Рішення № 85144479, 24.10.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.10.2019
Номер справи
240/9885/19
Номер документу
85144479
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2019 року м. Житомир справа № 240/9885/19

категорія 109040000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Попової О. Г., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Керівника Новоград-Волинської місцевої прокуратури Житомирської області в інтересах держави до Брониківської сільської ради Новоград - Волинського району Житомирської області про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся Керівник Новоград-Волинської місцевої прокуратури Житомирської області в інтересах держави з адміністративним позовом, в якому просить:

- визнати незаконною бездіяльність Брониківської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області (код ЄДРПОУ 0434880) щодо не оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, які перебувають в користуванні освітніх закладів Новоград-Волинського району, що відносяться до комунальної власності територіальної громади Брониківської сільської ради, на загальну площу 13,533 га.;

- зобов'язати Брониківську сільську раду Новоград-Волинського району Житомирської області (код ЄДРПОУ 0434880) вжити заходів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки під будівлями та спорудами освітніх закладів Новоград-Волинського району, що відносяться до комунальної власності територіальної громади Брониківської сільської ради, на загальну площу 13,533 га.;

- стягнути з відповідача судовий збір в сумі 1921 грн. на користь прокуратури Житомирської області ЄДРПОУ 02909950, р/р 35215069011049, МФО 820172, банк - Державна казначейська служба України, м.Київ, призначення платежу - повернення судового збору (судових витрат).

В обґрунтування позову зазначає, що відсутність правовстановлюючих документів на земельні ділянки під навчальним закладом створює передумови для зловживань щодо розпорядження зазначеними земельними ділянками, ризики для нормального функціонування закладу та навчального процесу, що може призвести до негативних наслідків та порушення прав дітей та інтересів держави.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 12 серпня 2019 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження із проведенням підготовчого судового засідання та викликом (повідомленням) учасників справи.

05 вересня 2019 року до відділу документального забезпечення суду у строк та в порядку, визначеному статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) надійшов відзив на позовну заяву від Брониківської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області вих. №681 від 02 вересня 2019 року, відповідно до змісту якого просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Зазначає, що земельні ділянки: Тупалецького закладу дошкільної освіти земельна ділянка площею 0,30 га., за адресою вул.Данильченка,3, с.Тупальці, Новоград-Волинського району, Тупалецької ЗОШ І-ІІ ступенів земельна ділянка площею 1,7 га.,вул.Перемоги,23, с.Тупальці, Новоград-Волинського району, Слободороманівського ліцею площею 1,16 га., вул. 40-річчя Перемоги,4, с.Слобода Романівська Новоград-Волинського району, Барвинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, площею 4,4 га., вул.Шевчуків,57, с.Барвинівка, Новоград-Волинського району, Варварівської ЗОШ І-ІІ ступенів, площею 1,1 га., вул.Рад,11 с.Варварівка, Новоград-Волинського району, Федорівської ЗОШ І-ІІ ступенів, площею 2,0 га.. вул.Перемоги,2, с.Федорівка, Новоград-Волинського району, Поліянівської ЗОШ І-ІІ ступенів, площею 1,0га., вул.Шкільна,2, с.Поліянівка Новоград-Волинського району, Яворівської ЗОШ І-ІІ ступенів, площею 1,6 га., вул Шкільна,1 с.Яворівка, Новоград-Волинського району, Яворівського ЗДО, площею 0,2730 га., вул.Шкільна,42, с.Яворівка, Новоград-Волинського району. Всі перераховані об'єкти розташовані на території Брониківської сільської ради Новоград- Волинського району Житомирської області. У відповідності до норм законодавства відділ освіти молоді та спорту є юридичною особою, має свою печатку і штамп встановленого зразка, може вести самостійний баланс, мати розрахункові рахунки в органі державного казначейства та мати бланки з власними реквізитами. Управління закладом освіти здійснюється його засновником - сільською радою, відділ освіти здійснює методичне керівництво навчальним закладом. Оскільки до сільської ради не надходило клопотання від відділу освіти молоді та спорту - зацікавленої особи про надання дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо оформлення прав на землю, Брониківська сільська рада не мала ані підстав, ані приводів для реалізації наданого законом повноваження згідно зі ст.122 ЗК України.

