
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
23 жовтня 2019 року Справа № 280/3824/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., при секретарі Серебрянниковій О.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за правилами спрощеного провадження
за позовною заявою: ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 )
до: Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, пр. Соборний, 158-Б, м. Запоріжжя, код ЄДРПОУ 20490012)
про зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
06.08.2019 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач) до Правобережного об`єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя (далі - відповідач), в якому позивач просить суд:
- зобов`язати відповідача зарахувати позивачу період його роботи з 25.05.2000 по 05.04.2001 до пільгового стажу з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1, у зв`язку із чим перерахувати розмір його пенсії, призначений згідно із протоколом від 13.04.2017 №1660 за нормами Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», що діяли на момент призначення пенсії, а саме із урахуванням коефіцієнту стажу 1,35, та здійснювати виплату пенсії із доплатою до цього розміру з 01.01.2018 без обмеження її виплати в сумі 10740,00 грн згідно із п. 3 ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що, з 12.04.2017 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області та отримує пенсію у відповідності до Закону України ««Про пенсійне забезпечення». Розмір пенсії становив при призначенні 12179,59 грн ( до виплати - 10740,22 грн з урахуванням обмеження), проте, з 01.10.2017 у зв`язку з проведенням пенсійної реформи, вбачається, що з 01.10.2017 пенсію Позивача було перераховано без застосування коефіцієнта стажу 1,35 грн, у зв`язку із чим розмір його пенсії зменшився з 12179,59 грн. до 9093,05 грн., проте виплачувався в сумі 10740,00 грн. Також позивачу не було враховано до пільгового стажу за Списком №1 10 міс. 11 днів його роботи за період з 25.05.2000 по 05.04.2001. Тобто, на думку позивача, оскільки з 01.01.2018 по 30.06.2018 максимальний розмір пенсії становить 13730,00 грн. та у подальшому збільшується, пенсія Позивача повинна була виплачуватися у раніше встановленому розмірі повністю - 12179,59 грн. За зверненням до відповідача стосовно пенсійної виплати, відповідач вказав, що 01.10.2017 було проведено пенсійну реформу відповідно до якої, пенсії перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосування оцінки страхового стажу 1%. Позивач вважає, що відповідач своїми діями порушив його законні права та інтереси, оскільки вони ґрунтуються на безпідставних мотивах і не відповідають критеріям правомірності, тому є протиправними.
Ухвалою суду від 27.08.2019 відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) сторін в адміністративній справі № 280/3824/19. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.
Ухвалою суду від 27.08.2019 допущено заміну відповідача - Правобережного об`єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя на його правонаступника – Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, пр. Соборний, 158-Б, м. Запоріжжя, код ЄДРПОУ 20490012).
Представник відповідача через канцелярію суду (вх. №38396) подав до суду відзив на позов. Позов відповідачем не визнаний, просить відмовити позивачу у задоволенні позову, та зазначає, що позивачу призначена пенсія відповідно до протоколу про призначення пенсії № 175588 від 25.11.2017, загальний розмір пенсії позивача було розраховано у розмірі 12364,71 грн з урахуванням довідок, наданих до управління ОСОБА_1 . після призначення йому пенсії. Але фактичний розмір отримуваної пенсії за період до 01.10.2017 було обмежено розміром 10740,00 грн. На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» пенсію позивача перераховано, починаючи з 01.10.2017 розмір пенсії ОСОБА_1 , склав 8955.83 грн, але відповідачем не було зменшено розмір пенсії позивачу, а встановлено доплату до старого основного розміру пенсії у розмірі 1509,83 грн, що підтверджується розпорядженням від 25.11.2017. Вказує, що всі перерахунки та середній показник (2014-2016 роки) із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу 1% застосовуються відповідно до приписів законодавства, яке не визнано неконституційним та підлягає виконанню на всій території України. Також, відповідно до наданих документів позивачем до відповідача, за період роботи з 25.05.2000 по 05.04.2001 на підприємстві ПАТ Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь" не було надано наказ про атестацію робочих місць, у зв`язку з чим у відповідача не було законних підстав для зарахування даного періоду роботи пільгового стажу за Списком № 1.
Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи в порядку письмового провадження, фіксація судового засідання за допомогою технічного засобу, відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України не здійснювалось.
Суд, розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.
З 12.04.2017 ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні та отримує пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1, проте оскільки існувало обмеження в отриманні максимального розміру пенсії, а саме 10740,00 грн, позивач отримував пенсію з обмеженням. Після перерахунку з 01.10.2017 загальний розмір пенсії позивача було розраховано у розмірі 12364,71 грн з урахуванням довідок, наданих до управління ОСОБА_1 . після призначення йому пенсі , що підтверджено протоколом про призначення пенсії № 175588 від 25.11.2017.
Із копії протоколу про призначення пенсії від 13.04.2017 №1660 позивач дізнався, що пенсію йому було призначено у сумі 12179,59 грн, проте при обчисленні її розміру не було враховано до пільгового стажу за Списком №1 10 міс. 11 днів його роботи за період з 25.05.2000 по 05.04.2001.
