
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №522/11786/19
Провадження №3/522/8929/19
24 жовтня 2019 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Донцов Д.Ю., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДФС в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
На адресу Приморського районного суду м. Одеси надійшли адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
11.07.2019 з Головного управління ДФС в Одеській області на адресу Приморського районного суду м. Одеси надійшли матеріали справи про адміністративне порушення за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постановою Приморського районного суду м. Одеси від 15.07.2019 року матеріали справи про адміністративне порушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП стосовно ОСОБА_1 направлено до Головного управління ДФС в Одеській області для дооформлення.
12.08.2019 року з Головного управління ДФС в Одеській області на адресу Приморського районного суду м. Одеси повторно надійшли матеріали справи про адміністративне порушення після дооформлення
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Проте, перевірка згідно акту від 04.06.2019 року № 313/15-32-14-14/37477029 проводилась з 22.05.2019 по 28.05.2019 року. Суд звертає увагу на те, що точно встановити дату, коли Офіс великих платників податків ДФС дізнався про скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення неможливо, тому суд трактує початок спливу строку накладення адміністративного стягнення на користь особи, що притягається до адміністративної відповідальності та вважає початком спливу такого строку в перший день проведення перевірки (22.05.2019 року), справа про адміністративне правопорушення до провадження до судді Донцова Д.Ю. надійшла після дооформлення тільки 12.08.2019 року, судове засідання було призначено на 23.09.2019 року, але у зв`язку з відрядженням судді, перенесено на 24.10.2019 року.
Строки накладення адміністративного стягнення закінчилися 22.08.2019 року.
Ч.2 ст.38 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Таким чином, ОСОБА_1 , неможливо притягнути до адміністративної відповідальності, а тому провадження у справі підлягає закриттю в зв`язку з пропущенням строку накладення адміністративного стягнення.
Згідно із п.7 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчилися строки, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
У зв`язку з викладеними обставинами, керуючись 9, 10, 24, 33,38, 247, 254, 268, 279, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - закрити у зв`язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Д.Ю. Донцов