
Копія
Справа № 397/1486/19
н/п : 3/397/534/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24.10.2019 року, суддя Олександрівського районного суду Кіровоградської області Мирошниченко Д.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який працює начальником відділу освіти Олександрівської районної державної адміністрації, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер – НОМЕР_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -
В С Т А Н О В И В:
При проведенні ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти
Олександрівської районної державної адміністрації виявлено що у 2018 відділом освіти прибутковий податок, утриманий із заробітної плати педагогічного персоналу в сумі 259494.30 грн., видатки на заробітну плату якого передбачаються паспортом бюджетної програми по КПКВК 0611020 «Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами (у тому числі школою-дитячим садком, інтернатом при школі), спеціалізованими школами, ліцеями, гімназіями, колегіумами», був перерахований за рахунок видатків, передбачених по наступних паспортах, бюджетних програм: по КПКВК 0611160 «Інші програми, заклади та у сфері освіти» в сумі 70400.00 грн.. по КПКВК 0611090 «Надання позашкільної освіти позашкільними закладами освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми» в сумі 85094.30 грн. по КПКВК 0611150 «Методичне забезпечення діяльності навчальних закладів» в сумі 104000.00 грн.
Таким чином, відділом освіти кошти місцевого бюджету у 2018 у загальній сумі 259494.30 грн. використані всупереч вимог абз. 2 п. 4 ст. 20 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VІ. п. 1.1 Правил складання паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів та звітів про їх виконання, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 26.08.2014 № 836 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.09.2014 за № 1104/25881, що відповідно до абз. 3 ст. 119 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VІ є нецільовим використання бюджетних коштів.
Таким чином, ОСОБА_1 порушив абз. 2 п. 4 ст. 20 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VІ, п. 1.1 Правил складання паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів та звітів про їх виконання, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 26.08.2014 Х» 836, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.09.2014, тобто вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 5 ст. 164-12 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав у повному обсязі.
Відповідальність за ч. 5 ст. 164-12 КУпАП настає у разі здійснення видатків, кредитування місцевого бюджету, які відповідно до Бюджетного кодексу України мають проводитися з іншого бюджету; здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік; нецільове використання бюджетних коштів; видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч закону; здійснення видатків на утримання бюджетної установи одночасно з різних бюджетів всупереч Бюджетному кодексу України чи закону про Державний бюджет України на відповідний рік.
Вина правопорушника ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 04-11/69/2019пр від 01.10.2019, актом ревізії № 03-20/6 від 25.09.2019, звітами про надання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету за 2018, звітами про виконання паспорта бюджетної програми місцевого бюджету за 2018, копіями платіжних доручень, бюджетними запитами на 2018-2020, запитами від 27.08.2019 та поясненнями ОСОБА_2 (а.с. 1-12, 14-58).
За таких обставин, у діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 164-12 КУпАП, що підтверджено належними доказами, які містяться в матеріалах справи та не заперечується самим правопорушником.
Враховуючи вищевикладене, обставини правопорушення, особу правопорушника, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 5 ст. 164-12 КУпАП – штраф у розмірі сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, яке у даному випадку буде справедливим та необхідним для виправлення та попередження вчинення порушником нових адміністративних правопорушень, в тому числі і аналогічних.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір у провадженні по справі про адміністративні правопорушення у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення та становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ч. 5 ст. 164-12, ст.ст. 40-1, 279-280, 283-285, 289 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 164-12 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1190 (одна тисяча сто дев`яносто) грн. 00 коп.
Штраф необхідно сплатити на рахунок: код ЄДРПОУ УДК – 5403464, отримувач коштів – УДКСУ в Олександрівському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37964328, банк отримувача – ГУ ДКУ в Кіровоградській області, код банку отримувача (МФО) – 823016, рахунок отримувача – 31211206700041, код бюджетної класифікації: 21081100 “Адміністративні штрафи та інші санкції”.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня отримання постанови. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
Стягнути з ОСОБА_1 збір в сумі 384 гривні 20 копійок, який необхідно сплатити на рахунок: отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ – 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача – UA798999980000031211256026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106.
Постанова судді може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.
Суддя: /підпис/
Копія вірна:
Суддя Олександрівського районного суду
Кіровоградської області Д.В. Мирошниченко
Постанова набрала законної сили.
Оригінал постанови зберігається у адміністративній справі № 397/1486/19 (н/п 3/397/534/19).
Строк пред`явлення постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Олександрівського районного суду
Кіровоградської області Д.В. Мирошниченко