09 вересня 2019 року на офіційну електрону адресу суду надійшла відповідь на відзив від Керівника Новоград-Волинської місцевої прокуратури Житомирської області №35-3591/вих19 від 09.09.2019 та 11 вересня 2019 року до відділу документального забезпечення суду у строк та в порядку, визначеному статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) надійшла відповідь на відзив аналогічного змісту, в якому зазначено, що земельні ділянки, якими користуються Слободороманівський ліцей, Барвинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Варварівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Федорівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Поліянівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Яворівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Тупалецька ЗОШ І-ІІ ступенів,Тупалецький ЗДО, Яворівська ЗДО не оформлені відповідно до норм чинного законодавства. Крім того, наголошено, що обов'язок щодо вирішення питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування та надання її в постійне користування навчальними закладами покладено законодавством безпосередньо на Брониківську сільську раду, як на єдиний орган, який здійснює розпорядження землями комунальної власності відповідної територіальної громади згідно ст.123 Земельного кодексу України.

10 вересня 2019 року судове засідання, призначене на цей день, відкладено на 26.09.2019 о 10:00, у зв'язку з неявкою представника відповідача.

В підготовчому засіданні, призначеному на 26 вересня 2019 року о 10:00, судом в порядку статті 243 КАС України без виходу до нарадчої кімнати постановлено ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті на 22 жовтня 2019 року о 12:00, що занесено секретарем судового засідання до протоколу судового засідання.

В судове засідання, призначене на 22 жовтня 2019 року о 12:00 прибув представник позивача, перед початком судового засідання подав до відділу документального забезпечення суду клопотання про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, причини неявки не повідомив. Про дату, час та місце проведення судового розгляду повідомлявся у встановленому чинним законодавством порядку

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2019 року клопотання представника керівника Новоград-Волинської місцевої прокуратури Житомирської області в інтересах держави - задоволено. Подальший розгляд адміністративної справи №240/9885/19 здійснюється у порядку письмового провадження без проведення судового засідання та виклику (повідомлення) учасників справи.

Згідно з частиною четвертою статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Частиною п'ятою статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Встановлено, що згідно листа відділу освіти, молоді та спорту Брониківської сільської ради від 18.07.2019 №14 надано інформацію про заклади дошкільної та загальної середньої освіти Брониківської сільської ради, з якої слідує, що Слободороманівський ліцей - земельна ділянка площею 1,16 га, Барвинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів земельна ділянка площею 4,4 га., Варварівська ЗОШ І-ІІІ ступенів земельна ділянка площею 1,1 га, Федорівська ЗОШ І-ІІ ступенів земельна ділянка площею 2,0 га., Поліянівська ЗОШ І-ІІ ступенів земельна ділянка 1,0 га., Яворівська ЗОШ І-ІІ ступенів земельна ділянка площею 1,6 га., Тупалецька ЗОШ І-ІІ ступенів земельна ділянка площею 1,7 га., Тупалецький ЗДО земельна ділянка площею 0,30 га., Яворівський ЗДО земельна ділянка площею 0,2730 га.(а.с.18-20)

На запит прокуратури відділ у Новоград-Волинському районі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області листом №10-6-0.19-196/115-19 від 22.07.2019 повідомив, що станом на 01.01.2013 року відповідно до книг записів "Про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельними ділянками, договорів оренди землі" інформація про зареєстроване право власності, користування на земельну ділянку, яка розташована за адресою: с. Слобода Романівська, вул.40-річчя Перемоги, земельну ділянку, яка розташована за адресою: с.Варварівка, вул.Рад,11; земельну ділянку, яка розташована за адресою: с.Федорівка, вул.Перемоги,2, земельну ділянку, яка розташована за адресою: с.Поліянівка, вул.Шкільна,2, земельну ділянку, яка розташована за адресою: с.Яворівка, вул.Шкільна,1, земельну ділянку, яка розташована за адресою: с.Тупальці, вул.Перемоги,23, земельну ділянку, яка розташована за адресою: с.Тупальці, вул.Данильченка,3, земельну ділянку, яка розташована за адресою: с.Яворівка, вул.Шкільна,42, на території Новоград-Волинського району Житомирської області, відсутня. Також, зазначив, що починаючи з 01.01.2016 державну реєстрацію прав на земельні ділянки здійснює державний реєстратор прав на нерухоме майно Міністерства юстиції (а.с.22).

Згідно рішення третьої сесії VII скликання №87 від 09 лютого 2018 року "Про надання згоди на безоплатне прийняття майна із спільної комунальної власності сіл, селища, району у комунальну власність Брониківської сільської ради" дано згоду на безоплатну передачу майна, яке перебуває на балансі Новоград-Волинського районного відділу освіти, на баланс відділу освіти, молоді та спорту Брониківської сільської ради.(а.с.21)

Вважаючи, що відповідачем не виконано визначені законом обов"язки, керівник Новоград-Волинської місцевої прокуратури Житомирської області звернувся до суду із даним позовом в інтересах держави.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Згідно з положеннями ст. 14 Конституції України земля є основним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку (ч. 1 ст. 92 ЗК України).

Згідно з п. "а" ч. 2 ст. 92 ЗК України права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності.

Стаття 125 ЗК України передбачає, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація прав є обов`язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав.

З наведеного слідує, що обов`язковою умовою фактичного використання земельної ділянки є наявність правовстановлюючих документів на земельну ділянку, оформлених у відповідності до вимог закону. При цьому, відсутність правовстановлюючих документів порушує передбачені державою принципи раціонального й ефективного використання та охорони земель та призводить до неефективного управління земельними ресурсами та землекористуванням.

Згідно листа відділу освіти, молоді та спорту Брониківської сільської ради від 18.07.2019 №14 надано інформацію про заклади дошкільної та загальної середньої освіти Брониківської сільської ради, з якої слідує, що Слободороманівський ліцей - земельна ділянка площею 1,16 га, Барвинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів земельна ділянка площею 4,4 га., Варварівська ЗОШ І-ІІІ ступенів земельна ділянка площею 1,1 га, Федорівська ЗОШ І-ІІ ступенів земельна ділянка площею 2,0 га., Поліянівська ЗОШ І-ІІ ступенів земельна ділянка 1,0 га., Яворівська ЗОШ І-ІІ ступенів земельна ділянка площею 1,6 га., Тупалецька ЗОШ І-ІІ ступенів земельна ділянка площею 1,7 га., Тупалецький ЗДО земельна ділянка площею 0,30 га., Яворівський ЗДО земельна ділянка площею 0,2730 га.(а.с.18-20)

Разом з тим, правовстановлюючі документи на вищевказані земельні ділянки, що перебувають у користуванні навчальних закладів, не виготовлені.

Вказаний факт сторонами не заперечувався.

Матеріали справи свідчать, що відповідно до пункту 1.1 Статуту Тупалецького закладу дошкільної освіти, Тупалецький заклад дошкільної освіти створено на підставі рішення шостої сесії шостого скликання Тупалецької сільської ради від 19 вересня 2011 року, що входить до складу Брониківської об'єднаної територіальної громади відповідно до рішення сесії №9 VII скликання від 14 листопада 2017 року "Про склад Брониківської сільської ради, яка утворилась в результаті об'єднання територіальних громад". Відповідно до п.1.4 Засновник закладу дошкільної освіти- Брониківська сільська рада. (а.с.23-38).

Згідно з п.1.1 Статуту Яворівського дошкільного навчального закладу Новоград-Волинського району, як дошкільний заклад створено на підставі рішення Лебедівської сільської ради 25 сесії IV скликання від 06 січня 2006 року (а.с.40).

Відповідно до п.1.1 Статуту Слободороманівського ліцею Брониківської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області, Слободороманівський ліцей Брониківської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області(попередня назва Слободороманівська гімназія Новоград-Волинського району Житомирської області) є заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів. Ліцей є комунальною власністю Брониківської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області. (а.с. 64-72).

Згідно з п.1.1 Статуту Поліянівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Новоград-Волинського району Житомирської області, Поліянівська ЗОШ І-ІІ ст. як загальноосвітній заклад створений рішенням виконкому сільської ради та знаходиться у комунальній власності (а.с.74-84).

Відповідно до п.1.1 Статуту Варварівської загальноосвітньої школи 1-2 ступенів Новоград-Волинського району Житомирської області, Варварівська загальноосвітня школа 1-2 ступенів Новоград-Волинського району Житомирської області як загальноосвітній заклад створений рішенням виконкому Кам'яномайданської сільської ради №24 від 30.08.1971 року та знаходиться у комунальній власності (а.с.86).

Відповідно до п.1.1 Статуту Барвинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новоград-Волинського району Житомирської області, загальноосвітній навчальний заклад Барвинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новоград-Волинського району Житомирської області знаходиться у комунальній власності (а.с.97-102).

Згідно з п.1.1 Статуту Федорівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Новоград-Волинського району Житомирської області, Федорівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Новоград-Волинського району Житомирської області є юридичним правонаступником Федорівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новоград-Волинського району Житомирської області, знаходиться у комунальній власності (а.с.104-112).

Згідно з п.1.1 Статуту Тупалецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Новоград-Волинського району Житомирської області, Тупалецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів як загальноосвітній заклад створений рішенням виконкому Тупольської сільської ради, знаходиться у комунальній власності.

Згідно ст.17 Закону України "Про місцеве самоврядування" відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.

У статті 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Відповідно до ст.33 Закону України "Про місцеве самоврядування" передбачено повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері регулювання земельних відносин, зокрема щодо здійснення контролю за додержанням земельного законодавства, використанням і охороною земель.

У положеннях п.34 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Пунктами 20, 21 частини 1 статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування" також визначено, що виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються в установленому законом порядку питання щодо вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об`єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; призначення і звільнення їх керівників та вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин

При цьому, у ч.ч.1, 2 ст.80 Закону України "Про освіту" зазначено, що до майна закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти належать: нерухоме та рухоме майно, включаючи будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло тощо; майнові права, включаючи майнові права інтелектуальної власності на об`єкти права інтелектуальної власності, зокрема інформаційні системи, об`єкти авторського права та/або суміжних прав; інші активи, передбачені законодавством. Майно закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти належить їм на правах, визначених законодавством. Порядок, умови та форми набуття закладами освіти прав на землю визначаються Земельним кодексом України.

Відповідно до ч.1 ст.38 Закону України "Про дошкільну освіту" матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти включає будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, інвентар, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інше. Майно закладу дошкільної освіти належить йому на правах, визначених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

З урахуванням викладеного, земельні ділянки, якими користуються Слободороманівський ліцей, Барвинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Варварівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Федорівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Поліянівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Яворівська ЗОШ І-ІІ ступенів, ТупалецькаЗОШ І-ІІ ступенів, Тупалецький ЗДО, Яворівська ЗДО мають перебувати у них на праві постійного користування.

Згідно ст.ст.124-126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

У ст.12 Земельного кодексу України визначені повноваження місцевих рад у галузі земельних відносин до яких віднесено розпорядження землями територіальних громад, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності та інші.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної та комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених Земельним кодексом України або за результатами аукціону.

Відповідно до ст.122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для усіх потреб. Порядок надання земельних ділянок комунальної власності у користування визначений у ст.123 Земельного кодексу України.

Відповідно до ст.92 Земельного кодексу України право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння та користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній та комунальній власності без встановлення строку.

На даний час, докази реєстрації права постійного користування земельними ділянками, якими користується Слободороманівський ліцей, Барвинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Варварівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Федорівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Поліянівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Яворівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Тупалецька ЗОШ І-ІІ ступенів, Тупалецький ЗДО, Яворівський ЗДО відсутні.

Обов`язок щодо вирішення питання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування та надання її в постійне користування навчальним закладам покладено законодавством і безпосередньо на Брониківську сільську раду як на єдиний орган, який здійснює контроль за використанням та охороною земель комунальної власності відповідної територіальної громади відповідно до ст.123 Земельного кодексу України.

Проте, з матеріалів справи встановлено, що в порушення вказаних норм законодавства правовстановлюючі документи на земельні ділянки під зазначеними закладами не оформлені.

Така бездіяльність Брониківської сільської ради у вигляді невиконання вимог Земельного кодексу України при користуванні земельними ділянками загальною площею 13,533 га може призвести до нецільового використання земельних ділянок навчальними закладами, що порушує інтереси держави у сфері використання й охорони землі, як основного національного багатства.

Так, державна реєстрація права держави чи територіальної громади на земельні ділянки, які сформовані із земель державної чи комунальної власності, здійснюється після затвердження в порядку, встановленому Земельним кодексом України, документації із землеустрою, за якою здійснено таке формування, одночасно із державною реєстрацією похідного речового права на такі земельні ділянки (постійне користування, інше) на підставі рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у користування. Таке рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у користування може бути подане право набувачем (користувачем, орендарем), який, у такому випадку, є уповноваженою особою власника земельної ділянки, одночасно із заявою про державну реєстрацію речового права, що є похідним від права власності.

На даний час, докази реєстрації права постійного користування земельними ділянками навчальними закладами відсутні.

Таким чином, Брониківська сільська рада як орган місцевого самоврядування не виконала покладені на неї повноваження та не вжила необхідних дій для оформлення права постійного користування земельними ділянками, на якій знаходяться навчальні заклади, чим допустила протиправну бездіяльність.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідачем не надано суду будь-яких доказів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, якими користуються Слободороманівський ліцей, Барвинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Варварівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Федорівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Поліянівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Яворівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Тупалецька ЗОШ І-ІІ ступенів,Тупалецький ЗДО, Яворівська ЗДО.

Що стосується посилання Брониківської сілької ради у відзиві на те, що у сільській раді відсутні матеріали, які б містили будь-які письмові звернення до сесії Брониківської сільської ради щодо виготовлення проекту землеустрою, то суд зазначає, що таке твердження відповідача не відповідає вимогаи Земельного Кодексу України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що позов Керівника Новоград-Волинської місцевої прокуратури Житомирської області в інтересах держави підлягає задоволенню.

Згідно з ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

З огляду на викладене судовий збір, сплачений позивачем, не відшкодовується за рахунок відповідача.

Керуючись статтями 9, 77, 90, 139, 242-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

Позов керівника Новоград-Волинської місцевої прокуратури Житомирської області в інтересах держави (вул. Косачів, буд. 6 , Новоград-Волинський, Житомирська область, 11700, код ЄДРПОУ 02909950) до Брониківської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області (вул.Центральна, буд.22, с.Романівка, Новоград-Волинський район, Житомирська область, 11774, код ЄДРПОУ 04348800) про визнання незаконною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Брониківської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області щодо неоформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, які перебувають у користуванні загальноосвітніх навчальних закладів Новоград-Волинського району Житомирської області, що відносяться до комунальної власності територіальної громади Брониківської сільської ради, загальною площею 13,533 га, а саме: Слободороманівський ліцей, Барвинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Варварівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Федорівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Поліянівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Яворівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Тупалецька ЗОШ І-ІІ ступенів,Тупалецький ЗДО, Яворівська ЗДО.

Зобов"язати Брониківську сільську раду Новоград-Волинського району вжити заходів щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки під будівлями та спорудами, які перебувають у користуванні загальноосвітніх навчальних закладів Новоград-Волинського району Житомирської області, що відносяться до комунальної власності територіальної громади Брониківської сільської ради, загальною площею 13,533 га, а саме: Слободороманівський ліцей, Барвинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Варварівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Федорівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Поліянівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Яворівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Тупалецька ЗОШ І-ІІ ступенів,Тупалецький ЗДО, Яворівська ЗДО.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду складено у повному обсязі: 24 жовтня 2019 року.

Суддя О.Г. Попова