Також, Листом відповідача, було повідомлено позивача, що у зв`язку з проведеною пенсійною реформою 01 жовтня 2017 року, пенсії перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015, 2016 роки, із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1 %. Тобто, розмір пенсії до перерахунку був більший максимального розміру та був обмежений розміром до виплати 10740,00 грн. Не погоджуючись з таким рішенням відповідача позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (ст.27, п.4 Розділу XV «Прикінцеві положення»), Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» та інших норм права у редакціях на час виникнення спірних правовідносин.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім`ї у випадках, визначених цим Законом.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», розмір пенсії за віком визначається за формулою:
П = Зп х Кс, де:
П - розмір пенсії, у гривнях;
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях;
Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень. З 01 січня 2018 року таке обмеження не діє, а встановлений прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, відповідно достатті 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік"дорівнює 1373,00 грн, то максимальний розмір пенсії до виплати у 2018 році становить 13730,00 грн (1373,00 грн х 10).
У зв`язку з підвищенням мінімального прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до 1435 грн, з 01 липня 2018 року обмеження максимального розміру пенсії було збільшено до 14350,00 грн та до 1497 грн, з 01 грудня 2018 року обмеження максимального розміру пенсії було збільшено до 14970,00 грн.
Приписами положень пункту 4-3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування"визначено, що пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 1 жовтня 2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%.
Відповідно до п. 4 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Відповідач вказує, що на виконання вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" було здійснено перерахунок розміру пенсії позивача, про що надано протокол №175588 від 25.11.2017 згідно з яким Індивідуальний коефіцієнт по заробітній платі склав - 4,13754. Індивідуальний коефіцієнт по стажу склав - 0,57500. Розрахунок пенсії станом на 01.10.2017:
3764.40*4,13754*0,57500=8955,83+274,34=9230,17 грн, де:
- 3764,40 - показник середньої заробітної плати для обчислення за 2016 рік;
- 4,13754 - індивідуальний коефіцієнт по заробітку;
- 0,57500 - індивідуальний коефіцієнт стажу;
- 8955,83 - розмір пенсії за віком;
- 274,34 - доплата за понаднормовий стаж 22 рік;
Розмір пенсії до виплати 10740 грн (9230,17+1509,83 грн).
Як стверджує відповідач у своєму відзиві, що після перерахунку пенсії, відповідно до внесених змін загальний розмір пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 01.10.2017 склав 8955,83 грн, але відповідачем не було зменшено розмір пенсії позивачу, а встановлено доплату до старого основного розміру пенсії у розмірі 1509,83 грн.
Суд не може погодитися із тим, що саме такий розмір пенсії мав бути виплачуватись позивачу, оскільки відповідно по пункту 4 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у разі якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Посилання відповідача на те, що у зв`язку з реформою, яка відбулася у жовтні 2017 року, до позивача застосовано коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1%, внаслідок якої розмір пенсії зменшився, є безпідставним, оскільки при первинному призначенні пенсії за віком пенсія позивача розрахована з урахуванням показника середньої заробітної плати за 2014-2016 роки та оцінки страхового стажу 1,35 %. Тобто, починаючи з 01.01.2018 пенсія позивачу повинна виплачуватися у раніше встановленому розмірі.
Отже, з зазначеного вбачається, що після проведення перерахунку пенсії позивача на підставі пункту 4-3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", її розмір зменшився, а тому відповідно мали застосуватись гарантії визначені п. 4 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", а саме пенсія мала залишатись у раніше встановленому розмірі, тобто 12179,59 грн.
Так, у відзиві відповідач зазначив, що розмір пенсії позивача, на яку останній мав право у 2017 році з урахуванням ч. 3 ст. 27 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" становив 9093,05 грн, у зв`язку з чим, в даному випадку відсутній факт її зменшення внаслідок проведеного перерахунку.
Однак, суд зазначає, що положення ч. 3 ст. 27 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" визначають максимальний розмір пенсії, який підлягає виплаті пенсіонеру, в даному випадку з 01.01.2018 такий розмір становить 13730,00 грн.
В свою чергу, перерахунок розміру пенсії, на підставі пункту 4-3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" має здійснюватися виходячи з розміру нарахованої пенсіонеру суми пенсії.
Таким чином, аналізуючи встановлені обставини справи у сукупності, суд дійшов висновку, що пенсійним органом було протиправно зменшено розмір пенсії позивача, внаслідок її перерахунку на підставі пункту 4-3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", а відповідно позовні вимоги підлягають задоволенню.
Щодо позовної вимоги про зарахування позивачу періодів його роботи з 25.05.2000 по 05.04.2001 до пільгового стажу з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.81 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.91 № 1788-XII (в редакції на момент виникнення спірних відносин) призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Згідно із абз. 1, 2 п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» пенсія за віком на пільгових умовах призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років (з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року не менше 22 років) у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Із змісту вищевикладених положень ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» для призначення пенсії Позивач має мати 10 років пільгового стажу за Списком № 1 та не менше 22 років загального стажу.
Відповідно до п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005, до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи, наведені у цьому пункті, в тому числі: документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.
