рішення надіслано у РВ ФДМУ у Львівській області, зобов`язано селищного голову Л.М ОСОБА_1 Бова створити комісію з приймання-передачі зазначених об`єктів.
Згідно з Додатком до рішення № 6 від 08.04.2011 визначено поетапний графік прийняття у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів державної власності, які у процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор»:
- I етап: - квітень-червень 2011 року: медпункт; асфальтна дорога; каналізація; водовідведення; КНС; напірний колектор; 2-ох кварт. будинки, с. Мервичі, вул. Молодіжна, № 7; 2-ох кварт. будинки, с. Мервичі, вул. Робітнича, № 21; - вересень-грудень 2011 року: артсвердловина.
- II етап : - 2012 рік: 18-ти кварт. будинки, с. Мервичі, вул. Робітнича, № 2; 18-ти кварт. будинки, с. Мервичі, вул. Робітнича, № 3.
- III етап: - 2013 рік: 16-ти кварт. Будинок № 1, с. Мервичі, вул. Молодіжна, № 1; 16-ти кварт. Будинок № 2, с. Мервичі, вул. Молодіжна, № 2; 16-ти кварт. Будинок № 3, с. Мервичі, вул. Молодіжна, № 3.
- IV етап: - 2014 рік: 16-ти кварт. Будинок № 4, с. Мервичі, вул. Молодіжна, № 4; 16-ти кварт. Будинок № 5, с. Мервичі, вул. Молодіжна, № 5.
- V етап: - 2015 рік: теплотраса (недіюча, на списання).
25 травня 2011 року Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській області прийняло наказ № 00543 «Про передачу в комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів соціальної та інженерної інфраструктури, які в процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ТзОВ «Жовківський племптахорепродуктор». Даним наказом прийнято передати у комунальтну власність територіальної громади с. Мервичі Жовківського району об`єкти соціальної та інженерної інфраструктури, які в процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ТзОВ «Жовківський племптахорепродуктор», згідно з додатком до наказу. Доручено головному спеціалісту відділу з питань управління державним майном Мандзюк Т. В. представляти інтереси РВ ФДМУ по Львівській області в комісії з питань передачі об`єктів соціальної та інженерної інфраструктури в комунальну власність територіальної громади с. Мервичі Жовківського району.
Додатком № 1 до наказу РВ ФДМ України по Львівській області № 00543 від 25.05.2011 визначено перелік об`єктів соціальної та інженерної інфраструктури, а саме: 18-кв. житловий будинок № 1, 18-кв. житловий будинок № 2, 16-кв. житловий будинок № 1, 16-кв. житловий будинок № 2, 16-кв. житловий будинок № 3, 16-кв. житловий будинок № 4, 16-кв. житловий будинок № 5, 2-кв. житловий будинок, 2-кв. житловий будинок, асфальтна дорога, напірний колектор, зовнішній водопровід, каналізація, каналізаційно-насосна станція (КНС), артсвердловина, теплотраса, медпункт.
Рішенням IX сесії VII скликання Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області від 23.06.2016 № 60 «Про внесення змін в поетапний план-графік прийняття у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів державної власності, які у процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор» затверджений рішенням V сесії VI демократичного скликання від 08.04.2011» вирішено, внести зміни в поетапний план-графік прийняття у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів державної власності, які у процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор» затверджений рішенням V сесії VI демократичного скликання від 08.04.2011 згідно з додатком. Надано згоду на прийняття у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів державної власності, які у процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор» згідно з планом-графіком прийняття, що додається.
Відповідно до Додатку до рішення відповідача № 60 від 23.06.2016 встановлено наступний графік прийняття об`єктів у комунальну власність: I етап – зовнішній водопровід, напірний колектор, артсвердловина – III – IV квартал 2016 року; II етап – КНС, каналізація – протягом 2017 року; III етап – теплотраса (недіюча, на списання).
Рішенням IX сесії VII скликання Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області від 23.06.2016 № 61 «Про створення комісії по передачі об`єктів соціальної інфраструктури права державної власності у комунальну по Куликівській селищній раді» створено комісію по передачі об`єктів соціальної інфраструктури права державної власності у комунальну власність.
Відповідач листом від 28.09.2016 № 02-21/612 просив РВ Фонду державного майна України по Львівській області направити 29.09.2016 о 10:00 год. спеціаліста для прийняття в комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів державної власності (артсвердловини, напірного колектора, зовнішнього водопроводу, теплотраси), які в процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор».
Наказом № 232 від 06.03.2019 Фонд державного майна України «Про реорганізацію регіональних відділень Фонду державного майна України» утворив Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях (позивач у справі) як юридичну особу публічного права, що розташоване у м. Львові, реорганізувавши шляхом злиття Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Волинській області. Також вказаним наказом установлено, що РВ ФДМ України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях є правонаступником майна, прав та обов`язків реорганізованих відділень по Львівській, Закарпатській та Волинській областях.
Наказом Фонду державного майна України від 15.05.2019 ; 459 «Про визначення дня початку роботи Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях» визначено, що днем початку роботи зазначеного Регіонального відділення є 15 травня 2019 року.
