
Справа № 316/2218/19
Провадження № 2-а/316/53/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" жовтня 2019 р. м. Енергодар
Суддя Енергодарського міського суду Запорізької області Бульба О.М., вивчивши адміністративний позов ОСОБА_1 до старшого державного виконавця Енергодарського МВ ДВС Єрмак Галини Вікторівни, про скасування постанови № 60046589 від 13.09.2019 року,-
ВСТАНОВИВ:
23.10.2019 року до Енергодарського міського суду Запорізької області, через відділення поштового зв`язку «Укрпошта», надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до старшого державного виконавця Енергодарського МВ ДВС Єрмак Галини Вікторівни, в якому ОСОБА_1 просить суд: скасувати постанову старшого державного виконавця Енергодарського МВ ДВС Єрмак Галини Вікторівни № 60046589 від 13.09.2019, як таку, що не відповідає вимогам діючого законодавства України (справа № 316/2218/19).
Дослідивши позовну заяву, приходжу наступного висновку.
Згідно п. 4 ч.1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України), після одержання позовної заяви, суддя з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Стаття 20 КАС України, передбачає розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів.
Частиною 1 статті 20 КАС України встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».
Отже, з позовної заяви вбачається, що вимога адміністративного позову ОСОБА_1 , не пов`язана з виконанням рішення ухваленого місцевим загальним судом як адміністративним судом по справі №316/350/18 за виданим виконавчим листом, не входить до переліку визначеного ч.1 ст.20 КАС України, а отже не підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом в порядку ст.287 КАС України.
Згідно ч.2 ст.20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Згідно ч.5 ст. 171 КАС України, якщо за результатом отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 29 КАС України.
Згідно п.2 ч.1 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи зазначене, приходжу до висновку, що справа №316/2218/19 за даним адміністративним позовом ОСОБА_1 не підсудна за предметною юрисдикцією (підсудністю) Енергодарському міському суду Запорізької області, у зв`язку з чим її слід передати за предметною підсудністю до Запорізького окружного адміністративного суду.
Згідно ч.1 ст.30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 20, 29, 30, 171, 241, 243, 248, 256, 294, 295 КАС України,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до старшого державного виконавця Енергодарського МВ ДВС Єрмак Галини Вікторівни, про скасування постанови № 60046589 від 13.09.2019- передати за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Запорізького окружного адміністративного суду (69041 м. Запоріжжя, вул. Сергія Синенка, буд. 65-В).
Копію ухвали направити позивачу ОСОБА_1 .
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О. М. Бульба