
Справа № 461/4009/15-а
Провадження № 2-а/461/167/19
УХВАЛА
18.10.2019 року
Галицький районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді Фролової Л.Д.,
за участі:
секретаря судового засідання Остапчук М.Ю.,
третьої особи Дацко О.І.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом депутата Львівської міської ради Грицевича Романа Євгеновича до Львівської міської ради про визнання протиправною та скасування ухвали та за позовом третьої особи із самостійними вимогами ОСОБА_2 до Львівської міської ради про визнання протиправною та скасування ухвали та зобов`язання вчинити певні дії, за позовом третьої особи із самостійними вимогами - релігійної організації «Згромадження сестер Св. Йосифа Обручника пречистої Діви Марії Української греко-католицької церкви» до Львівської міської ради, виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання протиправними та скасування ухвали та рішення, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору: товариства з обмеженою відповідальністю «Львівський домобудівний комбінат», Управління архітектури Департаменту містобудування ЛМР, Управління «Секретаріат Ради» ЛМР, державного підприємства «Державний інститут проектування міст «Містопроект», ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Галицького районного суду м. Львова перебуває зазначена адміністративна справа.
11 липня 2019 року до суду надійшло клопотання представника відповідача Львівської міської ради про передачу справи на розгляд Львівського окружного адміністративного суду. Свої вимоги представник мотивувала тим, що редакцією КАС України, яка діє на даний час, предметна підсудність справ щодо оскарження дій та рішень органів місцевого самоврядування відноситься до повноважень оружних судів. У клопотанні від 17 жовтня 2019 року представник міської ради просила розгляд даного клопотання в підготовчому судовому засіданні провести без її участі.
Третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, ОСОБА_2 в судовому завданні проти задоволення клопотання представника Львівської міської ради заперечила.
Інші учасники до суду не прибули, хоча були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.
Суд, вивчивши клопотання представника відповідача, заслухавши пояснення третьої особи, дослідивши матеріали справи, вважає, що у задоволенні клопотання слід відмовити з наступних підстав.
Провадження у даній адміністративній справі було відкрите ухвалою судді Галицького районного суду м. Львова від 08 квітня 2015 року.
З 15 грудня 2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу Адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" № 2147-VIII від 03.10.2017 року, яким КАС України викладено в новій редакції.
Вказаним Законом змінено предметну підсудність окремих категорій адміністративних справ та встановлено нові правила розмежування юрисдикції окружних адміністративних судів і місцевих загальних судів.
Згідно з положеннями ч. 3 ст. 3 КАС України (в редакції Закону № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року) провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Підстави для передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого визначені у ст. 29 КАС України (в редакції Закону № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року).
Згідно з п. 12 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України від 03 жовтня 2017 року заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
У відповідності до положень ч. 3 ст. 30 КАС України справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду
Таким чином, позовні заяви та справи, які надійшли та перебувають у провадженні суду не підлягають передачі до іншого суду у зв`язку з набранням чинності Кодексом адміністративного судочинства України від 03 жовтня 2017 року та встановленням нових правил розмежування юрисдикції окружних адміністративних судів і місцевих загальних судів.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що з наведених підстав клопотання представника відповідача задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 241-243 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання представника відповідача - Львівської міської ради Тарасович О. про передачу справи на розгляд Львівського окружного адміністративного суду - відмовити.
Ухвала постановлена в нарадчій кімнаті, в судовому засіданні 18 жовтня 2019 року проголошено її вступну та резолютивну частини.
Повний текст ухвали суду виготовлений 22 жовтня 2018 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.Д. Фролова