
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2019 року Справа № 280/3241/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Новікової І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Приватного сільськогосподарського підприємства «Лендфорт Азов» до Комісії Мінагрополітики для надання державної підтримки галузі тваринництва за напрямом - спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м`ясного та м`ясного напряму продуктивності, Міністерства аграрної політики та продовольства України про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
05 липня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Приватного сільськогосподарського підприємства «Лендфорт Азов» (далі - позивач, ПСП «Лендфорт Азов») до Комісії Мінагрополітики для надання державної підтримки галузі тваринництва за напрямом - спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м`ясного та м`ясного напряму продуктивності (далі - відповідач 1, Комісія Мінагрополітики), Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі - відповідач 2, Мінагрополітики), в якому позивач просить суд:
визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо неперерахування позивачу затвердженої дотації на утримання корів в сумі 412500,00 грн.;
зобов`язати відповідача 1 внести зміни до даних щодо назви позивача як отримувача дотації за утримання корів та його банківських реквізитів;
зобов`язати відповідача 2 перерахувати позивачу спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів в розмірі 412500,00 грн. на наступні банківські реквізити: отримувач - ПСП «Лендфорт Азов»; код отримувача - 25223209; банк отримувача - АТ «Альфа-Банк»; МФО - 300346; рахунок отримувача - НОМЕР_1.
Ухвалою суду від 10.07.2019 відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче засідання на 07.08.2019.
Ухвалою суду від 07.08.2019 продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів, а підготовче засідання відкладено на 18.09.2019.
Ухвалою суду від 18.09.2019 закрито підготовче провадження у справі та призначено розгляд справи по суті на 15.10.2019.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22 жовтня 2018 року №504 було затверджено розподіл коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» на 2018 рік, для надання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного, молочно-м`ясного та м`ясного напряму продуктивності суб`єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну станом на 01 липня поточного року корову, відповідно до якого позивачу повинно було бути перераховано 389140,00 грн. Вказує, що згідно з рішенням загальних зборів учасників ПСП АФ «Росія» з 04 жовтня 2018 року було перейменовано у ПСП «Лендфорт Азов». В зв`язку із зміною назви, позивач змушений був закрити банківський рахунок, інформацію про який було надано Комісії разом із поданням заявки, а інший банківський рахунок було відкрито лише 22 жовтня 2018 року. Зазначає, що після відкриття нового банківського рахунку позивач неодноразово звертався до відповідачів з питання перерахування призначеної суми бюджетної дотації на утримання корів, проте, відповідачами жодних дій спрямованих на виплату дотації вчинено не було.
Представник позивача просив задовольнити позовні вимоги, а справу розглядати в порядку письмового провадження.
Відповідач - Мінагрополітики проти задоволення позовних вимог заперечив. В обґрунтування заперечень зазначено, що відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження розподілу коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» на 2018 рік, для надання спеціальної бюджетною дотації за утримання корів молочного, молочно-м`ясного та м`ясного напряму продуктивності суб`єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну станом на 01 липня поточного року корову», ПСП Агрофірма «Росія» нараховано 389,14 тис грн. На виконання вищезазначеного наказу Мінагрополітики спрямувало бюджетні кошти на рахунок п/р НОМЕР_1 в ПАТ «Альфа-Банк», який було зазначено ПСП Агрофірма «Росія» у заявці для отримання дотації за утримання корів. Проте, позивач рахунок, зазначений у заявці закрив, у зв`язку з чим, кошти у сумі 389140,00 грн. були повернуті до державного бюджету. Відповідач зазначає, що саме суб`єкт господарювання несе відповідальність за надання достовірної інформації, у тому числі й щодо рахунку, на який здійснюватиметься перерахування коштів, а у разі надання недостовірної інформації заявник повертає отримані бюджетні кошти і позбавляється протягом трьох років від дати виявлення такого порушення права на отримання державної підтримки. Також, відповідач вказував на те, що про зміну назви та рахунку ПСП «Лендфорт Азов» повідомлено Мінагрополітики лише 21.12.2018, у той час як останнє засідання Комісії Мінагрополітики відповідно до положень Порядку №107 відбулося 12.12.2018, а новий рахунок ПСП «Лендфорт Азов» відкрито 22.10.2018. Таким чином, на думку відповідача, позивач мав можливість завчасно повідомити Комісію Мінагрополітики про зміну банківських реквізитів, проте через байдужість до власних прав та обов`язків цього не зробив. Крім того, відповідач вказував на відсутність підстав для виплати таких кошів у 2019 році, оскільки таке буде порушенням бюджетного законодавства. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Представники відповідачів в судове засідання призначене на 15.10.2019 не прибули, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомленні належним чином.
Відповідно до ч.1 ст.205 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. Частиною 9 статті 205 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду даної адміністративної справи в порядку письмового провадження на підставі наявних в матеріалах справи доказах, фіксація судового засідання за допомогою технічного пристрою не здійснювалась.
Суд, всебічно та повно встановивши обставини справи, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв`язок у сукупності, дійшов до висновку, встановив наступне.
З матеріалів справи судом встановлено, що 24.09.2018 Приватним сільськогосподарським підприємством Агрофірма «Росія» сформаовано та подано до Міністерства аграрної політики та продовольства України заявку для отримання дотації за утримання корів (а.с.8).
22 жовтня 2018 року заступником Міністра аграрної політики та продовольства України видано наказ №504 «Про затвердження розподілу коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» на 2018 рік, для надання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного, молочно-м`ясного та м`ясного напряму продуктивності суб`єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну станом на 01 липня поточного року корову», яким наказано затвердити розподіл коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» на 2018 рік, для надання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного, молочно-м`ясного та м`ясного напряму продуктивності суб`єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну станом на 01 липня поточного року корову, що додається (а.с.100).
Відповідно до пункту 234 Розподілу коштів, ПСП Агрофірма «Росія» нараховано дотацію на 550 корів в розмірі 389140,00 грн. (а.с.110).
З 04.10.2018 загальними зборами ПСП Агрофірма «Росія» прийнято рішення про перейменування товариства в ПСП «Лендфорт Азов».
Судом встановлено, що у листопаді 2018 року Мінагрополітики здійснено переказ коштів дотації на утримання корів в розмірі 389140,00 грн. на банківський рахунок ПСП Агрофірма «Росія» - р/р НОМЕР_1 в ПАТ «Альфа-Банк» м. Київ, МФО 300346, проте, грошові кошти були повернуті, у зв`язку із закриттям банківського рахунку (а.с.58).
Крім того, 10.12.2018 в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України видано наказ №583, яким наказано затвердити розподіл коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» на 2018 рік, для надання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного, молочно-м`ясного та м`ясного напряму продуктивності суб`єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну станом на 01 липня поточного року корову, що додається (а.с.59-60).
Відповідно до пункту 234 Розподілу коштів, ПСП Агрофірма «Росія» нараховано дотацію на 550 корів в розмірі 412500,00 грн., з яких сплачено відповідно до розподілу, затвердженого наказом від 22.10.2018 №504 - 389140,00 грн., сума до сплати 23360,00 грн. (а.с.70).
Разом з тим, оскільки станом на момент звернення позивача з даним позовом до суду, сума дотації так не була виплачена позивачу, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) відповідно до яких завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва), який визначає механізм використання коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за програмою «Державна підтримка тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)» (далі - Порядок №107).
Відповідно до пункту 1 Порядку №107, бюджетні кошти спрямовуються з метою державної підтримки розвитку галузі тваринництва, стабілізації поголів`я худоби та поліпшення її генетичного потенціалу, стимулювання збільшення виробництва продукції тваринництва, аквакультури (рибництва), а також для забезпечення збільшення потужностей із зберігання та переробки сільськогосподарської продукції (далі - державна підтримка).
Пунктом 2 Порядку №107, головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінагрополітики.
Згідно підпункту 3 пункту 4 Порядку №107, бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за такими напрямами: спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м`ясного та м`ясного напряму продуктивності (далі - дотація за утримання корів).
Відповідно до пункту 5 Порядку №107, для надання державної підтримки Мінагрополітики утворює комісію, яка є постійно діючим органом, затверджує її склад, положення про неї та форми заявок, що подаються для отримання державної підтримки, та реєстрів, що формуються відповідно до цього Порядку.