Оцінка доказів, позиція та висновки суду
Статтею 3 Закону України «Про управління об`єктами державної власності» передбачено, що об`єктами управління державної власності є державне майно, що перебуває на балансі господарських організацій і не увійшло до їх статутних фондів або залишилося після ліквідації підприємств та організацій.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про управління об`єктами державної власності», Фонд державного майна України, його регіональні відділення відповідно до законодавства здійснюють управління об`єктами державної власності, в тому числі об`єктами нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна.
Згідно з Положенням про управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, затвердженого спільним наказом Фонду державного майна України та Міністерства економіки України № 908/68 від 19.05.1999, органом управління щодо такого майна є державні органи приватизації (центральний апарат та регіональні відділення Фонду державного майна України) (надалі – Положення).
Пунктом 1.3. Положення, управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, полягає у виборі та забезпеченні уповноваженим органом (державні органи приватизації) способу та умов подальшого використання майна у межах чинного законодавства відповідно до таких принципів: забезпечення ефективності використання та збереження державного майна, здійснення заходів контролю; сприяння підвищенню ефективності діяльності підприємств, зокрема - покращення фінансового стану господарських товариств, на балансі яких перебуває державне майно, яке не увійшло до статутних фондів; наявність альтернативних (залежно від груп майна у межах чинного законодавства) способів забезпечення управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі; пріоритетність вибору способів управління державним майном, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, дотримання якого забезпечує надходження коштів до Державного бюджету України.
Способи управління державним майном, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, є такими:
- здійснення приватизації відповідно до Законів України «Про приватизацію державного майна» «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» та інших нормативно-правових актів;
- передача майна в оренду відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна»;
- передача майна у комунальну власність у порядку, передбаченому Законом України «Про передачу об`єктів права державної та комунальної власності»;
- передача майна до сфери управління органів, уповноважених управляти державним майном, або самоврядних організацій у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.98 N 1482;
- передача майна господарським товариствам, у тому числі у разі ліквідації балансоутримувача, на умовах відповідного договору безоплатного зберігання (далі - договору зберігання) відповідно до вимог законодавства;
- списання об`єктів державної власності у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 N 1314 «Про затвердження Порядку списання об`єктів державної власності»;
- передача в оренду, використання захисних споруд цивільного захисту для задоволення господарських, культурних та побутових потреб із збереженням функціонального призначення таких споруд або їх списання у порядку, передбаченому законодавством у сфері цивільного захисту (п. 1.4. Порложення).
Відповідно до абзацу 6 частини першої статті 2 Закону України «Про передачу об`єктів права державної та комунальної власності» об`єктами житлового фонду згідно з цим Законом є, зокрема: об`єкти житлового фонду (у тому числі гуртожитки як об`єкти нерухомого майна, житлові комплекси та/або їх частини) та інші об`єкти соціальної інфраструктури (навчальні заклади, заклади культури (крім кінотеатрів), фізичної культури та спорту, охорони здоров`я (крім санаторіїв, профілакторіїв, будинків відпочинку та аптек), соціального забезпечення, дитячі оздоровчі табори), які перебувають у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, установ, організацій (далі - підприємств) або не увійшли до статутного капіталу господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), у тому числі не завершені будівництвом.
Статтею 3 Закону України «Про передачу об`єктів права державної та комунальної власності» встановлено, що ініціатива щодо передачі об`єктів права державної та комунальної власності може виходити відповідно від органів, уповноважених управляти державним майном, Національної академії наук, інших аналогічних самоврядних організацій, яким передано в користування державне майно (далі - самоврядні організації), місцевих органів виконавчої влади, відповідних органів місцевого самоврядування.
Згідно з приписами частини другої статті 4 Закону України «Про передачу об`єктів права державної та комунальної власності», передача об`єктів з державної у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах здійснюється за наявності згоди відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах рад, якщо інше не передбачено законом, а у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст - за наявності згоди районних або обласних рад, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до п. 51 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: надання згоди на передачу об`єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об`єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об`єктів державної власності.
Статтею 6 Закону України «Про передачу об`єктів права державної та комунальної власності» визначено, що передача об`єктів здійснюється комісією з питань передачі об`єктів, до складу якої входять представники виконавчих органів відповідних рад, місцевих органів виконавчої влади, органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій, фінансових органів, підприємств, трудових колективів підприємств, майно яких підлягає передачі. У разі передачі об`єктів у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах комісію з питань передачі об`єктів утворює та призначає її голову виконавчий орган відповідної сільської, селищної, міської, районної у місті ради.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про передачу об`єктів права державної та комунальної власності», з державної у комунальну власність передаються безоплатно такі об`єкти, зокрема, об`єкти інженерної інфраструктури водопровідно-каналізаційного та газового господарства (включаючи мережі, споруди, устаткування), пов`язані з постачанням споживачам води, газу, відведенням і очищенням стічних вод, а також об`єкти благоустрою населених пунктів.
Як встановлено з матеріалів справи, відповідач прийнявши рішення від 08.04.2011 № 6 «Про прийняття у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів державної власності, які у процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор» надав згоду на прийняття згідно з поетапним графіком прийняття у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів державної власності, які у процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор», які перелічені у додатку до цього рішення.
