
Справа № 454/1858/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.10.2019 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Фарина Л.Ю. ,
за участю секретаря: Кочмар Н.-Г.М. ,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в місті Сокалі адміністративну справу за позовом Сокальської виправної колонії №47 до Сокальського районного відділу ДВС ГТУЮ у Львівській області про скасування постанов державного виконавця в частині визначення розміру виконавчого збору
в с т а н о в и в:
До Сокальського районного суду Львівської області надійшла позовна заява Сокальської виправної колонії №47 до Сокальського РВ ДВС ГТУЮ у Львівській області про скасування постанов державного виконавця в тому числі в частині визначення розміру виконавчого збору.
Ухвалою судді від 29.07.2019р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі.
В підготовче засідання сторони не прибули, тому згідно ч.4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.
Вивченням позовної заяви та доданих до неї матеріалів встановлено, що така подана з порушенням вимог ст. 19 КАС України.
Згідно п.1 ч.1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правовових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Положеннями ч. 1 ст. 20 КАС України встановлений виключний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, зокрема адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Однак у ст.74 ЗУ «Про виконавче провадження» передбачений порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби та зазначено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом. Рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Аналогічне трактування мітиться у Постанові №3 від 13.12.2010р. Пленуму ВАС України «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності ДВС» - критеріями визначення юрисдикції судів щодо вирішення справ з приводу оскарження рішень дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадженні.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Із матеріалів справи встановлено, що постанова про відкриття виконавчого провадження ВП №59420623 від 26.06.2019р. винесена на підставі виконавчого листа №1.380.2019.000820 виданого 10.05.2019р. Львівським окружним адміністративним судом.
Таким чином, згідно предметної підсудності адміністративних справ, визначеної ст. 20 КАС України, подана позовна заява Сокальської виправної колонії №47 відноситься до підсудності окружних адміністративних судів.
При визначенні окружного суду, суд приймає до уваги вимоги, що Львівський окружний адміністративний суд видав виконавчий документ тому оскарження рішень, дій або бездіяльності державних виконавців визначається в порядку, передбаченому ЗУ «Про виконавче провадження», Постановою №3 від 13.12.2010р. Пленуму ВАС України «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності ДВС» а тому проходжу до висновку, що дана справа підлягає розгляду судом, який видав виконавчий документ.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а вразі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення. (ч. 8 ст. 29 КАС України).
Враховуючи вищенаведене суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі справи за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 20, 29, 171, 248, 294, 295 КАС України, суд -
у х в а л и в:
Справу за адміністративним позовом Сокальської виправної колонії №47 до Сокальського районного відділу ДВС ГТУЮ у Львівській області про скасування постанов державного виконавця в частині визначення розміру виконавчого збору, передати за підсудністю до Львівського окружного адміністративного суду (79018, м.Львів, вул.Чоловського, 2).
Роз`яснити учасникам справи, що передача справи з одного суду до іншого, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі оголошення лише вступної та резолютивної частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Львівського апеляційного суду через суд першої інстанції.
Головуючий: Л. Ю. Фарина