Пунктом 8 Порядку №107 передбачено, що дотація за утримання корів надається на безповоротній основі двічі на рік суб`єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну станом на 1 січня та на 1 липня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку корову в розмірі 750 гривень за одну голову.
Для отримання дотації за утримання корів суб`єкти господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, подають до 1 травня (станом на 1 січня) та до 1 жовтня (станом на 1 липня) до Мінагрополітики такі документи:
заявку (в електронному та паперовому вигляді);
довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
копію звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) станом на 1 січня та 1 липня поточного року з підтвердженням про прийняття органом державної статистичної служби;
довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, - у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС.
За зверненням Мінагрополітики Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин у триденний строк подає інформацію за кожним суб`єктом господарювання, який є юридичною особою і власником корів, про кількість ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку поголів`я корів станом на 1 січня та на 1 липня поточного року.
Комісія Мінагрополітики до 15 травня та до 15 жовтня поточного року на підставі поданих документів визначає обсяг дотації за утримання корів за кожним суб`єктом господарювання, який є юридичною особою і власником корів, та приймає рішення про включення їх до реєстру суб`єктів господарювання, які є юридичними особами і власниками корів та яким нарахована дотація за утримання корів.
Мінагрополітики протягом п`яти робочих днів затверджує розподіл бюджетних коштів між суб`єктами господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, пропорційно нарахованим сумам дотації за утримання корів у межах обсягу відкритих бюджетних асигнувань та не пізніше 5 червня та 5 листопада поточного року спрямовує бюджетні кошти на їх рахунки, відкриті у банках.
У разі зменшення поголів`я корів на 1 липня поточного року та 1 січня наступного року порівняно з поголів`ям, на яке було отримано дотацію за утримання корів, бюджетні кошти, отримані суб`єктами господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, повертаються до державного бюджету в повному обсязі.
Так, з матеріалів адміністративної справи судом встановлено, що під час звернення до Мінагрополітики за отриманням дотації позивачем було надано довідку з банку АТ «Альфа-Банк», відповідно до якої позивач має у банку відкритий рахунок № НОМЕР_1 (а.с.48). Також інформація про такий банківський рахунок була зазначена позивачем в заявці для отримання дотації за утримання корів (а.с.47).
Судом встановлено, що Мінагрополітики у встановленому порядку було здійснено перерахування дотації на суму 389140,00 грн., проте, операція не була проведена у зв`язку з тим, що рахунок позивача був закритий.
Під час розгляду адміністративної справи судом встановлено, що підставою для закриття банківського рахунку стало те, що ПСП Агрофірма «Росія» з 04.10.2018 було змінено найменування на ПСП «Лендфорт Азов», що є підставою для закриття рахунку відповідно до пункту 20.2 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній валюті та іноземних валютах.
Отже, враховуючи викладене, суд вважає, що в діях Мінагрополітики відсутня протиправна бездіяльність щодо неперерахування позивачу дотації на суму 389140,00 грн., оскільки на той час відповідачем вжито всіх засобів для здійснення перерахування коштів.
Проте, суд вважає за необхідне звернути увагу на ту обставину, що 10.12.2018 Мінагрополітики видано наказ №583, яким визначено право позивача на отримання дотації за утримання поголів`я корів в розмірі 412500,00 грн.
При цьому, в Розподілі коштів, який є додатком до вищевказаного наказу, зазначено, що позивачу було сплачено відповідно до розподілу, затвердженого наказом від 22.10.2018 №504, грошові кошти в розмірі 389140,00 грн., а залишок суми до сплати становить 23360,00 грн.
Разом з тим, до матеріалів адміністративної справи відповідачем не надано жодних доказів на підтвердження вжиття заходів щодо перерахування позивачу дотації в розмірі 412500,00 грн., та/або 389140,00 грн., та/або 23360,00 грн., право на отримання якої визначено наказом від 10.12.2018 №583.
З матеріалів справи встановлено, що дійсно позивачем повідомлено Мінагрополітики про зміну найменування підприємства та зміну номеру банківського рахунку лише 21.12.2018, тобто після формування та затвердження Розподілу коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» на 2018 рік, для надання спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного, молочно-м`ясного та м`ясного напряму продуктивності суб`єктам господарювання, які є юридичними особами і власниками корів, за кожну наявну станом на 01 липня поточного року корову, який затверджено наказом від 10.12.2018 №583.