Враховуючи вказане вище рішення відповідача, Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Львівській області прийняло наказ № 00543 від 25.05.2011 «Про передачу в комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів соціальної та інженерної інфраструктури, які в процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ТзОВ «Жовківський племптахорепродуктор», яким прийнято передати у комунальтну власність територіальної громади с. Мервичі Жовківського району об`єкти соціальної та інженерної інфраструктури, які в процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ТзОВ «Жовківський племптахорепродуктор», згідно з додатком до наказу.
Рішенням IX сесії VII скликання Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області від 23.06.2016 № 60 внести зміни в поетапний план-графік прийняття у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів державної власності, які у процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор» затверджений рішенням № 6 від 08.04.2011.
Статтею 6 Закону України «Про передачу об`єктів права державної та комунальної власності» закріплено, що передача об`єктів здійснюється комісією з питань передачі об`єктів, до складу якої входять представники виконавчих органів відповідних рад, місцевих органів виконавчої влади, органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій, фінансових органів, підприємств, трудових колективів підприємств, майно яких підлягає передачі. Утворює комісію з питань передачі об`єктів та призначає її голову: виконавчий орган відповідної сільської, селищної, міської, районної у місті ради, якщо інше не передбачено законом, - у разі передачі об`єктів у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах.
Частиною 5 статті 7 Закону України «Про передачу об`єктів права державної та комунальної власності» закріплено, що передача оформляється актом приймання-передачі, який підписується головою і членами комісії. Форма акта приймання-передачі затверджується Кабінетом Міністрів України.
Так, на виконання вказаних приписів законодавства України, відповідачем прийнято рішення від 23.06.2016 № 61 на підставі якого створено комісію по передачі об`єктів соціальної інфраструктури права державної власності у комунальну власність.
Листом від 28.09.2016 № 02-21/612 відповідач просив РВ Фонду державного майна України по Львівській області направити 29.09.2016 о 10:00 год. спеціаліста для прийняття в комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єктів державної власності (артсвердловини, напірного колектора, зовнішнього водопроводу, теплотраси), які в процесі приватизації не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Жовківський племптахорепродуктор».
З тексту позовної заяви та пояснень представника позивача, наданих у судових засіданнях встановлено, що 29.09.2019 представник РВ Фонду державного майна України по Львівській області акт прийому-передачі підписав, наведене підтверджено представником позивача у судовому засіданні. Також, як встановлено з відзиву на позов, а.с. 34, серед представників комісії є депутати від с. Мервичі, які не підписують акт приймання-передачі.
Окрім того, суд визнає безпідставними заперечення відповідача, що стосуються неприйняття теплотраси, з посилання на ст. 19 Конституції України та ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» адже останнім не надано жодних доказів на підтвердження вказаних обставин. Більше того, відповідач сам прийняв рішення № 60 від 08.04.2011, згідно з яким погодив прийняття V-тим етапоп: - 2015 році: теплотраса (недіюча, на списання). Що вподальшому було продубльовано і у рішенні відповідача від 23.06.2016 № 60.
Отже, суд розглянувши позовні вимоги позивача про зобов`язання відповідача прийняти з державної у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єкти соціальної та інженерної інфраструктури, що знаходяться за адресою: Львівська область, Жовківськиий район, с. Мервичі, а саме: - каналізацію; - зовнішній водопровід; - каналізаційно-насосні станції; - напірний колектор; - артсвердловину; - теплотрасу, дійшов висновку, що заявлені вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Відповідно до статей 73, 74, 81 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність чи відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Зазначені вище норми процесуального закону спрямовані на реалізацію статті 13 Господарського процесуального кодексу України. Згідно з положеннями цієї статті судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Судові витрати на підставі статті 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Відтак, судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 13, 73, 74, 76, 77, 78, 79, 86, 233, 236, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Зобов`язати Куликівську селищну раду Жовківського району Львівської області (80362, Львівська область, Жовківський район, смт. Куликів, пл. Незалежності, буд. 27; ідентифікаційний код 04371957) прийняти з державної у комунальну власність територіальної громади с. Мервичі об`єкти соціальної та інженерної інфраструктури, що знаходяться за адресою: Львівська область, Жовківськиий район, с. Мервичі, а саме: - каналізацію; - зовнішній водопровід; - каналізаційно-насосні станції; - напірний колектор; - артсвердловину; - теплотрасу. Стягувач: Регіональне відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях (79007, місто Львів, вулиця Січових Стрільців, буд. 3; ідентифікаційний код 42899921).
3. Стягнути з Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області (80362, Львівська область, Жовківський район, смт. Куликів, пл. Незалежності, буд. 27; ідентифікаційний код 04371957) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях (79007, місто Львів, вулиця Січових Стрільців, буд. 3; ідентифікаційний код 42899921) 1'921,00 грн – відшкодування витрат на оплату судового збору.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду може бути оскаржене до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки передбачені розділом ЙV Господарського процесуального кодексу України.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 25.10.2019.
Суддя Трускавецький В.П.