Рішення № 85145434, 24.10.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2019
Номер справи
420/4592/19
Номер документу
85145434
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/4592/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 жовтня 2019 року м. Одеса

У залі судових засідань № 11

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Балан Я.В.,

при секретарі судового засідання - Довгальової Г.Г.,

за участю сторін:

представника позивача - Кохан А.В.,

представника відповідача - Коротких О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, за правилами загального позовного провадження, адміністративну справу за позовною заявою Приватного акціонерного товариства «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» до Головного управління ДФС в Одеській області, про визнання протиправними дії, визнання протиправною та скасування податкової вимоги,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулось Приватне акціонерне товариство «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» до Головного управління ДФС в Одеській області, про:

визнання протиправним нарахування Приватному акціонерному товариству «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» пені за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання в сумі 1 056 803,00 гривень, яке було визначено Головним управлінням ДФС в Одеській області у податковому повідомленні-рішенні №0032751411 від 01.08.2018 року, в частині нарахування пені у сумі 293262,62 гривень;

визнання протиправною та скасування податкової вимоги №164382-52 від 28 травня 2019 року, про наявність податкового боргу за податком на додану вартість, пені у розмірі 321579,78 гривень.

Адміністративний позов мотивовано наступним.

Приватне акціонерне товариство «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» вважає, що прийнята Головним управлінням ДФС податкова вимога №164382-52 від 28.05.2019 року, є протиправною, оскільки була винесена на підставі неправомірного розрахунку суми пені та містить недостовірну інформацію про суму податкового боргу ПАТ «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат».

Позивачем зазначалося, що контролюючий орган мав право нарахувати пеню за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання у сумі 1036793,00 гривень, яке було визначено ГУ ДФС в Одеській області у податковому повідомленні-рішенні №0032751411 від 01.08.2018 року, за період, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, а саме – 11.08.2018 року, по день зарахування коштів у сумі 1036793,00 гривень на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів – 12.04.2019 року. Проте, на думку ПАТ «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат», відповідач протиправно, у порушення вимог п.129.1.1 ст.129 ПКУ нарахував пеню починаючи з 30.04.2016 року, а тому, загальний розмір пені склав 442509,70 гривень, замість 149247,06 гривень.

Позивачем наголошувалося, що оскаржувана податкова вимога призвела до порушення законних прав та інтересів позивача, оскільки на підставі податкової вимоги №164382-52 від 28.05.2019 року, було проведено списання коштів з рахунку позивача в системі адміністрування сплати ПДВ у сумі, що перевищує нормативно обґрунтований розрахунок пені на 293262,62 гривень.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ ТА КЛОПОТАННЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 06 серпня 2019 року, вищезгадану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито загальне позовне провадження по справі.

23 вересня 2019 року, закрито підготовче засідання по справі та призначено справу до судового розгляду суті.

У встановлений судом строк відповідач надав відзив (вх.№30391/19 від 23.08.2019р.) на позовну заяву (а.с.89-92).

Відзив обґрунтований наступним.

Рішенням П`ятого апеляційного адміністративного суду від 04.04.2019 року, у задоволенні апеляційної скарги ПАТ «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» на рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі №1540/4322/18 від 04.12.2018 року – відмовлено. Податкове повідомлення-рішення №0032751411 від 01.08.2018 року – набуло статус узгодженого. На підставі статті 129 Податкового кодексу України, Головним управлінням ДФС в Одеській області було нараховано пеню. Враховуючи вищевикладене та керуючись Податковим кодексом України, відповідач наголошував на правомірному розрахунку пені ПАТ «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат».

У відповіді на відзив (вх.№32172/19 від 09.09.2019р.) Приватне акціонерне товариство «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» наголошувало на тому, що сума пені розрахована Головним управлінням ДФС в Одеській області – не вірно. Згідно з розрахунком суми пені, який здійснив позивач, загальний розмір пені становить 149247,06 гривень (а.с.93-95).

У поясненнях (вх.№34252/19 від 23.09.2019р.) Приватне акціонерне товариство «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» зазначило, що як вбачається з наданого розрахунку пені, Головним управлінням ДФС в Одеській області, здійснено нарахування пені на суму «заниження» податкових зобов`язань визначену ППР №0055671411 від 01.08.2018 року - на суму 599004,00 гривень починаючи з 30.04.2016 року та на суму 100996,00 гривень починаючи з 09.01.2017 року, при цьому пеня розділена на дві частини та нараховувалась на дві окремі суми за різні проміжки часу. Позивачем наголошувалося, що Головним управлінням ДФС в Одеській області протиправно нараховано пеню з 30.04.2016 року, у порушення п.129.1.1 ст.129 Податкового кодексу України (а.с.117-120).