Згідно із ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442, пенсії за віком на пільгових умовах призначаються за результатами атестації робочих місць, яка також надає інші пільги і компенсації, передбачені законодавством, а саме надбавка за роботу в зазначених умовах, право на скорочений робочий день, додаткову відпустку й одержання лікувально-профілактичного лікування. Атестація повинна проводитися на підприємстві не рідше одного разу на п`ять років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації. Контроль за проведенням атестації, правильністю застосування Списків покладено на Державну експертизу умов праці.
Основна мета атестації, як випливає із зазначених нормативних актів, полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації та підпункту 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць, затвердженими постановою Міністерства праці України від 1 вересня 1992 року № 41 (далі - Методичні рекомендації) визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років.
Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств та організацій, обґрунтуванні пропозицій про внесення змін і доповнень до списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих.
Відповідно до пункту 3 Порядку застосування списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінпраці від 18.11.2005 № 383(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 за № 1451/11731), при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.
У пункті 4.2 зазначеного Порядку застосування списків йдеться про те, що результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.
Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах. Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у постанові від 16.09.2014 № 21-307а14.
Атестація має проводитися у передбачені пунктом 4 Порядку проведення атестації строки, а відповідальність за своєчасність та якість її проведення покладається на керівника підприємства, організації.
Разом з цим, якщо чергова атестація була проведена з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку проведення атестації строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.
Як встановлено матеріалами судової справи, ПАТ «Запоріжсталь» листом від 21.06.2019 №13/2035614 було повідомлено, що за виробничими причинами присутніми на підприємстві провести атестацію робочих місць вчасно можливості не було, при цьому виробництво та технічний процес (умови роботи) з часу проведення первинної атестації (25.05.1995 №73) не змінювались та наступною атестацією робочих місць (наказ від 06.04.2001 №160) право ОСОБА_1 на пільги за Списком №1 підтвердилось.
У зв`язку із закінченням строку дії наказу про атестацію робочих місць від 25.05.1995 № 73 та неможливістю проведення наступної атестації вчасно, адміністрація ПАТ «Запоріжсталь» зверталась до державних установ з проханням подовжити строк дії результатів атестації робочих місць, проведеної відповідно до вказаного наказу до часу проведення наступної атестації.
Листом від 05.06.2000 №12/2-36 ВАТ «Запоріжсталь» зверталось до управління соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації для подовження строку дії наказу про атестацію робочих місць від 25.05.1995 № 73.
Управління соціального захисту населення Запорізької ОДА розглянуло клопотання підприємства та листом від 07.06.2000 № 02-340 визнало можливим оформлення пільгових пенсій працівникам підприємства до завершення на підприємстві процесу наступної атестації робочих місць.
Наступна атестація робочого місця Позивача була проведена згідно із наказом від 06.04.2001 №160, отже пільговий стаж з 25.05.2000 по 05.04.2001 також мав бути зарахований за Списком № 1 відповідно до наказу від 25.05.1995 №73.
Вказана позиція відповідає висновку Верховного Суду України, викладеному в постанові від 16.09.2014 № 21-307а 14 та висновку Верховного Суду, у постанові від 05.03.2019 № 679/774/16-а та інших.
Так, у вищевказаних постановах вказано, що якщо чергова атестація була проведена з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку проведення атестації строків, а працівник до її проведення виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, цей період його роботи має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередньої атестації.
Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Позивач до чергової атестації, проведеної з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку проведення атестації строків виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1, а відтак період його роботи з 25.05.2000 по 05.04.2001 має бути зарахований до пільгового стажу за результатами попередніх атестацій.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно статті 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Частиною першою статті 9 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною третьою статті 2 КАС України передбачено, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Тому суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України прийшов до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню повністю.
Згідно з частин 1, 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Матеріалами справи встановлено факт сплати судового збору у розмірі 768 гривні 40 копійок, що підтверджується квитанцією 0.0.1411460843.1 від 17.07.2019.
Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246 та 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, пр. Соборний, 158-Б, м. Запоріжжя, код ЄДРПОУ 20490012) про зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити у повному обсязі.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, пр. Соборний, 158-Б, м. Запоріжжя, код ЄДРПОУ 20490012) зарахувати ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) період його роботи з 25.05.2000 по 05.04.2001 до пільгового стажу з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, пр. Соборний, 158-Б, м. Запоріжжя, код ЄДРПОУ 20490012) перерахувати розмір пенсії ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), призначений згідно із протоколом від 13.04.2017 №1660 за нормами Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», що діяли на момент призначення пенсії, а саме із урахуванням коефіцієнту стажу 1,35, та здійснювати виплату пенсії із доплатою до цього розміру з 01.01.2018 без обмеження її виплати в сумі 10740,00 грн згідно із п. 3 ст. 27 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, пр. Соборний, 158-Б, м. Запоріжжя, код ЄДРПОУ 20490012), на користь ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) витрати на оплату судового збору в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн 40 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення в повному обсязі складено та підписано суддею 24.10.2019.
Суддя Р.В. Сацький