Так, відповідач у відзиві, як на підставу неможливості перерахування коштів позивачу посилався на пункт 11 Порядку №107 та вказав на те, що останнє засідання Комісії щодо розподілу дотації на утримання корів у 2018 році відбулося 12 грудня, а оскільки заява від позивача надійшла 21.12.2018, то спрямувати кошти підприємству не можливо.
Разом з тим, суд вважає такі доводи відповідача помилковими, з огляду на те, що пункт 11 Порядку №107, регулює питання періодичності засідання Комісії з питання часткового відшкодування вартості об`єктів, що надається суб`єктам господарювання на безповоротній основі за завершені у поточному році етапи будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (у тому числі водоплавної та індиків), доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції (молока, м`яса, побічних продуктів тваринного походження, що належать до II категорії), проте спірні правовідносини стосуються питання надання дотації на утримання корів, що врегульовано пунктом 8 Порядку №107.
Більш того, суд звертає увагу на те, що відповідно до положень Порядку №107, завданням засідання Комісії є визначення обсягу дотації за утримання корів за кожним суб`єктом господарювання та прийняття рішення про включення їх до реєстру суб`єктів господарювання, яким нарахована дотація за утримання корів, в свою чергу перерахування коштів здійснює Мінагрополітики.
В даному випадку, позивач 21.12.2018 не звертався до Комісії Мінагрополітики з питання визначення обсягу дотації та/або включення його до Реєстру, оскільки такі питання вже були вирішенні та наказом Мінагрополітики вже був затверджений обсяг дотації, який позивачем не оспорюється.
Звернення позивача стосувалося лише технічних питань щодо зміни найменування підприємства та номеру його банківського рахунку, що жодним чином не впливає на саме право на отримання дотації.
Також, суд вважає безпідставними посилання представника Мінагрополітики на пункт 12 Порядку №107, відповідно до якого у разі надання недостовірної інформації заявник повертає отримані бюджетні кошти і позбавляється протягом трьох років від дати виявлення такого порушення права на отримання державної підтримки.
Суд зазначає, що під наданням недостовірної інформації слід розуміти надання заявником Комісії такої інформації яка на момент її подання не відповідає дійсності, тобто заявником свідомо викривлено певні обставини та факти.
На момент звернення позивача до Комісії, підприємство - позивач мало найменування ПСП Агрофірма «Росія» та мало відкритий банківський рахунок в АТ «Альфа-Банк», який зазначено в Заявці для отримання дотації за утримання корів, тобто позивачем зазначено інформацію яка була достовірна на час подання заяви.
На переконання суду, зміна позивачем найменування та реквізитів банківського рахунку жодним чином не може бути підставою для позбавлення права на отримання від держави дотації на утримання корів, оскільки така дотація надається у зв`язку з наявністю на утриманні поголів`я корів, як заохочувальний захід, а зазначена обставина у позивача не відпала.
Також, суд зазначає, що у разі якщо Мінагрополітики вважало, що позивачем наведено саме недостовірні дані, то відповідно, після отримання 21.12.2018 листа ТОВ «Лендфорт Азов», мало обов`язок прийняти рішення про позбавлення позивача протягом трьох років від дати виявлення такого порушення права на отримання державної підтримки, разом з тим доказів прийняття такого рішення до суду не надано.
Стосовно посилань представника Мінагрополітики на те, що грошові кошти ТОВ «Лендфорт Азов» не можуть бути виплачені у 2019 році, оскільки таке буде порушенням бюджетного законодавства, суд зазначає наступне.
По-перше, суд звертає увагу на ту обставину, що інформація про зміну банківських реквізитів була отримана Мінагрополітики 21.12.2018, тобто до кінця року у відповідача був час для вжиття заходів щодо перерахування позивачу дотації.
По-друге, відповідно до пункту 5 Порядку №107, розподіл бюджетних коштів за напрямами, встановленими пунктом 4 цього Порядку, для надання державної підтримки та їх перерозподіл протягом року з урахуванням фактичного обсягу використання здійснюються відповідно до статті 32 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік».
