
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
10 жовтня 2019 року Справа №215/4193/19
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боженко Н.В., розглянувши в м. Дніпрі матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
18 липня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Тернівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області із адміністративним позовом до Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради, в якому просить:
- визнати бездіяльність виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради протиправною, яка виявилася в не підкорені ч. 1 ст. 12, 25 Пакту про громадянські та політичні права ООН від 16.12.1966 року, ст. 33, 70-71 Конституції України та притягти до відповідальності згідно ст. 60 Конституції України, зазначивши закон вимоги яких порушено ним згідно ст. 249 КАС України;
- захистити права ОСОБА_1 , пов`язані з виборчим процесом шляхом встановлення наявності компетенції (повноважень) Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради на звернення до Тернівського районного суду міста Кривого рогу Дніпропетровської області за наданням повноважень для забезпечення його права голосу на виборах;
- визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради, яка виявилася у порушені правового режиму розгляду скарги ОСОБА_1 від 10.07.2019 року згідно порядку ст. 18, 19 ЗУ "Про звернення громадян", ч. 1, 2, 8 ст. 11 Закону України "Про державну службу";
- захистити право голосу ОСОБА_1 на виборах, зазначивши окремим пунктом рішення, що без винесення за результатами розгляду звернення нормативно-правового акту Виконавчим комітетом Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради, скарга від 10.07.2019 року вважається належно не розглянутою.
Ухвалою Тернівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 19 липня 2019 року адміністративну справу № 215/4193/19 передано за підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу № 215/4193/19 передано на розгляд судді Боженко Н.В.
Ухвалою від 13 серпня 2019 року позовну заяву залишено без руху та запропоновано позивачу протягом десяти днів уснути недоліки позовної заяви.
07 жовтня 2019 року поштовим зв`язком до суду від позивача надійшла копія адміністративного позову пов`язаного з виборчим процесом, копія скарги від 10.07.2019 року та заява про відкриття провадження після усунення недоліків.
Визначаючись щодо відкриття провадження за даним позовом, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Суд звертає увагу, що предметом спору є бездіяльність відповідача пов`язана з виборчим процесом, захистом прав позивача в виборчому процесі на виборах до Верховної Ради України 21.07.2019 року щодо захисту права голосу на виборах та не зазначення інформації стосовно ОСОБА_1 в Єдиному державному демографічному реєстрі відносно його місця перебування.
Частиною 2 ст. 275 Кодексу адміністративного суду України визначено, що виборець, учасник всеукраїнського референдуму (громадянин України, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дії чи бездіяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, якщо такі рішення, дії чи бездіяльність безпосередньо порушують його виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму.
Відповідно до ч. 3 ст. 275 Кодексу адміністративного суду України позовна заява щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб подається до окружного адміністративного суду за їх місцезнаходженням.
Частиною 4 ст. 275 Кодексу адміністративного суду України визначено, що позовну заяву може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частинами шостою - сьомою статті 273 цього Кодексу.
Відповідно до частини 6 та 7 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України, позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п`ятиденний строк із дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності. Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, що мали місце до дня голосування, може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частиною шостою цієї статті, але не пізніше двадцять другої години дня, що передує дню голосування.
Статтею 270 Кодексу адміністративного судочинства України визначені особливості обчислення процесуальних строків в окремих категоріях адміністративних справ, згідно з частиною 1 якої на обчислення строків, встановлених статтями 273-277, 280-283 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої-десятої статті 120 цього Кодексу.
Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені у справах, визначених цією статтею, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду (ч. 5 ст. 270 Кодексу адміністративного судочинства України).
Отже, наслідком пропуску строку звернення до суду із позовом у спорах, пов`язаних з виборчим процесом, є залишення такого позову без розгляду. Пропущений строк у справах, пов`язаних із виборчим процесом, не може бути поновлено судом.
Також, на момент надходження позовної заяви до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, а саме 09.08.2019 року, виборчий процес в країні завершено.
З огляду на вищевказані обставини, враховуючи те, що позовна заява надійшла до Дніпропетровського окружного адміністративного суду лише 09.08.2019 року, тобто поза межами строку, визначеного статтею 275 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст. ст. 171, 243, 248, 270, 273, 275 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без розгляду
Копію вказаної ухвали направити позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені ст. 278 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Боженко