
Справа № 456/3851/19
Провадження № 3/456/1619/2019
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2019 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бучківська В. Л. , розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , працює директором ТОВ «ДМЗ «Карпати», проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 163-1 КУпАП,
в с т а н о в и в :
01.10.2019 року до Стрийського міськрайонного суду Львівської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВП Лв №000915 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями головуючим суддею визначено Бучківську В.Л.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що даний протокол разом з долученими до нього матеріалами підлягає поверненню для належного оформлення з наступних підстав.
Об`єктивна сторона ч.1 ст. 163-1 КУпАП передбачає відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
З протоколу серії ГУ Лв №000915 від 26.09.2019 вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором ТОВ «ДМЗ «Карпати», порушив ведення податкового обліку, що призвело до заниження податку на прибуток на загальну суму 1 435 866 грн., в порушення п.44.1 ст. 44, п.п.134.1.1 п.134.1, п.135.1 ПК України та занижено податок на додану вартість на загальну суму 1 595 406, 67 грн., в порушення п.198.1, п.198.2., п.198.3, п.198,6, ст. 198, п.200.1 ст. 200 ПК України, що підтверджується висновком акту перевірки від 19.09.2019 №147/28-10-48-14/37958251.
Всупереч вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВП Лв №000915 від 26.09.2019, головним державним ревізором-інспектором ЛУ Офісу ВПП ДФС ОСОБА_2 не розкрито об`єктивну сторону правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, не зазначено у чому полягає порушення ведення податкового обліку, а також не вказано період часу, протягом якого порушено порядок ведення податкового обліку на підприємстві.
Крім того, у протоколі серії ВП Лв №000915 від 26.09.2019, головним державним ревізором-інспектором ЛУ Офісу ВПП ДФС ОСОБА_3 М ОСОБА_4 . не вказано місце вчинення адміністративного правопорушення, однак з акту №147/28-10-48-14/37958251 від 19.09.2019 вбачається, що перевірка проходила у ТОВ «ДМЗ «Карпати», що знаходиться за адресою: Львівська область, м. Новий Розділ, вул. Ходорівська, буд. 4.
Відповідно до ч.1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Усуваючи недоліки в оформленні даного адміністративного матеріалу, головному державному ревізору-інспектору ЛУ Офісу ВПП ДФС Ясницькій М.В., слід звернути увагу на вказаний факт, з метою скерування справи для розгляду до належного суду.
Наведенні обставини свідчать про неповноту оформлення адміністративних матеріалів та не дають можливості розглянути справу відносно ОСОБА_1 , тобто, встановити наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, вину даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для своєчасного, всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимогст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами слід повернути у Львівське управління Офісу ВПП ДФС для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 245, 268, 278, 283 КУпАП,
п о с т а н о в и в :
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВП Лв №000915 від 26.09.2019, складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути у Львівське управління Офісу ВПП ДФС для належного оформлення.
Cуддя В. Л. Бучківська