
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
________________
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі про банкрутство
(підготовче засідання)
"18" жовтня 2019 р.Справа № 922/3112/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Усатого В.О.
при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.
розглянувши заяву Ізюмський комбінат комунальних послуг, м.Ізюм про визнання банкрутом Ізюмський комбінат комунальних послуг, м.Ізюм , код ЄДРПОУ 03358647 за участю :
учасники процесу не з"явилися
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 30.09.2019 р. прийнято заяву Ізюмського комбінату комунальних послуг про порушення справи про його банкрутство до розгляду, зобов`язано визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого Гузь Ольгу Пантеліївну (64625, Харківська обл, Лозівський р-н., с. Яковлівка, вул. Дружби, 102, оф. 1, свідоцтво № 1146 від 09.07.2013 р.) надати суду заву на участь у справі, зобов`язано боржника надати відповідні документи, призначено підготовче засідання по справі на 15.10.2019 р.
В судовому засіданні 15.09.2019 р. представник заявника надав підтримав заяву про відкриття провадження по справі про банкрутство ТОВ "ВК Еко-Оіл" та просив суд її задовольнити.
Визначена автоматизованою системою арбітражний керуючий Гузь О.П. надала згоду на участь у справі в якості ліквідатора.
В судовому засіданні 15.10.2019 р. оголошено перерву до 18.10.2019 р.
Після перерви учасники процесу не з"явилися.
Розглянувши заяву боржника суд зазначає, що
Згідно з ч. 1 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон), якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. Відповідне правило передбачено ч. 3 ст. 110 ЦК України, яка містить загальні положення про ліквідацію юридичної особи.
Спрощена процедура банкрутства, яка передбачена ст. 95 Закону, (банкрутство боржника, що ліквідується власником), випливає з процедури добровільної ліквідації юридичної особи, тобто ліквідації юридичної особи за рішенням її учасників (власників) або органу, уповноваженого на це установчими документами.
Відповідно до ст.105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов`язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи. До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.
Згідно з положеннями ст.104 Цивільного кодексу України (ЦК України) юридична особа може бути припиненою шляхом ліквідації.
Відповідно до ч.1 ст.110 ЦК України, юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв`язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документам.
25.06.2019 р. Ізюмською міською територіальною громадою в особі Ізюмської міської ради, яка є засновником та власником , прийнято припинення діяльності Ізюмьского комбінату комунальних послуг шляхом ліквідації, призначено ліквідатором ОСОБА_1 В. ОСОБА_2 , встановлено двохмісячний термін для пред`явлення претензій кредиторів з дня опублікування оголошення про ліквідацію підприємства.
Про прийняте рішення повідомлено державного реєстратора, податковий орган, органи пенсійного та соціального страхування та усіх відомих кредиторів.
На виконання вимог Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" державному реєстратору було передано опис документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційних дій "Внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи". Державним реєстратором було внесено відповідні відомості про прийняття рішення про ліквідацію підприємства та призначення ліквідаційної комісії в ЄДР.
Відповідно до матеріалів справи, повідомлення про припинення діяльності підприємства шляхом ліквідації було опубліковано на веб-сайті Міністерства юстиції України, що підтверджується відповідною роздруківкою, яка міститься в матеріалах справи.
У встановлений строк на адресу ліквідаційної комісії надійшли заяви з грошовими вимоги до боржника від кредиторів:
- Ізюмського комунального підприємства теплових мереж в сумі 179955,74 грн.,
- Ізюмського об"єднаного управління пенсійного фонду України Харківської області в сумі 838193,98 грн., в тому числі, 580144,64 грн. основної недоїмки, 144229,70 грн. штрафних санкцій та 113819,64 грн. пені,
- Головного управління ДФС у Харківській області в сумі 1285186,98 грн., в тому числі, 1133338,51 грн. основної недоїмки, 63484,52 грн. штрафних санкцій та 88363,95 грн. пені,
Комунального підприємства "Благоустрій міста Ізюма" в сумі 18760,00 грн.,
- Ізюмського комунального виробничого водопровідно-каналізаційного підприємства в сумі 55069,74 грн.
Крім того, підприємство має заборгованість по заробітній платі в сумі 4812,59 грн., компенсації за невикористану відпустку в сумі 2557,71 грн. та вихідної допомоги в сумі 2528,26 грн.
Вказані вимоги ліквідатором розглянуті, визнані в повному обсязі, про що повідомлено кредиторів.
Ліквідатором проведено інвентаризацію майна боржника, згідно якої встановлено наявність основних засобів залишковою вартістю 1966208,55 грн., ТМЦ залишковою вартістю 21039,56 грн. дебіторська заборгованість на суму 83331,40 грн. та грошові кошти на рахунку в сумі 34812,36 грн.
Згідно пояснень боржника, дебіторська заборгованість не підтверджена документально та по ній минув строк позовної давності, тому стягнення є неможливим, а також зазначив, що більшість майна знаходиться в руйновоному стані та не придатне до експлуатації.
Згідно довідки ГУ Дергеокадастру у Харківській області за боржником зареєстрований державний акт на право постійного користування землею серія ХР-14-00-000013 від 23.02.1998 р. за № 22 на площу 12,53 га на території Малокомишуваської сільської ради для складування промислових та побутових відходів. Однак, рішенням Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 01.06.2018 р. по справі № 623/1031/18 визнано за Ізюмською територіальною громадою в особі Ізюмської міської ради право власності на вказану земельну ділянку.
Відповідно довідки КП "Ізюмське бюро технічної інвентаризації" за боржником не зареєстровано нерухоме майно.
Відповідно довідки регіонального сервісного центру в Харківській області за боржником зареєстровано 20 автотранспортних засобів.
Згідно довідки Міжрайонного ВДВС по Барвінківському, Борівському, Ізюмському районах та місту Ізюм ГТУЮ у Харківській області від 12.08.2019 р. на виконанні у відділі перебуває 13 виконавчих проваджень про стягнення з боржника 1876905,17 грн.
Відповідно наданих документів, підприємство має три відкритих рахунка.
Іншого майна не виявлено, що підтвердженого наданими боржником довідками.
Таким чином, загальна кредиторська заборгованість перевищує активи боржника.
Ліквідатором повідомлено відповідні державні органи про ліквідацію підприємства, з метою проведення ними перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості зі сплати податків, зборів та інших платежів.
На виконання вимог ч. 1 ст. 111 ЦК України , на підставі даних інвентаризації активів та зобов`язань підприємства, ліквідатором було складено проміжний ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю на суму 3228,1 тис.грн. та 16.09.2019 р. Ізюмською міською радою прийнято рішення № 2409 про затвердження проміжного балансу боржника та надання згоди на звернення до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Ізюмського комбінату комунальних послуг в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону, боржник зобов`язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення обставин, коли задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов`язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності), або під час ліквідації боржника не у зв`язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі, або в інших випадках, передбачених цим Законом.
Зазначені обставини виявлено ліквідатором в ході проведення ліквідаційної процедури, що зобов`язує його звернутися до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Частиною 1 ст. 111 ЦК України передбачено, що ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред`явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред`явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Згідно ч. 7 ст. 111 ЦК України, для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує своєчасне надання органам доходів і зборів та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку.
Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є: публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 ЦК України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення державних органів про ліквідацію підприємства, визначення наявного у боржника майна та складання проміжного ліквідаційного балансу.
Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого ст. 105 ЦК України.
Як свідчать матеріали справи, ліквідатором повністю дотримано вказаного порядку.
Згідно ч. 6 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та за наявності передбачених Законом підстав господарський суд виносить ухвалу про відкриття провадження (проваджень) у справі про банкрутство
Розглянувши заяву боржника, перевіривши обґрунтованість вимог заявника, а також з`ясувавши наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство та ознаки неплатоспроможності боржника, суд дійшов висновку відкрити провадження у справі про банкрутство Ізюмського комбінату комунальних послуг, ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначити судове засідання, на якому буде вирішено питання щодо подальшої процедури банкрутства боржника.
Керуючись ст. ст.232-235 ГПК України, ст.ст. 1, 16 ,95Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом",
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Ізюмський комбінат комунальних послуг, м.Ізюм, код ЄДРПОУ 03358647.
2. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
- забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах;
- забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;
- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;
- зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;
- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
Мораторій на задоволення вимог кредиторів застосовується до вимог кредиторів щодо відшкодування збитків, що виникли через відмову боржника від виконання правочинів (договорів) у процедурі санації, у порядку, передбаченому Законом.
Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів; на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; відшкодування шкоди, заподіяної здоров`ю та життю громадян; на виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов`язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.
Дія мораторію не поширюється на задоволення вимог кредиторів у разі одночасного задоволення вимог кредиторів у процедурі розпорядження майном керуючим санацією згідно з планом санації або ліквідатором у ліквідаційній процедурі в порядку черговості, встановленому Законом.
3. Призначити судове засідання на "01" листопада 2019 р. о 111:00 м. Харків, пл. Свободи 5, Держпром 8-й під`їзд, к. 328.
4. Ухвалу направити боржнику, районному суду, виконавчій службі, податковому органу, державному реєстратору, Ізюмський міській раді.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в строки, передбачені ст. 256 ГПК України, шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя Усатий В.О.