Постанова № 85133671, 23.10.2019, Ічнянський районний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
23.10.2019
Номер справи
733/1185/19
Номер документу
85133671
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Справа №733/1185/19

№ 3/733/296/19

Постанова

Іменем України

"23" жовтня 2019 р. м. Ічня

Ічнянський районний суд Чернігівської області

в складі: судді – Овчарика В.М.,

за участю прокурора Пшиченка І.П.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності -

ОСОБА_1 та

секретаря Ткаченко ОСОБА_2 .М.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Синевир Міжгірського району Закарпатської області, не одруженого, мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого, ІПН: НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

установив:

ОСОБА_1 , у період часу з 06.10.2016 по 28.02.2017, перебуваючи на посаді 13 професійного пожежного посту (смт. Парафіївка) 3 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України в Чернігівській області, будучи відповідно до пп. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» 1700-VІІ від 14.10.2014 року суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», у встановлений законом термін, після припинення діяльності пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме звільнення зі служби цивільного захисту, несвоєчасно подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2017 рік (після звільнення), що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 22.12.2018 року, хоча граничний термін подачі такої декларації був до 01.04.2018 року.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав та пояснив, що не подав вчасно декларацію, оскільки забув її подати.

Прокурор у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки скоєння ним корупційного діяння найшло своє підтвердження в ході судового розгляду та просив застосувати до нього стягнення у виді 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, та дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.

Судом встановлено, що наказом Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області № 102 від 03 жовтня 2016 року ОСОБА_1 прийнято на посаду начальником 13 професійного пожежного посту (смт. Парафіївка) з державного пожежно-рятувального загону управління ДСНС України у Чернігівській області з 06 жовтня 2016 року (а.с. 15).

Наказом Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області № 17 від 22 лютого 2017 року ОСОБА_1 звільнено з посади на підставі п. 1 ст. 36 КЗпП України за угодою сторін з 28 лютого 2017 року (а.с. 16).

01.03.2017 року ОСОБА_1 особисто під підпис був ознайомлений із Законом України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року та ознайомлений під підпис про умови та порядок подання декларації у разі звільнення (а.с. 17, 18).

Згідно пп. д п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (Далі-Закону), особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту є суб`єктами відповідальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

Відповідно до п. 10 ст. 1 Закону правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Для кваліфікації діяння за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП необхідним є встановлення несвоєчасності подання декларації, тобто подання поза строком, визначеним законом.

Відповідно до пп. 3 п. 5, п. 8 та п. 9 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ накладенням на нього власного ЕЦП. Перед підписанням документа суб`єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа). Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб`єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування. Після отримання зазначеного повідомлення суб`єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в ньому подати виправлений документ відповідно до цього Порядку.

ОСОБА_1 після звільнення зі служби цивільного захисту, що мало місце 28.02.2017 року, в наступному році був зобов`язаний подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2017 рік, шляхом заповнення її на офіційному сайті НАЗК до 01.04.2018 року.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація за 2017 рік особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 . зареєстрована в Реєстрі лише 22.12.2018 року о 14 год 40 хв (а.с. 9).

Таким чином, ОСОБА_1 , відповідно до пп. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VІІ від 14.10.2014 року, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», у встановлений законом термін, після припинення діяльності пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме звільнення зі служби цивільного захисту, несвоєчасно подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2017 рік (після звільнення), що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме, подав таку декларацію 22.12.2018 року, хоча граничний термін подачі такої декларації був до 01.04.2018 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, за яке повинен нести адміністративну відповідальність.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який не одружений, не працює, ступінь його вини, відсутність відомостей про попередні притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, пом`якшуючі відповідальність обставини – визнання своєї вини, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин і вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, але в мінімальному розмірі, передбаченого санкцією статті, за якою він притягається до адміністративної відповідальності, оскільки особі, що скоїла адміністративне правопорушення, необхідно призначити стягнення, необхідне і достатнє для її виправлення та попередження вчинення нових правопорушень.

Керуючись статтями 33, 34, 35, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 280, 283, 284 КУпАП, статтями 1, 2, 3, 4, 12, 45 Закону України «Про запобігання корупції», суд

постановив:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп (отримувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача (ІВАN): UA НОМЕР_2 ), код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Особа, притягнута до адміністративної відповідальності, зобов`язана сплатити штраф не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення і повідомити про це суд шляхом представлення документа про його сплату.

У разі несплати штрафу у зазначений строк в добровільному порядку, його стягнення проводиться примусово і з особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, стягується подвійний розмір штрафу відповідно до положень ч. 2 ст. 308 КУпАП, який становитиме 1 700 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апляційного суду через Ічнянський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя В.М. Овчарик