ОБСТАВИНИ СПРАВИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

Приватне акціонерне товариство «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зареєстроване 15.01.1998 року за №15531200000000129 (а.с.8).

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 04 грудня 2018 року, по адміністративній справі №1540/4322/18, позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» до Головного управління ДФС в Одеській області, про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень – задоволено частково. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення – рішення від 01.08.2018 року: №0032691411 про зменшення суми від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток за декларацією за 1 квартал 2018 року у розмірі 553 153 гривень, в частині зменшення на суму 301 452 гривень; №0032711402 про застосування штрафних (фінансових санкцій) за порушення строку розрахунку в сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 3060,00 гривень в частині застосування штрафних (фінансових санкцій) у сумі 1360,00 гривень; №0032751411 про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість на суму 1138034,00 гривень (758689 гривень за податковими зобов`язаннями, 379345 гривень за штрафними (фінансовими) санкціями) в частині збільшення суми грошового зобов`язання на суму 81231,00 гривень (54154,00 гривень за податковими зобов`язаннями, 27077,00 гривень за штрафними (фінансовими) санкціями).

У задоволенні решти позовних вимог відмовлено (а.с.11-20).

Тобто, податкове повідомлення-рішення №0032751411 від 01.08.2018 року, про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість на суму 1138034,00 гривень (758689 гривень за податковими зобов`язаннями, 379345 гривень за штрафними (фінансовими) санкціями в частині збільшення суми грошового зобов`язання на суму 101231,00 гривень (54154,00 гривень за податковими зобов`язаннями, 27077,00 гривень за штрафними (фінансовими) санкціями) – залишено в силі (а.с.10).

Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 04.04.2019 року, апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» на рішення Одеського окружного адміністративного суду, яке прийнято 04 грудня 2018 року, в частині відмови у задоволенні позовних вимог – залишено без задоволення. Рішення Одеського окружного адміністративного суду, яке прийнято 04 грудня 2018 року, по адміністративній справі №1540/4322/18 за позовною заявою Публічного акціонерного товариства «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» до Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень – залишено без змін (а.с.21-26).

Відповідно до ч. 2 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.

Відповідно до статті 78 КАС України, обставини, встановлені стосовно певної особи рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Згідно статті 59 Податкового кодексу України, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов`язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

У зв`язку з ухваленням постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду по адміністративній справі №1540/4322/18 від 04.04.2019 року, податкове зобов`язання, визначене податковим повідомленням-рішенням №0032751411 від 01.08.2018 року – набуло статус узгодженого.

10.04.2019 року, Приватним акціонерним товариством «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» сплачено суму грошового зобов`язання у розмірі 1056803,00 гривень, що підтверджується платіжним дорученням №475 від 10.04.2019 року, наявним у матеріалах справи (а.с.27).

28.05.2019 року, Головним управлінням ДФС в Одеській області, винесено податкову вимогу форми «Ю» №164382-52, якою повідомлено керівника Приватного акціонерного товариства «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат», що станом на 27.05.2019 року, сума податкового боргу вказаного платника становить 321579,78 гривень, у тому числі з податку на додану вартість із вироблених в України товарів (робіт, послуг), пеня – 321579,78 гривень (а.с.9).

Сума пені нарахована згідно податкового повідомлення-рішення №0032751411 від 01.08.2018 року, погашена у повному обсязі, що підтверджується копією картки інтегрованої картки платника позивача, наявною у матеріалах справи (а.с.108).

Вважаючи, що Головним управлінням ДФС в Одеській області здійснено невірний розрахунок суми пені, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.

РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ВИСНОВКИ СУДУ

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється Податковим кодексом України (далі - ПК України).

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з підпунктом 14.1.162 пункту 14.1 статті 14 ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов`язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання, є податковим боргом (підпункт 14.1.175 ПК України).

Отже, виникнення податкового боргу є юридичним фактом, який пов`язаний із несплатою узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання протягом установленого строку.

Для випадків адміністративного порядку узгодження суми грошового зобов`язання платника податків, строк сплати визначається пунктом 57.3 статті 57 ПК України.

Абзацом першим пункту 57.3 статті 57 ПК України передбачено, що у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, податкове повідомлення рішення Головного управління ДФС в Одеській області №0032751411 від 01.08.2018 року на загальну суму 1056803,00 гривень (з урахуванням висновків П`ятого апеляційного адміністративного суду у постанові від 04.04.2019 року), набуло статус узгодженого (а.с.10).

Приватним акціонерним товариством «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» сплачено суму грошових зобов`язань у розмірі 1056803,00 гривень (а.с.27).

Тобто, 10 квітня 2019 року, платіжним дорученням №475, Приватним акціонерним товариством «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» було повністю сплачено суму грошового зобов`язання визначеного податковим повідомленням-рішенням №0032751411 від 01.08.2018 року, проте не сплачено пеню (а.с.27).

Порядок нарахування пені з визначенням моменту початку її нарахування та закінчення визначений статтею 129 ПК України.

Нарахування пені розпочинається, зокрема, при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

У разі скасування нарахованого контролюючим органом грошового зобов`язання (його частини) у порядку адміністративного та/або судового оскарження пеня за період заниження такого грошового зобов`язання (його частини) скасовується.

Нарахування пені закінчується, зокрема, у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов`язань.

У разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку.

На суми грошового зобов`язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 статті 129 ПК (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов`язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Відповідно до розділу 7 Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України №422 від 07.04.2016 року, нарахування пені розпочинається: після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу нараховується пеня: 1) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов`язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного Податковим кодексом України; 2) при нарахуванні суми грошового зобов`язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно з Податковим кодексом України; у день настання строку погашення податкового зобов`язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що у даному випадку нарахування пені мало бути розпочато після спливу десятиденного строку з моменту отримання платником податків податкового повідомлення - рішення.

Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що нарахування Головним управлінням ДФС в Одеській області пені за узгодженим податковим зобов`язанням (повідомлення-рішення №0032751411 від 01.08.2018 року), повинно було бути розпочато починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, тобто з 11.08.2018 року по день зарахування коштів у сумі 1056803,00 гривень на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів включно – 12.04.2019 року.

Згідно розрахунку суми пені за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання визначеного податковим повідомленням-рішенням №0032751411 від 01.08.2018 року, сума пені складає 152127,52 гривень (а.с.35).

Проте, з розрахунку пені, обчисленої на виявлені органом ДПС суми занижень податкових зобов`язань, наданого Головним управлінням ДФС в Одеській області вбачається, що контролюючим органом було нараховано пеню Приватному акціонерному товариству «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» на податкове повідомлення-рішення (форми «Р») №0055671411 від 01.08.2018 року, яке було вручено платнику 02.04.2018 року, граничним строком сплати до 28.05.2019 року (а.с.102).

Крім того, з наданої Головним управлінням ДФС в Одеській області копії інтегрованої картки платника Приватного акціонерного товариства «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» вбачається, що нарахування пені контролюючим органом відбулося 02.01.2019 року, у розмірі 414958,04 на податкове повідомлення-рішення (форма «Р») №0055671411 з 13.12.2018 року по 04.07.2018 року, на рішення суду по зменшенню суми №1540/4322/18 від 04.12.2018 року (а.с.103).

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що податкове повідомлення-рішення №0055671411 від 13.12.2018 року, не було предметом розгляду адміністративної справи №1540/4322/18.

Головним управлінням ДФС в Одеській області, за звітні періоди: 03.2016 року, 12.2016 року, 06.2017 року та 02.2018 року, було нараховано позивачу пеню у загальному розмірі 442260,85 гривень (за заниження податкових зобов`язань у розмірі: 599004,00 гривень, 100996,00 гривень, 570,00 гривень та 3965,00 гривень) (а.с.102).

Враховуючи вищевказані розрахунки, суд зазначає, що пунктом 129.1 статті 129 Податкового кодексу України (у редакції, чинній до 01.01.2017 року) було встановлено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов`язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов`язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов`язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов`язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.

Тобто наведена редакція Кодексу передбачала застосування фінансової санкції до платників податків у вигляді нарахування пені за весь період заниження податкового зобов`язання на суму такого заниження, оскільки платник весь період, коли він не декларував та не сплачував податки, користувався коштами, які він повинен був сплатити до бюджету.

Проте, у зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» №1797-VIII від 21.12.2016 року, який набрав чинності з 1 січня 2017 року, пункт 129.1 викладений у наступній редакції:

« 129.1. Нарахування пені розпочинається:

129.1.1 при нарахуванні суми грошового зобов`язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження)».

Таким чином, законодавцем змінено правове регулювання цього питання і передбачено, що пеня розпочинає нараховуватись з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов`язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що Головним управлінням ДФС в Одеській області протиправно нараховано суму пені Приватному акціонерному товариству «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» за весь період заниження податкового зобов`язання на суму такого заниження.

За обставин, які склались у даній справі, у відповідача право на нарахування пені виникло після проведення перевірки, оформлення її результатів та узгодження податкового зобов`язання. Наявність цих обставин є обов`язковою умовою, за якої розпочинається процедура нарахування пені. І оскільки на момент застосування такої процедури вже діяла норма Податкового кодексу у новій редакції, саме за правилами цієї норми і має відбуватись таке нарахування.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що Головним управлінням ДФС в Одеській області було протиправно нараховано Приватному акціонерному товариству «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» пені за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання в сумі 1 056 803,00 гривень, яке було визначено Головним управлінням ДФС в Одеській області у податковому повідомленні-рішенні №0032751411 від 01.08.2018 року, в частині нарахування пені у сумі 293262,62 гривень.

Крім того, суд погоджується з розрахунком пені за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання визначеного податковим повідомленням-рішенням №0032751411 від 01.08.2018 року, здійсненим позивачем (а.с.35).

Пунктом 59.1 статті 59 ПК України визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

При цьому, відповідно до пункту 59.5 статті 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач як суб`єкт владних повноважень не надав суду достатньо належних і достовірних доказів, а відтак, не довів правомірності своїх дій щодо суми та періодів нарахування Приватному акціонерному товариству «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» пені за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання в сумі 1 056 803,00 гривень.

Таким чином, на підставі ст. 8 КАС України, згідно якої усі учасники адміністративного процесу є рівними та ст. 9 КАС України, згідно якої розгляд і вирішення справ у адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, з`ясувавши обставини у справі, перевіривши всі доводи і заперечення сторін та надавши правову оцінку наданим доказам, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Приватного акціонерного товариства «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Судом встановлено, що під час подання позовної заяви Приватним акціонерним товариством «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» було сплачено судовий збір у розмірі 6831,00 гривень, згідно платіжних доручень №1224 від 08 липня 2019 року та №1223 від 08 липня 2019 року, який підлягає відшкодуванню.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 143, 173-183, 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Приватного акціонерного товариства «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» (68600, м. Ізмаїл, вул. Нахімова 300, код ЄДРПОУ 00278818) до Головного управління ДФС в Одеській області (65044, м. Одеса, вул. Семінарська 5, код ЄДРПОУ 39398646), про визнання протиправним нарахування Приватному акціонерному товариству «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» пені за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання в сумі 1 056 803,00 гривень, яке було визначено Головним управлінням ДФС в Одеській області у податковому повідомленні-рішенні №0032751411 від 01.08.2018 року, в частині нарахування пені у сумі 293262,62 гривень; визнання протиправною та скасування податкової вимоги №164382-52 від 28 травня 2019 року, про наявність податкового боргу за податком на додану вартість, пені у розмірі 321579,78 гривень - задовольнити.

Нарахування Головним управлінням ДФС в Одеській області Приватному акціонерному товариству «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» пені за несвоєчасну сплату грошового зобов`язання в сумі 1 056 803,00 гривень, яке було визначено Головним управлінням ДФС в Одеській області у податковому повідомленні-рішенні №0032751411 від 01.08.2018 року, в частині нарахування пені у сумі 293262,62 гривень – визнати протиправним.

Податкову вимогу №164382-52 від 28 травня 2019 року, про наявність у Приватного акціонерного товариства «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» податкового боргу за податком на додану вартість, пені у розмірі 321579,78 гривень – визнати протиправною та скасувати.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646) на користь Приватного акціонерного товариства «Ізмаїльський целюлозно-картонний комбінат» (код ЄДРПОУ 00278818) понесені судові витрати у розмірі 6831,00 (шість тисяч вісімсот тридцять один) гривень.

Рішення набирає законної сили згідно статті 255 КАС України - після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду згідно статті 295 КАС України подається до П`ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Одеський окружний адміністративний суд.

Повне рішення складено та підписано 24 жовтня 2019 року.

Суддя Балан Я.В.

.