
328/2583/19
24.10.2019
3 /328/739/19
П О С Т А Н О В А
Іменем України
24 жовтня 2019 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Коваленко П.Л., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Токмацького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , громадянки України, зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 ,
за правопорушення, передбачене ч.3 ст.166-22 КУпАП,
в с т а н о в и в:
До Токмацького районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 14 від 09.10.2019 та додані матеріали, відповідно до яких за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю (інспектування) стосовно додержання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров`я та благополуччя тварин, виявлено порушення, а саме. 08 жовтня 2019 року о 9 годині 30 хвилин ОСОБА_1 допустила роботу потужності ФОП ОСОБА_1 дрібнооптова база «Мир слабостей» з порушенням:
система простежуваності не забезпечена, а саме: інформація не зберігається протягом 6 місяців після закінчення кінцевої дати реалізації харчового продукту (відсутні записи);
оператор ринку здійснює обіг харчових продуктів, отриманих з потужностей щодо яких відсутня інформація про державну реєстрацію потужностей операторів ринку, які постачають харчові продукти;
потужність не підтримується у чистоті та робочому стані, а саме: на складі брудно, приміщення в павутинні, піддони та упаковка з харчовими продуктами вкрита пилом; неробоча морозильна камера для низькотемпературного зберігання харчових продуктів знаходиться в роздягальні для персоналу, а дві непрацюючі холодильні вітрини в приміщенні загального користування;
потужність не спланована, не сконструйована так, що не забезпечуються її належне утримання, чищення та дезінфекція, що унеможливлює запобігання або мінімізації забруднення харчових продуктів, а саме вторинна тара (картонні коробки) знаходяться на складі для зберігання харчових продуктів, зберігання круп, борошна, макаронних виробів, висівок, тощо проводиться в коридорі загального призначення на брудних піддонах; стелажі для зберігання харчових продуктів розміщенні впритул до стіни, що унеможливлює їх якісне миття та у разі потреби дезінфекцію, що не запобігає накопиченню бруду;
транспортні засоби, що використовуються для перевезення харчових продуктів, не чисті, не утримуються у належному стані, що не забезпечує захист харчових продуктів від забруднення - відзначаються наявність пилу, бруду; кузова автомобілів не мають спеціального покриття, що легко піддаються миттю, не обладнанні засобами для підтримання необхідних температурних режимів для швидкопсувних харчових продуктів;
для уникнення ризику забруднення не забезпечено очищення транспортних засобів, які використовуються оператором ринку для перевезення харчових продуктів перед кожним наступним завантаженням, а саме: не надано графіку миття та у разі потреби дезінфекції транспортних засобів, підтвердження миття транспортного засобу;
харчові продукти не розміщуються у транспортних засобах у такий спосіб, щоб мінімізувати ризик їх забруднення - на підлозі кузова автомобіля знаходиться вторинна тара;
обладнання та інвентар не чисті та не продезінфіковані. Чищення та дезінфекція не здійснюються у такий спосіб, щоб забезпечити захист від появи ризику забруднення, інвентар для прибирання не маркований згідно з його призначення та в недостатній кількості;
обладнання та інвентар не виготовлені з матеріалів та не утримуються у належному стані та умовах, що зменшують ризик забруднення, саме: полиці на стелажах для зберігання харчових продуктів виготовлені з деревини, не фарбовані, брудні, що не дає змогу їх чищення та дезінфекцію (стелажі використовуються не за призначенням, раніше стелажі використовувалися для цивільної оборони);
не забезпечено розміщення інвентарю в окремому приміщенні (відсутня шафа або контейнер для зберігання інвентарю); прибирання приміщень для зберігання харчових продуктів та санітарного вузла проводиться одним і тим самим інвентарем;
персонал, що допускається до поводження з харчовими продуктами не проходить навчання з питань гігієни (не надано планів, протоколів, навчальних матеріалів, контрольних запитальників, письмових тестів тощо); ОСОБА_2 не пройшла медогляд згідно графіка; оператором ринку з персоналом не проводиться навчання щодо гігієнічних вимог до обігу харчових продуктів ( не надано планів, протоколів, навчальних матеріалів, контрольних запитальників, письмових тестів тощо) періодичність навчання оператором ринку не встановлено;
первинна продукція та всі інгредієнти, які зберігаються на потужностях, не утримуються в умовах, що запобігають їх псуванню та забезпечують захист від забруднення, а саме харчові продукти зберігаються на брудних полицях та піддонах, в брудних холодильниках; разом з харчовими продуктами зберігаються особливі речі виробників; в приміщеннях для зберігання харчових продуктів відсутній гігрометр;
харчові продукти не захищено від будь-якого забруднення при їх обігу, а саме: відсутня світлозахисна арматура на освітлювальних приладах для запобігання потрапляння уламків до харчових продуктів у разі пошкодження ламп. Не ведеться результативна боротьба зі шкідниками та гризунами, не надано підтверджуючих документів;
не ведеться контроль за температурним режимом в холодильних камерах.
не розроблено постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках,
що є порушенням ст.22, ч.8 ст.20 п.1 ч.1 ст.41; п.2 ч.1 ст.41; п.1 ч.1 ст.44; п.3 ч.1 ст.44; п.5 ч.1 ст.44; п.1 ч.1 ст.45; п.2 ч.1 ст.45; п.3 ч.1 ст.45; п.1 ч.1 ст.48; п.2 ч.1 ст.48; п.2 ч.1 ст.49; п.3 ч.1 ст.49; п.4 ч.1 ст.49 ; п.5 ч.1 ст.49; ч.1 ст.21 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».
Таким чином, в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч.3 ст.166-22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме порушення значень параметрів безпечності об`єктів санітарних заходів, встановлених законодавством про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, про дату та час якого повідомлена своєчасно та в установленому законом порядку, про що мається розписка в отриманні поштового повідомлення з викликом до суду. При цьому, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначила, що провину визнає, порушення усуне. Суддя, відповідно до положень статті 268 КУпАП, вважає за можливе розглянути справу за відсутністю ОСОБА_1 на підставі наявних у справі доказів, оскільки при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.166-22 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не є обов`язковою.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного правопорушення підтверджується протокол про адміністративне правопорушення серії №14 від 09.10.2019, актом складеним за результатами перевірки №1081/35 від 08.10.2019; приписом щодо усунення порушень вимог законодавства про харчові продукти від 09.10.2019 року №1881/35.
Дослідивши письмові матеріали адміністративного провадження, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.3 ст.166-22 КУпАП.
Обираючи вид і міру адміністративного стягнення, враховуючи, характер скоєного правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан і обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, суддя вважає, що відносно ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020,00 грн.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.40-1, 166-22 ч.3, 283, 284 КУпАП, суддя,
п о с т а н о в и в:
Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.166-22 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1020,00 грн.
Реквізити по сплаті адміністративних штрафів: отримувач: Токмацьке УК/Токмацький район/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37942194, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA878999980000031116106008014, код класифікації доходів бюджету: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , в дохід держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач: Токмацьке УК/м.Токмак/ 22030101, код отримувача ЄДРПОУ: 37942194, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA728999980000031210206008014, код класифікації доходів бюджету: 22030001. Призначення платежу: судовий збір за накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області.
Cуддя: