Ухвала суду № 85144854, 24.10.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2019
Номер справи
300/1693/19
Номер документу
85144854
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про призначення розгляду справи у судовому засіданні

"24" жовтня 2019 р. справа № 300/1693/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Чуприни О.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Калуської міської ради Івано-Франківської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСББ "Богдан Хмельницький", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про зобов`язання до вчинення дій щодо повторного здійснення оцінки і відбору громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п`ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під`їзного освітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по АДРЕСА_1 краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер", "Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова алея", із врахуванням відповідних обставин, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач, ОСОБА_1 ) 13.08.2019 звернулася в суд з адміністративним позовом до Калуської міської ради Івано-Франківської області (надалі по тексту також - відповідач, міська рада), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСББ "Богдан Хмельницький", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про зобов`язання до вчинення дій щодо повторного здійснення оцінки і відбору громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п`ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під`їзного освітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по АДРЕСА_1 краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер", "Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова алея", із врахуванням відповідних обставин.

Підставою звернення ОСОБА_1 із вказаним позовом, є протиправне та незаконне, на думку позивача, не допущення комісією Калуської міської ради з питань Бюджету участі до голосування низки громадських проектів, таких як "Благоустрій та озеленення території скверу на "п`ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під`їзного освітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по вулиці Б АДРЕСА_1 ", а також безпідставне прийняття до голосування (з порушенням граничних термінів прийняття) таких проектів як "Від краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер", "Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова алея", що обмежило позивача та інших авторів проектів на участь у їх бюджетуванні своїх проектів. Вважає, що дані громадські проекти є потенційними переможцями, проте через не допуск їх до голосування позивач та інші жителі м. Калуша не можуть реалізувати своє право на голосування у бюджеті участі за коментовані проекти.

За наслідками виконання позивачем ухвали про залишення позовної заяви без руху від 16.08.2019, Івано-Франківським окружним адміністративним судом ухвалою від 23.08.2019 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання і повідомлення (виклику) сторін.

При розгляді справи судом встановлено, що рішенням Калуської міської ради від 28.02.2019 за №2149 затверджено Положення про бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Калуш у новій редакції (надалі по тексту також - Положення №2149).

Відповідно до вказаного Положення №2149, бюджет участі - процес взаємодії Калуської міської ради та її виконавчого органу з громадськістю, направлений на залучення жителів міста Калуш до участі у бюджетному процесі шляхом прийняття рішень щодо розподілу визначеної Калуською міською радою частини міського бюджету через подання відповідних ініціативних проектів розвитку, спрямованих на вирішення пріоритетних проблем міста та його жителів, та проведення відкритого громадського голосування за такі проекти.

Згідно пункт 3.1 Розділу 3 Положення № 2149 для організації, підготовки та виконання основних заходів та завдань щодо реалізації Бюджету участі у місті Калуш виконавчий орган Калуської міської ради своїм рішенням створює Комісію з питань Бюджету участі (надалі по тексту також - Комісія).

Пунктом 1.3. Розділу 1 Положення №2149 передбачено, що комісія з питань Бюджету участі (далі Комісія) – постійно діючий колегіальний орган, який створюється для організації, підготовки та виконання основних заходів та завдань щодо впровадження та реалізації Бюджету участі у місті Калуш.

До складу Комісії входять представники структурних підрозділів виконавчого комітету Калуської міської рази у кількості 6 осіб та за згодою, представники громадськості, наукових кіл, бізнес середовища депутати міської ради, незалежні експерти у кількості 6 осіб (пункт 3.2 Розділу 3 Положення №2149).

З наведеного слідує, що саме рішенням виконавчим органом Калуської міської ради створюється Комісія з питань Бюджету участі.

Як судом встановлено, відповідно до інформації із офіційного сайту Калуської міської ради (http://kalushcity.if.ua/doc/category/decision_committee/2017/10/09/12770/view) виконавчий комітет Калуської міської ради рішенням від 06.10.2017 за №237 затвердив склад Комісії з питань Бюджету участі.

Із змісту позовних вимог ОСОБА_1 слідує, що остання просить зобов`язати Калуську міську раду повторно здійснити оцінку і відбір громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п`ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під`їзного освітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по АДРЕСА_2 Б. Хмельницького, 30", "Від краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер", "Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова алея", із врахуванням наступних обставин: 1) граничний термін прийому проектів 31 травня 2019 року; 2) наявність згоди співвласників багатоквартирного будинку №30 по вулиці Б. Хмельницького на проведення капітального ремонту підвальних приміщень; 3) можливість подання громадських проектів, які відносяться до типу "комунальне господарство" та здійснення їх на об`єктах та землях ОСББ; 4) можливість направлення громадського проекту на доопрацювання; 5) відхилення громадський проектів лише з підстав, вичерпний перелік яких зазначено у пункті 9.11 Положення про бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Калуша, з одночасним перенесенням терміну голосування з вересня 2019 року на більш пізній термін.

Суд зазначає, що до повноважень Калуської міської ради не входить оцінка та відбір громадських проектів, оскільки такі повноваження належать Комісії з питань Бюджету участі, яку за делегованими міською радою повноваженнями своїм рішенням створює Виконавчий комітет Калуської міської ради.

Сама по собі Комісія з питань Бюджету участі не є суб`єктом владних повноважень і відповідно стороною спірних правовідносин в розумінні статті 43 КАС України. Втім, виконавчий орган міської ради - Виконавчий комітет Калуської міської ради, який створив таку Комісію, і яка діє при такому виконавчому органі, на переконання суду, є належним суб`єктом владних повноважень і відповідачем по частині позовних вимог.

Разом з тим Калуська міська рада повинна відповідати за позовними вимогами ОСОБА_1 щодо перенесення терміну голосування з вересня 2019 року на більш пізній термін, так як саме Калуська міська рада своїм рішенням від 28.02.2019 за №2147 "Про затвердження параметрів Бюджету участі на 2020 рік та прогнозних обсягів Бюджету участі на 2021-2022 роки" затвердила параметри Бюджету участі на 2020 рік.

Таким чином частина позовних вимог, заявлена ОСОБА_1 не до тієї особи, яка повинна відповідати за ними, наслідком чого є необхідність заміни неналежного відповідача.

Згідно вимог частини 3, 4 статті 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.

Виходячи із системного аналізу наведених правових норм, суд зазначає, що питання щодо заміни первісного відповідача належним відповідачем у розгляді адміністративної справи вирішується за згодою позивача, у разі незгоди - суд залучає цю особу як другого відповідача.

Відтак, з урахуванням наведеного, суд вважає за необхідне запропонувати ОСОБА_1 подати суду заяву, в якій висловити свою позицію з приводу заміни первинного відповідача (Калуської міської ради) на належного відповідача (Виконавчий комітет Калуської міської ради) в частині позовних вимог щодо зобов`язання Калуську міську раду повторно здійснити оцінку і відбір громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п`ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під`їзного освітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по АДРЕСА_1 " АДРЕСА_3 Від краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер", "Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова алея", із врахуванням відповідних обставин.

За змістом частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Згідно приписів частин 1, 2 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до частини 1 статті 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Зважаючи на обставини, визначені в позовній заяві, відзиві на позов, подані сторонами матеріали, в суду відсутня можливість повного та всебічного розгляду даної адміністративної справи в порядку письмового провадження без проведення судового засідання.

А тому, з метою отримання відповідних пояснень по суті спору, з`ясування обставин, які мають значення для розгляду даної справи, суд дійшов висновку про необхідність розгляду адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження із проведенням судового засідання.

Враховуючи наведене, керуючись частинами 3, 4 статті 48, частинами 5, 8 статті 262, статтями 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

У Х В А Л И В:

1. Призначити судовий розгляд справи №300/1693/19 в судовому засідання з викликом (повідомленням) сторін та учасників справи.

2. Призначити судове засідання з розгляду розгляд справи №300/1693/19 на "06" листопада 2019 р. о 10:00 год., який буде проводитися одноособово суддею Чуприною О.В., в приміщенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 46, поверх 1, зал судових засідань № 4.

3. Зобов`язати ОСОБА_1 в термін до 4 листопада 2019 року надати в суд письмову заяву, в якій відповідно до частин 3, 4 статті 48 КАС України висловити свою позицію щодо заміни первинного відповідача (Калуську міську раду) на належного відповідача - Виконавчий комітет Калуської міської ради (ідентифікаційний код юридичної особи 04054300, вул. Івана Франка, 1, м. Калуш, Калуський район, Івано-Франківська область, 77300) в частині позовних вимог щодо зобов`язання повторно здійснити оцінку і відбір громадських проектів "Благоустрій та озеленення території скверу на "п`ятачку", "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під`їзного освітлення, газонокосарка", "Благоустрій двору та будинку по вулиці Б. Хмельницького, 30", "Від краси довкілля - до краси душі", "Квітуче рідне місто", "Яблучний сквер", "Волейбольний майданчик", "Сквер павутинка", "Річкова алея", із врахуванням відповідних обставин.

4. Витребувати у Калуської міської ради засвідчені і оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України копії наступних письмових доказів:

4.1. рішення виконавчого комітету Калуської міської ради рішенням від 06.10.2017 за №237 про затвердження складу Комісії з питань Бюджету участі, в тому числі усі рішення про внесення змін щодо складу комісії станом на 24.10.2019;

4.2. усі рішення Комісії з питань Бюджету участі за 2019 рік та протоколи засідання, пов`язані із виконанням Програми Бюджету участі на 2020 рік та Положення про бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Калуш.

5. Витребувати у Калуської міської ради письмове пояснення і доказів на підтвердження наступних обставин:

5.1. перелік усіх проектів, допущених Комісією до голосування за Програмою Бюджету участі на 2020 рік.

5.2. перелік усіх проектів, які перемогли за наслідками голосування, в тому числі рішення Комісії про затвердження результатів голосування.

5.3. в частині мотивів, викладених в пункті 1.14. Протоколу №1 засідання Комісії з питань бюджету участі від 26.06.2019 і Звіту Управління житлово-комунального господарства про аналіз відповідності проекту №21 законодавству та можливості його реалізації: "заходи проекту частково дублюють міські програми соціально-економічного розвитку (підтримки та сприяння розвитку ОСББ та програму благоустрою міста), у яких передбачено влаштування нового дитячого майданчика у дворі вказаного будинку в 2019 році, а також передбачено кошти для проведення ремонтних робіт в будинках, які передані в управління ОСББ (проект "Благоустрій двору та будинку по вулиці Б. Хмельницького, 30")".

5.4. в частині мотивів, викладених в пункті 1.2. Протоколу №1 засідання Комісії з питань бюджету участі від 26.06.2019: "частина товарів, робіт не може бути профінансована за кошти міського бюджету (телевізор, диванчик кутовий, бойлер, газонокосарка); проект передбачає ремонт у підвальному приміщення, а згідно чинного законодавства, у підвальних приміщеннях, які відповідають певним вимогам (висота та інше) повинні облаштовуватись тимчасові укриття (проект "Project капітальний ремонт підвального приміщення багатоповерхівки під влаштування фітнесзалу, модернізація під`їзного освітлення, газонокосарка")."

6. Витребувані у пунктах 4 і 5 ухвали суду вказані вище письмові докази (документи) і пояснення подати відповідачу в суд в термін до 4 листопада 2019 року.

7. Повідомити учасникам справи, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

8. Інформацію по даній справі учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.if.court.gov.ua/sud0970/.

9. У випадку представництва сторона інтересів через представників, повноваження останніх підлягають підтвердженню відповідно до вимог статей 57 і 59 Кодексу адміністративного судочинства України.

10. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала, окремо від рішення суду, не оскаржується.

Суддя /підпис/ Чуприна О.В.