Згідно статті 32 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», розподіл коштів за напрямами (об`єктами, заходами) за бюджетними програмами «Здійснення природоохоронних заходів» (код 2401270) та «Державна підтримка галузі тваринництва» (код 2801540) здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України, погодженим з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.
Відповідно до ч.4 ст.20 Бюджетного кодексу України, відповідальний виконавець бюджетних програм у процесі їх виконання забезпечує цільове та ефективне використання бюджетних коштів протягом усього строку реалізації відповідних бюджетних програм у межах визначених бюджетних призначень.
Згідно ч.7 ст.20 Бюджетного кодексу України, якщо реалізація бюджетної програми продовжується у наступних бюджетних періодах, дія порядку використання бюджетних коштів за такою бюджетною програмою (з урахуванням змін до цього порядку, внесених у разі необхідності) продовжується до завершення її реалізації.
Суд зазначає, що Мінагрополітики до суду не надано доказів на підтвердження того, що у 2019 році державна програма щодо дотацій на утримання корів припинена, а кошти на зазначену потребу не заплановані.
За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність в діях Мінагрополітики протиправної бездіяльності щодо не перерахування позивачу дотації на суму 412500,00 грн., у зв`язку з чим наявні підстави для зобов`язання Мінагрополітики перерахувати позивачу спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів в розмірі 412500,00 грн.
Щодо позовних вимог про зобов`язати Комісії Мінагрополітики внести зміни до даних щодо назви позивача як отримувача дотації за утримання корів та його банківських реквізитів, суд вважає, що такі вимоги задоволенню не підлягають, оскільки по-перше Порядком №107 не передбачено можливості внесення таких змін, а по-друге, суд вважає, що належним способом захисту порушеного права є саме зобов`язання перерахувати позивачу кошти, оскільки такий спосіб дозволить остаточно вирішити спір між сторонами.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що про наявність підстав для задоволення позовних вимог Приватного сільськогосподарського підприємства «Лендфорт Азов».
Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Позивачем під час звернення з позовом до суду сплачено судовий збір в розмірі 10029,50 грн., а відтак, з урахуванням частини задоволених позовних вимог, на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 8108,50 грн.
Щодо відшкодування витрат на правничу допомогу в розмірі 8000,00 грн., то суд не вбачає підстав для стягнення таких витрат на користь позивача, оскільки до матеріалів адміністративної справи не надано доказів приймання-передачі виконаних робіт, не надано доказів оплати наданих адвокатом послуг.
Тобто до матеріалів адміністративної справи не надано належних та допустимих доказів понесення позивачем витрат на правову допомогу, а відтак зазначені витрати на користь позивача стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Приватного сільськогосподарського підприємства «Лендфорт Азов» (71162, Запорізька область, Бердянський район, с.Новопетрівка, вул.Центральна, 40, код ЄДРПОУ 25223209) до Комісії Мінагрополітики для надання державної підтримки галузі тваринництва за напрямом - спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м`ясного та м`ясного напряму продуктивності (01001, м.Київ, вул.Хрещатик, 24), Міністерства аграрної політики та продовольства України (01001, м.Київ, вул.Хрещатик, 24, код ЄДРПОУ 37471967) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо неперерахування Приватному сільськогосподарському підприємству «Лендфорт Азов» затвердженої дотації на утримання корів в розмірі 412500,00 грн.
Зобов`язати Міністерство аграрної політики та продовольства України перерахувати Приватному сільськогосподарському підприємству «Лендфорт Азов» спеціальну бюджетну дотацію за утримання корів в розмірі 412500,00 грн. (чотириста дванадцять тисяч п`ятсот гривень 00 копійок), на банківські реквізити: отримувач - ПСП «Лендфорт Азов»; код отримувача - 25223209; банк отримувача - АТ «Альфа-Банк»; МФО - 300346; рахунок отримувача - НОМЕР_1.
В задоволені решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь Приватного сільськогосподарського підприємства «Лендфорт Азов» судовий збір в розмірі 8108,50 грн. (вісім тисяч сто вісім гривень 50 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя І.В. Новікова