
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/18614/19
провадження № 3/753/6482/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" жовтня 2019 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Скуба А.В. розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП ОСОБА_1 , керівника ТОВ «Легіон 2015»,
В С Т АН О В И В: До Дарницького районного суду м. Києва надійшов протокол № 571 від 16 серпня 2019 року про адміністративне правопорушення, відповідно до якого ОСОБА_1 порушила порядок проведення розрахунків, а саме підприємством не передавались до органу ДФС по дротових або бездротових каналах зв`язку електронні копії розрахунвоих документів і фіскальних звітних чеків по реєстратору розрахунвових операцій ФН 3000277782 за 31.07.2019 року, фіскальний чек № 352(569578) о 16 год. 01 хв. на суму 379,10 грн, чим порушино п. 7 ст. 3 ЗУ "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громацького харчування та послуг". Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 155-1 КпАП України. Вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку про неможливість розгляду протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за наступних підстав. Згідно з ч. 2 ст. 7 КпАП України провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Відповідно до вимог ст. 245 КпАП України, завданням судді при розгляді справ про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Згідно з вимогами ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Окрім цього, відповідно до положень КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суддя повинен вжити всіх передбачених законом заходів для повного, всебічного і об`єктивного дослідження доказів у справі та з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, як зазначено в частині 2 статті 251 КУпАП, обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП. Відповідно до ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім`я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення та зауваження щодо змісту протоколу. При складання протоколу особі роз`яснюються її права та обов`язки, передбачені ст. 268 КпАП України. Судом встановлено, що у протоколі від 16 серпня 2019 року та в матеріалах справи відсутні відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності та підписи, крім того не зрозуміло, чи взагалі повідомлено ОСОБА_1 про складання такого протоколу, чи подавалися нею зауваження щодо складання протоколу, чи роз`яснювалися останній її права та обов`язки, в матеріалах справи. Відсутні у ньому й паспортні та інші дані щодо Смагаль З.В. Також, не містять матеріали справи інформацію, щодо фактичного місця проживання ОСОБА_1 , у зв`язку з чим, суд позбавлений можливості повідомити правопорушника про розгляд даної справи. Враховуючи викладене, а також з урахуванням наданих відомостей, суд позбавлений можливості повно, об`єктивно та всебічно з`ясувати обставини справи, вирішити її у точній відповідності з законом, тому суд приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, слід направити для доопрацювання та належного оформлення. На підставі викладеного, керуючись ст.ст.245, 251, 256, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,- П О С Т А Н О В И В: Матеріали справи про адміністративне правопорушення сладені відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП повернути до ГУ ДФС у м. Києві (за адресою: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19), для дооформлення. Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: